Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
24/07/24 (Wed) |
19:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williamstown SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Tarneit United SC |
Lara United FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Lara United FC |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
19:45 |
FORFEIT |
(Women's State League 2 North-West) |
Westgate FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Fawkner SC John |
Pascoe Vale FC - White |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12C Red) |
Darebin Falcons WSC Purple |
La Trobe University SC U12 Girls Red |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:15 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13C) |
Darebin Falcons WSC White |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Glen Waverley SC - U13 United |
Monbulk Rangers SC Giants |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Capital Reserve |
(Boys' East 15C) |
Glen Waverley SC - U15 Rebels |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 1 South |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Boroondara Eagles FC (MC) |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 14A) |
Berwick City SC U14 LIONS |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Glen Eira FC (Dragons) |
Sandringham SC Serpents |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:30 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Girls' North 14C) |
Manningham United FC - U14C Girls |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
16:00 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Western Eagles SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
18:30 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Western Eagles SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 16A) |
Bundoora United FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Albion Rovers FC U21 |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Greenvale United SC Green - Sal/Haider |
Roxburgh Park United SC Red |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15D) |
Greenvale United SC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 18A) |
Spring Hills FC |
Altona City SC PB |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
12:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Boys' Saturday East 12B) |
South Yarra SC Rosso |
Riversdale SC White |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
North Caulfield Senior FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Hislop Reserve - Junior 2 |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
East Kew FC |
East Malvern Junior Soccer Club |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:30 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Brighton SC Storm |
Skye United FC 12 Stars |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
Kooyong Park - Junior |
(Girls' South-East 14C) |
Malvern City FC 14C Girls |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Heatherton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Ballyshannassy Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Box Hill United Pythagoras FC |
Manningham United FC - U13A Red |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:30 |
Ballyshannassy Park - Pitch 1 |
(Boys' East 14A) |
Box Hill United Pythagoras FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
The Grange Reserve [Clayton South] - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Banyule City SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Castley Reserve |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
Sunshine Heights Junior SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Clyde Stallions Football Club - U12 |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Knox Italian Community Club |
(Girls' South-East 13D) |
Knox United SC Girls Robin |
Glen Eira FC (Ibinis) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Waverley SC - U18 Stormers |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:15 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Girls' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Girls |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee Mentor |
10/07/24 (Wed) |
19:15 |
Balmoral Park Juniors |
(Girls' West 14C) |
Balmoral FC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
17/07/24 (Wed) |
19:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15B) |
Williamstown SC |
FC Strathmore |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Boys' South-East 17B) |
Monbulk Rangers SC Spartans |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Men's State League 4 East) |
Boronia SC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
South Yarra SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
18/07/24 (Thu) |
19:30 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Women's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Lalor United Senior FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Howard Dawson Reserve |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Swinburne FC |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Barwon SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:15 |
North Seaford Reserve - Mini 1 (U11/U12) |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Seaford United SC |
Casey Comets Anacondas |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Girls' South 12C Blue) |
Seaford United SC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Women's State League 4 South) |
Boronia SC Womens |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
George Knott Reserve |
(Boys' North-West 15D) |
Fitzroy Lions SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
George Knott Reserve |
(Women's State League 5 North) |
Fitzroy Lions SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:15 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Yellow |
Western Port FC u12 Red |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 4 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Williams Landing Soccer Club_101621 |
Moonee Valley Knights FC_101654 |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bailey Reserve - SSF3 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Mitchell Oval |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Monash City Villarreal FC Yellow |
Monash City Villarreal FC Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Argyle Reserve |
(Girls' South-East 12A) |
Monash City Villarreal FC |
Langwarrin SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:15 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Girls' South 12C Red) |
Glen Eira FC (Carpenters) |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Mitchell Rangers SC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Bundoora United FC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
16/07/24 (Tue) |
19:30 |
Lakeside Stadium |
(Dockerty Cup) |
South Melbourne FC |
Hume City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Ocean Grove SC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:15 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Keilor Wolves SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 5 West) |
Maribyrnong Swifts FC |
PEGS SC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Kooyong Park - Junior |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Malvern City FC 13C |
Ringwood City FC (AB) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Kooyong Park |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Malvern City FC 12C |
DRSC U12B - AF |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Girls' East 12C) |
Maccabi FC Caulfield U12 Carpenter |
AUSC Kyras |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Girls' South-East 13B) |
Maccabi FC Caulfield U13 Foord |
Chelsea FC 13B Devils BFA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13C) |
Yarraville FC White |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Eltham Redbacks FC - Amelia |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Burwood City FC U12 |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Bunyip District SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
George Knott Reserve |
(Boys' Sunday North 12E) |
Fitzroy Lions SC |
Mitchell Rangers SC Green |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
George Knott Reserve |
(Girls' North 13D) |
Fitzroy Lions SC |
Mitchell Rangers SC Gold |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Kurunjang Reserve - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday West 13D) |
Satellite City United SC |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Girls' East 13C) |
Ringwood City FC (DC) |
Manningham United FC - U13C Girls |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' North-West 18B) |
Watsonia Heights FC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Red |
(Metropolitan League 1) |
Brighton SC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Red |
(Women's State League 4 East) |
Brighton SC |
East Bentleigh SC Strikers |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Altona City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Ballyshannassy Park - Pitch 1 |
(Girls' South-East 12A) |
Box Hill United Pythagoras FC |
Alamein Football Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Ballyshannassy Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Box Hill United Pythagoras FC BLACK |
Lalor United Junior SC Blue |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Laverton FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 1 North |
(Girls' South-East 12A) |
Boroondara Eagles FC (AV) |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Macleay Park 1 North |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Boroondara Eagles FC (TL) |
Spring Hills FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Pakenham United FC |
Bunyip District SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' South 16C) |
Pakenham United FC U16s Yellow |
Mount Eliza Soccer Club Boys U16 Red |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Sebastopol Vikings SC |
Altona North SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Men's State League 1 South-East) |
Malvern City SC |
Old Scotch SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Women's State League 3 North) |
Diamond Valley United SC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Saturday East 12A) |
Kensington Junior SC |
Boroondara Eagles FC (SM) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 Green |
Glen Eira FC (Missiles) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15C Red) |
East Bentleigh SC U15 Scorpions |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:20 |
Balcombe Park |
(Girls' South 12C Blue) |
Beaumaris SC |
Brighton SC Athenas |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:30 |
FORFEIT |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Altona Magic SC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 2 South-East) |
South Yarra SC |
St Kilda Soccer Club Metro |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Grange Reserve - Pitch 2 [Hoppers Crossing] |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Hoppers Crossing SC |
NGWSC 13B Red Boys' West |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' Sunday West 12E) |
Hoppers Crossing SC |
Maidstone United SC_102476 |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Girls' North-West 13D) |
Hoppers Crossing SC |
Macedon Rangers Soccer Club U13's Girls |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Aspendale SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Mackie Road Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Eira FC (Rhinos) |
Elwood City Youth Squad |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
17:00 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
FC Bulleen Lions |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Darebin United SC |
FC Birrarung U13 Boys White |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Spring Hills FC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
FC Strathmore |
Whittlesea United SC |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Brandon Park SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee Coach |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Epping City SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sebastopol Vikings SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Kooyong Park |
(Boys' East 14C) |
Malvern City FC 14C |
East Bentleigh SC U14 Strikers |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Boys' North 18C) |
Malvern City FC 18C |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:45 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Eastern Lions SC |
Glen Eira FC (Cobras) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Princes Park Oval #4 |
(Boys' Sunday North 13A) |
FC Birrarung U13A |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13C) |
Darebin Falcons WSC White |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Peninsula Grammar School (The Detmold) |
(Women's State League 5 South) |
Old Peninsula Soccer Club |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Olympic Park Recreation Reserve |
(Girls' South 16C) |
Rosebud SC - White |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' South 15D) |
Rosebud HEART SC U15 Red |
Glen Eira FC (Jets) |
Appt |
Referee |
09/08/24 (Fri) |
19:00 |
Olympic Park Recreation Reserve |
(Girls' South 16C) |
Rosebud SC - Blue |
Mount Eliza Soccer Club Girls U16 White |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South 16B) |
Beaumaris SC |
Mount Martha Soccer Club U16 Mariners |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Balcombe Park |
(Boys' Sunday South 13D) |
Beaumaris SC |
Aspendale SC Panthers |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
16:00 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South-East 21A) |
Beaumaris SC |
Boroondara Eagles FC (NS) |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(All Abilities League - Senior Metro) |
Frankston Pines SC 1 |
Northern Falcons FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Civic Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 15C Blue) |
Mount Martha Soccer Club U15 Mariners |
Chelsea FC 15C Blues |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Civic Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 15D) |
Mount Martha Soccer Club U15 Captains |
Pakenham United FC U15s Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Mount Martha Soccer Club Mariners |
Nunawading City FC SL4 Women |
Appt |
Referee Mentor |
13/07/24 (Sat) |
10:10 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Tornadoes |
Brighton SC Cyclones |
Appt |
Referee Mentor |
13/07/24 (Sat) |
11:30 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Brighton SC Storm |
Skye United FC 12 Stars |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
11:20 |
Balcombe Park |
(Girls' South 12C Blue) |
Beaumaris SC |
Brighton SC Athenas |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West) |
Whittlesea Ranges FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Glen Waverley North Reserve |
(Boys' East 16C ) |
Glen Waverley SC - U16 United |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Geelong Rangers SC |
Spring Hills FC - SL2 Women |
Appt |
Referee Mentor |
13/07/24 (Sat) |
10:30 |
Ballam Park - Pitch 2A |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Peninsula Strikers JFC - 12B Blue Cobras |
Berwick City SC U12 TIGERS |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Esther Park Reserve - Pitch 1 (Grass) |
(Men's State League 2 South-East) |
Mooroolbark SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:45 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Monash University SC - Men's Old Boys |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Old Melburnians SC |
Old Trinity Grammarians SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Old Melburnians SC |
Old Trinity Grammarians SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Glen Eira FC (Claw) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Blue |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Brighton SC |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North 14C) |
Northcote City FC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:45 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 17/18B) |
Northcote City FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Boys' East 15C) |
Alphington FC |
Glen Waverley SC - U15 Rebels |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West) |
Melbourne City FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:15 |
JJ Holland Park (S) |
(Women's State League 4 West) |
Kensington City Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:15 |
JJ Holland Park (S) |
(Women's State League 3 West) |
Kensington City Soccer Club |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 15D) |
Seaford United SC |
Glen Eira FC (Mindys) |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hoppers Crossing SC |
Hume United FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Hume United FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Essendon Royals SC |
Yarraville FC - Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Essendon Royals SC |
Altona City SC PB |
Appt |
Assistant |
08/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
POSTPONED |
(Boys' West 15A) |
Preston Lions FC |
Altona City SC - SS |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
POSTPONED |
(Boys' East 18A) |
Preston Lions FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Barton United FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
18:30 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Western Eagles SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:45 |
FORFEIT |
(Women's State League 2 North-West) |
Westgate FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:15 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Glenroy Lions FC |
Thornbury Athletic FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Melbourne City FC |
Balmoral FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West) |
Melbourne City FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Docklands Athletic Football Club |
Moreland United SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Heidelberg Stars SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Heidelberg Stars SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 5 North) |
Brunswick Juventus FC |
FC Birrarung Senior Women's Yellow |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Capital Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
HA Smith Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 15D) |
Old Scotch SC |
Boroondara Eagles FC (IM) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
Victory Park - Pitch 2 |
(Girls' South 12C Red) |
Bentleigh United Cobras FC |
Keysborough SC |
Appt |
Referee |
24/08/24 (Sat) |
11:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Mill Park SC |
FC Birrarung U18 Girls |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
09:30 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Glen Eira FC (Taipans) |
Monbulk Rangers SC Dynamites |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Ormond Park - Pitch 1 |
(Girls' North 12B) |
Essendon Royals SC |
Alphington FC Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Altona City SC AC |
Mooroolbark SC - Girls U14s - Michael Orlando |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Altona City SC -DD |
Kensington Junior SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:10 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Tornadoes |
Brighton SC Cyclones |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Greenvale United SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:45 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 15C) |
Greenvale United SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 16A) |
Manningham United FC - U16A |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee Coach |
16/07/24 (Tue) |
19:30 |
Lakeside Stadium |
(Dockerty Cup) |
South Melbourne FC |
Hume City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Myers Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14B) |
Geelong Rangers SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Girls' East 12C) |
Whitehorse United SC |
Old Ivanhoe Soccer Club - 12G |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Whitehorse United SC (Tim) |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:30 |
Parkfield Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Noble Park United FC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
FC Noble Hurricanes |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Chewton Soldiers Memorial Park |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Castlemaine Goldfields FC |
Newmarket Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
08/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Men's State League 5 North) |
La Trobe University SC |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(All Abilities League - Social) |
Doreen DOCS |
Glen Eira FC (Rangers) |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(All Abilities League - Social) |
Northern Falcons FC |
Watsonia DOCS |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Girls' South 13D) |
Mount Martha Soccer Club U13 Raiders |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Skye United FC |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sebastopol Vikings SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 2 |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Wonga Wizards FC - Metro 2 |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Barton United FC |
Cleeland United SC Reserve Team |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Mentone Grammar Playing Fields - Keysborough |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Mentone Soccer Club |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 5 South) |
Keysborough SC |
Mount Eliza Soccer Club Senior Womens |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Whittlesea United SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Girls' North 16C) |
Whittlesea United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 2 (West) |
(Boys' Sunday North 13A) |
Whittlesea Ranges FC - Joe / Rob |
Brunswick Juventus FC Paul |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
North Caulfield Senior FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
4th Official |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:30 |
Ballam Park - Pitch 2A |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Peninsula Strikers JFC - 12B Blue Cobras |
Berwick City SC U12 TIGERS |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Endeavour United SC |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Endeavour United SC |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:15 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Glenroy Lions FC |
Thornbury Athletic FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:15 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Glenroy Lions FC |
Thornbury Athletic FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 8 |
(Women's State League 4 North) |
Keon Park SC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Sandringham SC |
Elwood City SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Sandringham SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 South) |
Seaford United SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Girls' South 15C) |
Aspendale SC |
Brighton SC Apollos |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
12:30 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
FC Clifton Hill |
Western Suburbs SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Laverton FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Bundoora United FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Bundoora United FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Ocean Grove SC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Myers Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 13B) |
Geelong Rangers SC |
Essendon Royals SC WHITE |
Appt |
Referee Mentor |
12/07/24 (Fri) |
19:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Girls' South 15C) |
Bentleigh Greens SC |
Berwick City SC U15 WILDCATS |
Appt |
Referee |
02/08/24 (Fri) |
19:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Women's State League 5 West) |
Melton Phoenix FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 East Reserves) |
East Kew FC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 East) |
East Kew FC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 2 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Aspendale SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Girls' South 12C Red) |
FC Noble Hurricanes |
Hampton East Brighton FC Red Redbacks |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
FC Noble Hurricanes |
Sandringham SC Blue Heelers |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Girls' South 14D) |
FC Noble Hurricanes |
Sandringham SC Comettes |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Women's State League 5 East) |
FC Noble Hurricanes |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
17:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Bentleigh Greens SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Roxburgh Park United SC White |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:15 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Croydon City Soccer Club |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Lara United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Girls' South 13D) |
Mount Martha Soccer Club U13 Raiders |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Civic Reserve - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Mount Martha Soccer Club U13 Mariners |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
20:00 |
Churchill Reserve - Pitch 3 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
St Albans Gospic Bears |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
North Geelong Warriors FC Women's Reserves |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:45 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Malvern City FC 12B White |
Croydon City Soccer Club - Red |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Bentleigh Greens SC |
Oakleigh Cannons FC Kokki 1 |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Westside Strikers FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Men's State League 4 West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Scovell Reserve |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Maidstone United SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Marlborough Reserve |
(Boys' South 14B Red) |
Glen Eira FC (Wolves) |
Brighton SC Power |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Marlborough Reserve |
(Boys' South 15B) |
Glen Eira FC (Panthers) |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
Keilor Park SC U12 Eagles |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Capital Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
08:45 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Boys' East 14D) |
Collingwood City FC |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Girls' South 15C) |
Bentleigh Greens SC |
Berwick City SC U15 WILDCATS |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Girls' South 16C) |
Sandringham SC Hurricanes |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Craigieburn City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 West) |
Westside Strikers FC - Women |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
12:45 |
Baxter Park (Warragul) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Gippsland United FC |
Springvale White Eagles FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Aspendale SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Aspendale SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Skye United FC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
16/07/24 (Tue) |
20:00 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Dockerty Cup) |
Oakleigh Cannons FC |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:30 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Boroondara Eagles FC (XF) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 12A) |
Oakleigh Cannons FC G Pante |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
09:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' Saturday East 12A) |
Collingwood City FC |
Brighton SC Lightning |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Geelong Rangers SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Girls' North-West 12A) |
FC Bulleen Lions |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Coulson Reserve - Junior |
(Girls' North 12C Red) |
FC Clifton Hill |
Northern Falcons FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
The Grange Reserve [Clayton South] - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Banyule City SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Heatherton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Endeavour Hills Fire SC Reserve |
Rosebud SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Girls' South-East 13D) |
Sandringham SC Phoenix |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Boys' South-East 17B) |
Hampton East Brighton FC |
Casey Panthers SC - White |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Sebastopol Vikings SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
17/07/24 (Wed) |
18:00 |
Alcock Road Reserve |
(Boys' Sunday West 12E) |
Truganina Lions SC_104797 |
Williamstown SC - Phill |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Skye United FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:30 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Point Cook FC |
Sunbury United |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Girls' South 13D) |
Gippsland United Football Club |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Baxter Park (Warragul) |
(Boys' Sunday South 11 Kangaroos) |
Gippsland United Football Club |
Casey Kings FC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Monash University SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Olympic Village - Pitch 2 East |
(Boys' North 14B Blue) |
Heidelberg United FC |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Olympic Village - Pitch 2 East |
(Girls' North-West 15B) |
Heidelberg United FC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Brimbank Stallions FC |
Avondale FC Under 12 Boys White |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12C Red) |
Brimbank Stallions FC |
Aintree Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sebastopol Vikings SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Brighton SC Dragons |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:45 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Maccabi FC Caulfield U12 White |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Anderson Park |
(Boys' East 16C ) |
DRSC U16 Boys - LH |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:30 |
Anderson Park |
(Girls' East 16C Blue) |
DRSC U16 Girls - MC |
South Melbourne Womens FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 4 |
(Boys' North 14B Red) |
Roxburgh Park United SC |
FC Strathmore |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Brunswick Zebras FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 2 (West) |
(Women's State League 5 North) |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - Z |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Brighton SC Demons |
Endeavour United SC Under 13C |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Girls' South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Aspendale SC Emeralds |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
12:30 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Footscray Rangers FC 2 |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Footscray Rangers FC |
Brunswick Juventus FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
Hislop Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14B) |
East Kew FC |
Oakleigh Cannons FC Jim T |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Bundoora United FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Women's State League 3 East) |
Chisholm United FC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Women's State League 3 East) |
Albert Park SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Albert Park SC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Girls' North 13C) |
Craigieburn City FC |
Northern Falcons FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:45 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Eltham Redbacks FC - Joe |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
St Albans Saints SC |
Essendon Royals SC RED |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
George Andrews Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 13B) |
Dandenong Thunder SC |
Chelsea FC U13 Pythons BFA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Lois Twohig Reserve |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Lyndale United FC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 East) |
East Kew FC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Monash University SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
08:30 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Brunswick Juventus FC U112 ADAM |
Pascoe Vale FC - Navy |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Ryder Oval |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Brunswick Zebras FC |
FC Birrarung U13 Boys Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:45 |
Ryder Oval |
(Boys' North 14B Blue) |
BZ Boys' North 14B Blue |
Essendon Royals SC WHITE |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:15 |
Ryder Oval |
(Boys' North 15C) |
Brunswick Zebras FC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 1 South |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Boroondara Eagles FC (BPEF) |
Whittlesea Ranges FC - Kon |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Macleay Park 1 South |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
DRSC U13C - JB |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 18A) |
Casey Panthers SC |
Berwick City SC U18 LIONS |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Spring Hills FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
12:45 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Brimbank Stallions FC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee Mentor |
13/07/24 (Sat) |
10:00 |
George Andrews Reserve - Junior/Miniroos |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Dandenong South SC |
Berwick City SC U12 BEARS |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Girls' North-West 12A) |
Westside Strikers FC - U12A Girls |
North Geelong Warriors FC U12 Metro |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Girls' North-West 13B) |
Westside Strikers FC - U13B Girls |
Essendon Royals SC BLUE |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:30 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' Saturday East 12B) |
FC Bulleen Lions |
AUSC Giants |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
Northcote City FC |
Manningham United FC - U13A Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Elwood City U13B Green |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' South 14D Blue) |
Elwood City U14B Green |
Hampton East Brighton FC Red Vipers |
Appt |
Referee |
08/07/24 (Mon) |
19:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' North-West 16C) |
Darebin United SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Norman Luth Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Noble Park SC |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Strathnaver Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 15B) |
FC Strathmore |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:15 |
Shipston Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Bayside Argonauts FC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:15 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Kyneton District SC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 17B) |
Geelong Rangers SC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:40 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
Avondale FC Under 13 Boys Blue |
Green Gully SC U12 Lev |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 14B Blue) |
Mount Martha Soccer Club U14 Mariners |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Red |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Ocean Grove SC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Whitehorse United SC (Simon) |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 13B) |
Whitehorse United SC (Hew) |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Berwick City SC U13 BEARS |
Casey Comets Demons |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Berwick City SC U13 EAGLES |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South-East 16A) |
Berwick City SC U16 LIONS |
Dandenong City SC |
Appt |
Assistant |
16/07/24 (Tue) |
20:00 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Dockerty Cup) |
Oakleigh Cannons FC |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Elcho Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
North Geelong Warriors SC U15 |
Surf Coast FC |
Appt |
Assistant |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Beaumaris Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12A) |
Beaumaris SC |
Oakleigh Cannons FC Tony B |
Appt |
Assistant |
16/07/24 (Tue) |
19:30 |
Lakeside Stadium |
(Dockerty Cup) |
South Melbourne FC |
Hume City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
16:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Keysborough SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Chisholm United FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 2 (Soccer 7) |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Kings Domain FC |
East Bentleigh SC Metro 5 |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 3 |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Eastern Lions SC |
Monash University SC - Men's Brumbies |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Lalor United Senior FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Girls' North-West 15B) |
Keilor Park SC U15 Girls Hawks |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 15B) |
Keilor Park SC U15 Boys Hawks |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 15A) |
Keilor Park SC U15 Boys Eagles |
Westside Strikers FC - U15A |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Springvale City SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Whittlesea United SC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Endeavour United SC |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Women's State League 4 North) |
Docklands Athletic FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Bundoora United FC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 14B Blue) |
Berwick City SC U14 SHARKS |
Berwick City SC U14 TIGERS |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
East Bentleigh SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
East Bentleigh SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
4th Official |
16/07/24 (Tue) |
20:00 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Dockerty Cup) |
Oakleigh Cannons FC |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Coomoora Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Keysborough SC |
Baxter SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Brunswick City SC |
Moreland City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Doveton SC |
Knox City FC Reserves |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 3 West |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 3 West |
(Girls' South-East 12B) |
Boroondara Eagles FC (GH) |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Appt |
Referee |
08/08/24 (Thu) |
18:45 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Boroondara Eagles FC (AA) |
Glen Eira FC (U17 Girls CPL) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 2 |
(Boys' East 14D) |
Wonga Wizards FC - Under 14 Boys |
Whitehorse United SC (Dougie) |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Heidelberg Stars SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
17:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Greenvale United SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Caroline Springs George Cross FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 3 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Caroline Springs George Cross FC_RED |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Willsmere Park |
(Boys' South-East 21A) |
East Kew FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Doreen United SC |
Alphington FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
George Andrews Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Dandenong Thunder SC |
Old Xaverians SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Manningham United FC - U17A |
Boroondara Eagles FC (ZCSD) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Home of the Matildas - Pitch 5 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Banyule City SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 14D) |
Heidelberg Stars SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Cartledge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 16C) |
Heidelberg Stars SC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Sandringham SC Eagles |
Chelsea FC U12 Raiders BFA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Wilson Rd Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Manningham United FC - U13 EK Green |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Wilson Rd Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13B) |
Manningham United FC - U13 EK Red |
Oakleigh Cannons FC F Statho |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12C Blue) |
Werribee City FC |
Point Cook FC Hurricanes |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Girls' West 12C) |
Werribee City FC_100976 |
Yarraville FC - Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Power Reserve |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Endeavour Hills Fire SC Metro |
Monash University SC - Caulfield |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West) |
Whittlesea Ranges FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Mill Park SC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Women's State League 3 South) |
Baxter SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Girls' South 12C Blue) |
Aspendale SC Sapphires |
Langwarrin SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Dixon Field Reserve - Pitch D (U13) |
(Girls' North-West 13B) |
Gisborne Soccer Club |
Whittlesea Ranges FC - Noor |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:45 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South-East 17B) |
South Springvale FC |
DRSC U17B - BC |
Appt |
Assistant |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Capital Reserve |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Waverley SC - U18 Phoenix |
Manningham United FC - U17/18C Girls |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:30 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Westgate FC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Skinner Reserve |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Maribyrnong Greens SC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Men's State League 4 West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Westside Strikers FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 18A) |
Hoppers Crossing SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Clifton Park (S) |
(Boys' North 14A) |
Brunswick Juventus FC Justin |
Keilor Park SC U14 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:00 |
Cheltenham Park - Mini 1 (U11) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Bulls |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - X |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Brighton SC Vampires |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Blue |
(Girls' Metropolitan 16B) |
Brighton SC Warriors |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
The Grange Reserve [Clayton South] - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Banyule City SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Clifton Hill |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 18B) |
U18 Eltham Redbacks FC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South-East 18B) |
Mount Martha Soccer Club U18 Mariners |
Malvern City FC 18B |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Women's State League 1 South-East) |
Croydon City Soccer Club |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Men's State League 1 South-East) |
Malvern City SC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 14D) |
Heidelberg Stars SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Cartledge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 16C) |
Heidelberg Stars SC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
East Bentleigh SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Langama Park - Pitch 2 |
(Boys' North-West 16C) |
Sunbury United FC Yellow |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12C) |
Riversdale SC Blue |
NCFC Boys' Saturday South-East 12C |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Endeavour United SC |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 16C) |
Glen Eira FC (Nitro) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:30 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South-East 16A) |
Glen Eira FC (Lasers) |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
10/07/24 (Wed) |
19:15 |
Balmoral Park Juniors |
(Girls' West 14C) |
Balmoral FC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Girls' South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Aspendale SC Emeralds |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 4 East) |
Malvern City FC |
La Trobe University SC - W1 |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Maccabi FC Caulfield U13 Blue |
Knox United SC Blue Sam |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
12:15 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Elwood City U12B Blue |
Chelsea FC U12 Titans |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
09:00 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Glen Eira FC (Sharks) |
Endeavour United SC Michael 12C |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Boys' North 14C Blue) |
Eltham Redbacks FC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 14B) |
Whitehorse United SC (Andrew) |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
19:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Williamstown SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14A) |
Truganina Soccer Club Inc |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Point Cook FC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 5 North) |
FC Birrarung |
FC Tullamarine |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Girls' North 13C) |
Fawkner SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' North 14D) |
Fawkner SC Michael |
Reservoir United Sam |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:15 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Fawkner SC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 14C) |
Mill Park SC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Mill Park SC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
East Bentleigh SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Sandringham SC Bullits |
East Bentleigh SC U12 Snakes |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Langama Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sunbury United FC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Boys' Sunday North 12D) |
FC Birrarung U12 Boys Blue |
Doreen United Soccer Club (Michael) |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Esther Park Reserve - Pitch 1 (Grass) |
(Men's State League 2 South-East) |
Mooroolbark SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15C Red) |
East Bentleigh SC U15 Scorpions |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:00 |
George Andrews Reserve - Junior/Miniroos |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Dandenong South SC |
Berwick City SC U12 BEARS |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Bunyip District SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
17:15 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Barwon SC |
Moonee Ponds United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
St Kilda SC |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Boys' North 14D) |
Eltham Redbacks FC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
17:15 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Barwon SC |
Moonee Ponds United SC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Coulson Reserve - Junior |
(Girls' North 12C Red) |
FC Clifton Hill |
Northern Falcons FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Men's State League 4 East) |
Boronia SC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Highfield Park - South |
(Women's State League 5 East) |
Ashburton United SC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Riversdale SC |
Wonga Wizards FC - Metro 6 |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Hume United FC |
Appt |
Referee |
08/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
18:30 |
Polish Sports & Recreation Complex - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Western Eagles SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Avenger Park - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Avondale FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
11:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Boys' Saturday East 12A) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Ringwood City FC (PD) |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 3 South) |
Berwick City SC |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Eltham Redbacks FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:30 |
Eltham North St Helena Secondary College (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Eltham Redbacks FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Hume United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Middle Park FC |
Knox United SC Green Marco |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:45 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Girls' East 15D) |
Middle Park FC |
Glen Eira FC (KKs) |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
19:45 |
FORFEIT |
(Women's State League 2 North-West) |
Westgate FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Langama Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sunbury United FC |
Williamstown SC |
Appt |
4th Official |
16/07/24 (Tue) |
19:30 |
Lakeside Stadium |
(Dockerty Cup) |
South Melbourne FC |
Hume City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
17:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Greenvale United SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Pakenham United FC U13s Blue |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
08:45 |
JJ Holland Park (S) |
(Girls' North 14C) |
Kensington Junior SC |
Yarra Jets FC Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 16A) |
Truganina Soccer Club Inc |
Keilor Park SC U16 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee Coach |
16/07/24 (Tue) |
20:00 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Dockerty Cup) |
Oakleigh Cannons FC |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Barton United FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
17:15 |
Grovedale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Barwon SC |
Moonee Ponds United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Lalor United Senior FC |
Mill Park SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Lalor United Senior FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Metropolitan League 4 North-West) |
La Trobe University SC - M3 |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:15 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' Saturday South 12E) |
Rosebud HEART SC U12 White |
Mount Martha Soccer Club U12 Pirates |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' South 14C) |
Rosebud HEART SC U14 Red |
Drouin Dragons SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Girls' South 14D) |
Rosebud HEART SC U14 White |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Monash University SC |
Sandown Lions FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Serbian Sports Centre - Pitch 1 - (NPL) |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Springvale White Eagles FC |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 1) |
South Yarra SC |
Newmarket Phoenix FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 East) |
East Kew FC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Keilor Park SC |
Manningham United FC - U13 CPL Girls |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Keilor Park SC |
Manningham United FC - U15 CPL Girls |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
R.G.C. Cook Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Plenty Valley Lions FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Westvale Olympic FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Women's State League 3 West) |
Moreland Eagles FC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Mackie Road Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Eira FC (Knights) |
Mooroolbark SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 14D) |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Wonga Wizards FC - Under 14 Boys |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Altona Magic SC U12A |
St Albans Saints SC Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
16:00 |
Webster Street Reserve |
(Boys' West 17B) |
WPSC Under 17 Boys MM |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Spring Hills FC Rushi |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Croydon City Soccer Club - Red |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Bjorn |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' South-East 15A) |
Croydon City Soccer Club |
Manningham United FC - U15A |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
North Caulfield Senior FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Essendon Royals SC WHITE |
Darebin Falcons WSC Purple |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Westside Strikers FC - U13B Nick |
Keilor Park SC U13 Boys Hawks |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Mayer Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 13B) |
Darebin United SC |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Pakenham United FC U12s Purple |
Keysborough District FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:00 |
Monterey Reserve |
(All Abilities League - Junior) |
Footscray Rangers Football Club |
Frankston Pines SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 12A) |
Dandenong City SC Ben |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Dandenong City SC - Tom |
Chelsea FC 14C Cavaliers |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:45 |
Aurora Fields - Casa D'Abruzzo |
(Boys' North 14C Red) |
Epping City SC |
Moonee Ponds United SC U14C |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Aurora Fields - Casa D'Abruzzo |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Epping City SC |
Watsonia Heights FC Blue |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Greenvale United SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Craigieburn City FC |
Old Ivanhoe Soccer Club - 12s (Blue) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15C) |
Craigieburn City FC |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Craigieburn City FC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Saturday East 12C) |
Ringwood City FC (RP) |
Knox City FC U12 Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Milpera Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14C) |
Knox City FC U14 Blue |
DRSC U14C - XP |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 3 East |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Boroondara Eagles FC (PP) |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Thomas P Carroll Reserve |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
Cleeland United SC |
Peninsula Strikers JFC - 13E Red Rattlers |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Geelong Rangers SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
08:30 |
De Chene Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Brunswick Juventus FC Alex |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Greenvale United SC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
17:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Greenvale United SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Fairfield Park - Senior |
(Girls' North 16C) |
Yarra Jets FC Red |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Girls' North-West 17/18C) |
Yarra Jets FC Red |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Princes Park Oval #2 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Melbourne University SC Victory |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Princes Park Oval #2 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Melbourne University Soccer Club Bohemians |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Brimbank Stallions FC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:30 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Girls' South-East 12B) |
Glen Eira FC (Tamekas) |
Sandringham SC Pythons |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
Glen Eira FC (Galaxy) |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Mill Park SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 14A) |
Mill Park SC |
Green Gully SC U14 A |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Mill Park SC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Women's State League 5 South) |
Bentleigh Greens SC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Glenroy Lions FC_101374 |
Hume United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Lakeside Reserve - Junior Pitch 2 |
(Girls' South-East 13B) |
Officer City Soccer Club |
East Bentleigh SC U13 Strikers |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch E (Junior) |
(Boys' North 14B Red) |
Gisborne Soccer Club |
Westside Strikers FC - U14B Joe |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch D (U13) |
(Boys' Sunday West 12D) |
Gisborne Soccer Club NJ |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Boys' West 17B) |
Gisborne Soccer Club |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Monash University SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Grange Reserve - Pitch 2 [Hoppers Crossing] |
(Boys' Sunday West 13D) |
Hoppers Crossing SC |
Melbourne City FC U13D |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Esther Park Reserve - Pitch 1 (Grass) |
(Men's State League 2 South-East) |
Mooroolbark SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:30 |
Mahoneys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
NCFC Boys' East 13A |
Malvern City FC 13A |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 3 North-West) |
Bundoora United FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Hume United FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Hampton East Brighton FC Red Rhinos |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:45 |
Balcombe Park |
(Girls' South 13C) |
Beaumaris SC |
Skye United FC Girls 13 |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:30 |
Myers Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 13B) |
Geelong Rangers SC |
Essendon Royals SC WHITE |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Heatherton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Heatherton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Men's State League 1 South-East) |
Malvern City SC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' Sunday West 12D) |
Wyndham FC |
Point Cook FC Spitfires |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:30 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Werribee City FC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:30 |
Monterey Reserve |
(All Abilities League - Junior) |
Barnstoneworth United Junior FC |
Footscray Rangers Football Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Langwarrin SC |
Cranbourne United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
Lara United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 3 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Caroline Springs George Cross FC_WHITE |
Albion Rovers FC U13 White |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - W |
(Girls' South-East 12A) |
Brighton SC Electras |
Manningham Juventus Football Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - W |
(Girls' South 13C) |
Brighton SC Olympus |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 Red |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Edithvale Common - SSF Pitch 2B |
(Boys' Sunday South 13D) |
Chelsea FC U13 Royals |
Casey Comets Rebels |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
10:45 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Eastern Lions SC |
Glen Eira FC (Cobras) |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Geelong Rangers SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Elcho Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 North-West) |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:15 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 21A) |
Mazenod Football Club |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Girls' East 14D) |
Monbulk Rangers SC Diamonds |
Maccabi FC Caulfield U14 Simon |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
St Georges Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Sebastopol Vikings SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 14B) |
Manningham United FC - U14B |
Ringwood City FC (BQ) |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:15 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 16B) |
Manningham United FC - U16B |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Chisholm United FC Steve Kr |
Sandringham SC Snakes |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
12:00 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Boys' Saturday South 12D) |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Western Port FC u12 Black |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday East 13A) |
Oakleigh Cannons FC Migs 2 |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:00 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' East 14D) |
Mooroolbark SC - Boys U14s - Grant |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:15 |
Esther Park Reserve - Pitch 2 (Synthetic) |
(Girls' East 16C) |
Mooroolbark SC - Girls U16s - Daniel Karsai |
Ashburton USC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:00 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South-East 12B) |
Mazenod Football Club |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Mazenod Football Club |
South Melbourne FC |
Appt |
Assistant |
16/07/24 (Tue) |
19:30 |
Lakeside Stadium |
(Dockerty Cup) |
South Melbourne FC |
Hume City FC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Monbulk Rangers SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Milpera Reserve - Junior 1 |
(Boys' East 14D) |
Knox City FC U14 Silver |
Monbulk Rangers SC Ghosts |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Darebin United SC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Berwick City SC U13 SHARKS |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 White |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 15C) |
Ringwood City FC (RF) |
Alphington FC |
Appt |
Referee Mentor |
13/07/24 (Sat) |
10:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Sandringham SC Eagles |
Chelsea FC U12 Raiders BFA |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 1 South |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Boroondara Eagles FC (MC) |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
11:15 |
Capital Reserve |
(Boys' East 15C) |
Glen Waverley SC - U15 Rebels |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee Mentor |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Anderson Park |
(Boys' East 16C ) |
DRSC U16 Boys - LH |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 14A) |
Caroline Springs George Cross FC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:45 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' North 14B Red) |
Caroline Springs George Cross FC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 15A) |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Albion Rovers FC U15 |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Riversdale SC |
Waverley Wanderers FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
14:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 2 (B) |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Fawkner SC |
Spring Hills FC - Metro Men 3 |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Boys' South-East 17B) |
Mount Waverley City SC |
Aspendale SC U17B |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 17/18C) |
East Bentleigh SC U18 Strikers |
Ringwood City FC U18 Girls |
Appt |
Assistant |
16/07/24 (Tue) |
20:00 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Dockerty Cup) |
Oakleigh Cannons FC |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 13B) |
St Albans Saints SC 2024 |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
12:15 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14B) |
St Albans Saints SC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:30 |
AB Shaw Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Altona City SC JS |
Western Suburbs SC |
Appt |
Assistant |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Altona City SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Beaumaris Reserve |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Beaumaris SC |
Old Melburnians SC |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Langama Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Sunbury United FC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 14A) |
Westside Strikers FC - U14A |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
10:15 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
Westside Strikers FC - U15B Girls |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13D) |
Westvale Olympic FC |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Laverton FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
09:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 2 (S) |
(Boys' North-West 16C) |
Reservoir United - Gold |
Albion Rovers FC U16 |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 13C) |
Craigieburn City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
12/07/24 (Fri) |
18:30 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Whittlesea Ranges FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
12/07/24 (Fri) |
20:30 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West) |
Whittlesea Ranges FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hayes Park - Pitch 1 - Senior |
(Women's State League 5 North) |
Northern Falcons FC |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13D) |
Craigieburn City FC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
11:30 |
IYU Recreation Reserve |
(Girls' South 14D) |
Pakenham United FC U14s Girls |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
14/07/24 (Sun) |
15:00 |
Yallambie Park Reserve |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Banyule City SC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
13:00 |
Victoria University Sporting Complex Hoppers Lane |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Wyndham FC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
15:00 |
Victoria University Sporting Complex Hoppers Lane |
(Men's State League 5 West) |
Wyndham FC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
10:00 |
Mount Eliza Secondary College - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Blue |
Sandringham SC Sonics |
Appt |
Referee |
13/07/24 (Sat) |
11:15 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Red |
Bentleigh Greens SC |