Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Junior Youth Girls
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2019 Lakoseljac Cup
2019 Women's Statewide Cup
Challenge League 2019
FFT Programs
Football Five @ KGV - Mixed Open
Football Five @ KGV Mens Open
Futsal HBT - Mixed Div A
Futsal HBT - Mixed Div B
Futsal HBT - Mixed Div C
Futsal HBT - Mixed Div D
Futsal HBT - Premier Men
Futsal HBT - Social Men Div A
Futsal HBT - Social Men Div B
Futsal HBT - Social Men Div C
Futsal HBT - Social Men Div D
Futsal HBT - Social Men Div E
Futsal HBT - Social Men Div F
Futsal HBT - Social Men Div G
Futsal HBT - Social Women's
Futsal HBT - U10 Boys Div A
Futsal HBT - U10 Boys Div B
Futsal HBT - U10 Girls
Futsal HBT - U11 Boys
Futsal HBT - U12 Boys Div A
Futsal HBT - U12 Boys Div B
Futsal HBT - U12 Girls
Futsal HBT - U13 Boys
Futsal HBT - U14 Boys
Futsal HBT - U14 Girls
Futsal HBT - U15 Boys
Futsal HBT - U16 Boys
Futsal HBT - U16 Girls
Futsal HBT - U7 Boys
Futsal HBT - U8 Boys
Futsal HBT - U8 Girls
Futsal HBT - U9 Boys
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U10 Div A
Futsal KSC - U10 Div B
Futsal KSC - U12
Futsal KSC - Youth 14-16
Futsal LTN - U11
Futsal LTN - U12
Futsal LTN - U13
Futsal LTN - U14/15
Futsal LTN - U7/8
Futsal LTN - U9/10
National Premier League 2019
North West Junior Youth Boys
North West Senior Youth Boys
North West Youth Under 16 Girls
Northern Championship 1
Northern Championship Under 18
Social League 2 Cup
Social League 3 Cup
Social League 4 Cup
Social League 5 Cup
Social League 6 Cup
Southern Championship 1
Southern Championship 2
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Junior Youth Girls
Southern Senior Youth Girls
Southern Women's Championship 1
Southern Women's Championship 1 Tier 1
Southern Women's Championship 1 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 3
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16 Combined
Southern Youth Under 18 Crossover Matches
Southern Youth Under 18 Tier 1
Southern Youth Under 18 Tier 2
Summer Cup - for Social Men Conference 1
Summer Cup - for Social Men Conference 2
Veto Northern Championship 2019
Veto Northern Women's Championship
Veto Southern Championship 2019
Veto Women's Southern Championship
Womens Super League 2019
Youth Summer Series Under 13
Youth Summer Series Under 14 Pool A
Youth Summer Series Under 14 Pool B
Youth Summer Series Under 15 Crossover Matches
Youth Summer Series Under 15 Pool B
Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches
Youth Summer Series Under 16 Pool B
Youth Summer Series Under 18
Summer Cup - Division A for Men
Summer Cup - for Women
Summer Cup - Under 18
Southern Championship 4
Southern Championship 6
2019 Under 20 Statewide Cup
Fixtures/Results
Southern Junior Youth Girls
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
D Batchelder
Cygnet Sea Dragons
12
16
A Read
OLYMPIA JU
12
15
S Sini
Cygnet Sea Dragons
12
15
M Sinnitt
Kingborough Lions
10
10
C Gale
Taroona FC White
12
8
T Fenney
Beachside Green
*
13
8
D Young
Beachside Green
13
6
L Shelton
Cygnet Sea Dragons
12
6
A Mccoid
Beachside Green
11
5
A Crick
Beachside Green
*
15
4
E Aberle
OLYMPIA JU
12
4
E Hood
Kingborough Lions
11
4
M Vanhuissteden
Kingborough Lions
11
4
P Menadue
Beachside Green
*
14
4
A Donovan
OLYMPIA JU
10
3
C Taylorsmith
Taroona FC White
12
3
H Carter
Beachside White
11
3
I Lovell
Kingborough Lions
9
3
O Wilkie-Burton
Taroona FC White
12
3
T Hennekam
Cygnet Sea Dragons
12
3
D Clifton
Taroona FC White
12
2
D Murray
Beachside Green
12
2
E Hennekam
Cygnet Sea Dragons
12
2
L Stratemeier
Taroona FC White
12
2
M Booker
Taroona FC White
12
2
P Tantari
Beachside White
14
2
S Ashby
Kingborough Lions
11
2
A Simpkins
Taroona FC White
12
1
A O'Donnell
Cygnet Sea Dragons
13
1
B O'Brien
Taroona FC White
1
1
C Clingeleffer
OLYMPIA JU
11
1
C Connolly
OLYMPIA JU
11
1
D Hefny
Taroona FC White
12
1
E Hanna
Beachside White
11
1
E Genaris
OLYMPIA JU
11
1
H Holtzclaw
Taroona FC White
12
1
H Allie
Kingborough Lions
9
1
L Hodgman
Beachside White
11
1
L James
Beachside Green
11
1
M Cummings
Beachside White
*
15
1
M Radnidge
Cygnet Sea Dragons
12
1
R Moffatt
Beachside Green
11
1
S Lee
Beachside Green
12
1
S Connolly
OLYMPIA JU
2
1
Z V Riet
Kingborough Lions
11
1
A Armstrong
OLYMPIA JU
10
A Lunden
Cygnet Sea Dragons
12
A Murfett
Hobart Zebras
1
A Massey
Cygnet Sea Dragons
12
A Mulcahy
Kingborough Lions
11
C Phillips
Kingborough Lions
11
C Andrews
Taroona FC White
12
E Wood
Beachside White
14
E Hamilton
OLYMPIA JU
11
E Matar
Beachside White
9
E Anagnostis
Beachside White
4
G Treadwell
Beachside White
14
G Esposito
Beachside White
14
G Pridmore
OLYMPIA JU
11
G Avery
Beachside Green
12
I Hayen
Beachside Green
*
15
I Pearshouse
Taroona FC White
11
J Sini
Cygnet Sea Dragons
12
J Jenkyns
Hobart Zebras
1
L Chatterton
Beachside Green
12
L Robinson
Kingborough Lions
9
L Eringaard
Cygnet Sea Dragons
12
M Tupua
Beachside White
12
M Wells
Beachside Green
*
11
N Nielsen
Cygnet Sea Dragons
12
R Malcomson
OLYMPIA JU
11
S Simmons
Cygnet Sea Dragons
12
S Lawrence
OLYMPIA JU
9
S Bryant
Beachside Green
*
13
S Hibberd
Kingborough Lions
11
S Lang
Beachside White
*
15
W Henry
Beachside White
11
Z Williams
OLYMPIA JU
11
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started