Football Federation Tasmania

Aurora 5

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
15/02/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 5     Super Strikers   def.   Snipers
15/02/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 3     Hotshots   def.   Zebra Zoomers
15/02/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 3     Zebra Rockstars   def.   Ogilvie Gosnell
15/02/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 4     Lansdowne Legends   def.   Scorpios
15/02/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 15     Tornadoes   def.   Stormtroopers
17/02/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 7     Space Aliens   def.   5 Stars + SS
17/02/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div B) 5     Pugnacious Cucumbers   def. by   Hit & Miss 13 
17/02/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div B) 13     Dosa Boys   def.   Dave's Kebabs
17/02/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div C) 4     Trolls   vs   Monstar
17/02/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div B) 8     God Dammit Denise   def.   Bottom of the Ladder
22/02/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Red Strikers   def. by   Speedy Demons
22/02/19 (Fri) 17:05 (Futsal Youth Girls) 1     Ogilvie Chalker   def. by   Ogilvie Gosnell 10 
22/02/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 3     Lightning Bolts   def.   Southern Strikers Two SHPS
22/02/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 4     Lansdowne Legends   def.   Green Lightning
22/02/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 5     Stormtroopers   def. by   Blue Raiders 11 
24/02/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 7     AFG Blood   vs   Peak Fitness
24/02/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div A) 5     Dutchies   def.   5 Stars + SS
24/02/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div B) 10     Hit & Miss   def.   Kiss Therapy
24/02/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div B) 9     Dosa Boys   def.   Pugnacious Cucumbers
24/02/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div C) 7     Moot FC   def. by   JerryHatTricks 15 
01/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Red Strikers   def. by   Super Strikers
01/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 8     All Stars   def.   Hotshots
01/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 3     Ogilvie Diamonds   def.   Maroon Rebels
01/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) 1     Ballistic   def. by   Southern Strikers B
01/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 2     Blue Raiders   def. by   Tornadoes 13 
03/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 6     AFG Blood   def.   All About Attack
03/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div A) 5     Peak Fitness   def. by   5 Stars + SS
03/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div B) 3     Dosa Boys   def. by   God Dammit Denise
03/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div D) 3     Clive Rose   def.   Blue Balls
03/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div B) 3     Dave's Kebabs   def. by   Hit & Miss
08/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 2     Snipers   vs   Red Strikers
08/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 3     Strike Kings   vs   Zebra Zoomers
08/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 2     Ogilvie Chalker   def. by   Zebra Rockstars 13 
08/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) 6     Skillers   def.   Southern Strikers B
08/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 3     Stormtroopers   def. by   Tornadoes 13 
10/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 5     AFG Blood   def.   Space Aliens
10/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div A) 2     5 Stars + SS   def. by   All About Attack
10/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div B) 11     Dosa Boys   def.   Hit & Miss
10/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div D) 3     Emery Day Bro   def.   Frogs
10/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div D) Mercurial Vaapor   def. by   Beach Boys
15/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Speedy Demons   def. by   Snipers
15/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 5     Scorching Superstars   def.   Zebra Zoomers
15/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 2     Ogilvie Kruijver   def. by   Zebra Rockstars
15/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 1     Lions   def. by   Lansdowne Legends
15/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 4     Tornadoes   def.   lil bois
17/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 6     All About Attack   vs   Tim Fosu-Mensah
17/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div A) 3     5 Stars + SS   def. by   Space Aliens
17/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div B) 5     Dosa Boys   def. by   Hot as Coles
17/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div B) 7     God Dammit Denise   def.   Hit & Miss
17/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div C) 4     Monstar   def.   Dyslexia Untied
22/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 2     Super Strikers   def.   Snipers
22/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 6     All Stars   def.   Zebra Zoomers
22/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) Maroon Rebels   def. by   Zebra Rockstars
22/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) The Warriors   def. by   Southern Strikers B
22/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 14     Tornadoes   def.   Blue Raiders
24/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div C) 10     Trolls   def.   Dyslexia Untied
24/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div B) 2     Hit & Miss   def. by   Hot as Coles
24/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div A) 5     5 Stars + SS   def. by   AFG Blood 13 
24/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div B) 8     Dosa Boys   def.   Bottom of the Ladder
24/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div C) 5     Monstar   def. by   JerryHatTricks
29/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 4     Super Strikers   def.   Meteors
29/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 2     Ghost Busters   def.   Zebra Zoomers
29/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 5     Zebra Rockstars   def.   Ogilvie Diamonds
29/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 3     Lions   vs   Scorpios
29/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) Blue Raiders   def. by   lil bois
31/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 3     Tim Fosu-Mensah   def. by   AFG Blood
31/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div A) 5     All About Attack   def.   Peak Fitness
31/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div B) 6     Hit & Miss   vs   Bottom of the Ladder
31/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div B) 15     Dosa Boys   def.   Kiss Therapy
31/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div D) 15     Mercurial Vaapor   def.   Wholesome
05/04/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 4     Red Strikers   vs   Super Strikers
05/04/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 5     Hotshots   def.   Zebra Zoomers
05/04/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 4     Ogilvie Gosnell   def.   Zebra Rockstars
05/04/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) 1     Southern Strikers B   vs   Ballistic
05/04/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 3     Stormtroopers   vs   Blue Raiders
07/04/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 5     AFG Blood   def. by   Dutchies
07/04/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div B) 4     Pugnacious Cucumbers   vs   Hit & Miss
07/04/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div A) 9     5 Stars + SS   def. by   Tim Fosu-Mensah 10 
07/04/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div D) 3     Wholesome   def. by   Beach Boys
07/04/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div B) 13     Dosa Boys   def.   Dave's Kebabs
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 1)
16:30 (Futsal U8 Boys) 2     Meteors   def. by   Snipers
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 1)
17:05 (Futsal U12 Boys Div A) 10     Skillers   def.   Ballistic
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 1)
17:40 (Futsal U13 Boys) 10     All Stars   def.   The Untied Shoelaces
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
18:20 (Futsal U8 Boys) 3     Snipers   def.   Super Strikers
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
19:00 (Futsal U12 Boys Div A) 4     Skillers   def.   Ninjas
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
19:40 (Futsal U14 Boys) 7     Tornadoes   def.   lil bois
14/04/19 (Sun)
(Semi Final 1)
16:30 (Futsal Mixed Social) AC alittlesilhouetteof Milan   def. by   The Kickers
14/04/19 (Sun)
(Semi Final 1)
17:15 (Futsal Social Men Div A) 3     AFG Blood   def. by   Tim Fosu-Mensah
14/04/19 (Sun)
(Grand Final)
18:15 (Futsal Mixed Social) 3     The Kickers   def. by   You Kante 6 
14/04/19 (Sun)
(Grand Final)
19:00 (Futsal Social Men Div B) 6     God Dammit Denise   def.   Hot as Coles
14/04/19 (Sun)
(Grand Final)
19:50 (Futsal Social Men Div A) 3     Tim Fosu-Mensah   def. by   Space Aliens