-->
Football Federation Tasmania

Aurora 7

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 7     Great Gorillas   def.   Wildfire
13/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) Jedi Knights   def. by   South Hobart
13/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Princes Street Ninjas   def. by   Pure Force
13/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) Futsal Freaks   def. by   Sonic Strikers
13/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     GOATED   def.   Horsemen
15/09/19 (Sun) 16:15 (Futsal HBT - Social Women's) 1     Bits n Pieces   def. by   Tottenham Hotchicks 11 
20/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 1     Great Gorillas   def. by   The Comets
20/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 4     Almost Messi   def.   Jedi Knights
20/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Demons FC   def. by   Pure Force
20/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 2     Apollos   vs   Rose Bay Tigers
20/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) David's Walnuts   def. by   Here For The Exercise 10 
22/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Bed, Bath & Beyonce   vs   Some Knights
22/09/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 4     Send It   def. by   Hobart Crusaders 11 
27/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) FFX Rangers   def. by   Super Strikers 13 
27/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 2     Almost Messi   vs   Mount Stuart Sharks
27/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 4     Strike Kings   def. by   Hobart Zebras
27/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Blue Thunder   def. by   Pure Force
27/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 16     Ninja's   def.   Emmanuel FC
27/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 5     Clarence   def.   Rose Bay Tigers
27/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 2     Rose Bay Tigers   def. by   Mad Dogs
29/09/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 6     Dutchies   def.   Shits & Giggs
29/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 5     White Warriors   def. by   Tottenham Hotchicks
29/09/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 3     Just Gonna Send It   def.   Smash Bros
29/09/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 1     Dave's Kebabs   def. by   Foosball United
29/09/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div B) 3     Seedy Steven & the Boys   vs   Manchester Divided
29/09/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 13     Super Legends   def.   Peak Fitness
29/09/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 1     The Strokers   def. by   Godolphin
29/09/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F) 3     Metro   def. by   Down to Futsal 15 
06/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 4     Tropicana   def.   Tottenham Hotchicks
06/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 3     BG's   def.   Just Gonna Send It
06/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 4     Dave's Kebabs   def. by   You Kante
06/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div A) 5     Leave Me 'Arcelona   def.   Purple Haze
06/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 11     Tony & the Bees   def.   Send It
06/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 3     Banta Lona   def.   Law Abiding Sigurdssons
06/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F) 8     Habesh FC   def.   Service Priority 1
06/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div D) 2     Crog FC   def. by   DOSA
13/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div G) 9     Low Expectations   def.   SHC
13/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Village Idiots   def. by   Flint Tropics
13/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 4     Common Tragedies   def. by   Just Gonna Send It
13/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div D) 5     Team Wow   def.   BG's
13/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div B) 2     Seedy Steven & the Boys   def. by   About to get Messi
13/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 4     Hobart Crusaders   def. by   DOSA Boys 12 
13/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B) Tekashi 6 Nil   def. by   Giroud Not To
13/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A) 6     Banta Lona   def.   Godolphin
18/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 6     Thunder Dogs   def.   The Comets
18/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 1     Fire Strikers   def. by   South Hobart
18/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 8     The Force   def.   Hotshots
18/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 2     Red Hot Chicken Feathers   def.   Lauderdale Strikers
18/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 10     Skillers   def.   Emmanuel FC
18/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 1     Clarence   def. by   The Amigo's
18/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     OogalyBoogalies   def.   Horsemen
20/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C) 11     Kroos Control   def.   David Lees Acquaintances
20/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 12     Tropicana   def.   Bits n Pieces
20/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 3     Seedy Steven & the Boys   def. by   All Sorts
20/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 8     Hakuba   def.   Dave's Kebabs
20/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div B) 6     About to get Messi   def.   Chilli Flakes
20/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 12     DOSA Boys   def.   Send It
20/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B) 7     Josh Dingjan's Double XL's   def. by   Tekashi 6 Nil
20/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div C) 6     Whatever   def. by   Bradfort
20/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 8     The Trouts   def.   Neuer Gonna Give You Up
25/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 5     Thunder Dogs   def.   Speedy Demons
25/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) Jedi Knights   def. by   Mount Stuart Sharks
25/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 3     The Force   vs   Hobart Zebras
25/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Screaming Pumpkins   def. by   Princes Street Ninjas
25/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 6     Skillers   def.   Scorpions
25/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 2     Western Wombats   def. by   Futsal Freaks
25/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 12     Net 6 & Chill   def.   Here For The Exercise
27/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 10     Some Knights   def.   Bits n Pieces
27/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 4     All Sorts   def. by   Manchester Divided
27/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 6     Medium Rare   def.   Dave's Kebabs
27/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D) Smash Bros   def. by   Common Tragedies
27/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) Send It   def. by   AFG Blood
27/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B) 8     MK Dongs   def.   Neuer Gonna Give You Up
27/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div C) 9     Against All Odds   def.   David Lees Acquaintances
27/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div A) 8     Space Aliens   def. by   Boats & Hoes
01/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 2     The Comets   def. by   Montagu Warriors
01/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 5     Fire Strikers   def.   Jedi Knights
01/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div B) Lauderdale Firebolts   def. by   Firebirds
01/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 5     Waynes Warriors   def.   Fusion
01/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 9     Skillers   def.   Southern Strikers
01/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 7     Weapons of Messi Destruction   def.   Apollos
01/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 8     Net 6 & Chill   def.   Dyslexia Untied
03/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C) 3     Bradfort   def. by   David Lees Acquaintances
03/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 6     Flint Tropics   def.   Bits n Pieces
03/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 7     All Sorts   def.   About to get Messi
03/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 3     Seedy Steven & the Boys   def.   Manchester Divided
03/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 9     You Kante   def.   Hakuba
03/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 7     Tony & the Bees   def.   AFG Blood
03/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div G) 1     Wet Rain   def. by   Two Left Feet
03/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F) 13     Down to Futsal   def.   Habesh FC
08/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 10     Thunder Dogs   def.   Great Gorillas
08/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 3     Jedi Knights   def. by   Shredders
08/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 5     The Force   def.   Thunderstruck
08/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 3     Rebel FC   def. by   Demons FC
08/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 2     Skillers   def.   Ninja's
08/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 5     The Muppets   def.   Furious Knights
08/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 7     Mad Dogs   def.   David's Walnuts
10/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 4     Scoregasm   def. by   Dutchies
10/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 1     Bits n Pieces   def. by   Bed, Bath & Beyonce
10/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 2     Chilli Flakes   def. by   All Sorts
10/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 3     Manchester Divided   def. by   About to get Messi
10/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D) 3     Team Wow   def.   Smash Bros
10/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 7     Super Legends   def.   Tony & the Bees
10/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div E) 6     Oh He's Magic, You Know   def. by   The Beach Boys 16 
10/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F) 7     Down to Futsal   def. by   Mr Higgins Torn Banjo
15/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 17     Super Strikers   def.   Great Gorillas
15/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 5     Fire Strikers   def.   Mount Stuart Sharks
15/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 4     Strike Kings   vs   Hobart Zebras 4 
15/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 5     Rebel FC   def.   Blue Thunder
15/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 20     Skillers   def.   The Daredevils
15/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) Rose Bay Tigers   def. by   Furious Knights
15/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 9     Here For The Exercise   def.   David's Walnuts
17/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div F) 1     Down to Futsal   def. by   Malcolm xxxx 14 
17/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 10     Hot Mummas   def.   Village Idiots
17/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div A) 4     Marney's Going Bald   def. by   Inocent Until Proven Guilty
17/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 5     Manchester Divided   def.   Chilli Flakes
17/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 12     All Blacks   def.   Dave's Kebabs
17/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 7     Peak Fitness   def. by   Super Legends 13 
17/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 4     Law Abiding Sigurdssons   vs   Fearless Futsal Club
17/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B) 8     Scoregasm   def.   The Trouts
22/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 6     Super Strikers   def.   United Unicorns
22/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 1     Shredders   def. by   South Hobart
22/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div B) 3     A.N.T   def.   Beryl's Boys
22/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 2     Pure Force   def. by   Red Hot Chicken Feathers
22/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 3     The Daredevils   def.   Scorpions
22/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 2     Rose Bay Tigers   def. by   Western Wombats
22/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 8     GOATED   def.   Rose Bay Tigers
24/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div F) 6     Down to Futsal   def.   Trolls
24/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 4     Flint Tropics   vs   Tropicana
24/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div C) 6     Hakuba   def.   Dave's Kebabs
24/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 7     About to get Messi   def.   Chilli Flakes
24/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div A) 8     Inocent Until Proven Guilty   def.   Purple Haze
24/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 14     Hobart Crusaders   def.   Peak Fitness 10 
24/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 8     Banta Lona   def.   Law Abiding Sigurdssons
24/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B) 6     Tekashi 6 Nil   def.   The Trouts
29/11/19 (Fri) 16:15 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     Net 6 & Chill   def.   GOATED
29/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 9     Mini Mad Dogs   def.   FFX Rangers
29/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 4     Fire Strikers   def. by   Shredders
29/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 2     Hotshots   def. by   Strike Kings
29/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 2     Lauderdale Strikers   def. by   Screaming Pumpkins
29/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 12     Skillers   def.   Scorpions
29/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 5     Futsal Freaks   def.   Clarence
29/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     OogalyBoogalies   def. by   Dyslexia Untied
01/12/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C) 4     Kroos Control   def. by   That's Why I'm Here
01/12/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 8     Tottenham Hotchicks   def.   Bits n Pieces
01/12/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 6     All Sorts   def.   Manchester Divided
01/12/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 3     Medium Rare   def.   Dave's Kebabs
01/12/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D) 6     Fifa Foes   def.   BG's
01/12/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 7     DOSA Boys   def.   Hobart Crusaders
01/12/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 6     Godolphin   def. by   Banta Lona
01/12/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Fearless Futsal Club   vs   Victorious Secret  
06/12/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 8     Great Gorillas   def.   FFX Rangers
06/12/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) Fire Strikers   def. by   South Hobart
06/12/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div B) 3     Beryl's Boys   def.   Red Waves
06/12/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) Lauderdale Strikers   def. by   Rebel FC
06/12/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 2     Emmanuel FC   vs   The Daredevils
06/12/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 4     Apollos   def.   Western Wombats
06/12/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 9     Net 6 & Chill   def.   David's Walnuts
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 1)
14:30 (Futsal HBT - Mixed Div B) 4     All Sorts   def. by   Manchester Divided
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 1)
15:15 (Futsal HBT - Mixed Div D) 8     Team Wow   def.   Just Gonna Send It
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 1)
16:00 (Futsal HBT - Social Men Div F) 2     Front Left FC   def. by   Sarah Connor
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 1)
17:00 (Futsal HBT - Social Men Div D) 2     Hardly Athletic   def. by   BBC
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 1)
17:45 (Futsal HBT - Social Men Div G) 4     Low Expectations   def.   Two Left Feet
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
18:30 (Futsal HBT - Social Men Div C) 8     The Abusement Park   def.   Against All Odds
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 1)
19:30 (Futsal HBT - Social Men Div E) 5     Abu Shahayta   def.   Balotelli-Tubbies
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
16:30 (Futsal HBT - U9 Boys) 10     Southern Strikers   def.   Shredders
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
17:05 (Futsal HBT - U11 Boys ) 8     Waynes Warriors   def.   Fusion
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
17:40 (Futsal HBT - U12 Boys Div B) 4     IDK   def.   The Rebels
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
18:15 (Futsal HBT - U14 Boys) 1     Chaos   def. by   Severs
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
18:50 (Futsal HBT - U16 Boys) 13     Spatula Boy III   def.   Montrose Bay High
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
16:30 (Futsal HBT - U8 Girls) 6     Rising Stars   def.   Soccer Sistas
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div B) 5     Raiders   def.   Firebirds
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
17:40 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 1     Skillers   def. by   Ninja's
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
18:15 (Futsal HBT - U15 Boys) 2     Net 6 & Chill   def.   GOATED
15/12/19 (Sun)
(Grand Final)
14:30 (Futsal HBT - Mixed Div D) 2     Team Wow   def.   Fifa Foes
15/12/19 (Sun)
(Grand Final)
15:15 (Futsal HBT - Social Men Div D) 3     BBC   def. by   Pugnacious Cucumbers
15/12/19 (Sun)
(Grand Final)
16:00 (Futsal HBT - Mixed Div C) 4     You Kante   def. by   Medium Rare
15/12/19 (Sun)
(Grand Final)
17:00 (Futsal HBT - Social Men Div C) 3     Kroos Control   def. by   The Abusement Park
15/12/19 (Sun)
(Grand Final)
17:45 (Futsal HBT - Social Men Div G) 6     Low Expectations   def.   Wet Rain
15/12/19 (Sun)
(Grand Final)
18:30 (Futsal HBT - Social Men Div F) 6     Sarah Connor   def. by   Big Mackey's Vacuum Repair