-->
Football Tasmania

Aurora 7

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
10/09/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys) Fire Strikers   def. by   Southern Strikers
10/09/21 (Fri) 18:00 (HBT - u12 Girls ) The Hotshots   def. by   Feisty Pumpkins
10/09/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) 2     South East Strikers   def. by   We're Good
10/09/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys) 1     Paco's Kids   def. by   Pasta La Pala
17/09/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys) 2     Fire Strikers   vs   Thunder Bolts
17/09/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) 8     South East Strikers   def.   MG
17/09/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls) 3     Hooligans United   def. by   Terminators
17/09/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys) 1     Arsenal Forever   def. by   Pasta La Pala
24/09/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B) Lightning   def. by   Lauderdale Legends
24/09/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys) 6     South Hobart   def.   Thunder Bolts
24/09/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A) 2     The Gardening Club   def. by   Now or Never
24/09/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) 11     We're Good   def.   MG
24/09/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B) 1     Tigers   def. by   Dominic College
24/09/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls) 9     Elite Snazzy Sloths   def.   Clarence
24/09/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys) 2     Coming Dragon   def. by   Pasta La Pala
26/09/21 (Sun) 14:00 (Social Men B) 6     Go on Santi   def. by   Y's & Co
26/09/21 (Sun) 14:45 (Social Men B) 8     The Bowel Movements   def.   Juicy Cucumber1
26/09/21 (Sun) 15:30 (Social Men E) 3     Old but Gold   def.   Big Boys
26/09/21 (Sun) 16:15 (Social Men A) 1     Tekashi 6ix Nil   def. by   Fabrica De Jabon La Corona
26/09/21 (Sun) 17:00 (Social Mixed B) 6     All Sorts   def. by   Sunday Dinner
26/09/21 (Sun) 17:45 (Social Men E) 4     Bagoons   def. by   Molon La Ve 10 
26/09/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C) 1     Dave's Kebabs   def. by   Jen's Friends 10 
26/09/21 (Sun) 19:15 (Social Men C) 6     PSG   vs   Down to Futsal
26/09/21 (Sun) 20:00 (Social Men D) 7     Beach They/them   def.   Very Hungry Taderpillars
26/09/21 (Sun) 20:45 (Social Men E) 5     Scotty & the Ninjas   def.   Usher Bucks
03/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men G) 5     Sometimes Maybe Good   def.   Cassie Lager Appreciation Society
03/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men C) 9     PSG   def.   Nah
03/10/21 (Sun) 15:30 (Social Men E) 7     Rawnsley United   def. by   Bagoons 14 
03/10/21 (Sun) 16:15 (Social Men B) 8     Donny get the Ludes   def.   Juicy Cucumber1
03/10/21 (Sun) 17:00 (Social Men E) 12     Scotty & the Ninjas   def.   Big Kicks FC
03/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B) 3     All Sorts   vs   Musical Martinis
03/10/21 (Sun) 18:30 (Social Men A) 3     Space Aliens   def.   Off in Church
03/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men A) 8     Dirty Mike & The Boys   def.   Mangalore Greyhounds
03/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men F) 5     Undercover Brothers   def.   British Broadcast Corporation
03/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men D) 5     Beach They/them   def. by   The Beach Boys
10/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men C) 5     Hobart Hoppers   vs   Nah
10/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men C) 7     PSG   def. by   Stats A Stat 15 
10/10/21 (Sun) 15:30 (Social Men B) 8     Donny get the Ludes   def.   The Strokers
10/10/21 (Sun) 16:15 (Social Men A) 9     Mangalore Greyhounds   def.   UTAS FC
10/10/21 (Sun) 17:00 (Social Men F) 6     Mixes   def.   The Big O
10/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B) 5     Sunday Dinner   def.   Dundee Mifflin B Team
10/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C) 5     Coffee Club   def.   Jen's Friends
10/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men A) 2     Space Aliens   def. by   Fabrica De Jabon La Corona
10/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men F) My Luck is Many   def. by   360 No Pope
10/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men G) 5     PWMT   def. by   3 Metre Flatty
15/10/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Stingrays   vs   Lauderdale Legends  
15/10/21 (Fri) 17:10 (HBT - u12 Girls )   KS Strikers   vs   The Hotshots  
15/10/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   The Gardening Club   vs   Goal Busters  
15/10/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Strike Soccer School   vs   South East Strikers  
15/10/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   Dominic College   vs   Mad Dogs  
15/10/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls)   Terminators   vs   Elite Snazzy Sloths  
15/10/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys)   Pasta La Pala   vs   Game of Throw-Ins  
17/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men D)   The Offspring   vs   The Beach Boys  
17/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men C)   PSG   vs   Trolls  
17/10/21 (Sun) 15:30 (Social Men E)   Old but Gold   vs   Rawnsley United  
17/10/21 (Sun) 16:15 (Social Men A)   Tekashi 6ix Nil   vs   Mangalore Greyhounds  
17/10/21 (Sun) 17:00 (Social Men A)   Dutchies   vs   Fabrica De Jabon La Corona  
17/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   All Sorts   vs   Dundee Mifflin B Team  
17/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed B)   Musical Martinis   vs   Juniors  
17/10/21 (Sun) 19:15 (Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   Benny & the Jets  
17/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men G)   Van Hagen   vs   3 Metre Flatty  
17/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men B)   Juicy Cucumber1   vs   Go on Santi  
22/10/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B) 3     Thunder Bolts   def. by   Lauderdale Legends
22/10/21 (Fri) 17:10 (HBT - u8 Mixed) 3     Mount Stuart   def.   Meteors
22/10/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A) 8     The Gardening Club   def.   Scorching Superstars
22/10/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) Strike Soccer School   def. by   We're Good 21 
22/10/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A) 3     Drillas   def.   Guardians
22/10/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls) Hooligans United   def. by   Clarence
22/10/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys) 2     Coming Dragon   def. by   Game of Throw-Ins
24/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men D) 5     The Offspring   def.   Very Hungry Taderpillars
24/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men E) 5     Usher Bucks   vs   Rawnsley United
24/10/21 (Sun) 15:30 (Social Men G) 6     Frogs   def.   Cassie Lager Appreciation Society
24/10/21 (Sun) 16:15 (Social Men A) 7     Tekashi 6ix Nil   def. by   UTAS FC 11 
24/10/21 (Sun) 17:00 (Social Mixed A) 1     CF42s   def. by   Shed
24/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B) 6     All Sorts   def.   Yippie Kayak Other Buckets
24/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed B) 2     Sunday Dinner   def. by   Juniors
24/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men G) 7     Snotty Sleeves   def. by   Bailey & Friends, Plus Cade
24/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men B) 3     International United   def. by   Patrick & the Rest
24/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men C) 6     Down to Futsal   def. by   Pugnacious Cucumbers
29/10/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   FFX Rangers   vs   Lauderdale Legends  
29/10/21 (Fri) 17:10 (HBT - u10 Girls)   Soccer Sistas   vs   Rising Stars  
29/10/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   The Gardening Club   vs   Thunder Strike  
29/10/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   South East Strikers   vs   We're Good  
29/10/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   Tigers   vs   The Milkmen  
29/10/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls)   Clarence   vs   Terminators  
29/10/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys)   Game of Throw-Ins   vs   ToePoke or Ponce  
31/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men D)   Bantalona   vs   The Beach Boys  
31/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men G)   3 Metre Flatty   vs   Bailey & Friends, Plus Cade  
31/10/21 (Sun) 15:30 (Social Men B)   Juicy Cucumber1   vs   Touk Millers  
31/10/21 (Sun) 16:15 (Social Men A)   Dutchies   vs   Mangalore Greyhounds  
31/10/21 (Sun) 17:00 (Social Mixed C)   BG's   vs   Jen's Friends  
31/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   All Sorts   vs   Juniors  
31/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   Coffee Club  
31/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men E)   Big Kicks FC   vs   Rawnsley United  
31/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men C)   Down to Futsal   vs   Warriors  
31/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men G)   Egg Boy & Co   vs   Sometimes Maybe Good  
05/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Lauderdale Legends   vs   The Strikers  
05/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   South Hobart Homies   vs   South Hobart  
05/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   Scorching Superstars   vs   Thunder Strike  
05/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   South East Strikers   vs   MG  
05/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   Tigers   vs   Rebels  
05/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls)   Hooligans United   vs   Terminators  
05/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys)   Coming Dragon   vs   ToePoke or Ponce  
07/11/21 (Sun) 16:15 (Social Women B)   Bits n Pieces   vs   TLC Strikers  
07/11/21 (Sun) 17:00 (Social Men D)   Fearless Futsal Club   vs   Beach They/them  
07/11/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   All Sorts   vs   Fearless Futsal Club  
07/11/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed B)   Scattered   vs   Yippie Kayak Other Buckets  
07/11/21 (Sun) 19:15 (Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   Jen's Friends  
07/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men G)   Snotty Sleeves   vs   Cassie Lager Appreciation Society  
07/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men G)   Van Hagen   vs   PWMT  
12/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   The Strikers   vs   Lightning  
12/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Firebirds   vs   South Hobart Homies  
12/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   The Gardening Club   vs   Forever Fearless  
12/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   We're Good   vs   MG  
12/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   Rebels   vs   The Dream Team  
12/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls)   Elite Snazzy Sloths   vs   Clarence  
12/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys)   Arsenal Forever   vs   Game of Throw-Ins  
14/11/21 (Sun) 14:00 (Social Men G)   Sometimes Maybe Good   vs   Frogs  
14/11/21 (Sun) 14:45 (Social Men C)   Stats A Stat   vs   Warriors  
14/11/21 (Sun) 15:30 (Social Men E)   Rawnsley United   vs   Scotty & the Ninjas  
14/11/21 (Sun) 16:15 (Social Men A)   Tekashi 6ix Nil   vs   Fabrica De Jabon La Corona  
14/11/21 (Sun) 17:00 (Social Men F)   British Broadcast Corporation   vs   Mixes  
14/11/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   All Sorts   vs   Sunday Dinner  
14/11/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   BG's  
14/11/21 (Sun) 19:15 (Social Men A)   Dutchies   vs   Space Aliens  
14/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men C)   Pugnacious Cucumbers   vs   PSG  
14/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men G)   Egg Boy & Co   vs   PWMT  
19/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Lauderdale Legends   vs   Wildcats  
19/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Thunder Bolts   vs   Fire Strikers  
19/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   The Gardening Club   vs   Strikers  
19/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Fearless Gold   vs   MG  
19/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A)   Ninjas   vs   Shredders  
19/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls)   Terminators   vs   Elite Snazzy Sloths  
19/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys)   Coming Dragon   vs   Paco's Kids  
21/11/21 (Sun) 15:30 (Social Men E)   Rawnsley United   vs   Big Boys  
21/11/21 (Sun) 16:15 (Social Men A)   Dirty Mike & The Boys   vs   Mangalore Greyhounds  
21/11/21 (Sun) 17:00 (Social Men E)   Big Kicks FC   vs   Molon La Ve  
21/11/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   All Sorts   vs   Musical Martinis  
21/11/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed A)   CF42s   vs   Beast  
21/11/21 (Sun) 19:15 (Social Men B)   Go on Santi   vs   International United  
21/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men E)   Scotty & the Ninjas   vs   Old but Gold  
21/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men G)   3 Metre Flatty   vs   Cassie Lager Appreciation Society  
26/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Lauderdale Legends   vs   The Dominators  
26/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u10 Girls)   Soccer Sistas   vs   Striking Meerkats  
26/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   The Gardening Club   vs   Now or Never  
26/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Strike Soccer School   vs   We're Good  
26/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A)   Drillas   vs   Guardians  
26/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls)   Hooligans United   vs   Clarence  
26/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys)   Coming Dragon   vs   Game of Throw-Ins  
28/11/21 (Sun) 14:00 (Social Men D)   The Offspring   vs   Beach They/them  
28/11/21 (Sun) 14:45 (Social Men E)   Old but Gold   vs   Big Boys  
28/11/21 (Sun) 15:30 (Social Men E)   Rawnsley United   vs   Spat Boy: Revenge of the fallen  
28/11/21 (Sun) 16:15 (Social Men A)   Mangalore Greyhounds   vs   UTAS FC  
28/11/21 (Sun) 17:00 (Social Men E)   Bagoons   vs   Molon La Ve  
28/11/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   All Sorts   vs   Scattered  
28/11/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed A)   ABCDE FC   vs   Beast  
28/11/21 (Sun) 19:15 (Social Men B)   Touk Millers   vs   Donny get the Ludes  
28/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men C)   PSG   vs   Down to Futsal  
28/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men B)   Afghan Boys   vs   International United  
03/12/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Lightning   vs   The Dominators  
03/12/21 (Fri) 17:10 (HBT - u10 Girls)   Mount Stuart Meerkats   vs   Soccer Sistas  
03/12/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   The Gardening Club   vs   Goal Busters  
03/12/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   MG   vs   Strike Soccer School  
03/12/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A)   The Amigos   vs   Power Rangers  
03/12/21 (Fri) 19:50 (HBT - u16/17 Girls)   Hooligans United   vs   Elite Snazzy Sloths  
03/12/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys)   Coming Dragon   vs   Arsenal Forever