Football Federation Tasmania

KGV Football Park

Venue Address:
18 Grove Road, Glenorchy
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
26/02/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
05/03/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (North)   vs   FFT TSP (South)  
19/03/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (North)   vs   FFT TSP (South)  
26/03/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
09/04/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
16/04/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
23/04/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
30/04/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (North)   vs   FFT TSP (South)  
07/05/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
14/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   State Under 14 Girls (South)   vs   Training  
14/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   State Under 15 Girls (South)   vs   Training  
14/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
14/05/18 (Mon) 17:45 (FFT Programs)   NTC Girls (South)   vs   Training  
14/05/18 (Mon) 17:45 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
16/05/18 (Wed) 04:15 (FFT Programs)   State Under 14 Girls (South)   vs   Training  
16/05/18 (Wed) 16:15 (FFT Programs)   State Under 15 Girls (South)   vs   Training  
16/05/18 (Wed) 17:45 (FFT Programs)   NTC Girls (South)   vs   Training  
21/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   State Under 14 Girls (South)   vs   Training  
21/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
21/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   State Under 15 Girls (South)   vs   Training  
21/05/18 (Mon) 17:45 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
21/05/18 (Mon) 17:45 (FFT Programs)   NTC Girls (South)   vs   Training  
23/05/18 (Wed) 16:15 (FFT Programs)   State Under 14 Girls (South)   vs   Training  
23/05/18 (Wed) 16:15 (FFT Programs)   State Under 15 Girls (South)   vs   State Under 15 Girls (Combined)  
23/05/18 (Wed) 17:45 (FFT Programs)   NTC Girls (South)   vs   Training  
28/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
28/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   State Under 15 Girls (South)   vs   Training  
28/05/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   State Under 14 Girls (South)   vs   Training  
28/05/18 (Mon) 17:45 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
30/05/18 (Wed) 16:15 (FFT Programs)   State Under 14 Girls (South)   vs   Training  
30/05/18 (Wed) 16:15 (FFT Programs)   State Under 15 Girls (South)   vs   Training  
04/06/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
04/06/18 (Mon) 17:45 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   Training  
18/06/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
01/07/18 (Sun)
(Elite Game)
13:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
09/07/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (North)   vs   FFT TSP (South)  
30/07/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
20/08/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (North)   vs   FFT TSP (South)  
10/09/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
16/09/18 (Sun) 10:30 (FFT Programs)   State U13 Boys   vs   Training  
16/09/18 (Sun) 12:30 (FFT Programs)   State U14 Boys   vs   Training  
19/09/18 (Wed)
(Dad's Army training)
18:30 (FFT Programs)   FFT Booking   vs   Training  
26/09/18 (Wed)
(Dad's Army Training)
18:30 (FFT Programs)   FFT Booking   vs   Training  
01/10/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (North)   vs   FFT TSP (South)  
13/10/18 (Sat)
(Dad's Army Training)
12:00 (FFT Programs)   FFT Booking   vs   Training  
22/10/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
29/10/18 (Mon) 17:45 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
05/11/18 (Mon) 16:15 (FFT Programs)   FFT Booking   vs   FFT TSP (South)  
12/11/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (North)   vs   FFT TSP (South)  
03/12/18 (Mon) 16:00 (FFT Programs)   FFT TSP (South)   vs   FFT TSP (North)  
15/02/19 (Fri) 17:45 (Summer Cup - Under 18)   Kingborough Lions   vs   Beachside  
15/02/19 (Fri) 20:15 (Summer Cup - Under 18) Hobart Zebras   vs   Hobart United
16/02/19 (Sat) 10:00 (Summer Cup - for Women) 4     South Hobart   def.   Taroona FC
16/02/19 (Sat) 12:30 (Summer Cup - for Women) Beachside   def. by   Olympia Performance Subaru Warriors
16/02/19 (Sat) 15:00 (Summer Cup - for Women) Ulverstone SC   def. by   Kingborough Lions
16/02/19 (Sat) 17:30 (Summer Cup - for Women) Clarence United   def. by   Hobart Zebras
22/02/19 (Fri) 17:45 (Summer Cup - for Women) 2     Kingborough Lions   def.   Clarence United
22/02/19 (Fri) 20:15 (Summer Cup - for Women) 1     Taroona FC   vs   Beachside
23/02/19 (Sat) 10:00 (Summer Cup - Division A for Men) 1     Taroona   def. by   Beachside
23/02/19 (Sat) 12:30 (Summer Cup - Division A for Men) Nelson E/S   def. by   New Town
23/02/19 (Sat) 15:00 (Summer Cup - for Women) 2     Hobart Zebras   def.   Ulverstone SC
23/02/19 (Sat) 17:30 (Summer Cup - Division A for Men) 3     University   def.   Metro
01/03/19 (Fri) 17:45 (Summer Cup - Division A for Men) 3     Beachside   def.   Nelson E/S
01/03/19 (Fri) 20:15 (Summer Cup - Division A for Men) 1     New Town   def. by   Taroona
02/03/19 (Sat) 19:00 (Summer Cup - Division A for Men) Hobart United   def.   University
03/03/19 (Sun) 13:00 (Challenge League 2019) 8     Glenorchy Knights   def.   Clarence
07/03/19 (Thu) 19:00 (National Premier League 2019) 9     Hobart Zebras   def.   Clarence
09/03/19 (Sat) 12:30 (Summer Cup - Under 18) 3     Olympia FC Warriors   def.   South Hobart
09/03/19 (Sat) 15:00 (Summer Cup - for Women) Kingborough Lions   def. by   Olympia Performance Subaru Warriors
10/03/19 (Sun) 10:30 (Challenge League 2019) 1     Hobart Zebras   def. by   Olympia
11/03/19 (Mon) 10:30 (2019 Lakoseljac Cup) 7     Nelson   def.   South East United
11/03/19 (Mon) 13:00 (2019 Lakoseljac Cup) 4     Beachside   def.   Ulverstone
11/03/19 (Mon) 15:30 (2019 Lakoseljac Cup) 1     New Town Eagles   def. by   University
13/03/19 (Wed) 20:15 (National Premier League 2019) 1     Glenorchy Knights   def. by   Olympia
15/03/19 (Fri) 17:45 (Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches) 6     Hobart Zebras   def.   South Hobart
15/03/19 (Fri) 20:15 (Challenge League 2019) Hobart Zebras   def. by   Glenorchy Knights
16/03/19 (Sat) 10:00 (Summer Cup - Division A for Men) 9     University   def.   South East United
16/03/19 (Sat) 12:30 (Summer Cup - Division A for Men) 3     Taroona   def.   Nelson E/S
16/03/19 (Sat) 15:00 (Summer Cup - Division A for Men) 2     Beachside   def.   New Town
16/03/19 (Sat) 17:30 (Summer Cup - Division A for Men) 2     Metro   def. by   Hobart United
17/03/19 (Sun) 10:30 (Youth Summer Series Under 14 Pool B) 4     Hobart United   def.   Beachside
17/03/19 (Sun) 12:00 (Youth Summer Series Under 14 Pool A)   Hobart Zebras   vs   South Hobart Blue  
17/03/19 (Sun) 13:30 (Youth Summer Series Under 15 Pool B) 2     Hobart United   def. by   Clarence United
17/03/19 (Sun) 15:00 (Youth Summer Series Under 16 Pool B) 9     Nelson Eastern Suburbs   def.   Southern FC
19/03/19 (Tue) 19:30 (Youth Summer Series Under 18) 7     Olympia FC Warriors   def.   Hobart Utd
20/03/19 (Wed) 20:00 (National Premier League 2019) Clarence   def. by   Glenorchy Knights
22/03/19 (Fri) 17:45 (Youth Summer Series Under 18) 2     Hobart Utd   def. by   South Hobart Blue
22/03/19 (Fri) 20:00 (Summer Cup - Division A for Men) 3     Beachside   def.   Hobart United
23/03/19 (Sat) 09:00 (Youth Summer Series Under 13) 3     Glenorchy Knights Blue   vs   Hobart Zebras
23/03/19 (Sat) 10:30 (Youth Summer Series Under 15 Crossover Matches) Hobart Zebras   vs   South Hobart Blue 11 
23/03/19 (Sat) 12:00 (Womens Super League 2019) 4     Hobart Zebras   def.   Kingborough
23/03/19 (Sat) 14:30 (National Premier League 2019) Clarence   def. by   South Hobart 13 
24/03/19 (Sun) 10:30 (Youth Summer Series Under 14 Pool B)   Hobart United   vs   Southern FC  
24/03/19 (Sun) 12:00 (Youth Summer Series Under 15 Pool B) Nelson Eastern Suburbs   vs   Hobart United
24/03/19 (Sun) 13:30 (Youth Summer Series Under 16 Pool B) 3     Glenorchy Knights   def.   Nelson Eastern Suburbs
24/03/19 (Sun) 15:00 (Youth Summer Series Under 18) Glenorchy Knights   def. by   Hobart Zebras
26/03/19 (Tue) 19:30 (Youth Summer Series Under 18) 4     Beachside   def.   Hobart Zebras
29/03/19 (Fri) 18:00 (Challenge League 2019) 1     Glenorchy Knights   def. by   Olympia
29/03/19 (Fri) 20:15 (National Premier League 2019) Glenorchy Knights   def. by   South Hobart
30/03/19 (Sat) 10:00 (Youth Summer Series Under 14 Pool B) Hobart United   def. by   Taroona FC
30/03/19 (Sat) 11:30 (Youth Summer Series Under 15 Pool B) 8     Hobart United   def.   South Hobart Red
30/03/19 (Sat) 13:00 (Youth Summer Series Under 16 Pool B) 10     Glenorchy Knights   def.   Southern FC
30/03/19 (Sat) 14:30 (Youth Summer Series Under 15 Crossover Matches) 2     Hobart Zebras   def. by   Beachside 10 
30/03/19 (Sat) 16:30 (National Premier League 2019) 2     Hobart Zebras   vs   Launceston City
30/03/19 (Sat) 18:30 (Youth Summer Series Under 18) 2     Hobart Zebras   def. by   Hobart Utd
05/04/19 (Fri) 17:45 (Challenge League 2019) 5     Glenorchy Knights   def.   Clarence
05/04/19 (Fri) 20:15 (National Premier League 2019) 4     Glenorchy Knights   def.   Kingborough
06/04/19 (Sat) 09:30 (Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches) 1     Hobart Zebras   def. by   Glenorchy Knights
06/04/19 (Sat) 11:00 (Youth Summer Series Under 15 Crossover Matches) Hobart Zebras   def. by   Beachside
06/04/19 (Sat) 12:30 (Veto Women's Southern Championship) Hobart Zebras   def. by   Taroona FC
06/04/19 (Sat) 14:30 (Womens Super League 2019) 6     Hobart Zebras   def.   South Hobart
09/04/19 (Tue) 19:30 (2019 Lakoseljac Cup) Clarence   def. by   Hobart Zebras
13/04/19 (Sat) 10:30 (Youth Summer Series Under 14 Pool A) 1     Glenorchy Knights   def. by   Kingborough Lions
13/04/19 (Sat) 12:00 (Veto Women's Southern Championship) 1     Hobart Zebras   def. by   University SC
13/04/19 (Sat) 14:00 (Womens Super League 2019) 5     Hobart Zebras   def.   Ulverstone SC
13/04/19 (Sat) 16:00 (Youth Summer Series Under 18) 2     Glenorchy Knights   def. by   Olympia FC Warriors
14/04/19 (Sun) 10:00 (Youth Summer Series Under 18)   Hobart Zebras   vs   South Hobart Red  
14/04/19 (Sun) 12:00 (Challenge League 2019) 1     Hobart Zebras   def. by   Kingborough
14/04/19 (Sun) 14:30 (National Premier League 2019) 2     Hobart Zebras   vs   Glenorchy Knights
14/04/19 (Sun) 16:45 (Challenge League 2019) Glenorchy Knights   def. by   South Hobart
16/04/19 (Tue) 19:30 (Southern Championship 2) 6     Glenorchy Knights   def.   Southern FC
22/04/19 (Mon) 12:00 (2019 Women's Statewide Cup) 12     Hobart Zebras   def.   Devonport
22/04/19 (Mon) 14:30 (National Premier League 2019) 2     Hobart Zebras   def.   Devonport
22/04/19 (Mon) 16:45 (2019 Under 20 Statewide Cup) Hobart Zebras   def. by   Olympia FC Warriors
27/04/19 (Sat) 12:00 (Challenge League 2019) 6     Hobart Zebras   def.   Clarence
03/05/19 (Fri) 19:00 (Challenge League 2019) 6     Glenorchy Knights   def.   Kingborough
04/05/19 (Sat) 12:00 (Veto Women's Southern Championship) 1     Hobart Zebras   def. by   University SC
10/05/19 (Fri) 18:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 1     Hobart Zebras   vs   Olympia FC Warriors
10/05/19 (Fri) 20:00 (Southern Youth Under 18 Tier 1) 1     Hobart Zebras   vs   Olympia FC Warriors
11/05/19 (Sat) 13:00 (2019 Women's Statewide Cup) 5     Hobart Zebras   def.   Ulverstone
12/05/19 (Sun) 14:00 (2019 Lakoseljac Cup) 1     Hobart Zebras   vs   Devonport
17/05/19 (Fri) 19:00 (Southern Youth Under 18 Crossover Matches) 6     Hobart Zebras   def.   Glenorchy Knights
18/05/19 (Sat) 12:00 (Womens Super League 2019) 10     Hobart Zebras   def.   Clarence United
18/05/19 (Sat) 14:15 (Challenge League 2019) 4     Glenorchy Knights   def.   Hobart Zebras
18/05/19 (Sat) 16:30 (National Premier League 2019) 4     Glenorchy Knights   def.   Riverside Olympic
18/05/19 (Sat) 18:45 (National Premier League 2019) 6     Hobart Zebras   def.   Clarence
19/05/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) 1     Hobart Zebras   def. by   Phoenix Rovers
25/05/19 (Sat) 14:00 (Veto Women's Southern Championship) 1     Hobart Zebras   def. by   Kingborough
26/05/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) Hobart Zebras   def. by   Olympia FC Warriors
31/05/19 (Fri) 19:15 (National Premier League 2019) 10     Glenorchy Knights   def.   Clarence
01/06/19 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 18 Tier 1) 1     Hobart Zebras   def. by   South Hobart Blue
01/06/19 (Sat) 14:00 (Veto Women's Southern Championship) 1     Hobart Zebras   def. by   Beachside FC
02/06/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) 3     Hobart Zebras   vs   Southern FC
07/06/19 (Fri) 18:30 (Challenge League 2019) 4     Hobart Zebras   def.   Kingborough
08/06/19 (Sat) 12:00 (Challenge League 2019) 4     Glenorchy Knights   def.   South Hobart
08/06/19 (Sat) 14:15 (National Premier League 2019) Glenorchy Knights   def. by   Launceston City
10/06/19 (Mon) 10:30 (2019 Under 20 Statewide Cup) 2     Beachside FC   def.   Olympia FC Warriors
10/06/19 (Mon) 13:00 (2019 Women's Statewide Cup) 3     Hobart Zebras   def.   Kingborough
10/06/19 (Mon) 15:30 (2019 Lakoseljac Cup) Devonport   def. by   South Hobart
14/06/19 (Fri) 20:00 (National Premier League 2019) 1     Hobart Zebras   def. by   Kingborough
15/06/19 (Sat) 11:00 (Veto Women's Southern Championship) 5     Hobart Zebras   def.   Olympia FC Warriors
15/06/19 (Sat) 13:00 (Challenge League 2019) 3     Glenorchy Knights   def. by   Olympia
15/06/19 (Sat) 15:15 (National Premier League 2019) 2     Glenorchy Knights   def. by   Devonport
21/06/19 (Fri) 19:00 (Challenge League 2019) Hobart Zebras   def. by   Olympia
22/06/19 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 16 Combined) Hobart Zebras   vs   Kingborough Lions
22/06/19 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 18 Tier 1) 2     Hobart Zebras   def. by   South Hobart Red
22/06/19 (Sat) 14:00 (Womens Super League 2019) 4     Hobart Zebras   def.   Kingborough
28/06/19 (Fri) 19:00 (Veto Women's Southern Championship) 1     Hobart Zebras   def. by   Kingborough
29/06/19 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 18 Crossover Matches) 5     Hobart Zebras   def.   South Hobart
29/06/19 (Sat) 14:15 (Challenge League 2019) Glenorchy Knights   def. by   Hobart Zebras
29/06/19 (Sat) 16:30 (National Premier League 2019) 1     Glenorchy Knights   def. by   Kingborough
30/06/19 (Sun) 14:15 (National Premier League 2019) 3     Hobart Zebras   def.   Riverside Olympic
30/06/19 (Sun) 16:30 (Southern Championship 2) 1     Glenorchy Knights   def. by   Olympia FC Warriors
02/07/19 (Tue) 19:30 (Veto Southern Championship 2019) 4     University   def.   Metro
05/07/19 (Fri) 18:00 (Challenge League 2019) Glenorchy Knights   def. by   Olympia
05/07/19 (Fri) 20:15 (National Premier League 2019) 1     Glenorchy Knights   def. by   Hobart Zebras
06/07/19 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 9     Hobart Zebras   def.   Beachside
06/07/19 (Sat) 14:00 (Womens Super League 2019) 10     Hobart Zebras   def.   South Hobart
07/07/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) 2     Glenorchy Knights   def.   Southern FC
09/07/19 (Tue) 19:30 (Southern Championship 1) 2     University   def. by   Metro
14/07/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) 5     Glenorchy Knights   def.   Kingborough
20/07/19 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 18 Crossover Matches) 1     Glenorchy Knights   def. by   South Hobart Blue 10 
21/07/19 (Sun) 12:00 (Challenge League 2019) 3     Hobart Zebras   vs   Clarence
21/07/19 (Sun) 14:15 (National Premier League 2019) 2     Hobart Zebras   vs   Devonport
21/07/19 (Sun) 16:30 (Southern Championship 2) 1     Hobart Zebras   def. by   Glenorchy Knights
28/07/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) 2     Hobart Zebras   def. by   Kingborough
02/08/19 (Fri) 19:00 (Social League 2 Cup ) 3     Glenorchy Knights   def.   Kingborough
03/08/19 (Sat) 12:30 (Challenge League 2019) 1     Glenorchy Knights   def. by   South Hobart
03/08/19 (Sat) 14:30 (National Premier League 2019) 8     Glenorchy Knights   def.   Clarence
04/08/19 (Sun) 14:00 (Challenge League 2019) Hobart Zebras   def. by   Kingborough
04/08/19 (Sun) 16:15 (Social League 2 Cup ) 2     Hobart Zebras   def.   Phoenix Rovers
06/08/19 (Tue) 19:30 (Southern Championship 3) 4     South Hobart FC   def.   Southern FC
09/08/19 (Fri) 19:00 (Challenge League 2019) 2     Glenorchy Knights   def.   Kingborough
10/08/19 (Sat) 14:00 (Womens Super League 2019) 2     Hobart Zebras   def.   Ulverstone SC
13/08/19 (Tue) 19:30 (Southern Championship 4) New Norfolk   vs   Southern FC
17/08/19 (Sat) 14:00 (Challenge League 2019) 4     Hobart Zebras   def.   Glenorchy Knights
17/08/19 (Sat) 16:15 (National Premier League 2019) 3     Glenorchy Knights   def.   Launceston City
18/08/19 (Sun) 15:00 (Womens Super League 2019) 18     Hobart Zebras   def.   Clarence United
18/08/19 (Sun) 17:00 (Southern Championship 2) 1     Hobart Zebras   def. by   Olympia FC Warriors 10 
20/08/19 (Tue) 19:30 (Southern Championship 5) 1     New Norfolk SC   vs   Brighton Storm
23/08/19 (Fri) 18:00 (Challenge League 2019) 4     Glenorchy Knights   def.   Clarence
23/08/19 (Fri) 20:00 (Southern Championship 2) 3     Glenorchy Knights   def.   Kingborough
24/08/19 (Sat) 10:00 (Veto Women's Southern Championship) Hobart Zebras   def. by   Beachside FC
24/08/19 (Sat) 12:00 (Challenge League 2019) Hobart Zebras   def. by   South Hobart
24/08/19 (Sat) 14:30 (National Premier League 2019) 1     Hobart Zebras   def. by   Glenorchy Knights 2 
25/08/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) 2     Hobart Zebras   def. by   Southern FC
28/08/19 (Wed) 19:30 (National Premier League 2019) 1     South Hobart   vs   Kingborough
30/08/19 (Fri) 17:30 (Southern Youth Under 18 Tier 1) 2     South Hobart Blue   def.   Hobart Zebras
30/08/19 (Fri) 19:30 (Challenge League 2019) 3     Hobart Zebras   def.   Olympia
31/08/19 (Sat) 08:30 (Southern Youth Under 13 Tier 2) 1     Taroona FC   def. by   Glenorchy Knights
31/08/19 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 14 Tier 1) 1     Taroona FC   def. by   Olympia FC Warriors
31/08/19 (Sat) 11:45 (Veto Women's Southern Championship) 1     Taroona FC   vs   Hobart Zebras
31/08/19 (Sat) 14:00 (Womens Super League 2019) 2     Hobart Zebras   def.   Olympia Performance Subaru Warriors
01/09/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) Glenorchy Knights   def.   Hobart Zebras
01/09/19 (Sun) 17:30 (Social League 3 Cup ) 2     Newtown Eagles   def.   University Dynamo
03/09/19 (Tue) 19:45 (Veto Women's Southern Championship) 2     University SC   def.   Beachside FC
04/09/19 (Wed) 18:30 (Southern Championship 1) 4     Taroona   def.   Hobart Utd
04/09/19 (Wed) 20:30 (Veto Southern Championship 2019) 1     Taroona   def. by   Hobart Utd
07/09/19 (Sat) 11:30 (Challenge League 2019) 2     Hobart Zebras   def.   Glenorchy Knights
07/09/19 (Sat) 14:15 (National Premier League 2019) 6     Hobart Zebras   def.   Riverside Olympic
08/09/19 (Sun) 11:00 (Veto Women's Southern Championship) 2     Beachside FC   def. by   Hobart Zebras
08/09/19 (Sun) 13:00 (Southern Championship 6) 7     New Town Eagles   def.   University Bombers
08/09/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 2) 1     Hobart Zebras   def. by   Kingborough
08/09/19 (Sun) 17:00 (Southern Championship 3) 2     New Town Eagles   def.   Brighton Storm
11/09/19 (Wed) 18:30 (Southern Championship 1) 7     University   def.   Hobart Utd
11/09/19 (Wed) 20:30 (Veto Southern Championship 2019) 1     University   def. by   Hobart Utd
12/09/19 (Thu) 19:45 (Veto Women's Southern Championship) 2     Hobart Zebras   def. by   Taroona FC
13/09/19 (Fri) 20:00 (Southern Championship 2) 1     Glenorchy Knights   vs   Olympia FC Warriors
14/09/19 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 15 Tier 2) Hobart Zebras   def. by   Taroona FC
14/09/19 (Sat) 14:30 (Southern Championship 6) 1     University Bombers   vs   Kingborough
15/09/19 (Sun) 14:30 (Southern Championship 4) 1     New Norfolk   def. by   Taroona FC 10 
15/09/19 (Sun) 16:30 (Southern Championship 2) Hobart Zebras   def. by   Phoenix Rovers
17/09/19 (Tue) 20:00 (Social League 2 Cup ) 1     Glenorchy Knights   def.   Hobart Zebras
18/09/19 (Wed) 18:15 (Social League 5 Cup) 2     Kingborough   def. by   Brighton Storm
18/09/19 (Wed) 20:15 (Social League 6 Cup) 3     Beachside   def.   Kingborough
20/09/19 (Fri) 19:00 (Southern Championship 2) 3     Glenorchy Knights   def.   Phoenix Rovers
22/09/19 (Sun) 15:00 (Southern Championship 4) 2     Barnstoneworth Golden Gordons   def. by   University Wanderers
03/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 6     Phillip's Five   def.   Infant Milan
03/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 5     Diabetics   def.   Feir Factor
03/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 5     Team Tassie   def.   Uni Lite
03/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 8     Bagoons   def.   Robben Ur Silva
03/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 1     Chillin Bug Longshots   def. by   L.O.T.N.
03/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 3     Wanyamas in Pyjamas   vs   Ma' Di Boys
10/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 2     Infant Milan   def.   Chillin Bug Longshots
10/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) Uni Lite   def. by   Wanyamas in Pyjamas
10/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 4     Feir Factor   def.   Team Tassie
10/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 7     L.O.T.N.   def.   Phillip's Five
10/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 1     FT - FC   def. by   Diabetics
10/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 11     Ma' Di Boys   def.   Bagoons
17/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 7     L.O.T.N.   def.   Infant Milan
17/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 4     Bagoons   def.   Wanyamas in Pyjamas
17/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 3     Uni Lite   def. by   Feir Factor
17/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 12     Chillin Bug Longshots   def.   Phillip's Five
17/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 3     Diabetics   def. by   Ma' Di Boys
17/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 1     Team Tassie   def. by   FT - FC
24/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 3     Infant Milan   def.   Phillip's Five
24/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 6     Wanyamas in Pyjamas   def.   Diabetics
24/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 4     FT - FC   def. by   Feir Factor
24/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 3     L.O.T.N.   def. by   Chillin Bug Longshots
24/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 9     Bagoons   def.   Uni Lite
24/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 12     Ma' Di Boys   def.   Team Tassie
31/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 14     Chillin Bug Longshots   def.   Infant Milan
31/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) Uni Lite   def. by   FT - FC
31/10/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 2     Feir Factor   def. by   Ma' Di Boys
31/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open) 4     Phillip's Five   def. by   L.O.T.N.
31/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 5     Team Tassie   def. by   Wanyamas in Pyjamas
31/10/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open) 2     Diabetics   vs   Bagoons
07/11/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open)   Infant Milan   vs   L.O.T.N.  
14/11/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   Uni Lite   vs   Ma' Di Boys  
14/11/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   FT - FC   vs   Wanyamas in Pyjamas  
14/11/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   Feir Factor   vs   Bagoons  
14/11/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   Team Tassie   vs   Diabetics  
21/11/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   Wanyamas in Pyjamas   vs   Feir Factor  
21/11/19 (Thu) 18:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   Bagoons   vs   Team Tassie  
21/11/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV - Mixed Open)   Phillip's Five   vs   Chillin Bug Longshots  
21/11/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   Diabetics   vs   Uni Lite  
21/11/19 (Thu) 19:00 (Football Five @ KGV Mens Open)   Ma' Di Boys   vs   FT - FC