Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Youth Summer Series Under 14 Tier 1
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2021 National Premier Leagues Tasmania
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Men A
Futsal KSC - Social Men B
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U11/12
Futsal KSC - U14/15
HBT - u10 Boys A
HBT - u10 Boys B
HBT - u10 Girls
HBT - u11 Boys
HBT - u12 Boys A
HBT - u12 Boys B
HBT - u12 Girls
HBT - u13 Boys
HBT - u14 Boys A
HBT - u14 Boys B
HBT - u14 Girls
HBT - u15 Boys A
HBT - u15 Boys B
HBT - u16 Boys
HBT - u16/17 Girls
HBT - u18 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u8 Mixed
KSC - Social Men
KSC - Social Men A
KSC - Social Men B
KSC - Social Men Grading
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Women
KSC - u10 Boys
KSC - u11
KSC - u11
KSC - u11 Boys
KSC - u12 Boys
KSC - u13
KSC - u13 Boys
KSC - u16
KSC - u16 Boys
KSC - u7 Boys
KSC - u8 Boys
Lakoseljac Cup
LTN - u11 Boys
LTN - u12 Boys
LTN - u14 Boys
LTN - u16 Boys
LTN - u8 Boys
LTN - u9 Boys
nil
North West Youth Girls
North West Youth Under 14
Northern Championship 1
Northern Championship Men
Northern Championship Under 16
Northern Championship Under 18
Northern Championship Women
Northern Tasmanian Socials
Northern Tasmanian Socials Cup
Premier Men
Social Men A
Social Men B
Social Men C
Social Men D
Social Men E
Social Men F
Social Men G
Social Mixed A
Social Mixed B
Social Mixed C
Social Women A
Social Women B
Southern Championship
Southern Championship 1
Southern Championship 2
Southern Championship 2 Cup
Southern Championship 3
Southern Championship 3 Cup
Southern Championship 4 Cup
Southern Championship 5
Southern Championship 5 Cup
Southern Championship 6 Cup
Southern Junior Youth Girls Tier 1
Southern Junior Youth Girls Tier 2
Southern Senior Youth Girls
Southern Women's Championship
Southern Women's Championship 1
Southern Women's Championship 2
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16
Southern Youth Under 18
Women's Statewide Cup
Women's Super League
Youth Summer Senior Youth Girls
Youth Summer Series - Junior Youth Girls
Youth Summer Series Under 13 Tier 1
Youth Summer Series Under 13 Tier 2
Youth Summer Series Under 14 Tier 1
Youth Summer Series Under 14 Tier 2
Youth Summer Series Under 15 Tier 1
Youth Summer Series Under 15 Tier 2
Youth Summer Series Under 16 Tier 1
Youth Summer Series Under 16 Tier 2
Youth Summer Series Under 18
NPL Summer Cup
Social Champions League Tier 1
Social Champions League Tier 2
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Southern Championship Summer Cup
Women's Summer Cup
Southern Championship 4
Southern Championship 6
Statewide Under 20s
Fixtures/Results
Youth Summer Series Under 14 Tier 1
Rosters
Results
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
T Kidd
South Hobart
3
5
T Browning
Glenorchy Knights
2
4
A Kukola
South Hobart
3
3
C Fox
South Hobart
2
3
E Wood
Olympia FC Warriors
3
3
A Slade
Olympia FC Warriors
3
2
C Morrisby
Clarence Zebras
1
2
E Leary
Olympia FC Warriors
3
2
S Parker-Meredith
South Hobart
3
2
A Cooper
South Hobart
2
1
B Potito
Olympia FC Warriors
1
1
C Majchrzak
Glenorchy Knights
2
1
E Diafokeris
Clarence Zebras
1
1
I Briffa
Kingborough Lions
3
1
I Tomney
Kingborough Lions
3
1
J Robinson
South Hobart
3
1
J Falzon
Olympia FC Warriors
3
1
N Alimu
Glenorchy Knights
2
1
P Vakrinos
South Hobart
3
1
P Rosson
Olympia FC Warriors
2
1
A Browning
Glenorchy Knights
1
A Plottier
Kingborough Lions
3
A Niguse
Glenorchy Knights
2
A Evans
Olympia FC Warriors
1
A Chaffey
Clarence Zebras
1
A Hughes
Kingborough Lions
3
B Karia
Glenorchy Knights
2
B Gregory
Clarence Zebras
1
C O'Connor
South Hobart
1
C Bonnitcha
Glenorchy Knights
1
C Davis
Clarence Zebras
1
D Maksimovic
Glenorchy Knights
1
D Ferguson
Kingborough Lions
3
E Hood
Kingborough Lions
1
E Higginson
Olympia FC Warriors
2
F Howard
South Hobart
3
G Baez
Glenorchy Knights
2
G Crevatin-Gunn
Kingborough Lions
1
H Bonertz-Benn
Kingborough Lions
1
H Hughes
Kingborough Lions
3
I Gadd
Glenorchy Knights
2
J Hall
Kingborough Lions
3
J Hocking-Cousins
Kingborough Lions
3
J Bannister
Glenorchy Knights
2
J Peardon
Clarence Zebras
1
J Latter
Clarence Zebras
1
J Richards
Glenorchy Knights
2
J Douglas
South Hobart
1
K Massom
South Hobart
3
K Bonertz-Benn
Kingborough Lions
1
L Pigden
Olympia FC Warriors
2
L Noye
Olympia FC Warriors
1
L Brew
South Hobart
3
L Beard
Olympia FC Warriors
2
L Morrisby
Olympia FC Warriors
2
M Avelino
Glenorchy Knights
2
M Devlin
Clarence Zebras
1
M Cranfield
Olympia FC Warriors
3
M Roberts
Olympia FC Warriors
1
N Strutton
South Hobart
1
O Mcmahon
South Hobart
1
O White
Olympia FC Warriors
1
O Wilson
Kingborough Lions
3
O Boyle
Olympia FC Warriors
1
R Bearman
Kingborough Lions
3
R Blackwell
Glenorchy Knights
2
S Clemens
Clarence Zebras
1
S Petheram
South Hobart
3
S Fone
Clarence Zebras
1
T R Kurwaisimba
Clarence Zebras
1
T Divin
South Hobart
3
T Exarhakos
Olympia FC Warriors
2
T Febey
South Hobart
3
V Gordon
Clarence Zebras
1
W Lambert
Olympia FC Warriors
3
W Lynch
Glenorchy Knights
1
W Mckinnon
Clarence Zebras
1
W Stainsby
Kingborough Lions
3
Y Handa
Glenorchy Knights
2
Z Zehmeister
Olympia FC Warriors
2
Z Castle-Roberts
Kingborough Lions
3
Z Murphy
South Hobart
3
Z Prebble
Olympia FC Warriors
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started