Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Under 13's Youth Cup
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2016 Lakoseljac Cup (Westfield FFA Cup Qualifiers)
2016 League Cup
Hobart Junior Youth Girls Futsal
Hobart Men's Premier League Futsal
Hobart Mixed Social Futsal Division A
Hobart Mixed Social Futsal Division B
Hobart Senior Youth Girls Futsal
Hobart Social Men's Futsal Division A
Hobart Social Men's Futsal Division B
Hobart Social Men's Futsal Division C
Hobart Social Men's Futsal Division D
Hobart Social Men's Futsal Division E
Hobart Social Women's Futsal
Hobart Under 10 Futsal A
Hobart Under 10 Futsal B
Hobart Under 11 Futsal A
Hobart Under 11 Futsal B
Hobart Under 11/12 Girls Futsal
Hobart Under 12 Futsal A
Hobart Under 12 Futsal B
Hobart Under 13 Futsal A
Hobart Under 13 Futsal B
Hobart Under 14 Futsal A
Hobart Under 14 Futsal B
Hobart Under 15/16 Futsal Div A
Hobart Under 15/16 Futsal Div B
Hobart Under 7 Futsal Div A
Hobart Under 7 Futsal Div B
Hobart Under 8 Futsal
Hobart Under 9 Futsal A
Hobart Under 9 Futsal B
Hobart Women's Premier League Futsal
Junior Youth Girls Cup 2016
Launceston Under 10 Futsal
Launceston Under 11 Futsal
Launceston Under 12 Futsal
Launceston Under 13 Futsal
Launceston Under 14/15 Futsal
Launceston Under 16 Futsal
Launceston Under 7/8 Futsal
Launceston Under 8 Futsal
Launceston Under 9 Futsal
North West Under 14 Boys 2016
North West Under 15 Girls 2016
North West Under 16 Boys 2016
Northern League 2 - 2016
PFD Women's Super League
Senior Youth Girls Cup 2016
Southern Under 13's Boys Blue 2016 (Red/Green)
Southern Under 13's Youth Cup
Southern Under 14's Youth Cup
Southern Under 16's Youth Cup
PS4 National Premier Leagues - Tasmania
Challenge League
Southern Under 18's
Southern League 1 2016
Southern Championship for Men
Southern Championship 1 Men
Southern League 2 2016
Southern Championship Women
Southern League 3 2016
Summer Cup Mens Division A
Southern Over 35's 2016
Summer Cup Women's Division A
Southern Women's League 1 2016
Summer Cup Under 18s
Social Men's Summer Cup
Social Women's Summer Cup
Under 18's Statewide Cup
Northern Championship for Men
Northern Championship 1 Men
Northern Championship U18s
Northern Championship Women
2016 Statewide Social VASE
Southern Under 13 Boys Black 2016
Junior Youth Girls 2016
Southern Under 14 Boys Black 2016
Senior Youth Girls 2016
Southern Under 14 Boys Green 2016
Southern Under 14 Boys Red 2016
Southern Under 16 Boys Black 2016
Southern Under 16 Boys Green 2016
Southern Under 16 Boys Red 2016
Southern Championship 1 for Women
Fixtures/Results
Southern Under 13's Youth Cup
Rosters
Results
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Forrest
BRI
1
A Allen
BRI
1
A Nelson
BRI
1
A Allie
SFC
1
A Daly
KL
*
2
A Pepper
SFC
1
A Kidd
U13 SHFCG
1
2
A R Gooley
U13 SHFCG
1
A Mommers
Huon Valley
2
A L Polacheck
U13 SHFCG
1
A Hutchins
U13 SHFCG
1
B Wallis
U13 Green
1
1
B Mulcahy
B'SIDE
1
B Campbell
BRI
1
B Lewis
B'SIDE
1
1
B Paradisis
U13 Green
1
B Legg
KL
*
2
B Lynch
U13 Blue
2
B Campbell
BRI
1
2
B O'Brien
Glenorchy Knights
3
B Woolley
Sth East Utd
2
1
B Blaschke
KL
1
B Williams
U13 SHFCG
1
B Gadon
U13 SHFCG
1
B Greig
BRI
1
C Coleman
Huon Valley
1
C Denman
U13 Green
1
C Ellis
KL
4
C Graham
U13 Blue
3
C Robbie
Huon Valley
2
C Harms
KL
4
C Burbury
B'SIDE
1
C Baldwin
U13 Green
1
C Excell
KL
1
D Sutcliffe
Sth East Utd
2
D Hoskins
U13 Blue
2
1
D Layng
SFC
1
1
D Barrett
U13 Sky Bl
3
2
D Boxhoorn
Huon Valley
2
D Midson-Laredo
Glenorchy Knights
3
2
D Murphy
B'SIDE
1
D Rollins
SFC
1
E Reynolds
U13 Red
1
E Wilkins
U13 Blue
*
2
E Hyvattinen
U13 Green
1
E Forbes
KL
3
1
E Lanting
SFC
1
F Lunden
Huon Valley
2
1
F Shelton
KL
1
F D Kievit
SFC
1
1
F Carluccio
Glenorchy Knights
3
2
F Caro
KL
*
2
H Febey
Sth East Utd
2
H Mohamad
U13 Sky Bl
3
2
H Marino
U13 SHFCG
1
H Huigsloot
Glenorchy Knights
3
5
H Bentley
U13 Green
1
H Creen
KL
3
H Mcshane
Glenorchy Knights
2
H Winger
BRI
1
H Barnhoorn
U13 Red
1
H Madden
BRI
1
H Dibenedetto
B'SIDE
1
H Lang
U13 Red
1
H Millington-Schwan
Huon Valley
2
H Tapping
U13 Red
1
H Gillard
U13 Sky Bl
2
1
I Douglas
U13 Sky Bl
1
J Dalton
KL
2
J Green
Glenorchy Knights
3
1
J Hall
KL
*
2
1
J Marios
U13 Green
1
J Eaves
Huon Valley
2
J Morrisby
U13 Green
1
J Rowley
KL
*
2
J Moore
BRI
1
J Gutteridge
U13 Red
1
J Massey
Huon Valley
2
1
J Mazzone
U13 Blue
3
2
J Downie
U13 Red
1
J Mcewan
SFC
1
J Khan
U13 SHFCG
1
1
J Roland
Sth East Utd
1
J Hallett
Sth East Utd
2
J Bachmayer
KL
*
2
J Watkins
BRI
1
J Schultz
U13 Sky Bl
2
2
J Koopman
U13 Sky Bl
3
1
J Wilson
Sth East Utd
2
J Bird
B'SIDE
1
J Mallick
U13 Blue
1
J Mcshane
Glenorchy Knights
3
1
J Lyons
KL
4
J Verdouw
SFC
1
J Watling
U13 Red
1
J Clues
U13 Blue
*
2
J Mansbridge
KL
*
2
J Moate
BRI
1
J Fracalossi
Glenorchy Knights
2
1
J Trembath
BRI
1
J Bradley
Huon Valley
1
J Hanigan
U13 Blue
3
J Honig
Glenorchy Knights
3
J Hwaba
KL
*
2
J N Beck
KL
*
2
J Wall
Glenorchy Knights
3
1
K Harris
BRI
1
K Reardon
U13 SHFCG
1
K Shelton
KL
4
K Papapostolou
BRI
1
K Geeves
BRI
1
K Curtain
Glenorchy Knights
1
2
L Dawkins
U13 Sky Bl
3
4
L Doi
U13 SHFCG
1
L Jones
SFC
1
L Morton
U13 Sky Bl
3
5
L Storey
Sth East Utd
1
L Vincent
U13 Blue
3
3
L Dalla-Fontana
U13 Blue
1
L Dzelalija
Glenorchy Knights
3
L Booth
U13 SHFCG
1
L Roberts
U13 SHFCG
1
L Allie
KL
*
2
M Smith
U13 Green
1
M Severini
SFC
1
M Appleby
Sth East Utd
2
M Vail
Sth East Utd
1
2
M Shelverton
KL
*
2
M Deacon
BRI
1
M Giuliani
Sth East Utd
1
M O'May
U13 Blue
3
M Richardson
U13 Blue
2
M Young
KL
*
2
M Clifford
B'SIDE
1
M Hardie
KL
4
M Hayers
KL
4
1
M Tarte
U13 Red
1
N Adlem
SFC
1
N Nicholls
Sth East Utd
2
N Quan
U13 Sky Bl
3
1
N Muir
U13 Sky Bl
3
1
N Stratemeier
U13 Blue
2
N Gardner
U13 Sky Bl
3
2
O Alexander
KL
*
2
O Benz
B'SIDE
1
O Larby
KL
4
P Carlson
KL
3
1
P Mclaren
B'SIDE
1
P Wood
U13 SHFCG
1
1
R Smith
Sth East Utd
2
R Hutton
KL
1
R Cabrera
KL
*
2
R Pritchard
U13 Blue
3
1
R Kent
SFC
1
R Tomkins
Glenorchy Knights
2
2
S Berwick
U13 Blue
3
S Blake
U13 Green
1
S Butler
KL
*
2
S Fenney
B'SIDE
1
S Lang
Sth East Utd
2
1
S Rinaldi
U13 Sky Bl
3
3
S Wilkinson
B'SIDE
1
S Drake
U13 Red
1
S Kalogeropoulos
B'SIDE
1
T Kingston
KL
3
T Neal
U13 Blue
*
2
T Nielsen
U13 Green
1
T O'Halloran
KL
4
T Fleming
U13 Sky Bl
3
2
T Gibson
Huon Valley
1
T Noble-Wedd
U13 Green
1
T Hartill
Glenorchy Knights
3
W Mcdonough
U13 Blue
3
1
W Whittington
U13 Red
1
X Herbert
B'SIDE
1
Y Ware
U13 Sky Bl
3
2
Z Morrisby
U13 Green
1
Z Gow-Webb
KL
4
2
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started