Football Federation Tasmania

Aurora 8

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
15/02/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 6     All Stars   def.   Scorching Superstars
15/02/19 (Fri) 17:05 (Futsal Youth Girls) 2     Ogilvie Diamonds   vs   Ogilvie Chalker
15/02/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 4     Perfect Players   def.   Southern Strikers Two SHPS
15/02/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) 5     Ninjas   def.   Southern Strikers B
15/02/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) 18     Came to see Tasmania Play   def.   Dominic College
17/02/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div C) 11     You Would Too   def.   Moot FC
17/02/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div C) 7     Lazy Susans   def. by   Dyslexia Untied
17/02/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div D) 7     Emery Day Bro   def. by   Blue Balls
17/02/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div B) 6     Hot as Coles   def.   Kiss Therapy
22/02/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 6     All Stars   def.   Strike Kings
22/02/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 1     Supa Strikers   def. by   Zebra Zoomers
22/02/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 2     Zebra Rockstars   def. by   Juventus Zebras
22/02/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 2     Lions   def. by   Scorpios
22/02/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) 1     TFS Go Red   def. by   Came to see Tasmania Play 11 
24/02/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div C) 9     Monstar   def.   Lazy Susans
24/02/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div D) 7     Clive Rose   vs   Mercurial Vaapor
24/02/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div C) 8     Sultans   def.   Dyslexia Untied
24/02/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div D) 3     Wholesome   def. by   Frogs
01/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 8     Strike Kings   def.   Supa Strikers
01/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 2     Feisty Pumpkins   vs   Southern Starlets
01/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Boys ) 2     Scorching Superstars   def. by   Ghost Busters
01/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 7     Scorpios   def.   Green Lightning
01/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) 3     Came to see Tasmania Play   def.   Take the L
03/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div A) 6     Dutchies   def.   Tim Fosu-Mensah
03/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div C) 5     Trolls   vs   Lazy Susans
03/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div B) 7     Pugnacious Cucumbers   def.   Hot as Coles
03/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div B) 15     Bottom of the Ladder   def.   Kiss Therapy
08/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 12     Scorching Superstars   def.   Supa Strikers
08/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 2     Southern Strikers Two SHPS   def.   Southern Starlets
08/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) Ogilvie Kruijver   def. by   Juventus Zebras
08/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 5     Lions   def.   Green Lightning
08/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) 1     TFS Go Red   def. by   Take the L
10/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div B) 17     God Dammit Denise   def.   Kiss Therapy
10/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div C) 4     Trolls   def. by   Moot FC
10/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div D) 9     Low Expectations   def.   Blue Balls
10/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div D) 11     Clive Rose   def.   Wholesome
15/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 15     All Stars   def.   Supa Strikers
15/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal Youth Girls) 5     Ogilvie Gosnell   def.   Ogilvie Diamonds
15/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Boys ) 1     Hotshots   def. by   Ghost Busters
15/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 3     Green Lightning   def. by   Spitfires
15/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) Came to see Tasmania Play   def. by   TFS Go Red
17/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div C) 6     Lazy Susans   vs   Moot FC
17/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div D) 14     Clive Rose   def.   Frogs
17/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div D) 11     Emery Day Bro   def.   Beach Boys
17/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div C) 1     Trolls   def. by   Sultans
22/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 2     Strike Kings   def.   Hotshots
22/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal Youth Girls) 4     Ogilvie Kruijver   def.   Ogilvie Chalker
22/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 7     Juventus Zebras   def.   Ogilvie Diamonds
22/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) Ballistic   def. by   Ninjas
22/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) 2     Take the L   vs   Came to see Tasmania Play
24/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div D) 9     Clive Rose   def.   Beach Boys
24/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div B) 7     Pugnacious Cucumbers   vs   God Dammit Denise
24/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div D) 8     Low Expectations   def.   Frogs
24/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div D) 7     Blue Balls   def.   Wholesome
29/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 1     Scorching Superstars   vs   Strike Kings
29/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys ) 7     Hotshots   def.   Supa Strikers
29/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 2     Strikers   def.   Lightning Bolts
29/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 7     Lansdowne Legends   def.   Green Lightning
29/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) 17     Came to see Tasmania Play   def.   Dominic College
31/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div D) 4     Low Expectations   def. by   Beach Boys 12 
31/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div C) 12     Monstar   def.   You Would Too
31/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div D) 6     Clive Rose   def.   Emery Day Bro
31/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div C) 5     Moot FC   def.   Dyslexia Untied
05/04/19 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys ) 10     All Stars   def.   Scorching Superstars
05/04/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 2     Feisty Pumpkins   vs   Lightning Bolts
05/04/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 1     Tiger Quolls   def. by   Strikers
05/04/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) 6     Skillers   def.   The Warriors
05/04/19 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Boys) Dominic College   def. by   Take the L 17 
07/04/19 (Sun) 16:30 (Futsal Social Men Div B) God Dammit Denise   def. by   Bottom of the Ladder
07/04/19 (Sun) 17:15 (Futsal Social Men Div C) 8     You Would Too   def.   Moot FC
07/04/19 (Sun) 18:00 (Futsal Social Men Div C) 9     Lazy Susans   def.   Dyslexia Untied
07/04/19 (Sun) 18:45 (Futsal Social Men Div C) 4     Sultans   def.   JerryHatTricks
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 2)
16:30 (Futsal U10 Girls) 1     Feisty Pumpkins   def.   Perfect Players
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 2)
17:05 (Futsal U12 Boys Div B) 5     Lansdowne Legends   def.   Emmanuel FC
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 2)
17:40 (Futsal Youth Girls) 3     Zebra Rockstars   def.   Ogilvie Gosnell
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
18:20 (Futsal U11 Boys) 1     COM Strikers   def. by   Waynes Warriors
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
19:00 (Futsal Youth Girls) 3     Juventus Zebras   def.   Zebra Rockstars 0 
14/04/19 (Sun)
(Semi Final 2)
16:30 (Futsal Social Men Div D) Beach Boys   def. by   Low Expectations
14/04/19 (Sun)
(Semi Final 2)
17:15 (Futsal Social Men Div B) Dosa Boys   def. by   Hot as Coles
14/04/19 (Sun)
(Semi Final 2)
18:00 (Futsal Social Men Div C) 4     Monstar   def.   JerryHatTricks