Monash Peninsula CRT#2

Venue Address
Moorooduc Hwy, Frankston VIC 3199

Seaford
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
27/04/19 (Sat) 12:00 (W19 - Boys U10 - D1) 14     Mt Eliza Meteors - Malcolm   def.   Bobcats U10.5B
27/04/19 (Sat) 12:45 (W19 - Boys U12 - B2) 26     Penbank Piranhas   def.   Bobcats U12.1B 24 
27/04/19 (Sat) 13:30 (W19 - Boys U12 - C2) 14     Lazer Thunder   def. by   Ballam Park Boomers (Shortt) 28 
27/04/19 (Sat) 14:15 (W19 - Boys U12 - D2) 29     Bobcats U12B Tyler   def.   Mt Eliza Meteors - Cooper
27/04/19 (Sat) 15:00 (W19 - Girls U12 - D1) 10     Rowellyn Rockets Stardust   def. by   KP Giants G12's 16 
27/04/19 (Sat) 15:45 (W19 - Boys U14 - B2) 12     Belvedere Breakers - Polglase   def. by   Woodlands Warriors Red 47 
27/04/19 (Sat) 16:30 (W19 - Girls U14 - C1) 26     Bobcats U14.1G   def.   Mt Eliza Meteors - Kuffer 21 
27/04/19 (Sat) 17:15 (W19 - Boys U14 - B1) 25     Woodlands Warriors Heat   def. by   Woodlands Warriors Wizards 47 
04/05/19 (Sat) 12:00 (W19 - Boys U10 - D1) 6     Flinders Basketball Cavaliers   def. by   Langwarrin Wildcats Lightning
04/05/19 (Sat) 12:45 (W19 - Boys U12 - B1) 19     Mt Eliza Meteors - Enno   def. by   PBC Thunder 22 
04/05/19 (Sat) 13:30 (W19 - Boys U12 - B2) 16     KP Giants Schryver   def. by   Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf 34 
04/05/19 (Sat) 14:15 (W19 - Boys U12 - D2) 8     St Joachim's Panthers - 3   def. by   Langwarrin Wildcats Rangers 20 
04/05/19 (Sat) 15:00 (W19 - Girls U12 - D1) 10     PBC Wizards   def. by   Langwarrin Wildcats Ladybirds 12 
04/05/19 (Sat) 15:45 (W19 - Boys U14 - B2) 53     Woodlands Warriors Red   def.   Derinya Sixers 19 
04/05/19 (Sat) 16:30 (W19 - Boys U14 - C1) 28     St Anne's Avengers Quinn   def. by   Bobcats U14.3B 69 
04/05/19 (Sat) 17:15 (W19 - Boys U14 - C1) 49     Mt Eliza Meteors - Goodrick   def.   Bobcats U14.8B 10 
11/05/19 (Sat) 12:00 (W19 - Boys U10 - C1) 12     Ballam Park Boomers (Rapana)   def.   Flinders Basketball United
11/05/19 (Sat) 12:45 (W19 - Boys U12 - C3) 8     Mt Eliza Meteors - Gallaher   def. by   St Anne's Avengers Quinn 15 
11/05/19 (Sat) 13:30 (W19 - Boys U12 - D3) 22     Derinya Daredevils   def.   Bayside Raiders Bec
11/05/19 (Sat) 14:15 (W19 - Girls U12 - D1) 15     Bobcats U12.2G   def.   Mt Eliza Meteors - Farrow
11/05/19 (Sat) 15:00 (W19 - Boys U14 - B2) 20     Bobcats U14.3B   def. by   Derinya Sixers 25 
11/05/19 (Sat) 15:45 (W19 - Girls U14 - C1) 17     Mt Eliza Meteors - Kuffer   def. by   Lazer Starlights 21 
11/05/19 (Sat) 16:30 (W19 - Boys U14 - C1) 53     Flinders Basketball Bulls   def.   St Anne's Avengers Quinn 28 
11/05/19 (Sat) 17:15 (W19 - Boys U14 - B1) 20     Bobcats U14.5B   def. by   Woodlands Warriors Red 30 
18/05/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B2) 23     Derinya Dragons   def.   Rowellyn Rockets Rockers 15 
18/05/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D3) 42     Rowellyn Rockets Bardin   def.   Derinya Dynamos
18/05/19 (Sat) 13:45 (W19 - Girls U12 - D1) 12     St Jude's Flames   def.   Overport Magic
18/05/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - B2) 24     Belvedere Breakers - Polglase   def. by   PBBC U14B Dragons 26 
18/05/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - B1) 8     Skye Sonics - McCann   def. by   Derinya Bullets 42 
18/05/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 48     Bayside Raiders Richard   def.   Woodlands Warriors Heat 18 
18/05/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - C1) 43     Mt Eliza Meteors - Wilton   def.   Derinya Storm 21 
18/05/19 (Sat) 17:30 (W19 - Girls U14 - C1) 8     Bayside Raiders Dave   def. by   Mt Eliza Meteors - Kuffer 36 
25/05/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - D3) 4     Bayside Raiders Bec   def. by   Bobcats U12.3B 40 
25/05/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C2) 48     Mt Eliza Meteors - Waixel   def.   Lazer Bombs 11 
25/05/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B1) 29     Rowellyn Rockets Rovers   def.   PBC Thunder 21 
25/05/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - D1) 10     Lazer Arrows   def. by   Skye Sonics - Scutt 27 
25/05/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 21     Woodlands Warriors Heat   def. by   PBBC U14B Dragons 22 
25/05/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 19     Lazer Nitro   def. by   Woodlands Warriors Wizards 47 
25/05/19 (Sat) 16:45 (W19 - Girls U14 - B) 32     Woodlands Warriors Opals   def.   Skye Sonics - Fitton 27 
01/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 21     Derinya Bullets   def.   Woodlands Warriors Pistons 13 
01/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 7     Langwarrin Wildcats Warriors   def. by   Skye Sonics - McCann 39 
01/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 2     Derinya Dynamos   def. by   Mt Eliza Meteors - Thompson 33 
01/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - C1) 28     Ballam Park Boomers (Shortt)   def.   St Anne's Avengers Ary 17 
01/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - D1) 21     Overport Hawks   def.   Storm Lions 18 
01/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U12 - D1) 27     KP Giants G12's   def.   St John's Jaguars U/12 Girls Purple
01/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 21     Ballam Park Boomers (Johnston)   def. by   St John's Jaguars U/14 Boys Gold 62 
01/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 51     Bobcats U14.5B   def.   St Joachim's Panthers - Black Panthers 24 
15/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 12     Woodlands Warriors Pistons   def. by   Rowellyn Rockets Rovers 33 
15/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D3) 14     Belvedere Breakers - Stuckey   def.   Ballam Park Boomers (Rapana) 12 
15/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) 25     Penbank Piranhas   def. by   Bobcats U12.1B 33 
15/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 10     Mt Eliza Meteors - Farrow   def.   PBC Wizards
15/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Girls U12 - D2) 4     St Anne's Avengers Blue   vs   Mt Eliza Meteors - Archibald
15/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - C2) 36     Woodleigh Warriors   def.   Derinya Storm 25 
15/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 24     Derinya Sixers   def. by   FHS Squad 25 
15/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 24     FHS Ankle Breakers   def. by   Bayside Raiders Richard 46 
22/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 30     Rowellyn Rockets Rovers   def.   Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf 23 
22/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 23     Lazer Ninjas   def. by   KP Giants Schryver 33 
22/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 8     Rowellyn Rockets Bardin   def. by   Skye Sonics - Smith 20 
22/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 8     Ballam Park Boomers (Adams)   def. by   Bobcats U12.2G 15 
22/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 16     PBBC U14B Dragons   def. by   Bobcats U14.3B 32 
22/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D3) 19     Woodlands Warriors Sharks   def.   Bobcats U14.8B 16 
29/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 17     Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf   def. by   Woodlands Warriors Wolves 25 
29/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C2) 31     Laker 76ers   def. by   Overport Hornets 34 
29/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) 32     Penbank Piranhas   def.   Langwarrin Wildcats Warriors 29 
29/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - D3) 17     St Joachim's Panthers - 3   def.   Belvedere Breakers - Stuckey 12 
29/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Girls U12 - D2) 8     Derinya Magic   def. by   Derinya Unicorns 17 
29/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - C2) Woodleigh Warriors   def. by   Rowellyn Rockets 20 
29/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B1) 26     Woodlands Warriors Wizards   def.   Woodlands Warriors X 20 
29/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D3) 18     The Shadows Sharks   def.   Bayside Raiders Wells 13 
20/07/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U10 - D2) 16     Derinya Fireballs   def.   Overport Bulls
20/07/19 (Sat) 13:00 (W19 - Girls U12 - C1) 8     Bayside Raiders Troy   def. by   Lazer Hearts 18 
20/07/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 16     Skye Sonics - Smith   def. by   Ballam Park Boomers (Rapana) 17 
20/07/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 19     Bobcats U12.2G   def.   PBC Wizards 14 
20/07/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - D2) 11     Derinya Daredevils   def. by   Bobcats U12B Tyler 18 
20/07/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - C2) 32     Flinders Basketball Warriors   def.   Bobcats U14.6B 15 
20/07/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - D1) 56     Lazer Rangers   def.   Belvedere Breakers - Stone 16 
20/07/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 38     Woodlands Warriors Red   def.   Bayside Raiders Richard 30 
27/07/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1)   PBC Thunder   vs   Bobcats U12B Brown  
27/07/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D3)   Bayside Raiders Bec   vs   Derinya Dynamos  
27/07/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2)   Skye Sonics - McCann   vs   Penbank Piranhas  
27/07/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1)   Overport Magic   vs   Skye Sonics - Smith  
27/07/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - D1)   St Jude's Flames Green   vs   Mt Eliza Meteors - Gallaher  
27/07/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1)   Woodlands Warriors X   vs   Woodlands Warriors Red  
27/07/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2)   Derinya Sixers   vs   Bobcats U14B Comerford  
27/07/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1)   FHS Ankle Breakers   vs   St John's Jaguars U/14 Boys Red  
03/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1)   Bobcats U12B Tigers   vs   PBC Thunder  
03/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2)   Skye Sonics - McCann   vs   KP Giants Schryver  
03/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3)   Belvedere Breakers - Stuckey   vs   Rowellyn Rockets Fire  
03/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1)   Mt Eliza Meteors - Farrow   vs   Langwarrin Wildcats Ladybirds  
03/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2)   PBBC U14B Dragons   vs   FHS Squad  
03/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1)   Bobcats U14.1B   vs   Bayside Raiders Richard  
10/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1)   Bobcats U12B Killingsworth   vs   Bobcats U12B Tigers  
10/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D1)   Bayside Raiders Paul   vs   Mt Eliza Meteors - Gallaher  
10/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Girls U12 - D1)   Bobcats U12.2G   vs   Overport Magic  
10/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - C2)   Overport Hornets   vs   Laker 76ers  
10/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - C1)   Woodlands Warriors Vipers   vs   Mt Eliza Meteors - Waixel  
10/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U12 - C1)   Langwarrin Wildcats Fierce   vs   Lazer Hearts  
10/08/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2)   Derinya Sixers   vs   Ballam Park Boomers (Johnston)  
10/08/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1)   Woodlands Warriors Wizards   vs   Woodlands Warriors Red  
17/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Girls U12 - D2)   Rowellyn Rockets Stardust   vs   Derinya Unicorns  
17/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2)   Derinya Dragons   vs   Skye Sonics - McCann  
17/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3)   Rowellyn Rockets Bardin   vs   Derinya Dynamos  
17/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - B1)   St Joachim's Panthers - Black Panthers   vs   Woodlands Warriors X  
17/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2)   Rowellyn Houston Rockets   vs   Woodlands Warriors Heat  
17/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U14 - C1)   Bobcats U14G Bugeja   vs   Bobcats U14.3G  
24/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1)   Woodlands Warriors Pistons   vs   Derinya Bullets  
24/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C1)   Bayside Raiders Gaskell   vs   Woodlands Warriors Rockets  
24/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3)   Rowellyn Rockets Fire   vs   St Joachim's Panthers - 3  
24/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1)   Langwarrin Wildcats Ladybirds   vs   Woodlands Warriors Starletts  
24/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2)   Bobcats U14B Comerford   vs   Ballam Park Boomers (Johnston)  
24/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1)   St John's Jaguars U/14 Boys Red   vs   Lazer Nitro  
31/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1)   Rowellyn Rockets Rovers   vs   Woodlands Warriors Pistons  
31/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2)   Rowellyn Rockets Rockers   vs   Derinya Stars  
31/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3)   Rowellyn Rockets Bardin   vs   Bayside Raiders Bec  
31/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1)   Ballam Park Boomers (Adams)   vs   Overport Magic  
31/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2)   FHS Squad   vs   Derinya Sixers  
31/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1)   Bayside Raiders Richard   vs   FHS Ankle Breakers  
07/09/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - D3)   Skye Sonics - Smith   vs   Ballam Park Boomers (Rapana)  
07/09/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2)   KP Giants Schryver   vs   Lazer Ninjas  
07/09/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B1)   Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf   vs   Rowellyn Rockets Rovers  
07/09/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1)   Bobcats U12.2G   vs   PBC Wizards  
07/09/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2)   Bobcats U14.3B   vs   PBBC U14B Dragons  
07/09/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1)   Woodlands Warriors Red   vs   Bobcats U14.1B