-->
Football Tasmania

Aurora 7

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 1     Bits n Pieces   def. by   Net Six and Chill
18/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 7     Firebirds   def.   Tekkerz
20/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 1     Net Six and Chill   def. by   The Pirates 9 
25/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 2     Firebirds   def. by   Southern Strikers
27/09/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 6     Soft Boys   def. by   Tekkers Slovakia 13 
27/09/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F) 6     Updog FC   def.   Tassie Troopers
27/09/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D) 4     Big Kicks FC   def. by   Willy Whackers
27/09/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed A) 5     Crusaders   def.   B.A.C.E.M
27/09/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 7     All Sorts   def.   Beachside
27/09/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 16     The Pirates   def.   Bits n Pieces
27/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F) 5     Unreal Madrid   def. by   Molon La Ve
27/09/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A) 9     Hobart Crusaders   def.   Los Criollos
27/09/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E) 1     Real Sosobad   def. by   La Seleccion
04/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men D) 11     Spatula Boy: Next Gen   def.   Willy Whackers
04/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men B) 10     Tekashi 6ix Nil   def.   South Australian Slop
04/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A) 6     Hobart Crusaders   def. by   Cardinal Pele
04/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 3     Vectored   def.   Josh & The Fill Ins
04/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A) 5     Crusaders   def.   Purple Haze
04/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed C) 8     Yumis   def.   Fifa Foes
04/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 6     Touk's Millers   def. by   Down to Futsal 10 
04/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 6     Pugnacious Cucumbers   vs   Apricot Delights
04/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 9     Soft Boys   def.   The Titans
11/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 5     Soft Boys   def.   Apricot Delights
11/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D) 7     Trolls   def. by   Willy Whackers 10 
11/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G) 7     Legends of all Legends   def.   Legal Eagles
11/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 9     Vectored   def.   BG's
11/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A) 2     B.A.C.E.M   def. by   Asterix
11/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 1     Net Six and Chill   def. by   Tottenham Hotchicks 14 
11/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 4     Hardly Athletic   def.   Down to Futsal
11/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 4     il Cartellino Rosso   def. by   The Titans
11/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B) 8     It's Strawberry Blonde   def.   Dirty Mike & The Boys
16/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 3     Firebirds   def. by   Quick Kickers Junior
16/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A) 5     Fearless Red   def.   Fearless Black
16/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A) 6     Zebros   vs   Amigo's
16/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A) 8     Goal Busters   def.   Fearless Gold
16/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B) Goal Getters   def. by   Rebels
16/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B) 2     Goal Diggers   def. by   Mad Dogs 12 
16/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A) 12     Warriors   def.   Waynes Warriors
18/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G) 12     Swagfellas   def.   Bailey & Friends
18/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D) 1     Touk's Millers   def. by   Willy Whackers 11 
18/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D) 5     Hardly Athletic   def. by   Spatula Boy: Next Gen
18/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) BG's   def. by   Yumis 18 
18/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 2     Goalie Run   vs   Beachside
18/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed C) 8     Vectored   def.   Fifa Foes
18/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F) 5     Go Crom   def. by   Flaming Marshmallows 13 
18/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 7     The Titans   def. by   Stats A Stat 10 
18/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 8     Soft Boys   def.   Pugnacious Cucumbers
23/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 7     Southern Strikers   def.   South Hobart
23/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A) 5     Zebros   def.   Now or Never
23/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A) 5     Fearless Black   def. by   Amigo's
23/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B) 10     Fearless Purple   def.   Brats with Attitude
23/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A) 8     Ninjas   def.   Fearless
23/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A) 3     IDK   def.   Waynes Warriors
23/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B) 1     Goal Diggers   def. by   Rebels 16 
25/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 7     Stats A Stat   def.   Apricot Delights
25/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men C) 2     Tekkers Slovakia   def. by   Lil J's Whizzkids 14 
25/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A) 16     Hobart Crusaders   def.   George & Co
25/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 1     BG's   def. by   Josh & The Fill Ins 15 
25/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 8     Yumis   def.   Goalie Run
25/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 8     Space Cadets   def.   Beachside
25/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 9     Down to Futsal   def.   Big Kicks FC
25/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men F) 5     Cassie Lager Appreciation Society   def. by   Unreal Madrid
25/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 6     The Titans   def.   Tolson
30/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 1     South Hobart   def. by   Quick Kickers Junior
30/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys B) 3     Beryl's Boys   def.   Fearless Purple
30/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B) 1     Brats with Attitude   def. by   Raiders
30/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A) 1     Fearless Red   vs   Goal Busters
30/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B) Goal Diggers   def. by   Goal Getters
30/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A) 16     IDK   def.   Southern Strikers
30/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B) 3     Dream Team   def. by   Rebels
01/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men B) Bantalona   def. by   Inter Mavan
01/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men E) 9     Rona Bucket Boys   def. by   Real Sosobad 11 
01/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A) 7     Hobart Crusaders   def.   The Strokers
01/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 11     Vectored   def.   Physio's Dream
01/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed C) 11     Fifa Foes   def.   BG's
01/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 5     Space Cadets   def.   Yumis
01/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F) 8     Molon La Ve   def.   Special K
01/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) The Titans   def. by   Lil J's Whizzkids
01/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 5     Tekkers Slovakia   def.   BBC
06/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 11     Southern Strikers   def.   Fire Strikers
06/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A) 3     Fearless Black   vs   Zebros
06/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B) 6     Beryl's Boys   def.   Brats with Attitude
06/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B) Fearless Purple   def. by   Raiders
06/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B) 8     Dream Team   def.   Goal Getters
06/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B) 7     Rebels   def.   Benchwarmers
06/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A) 1     Waynes Warriors   def. by   Southern Strikers
08/11/20 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Men A) 8     Hobart Crusaders   def. by   Dutchies
08/11/20 (Sun) 16:50 (Futsal HBT - Social Mixed A) Purple Haze   def. by   Crusaders
08/11/20 (Sun) 17:40 (Futsal HBT - Social Mixed B) 5     Char-Grilled   def. by   Space Cadets
08/11/20 (Sun) 18:30 (Futsal HBT - Social Mixed B) 1     Beachside   def. by   Yumis
08/11/20 (Sun) 19:20 (Futsal HBT - Social Men A) 6     Los Criollos   def. by   Cardinal Pele
08/11/20 (Sun) 20:10 (Futsal HBT - Social Men E) 6     We Are As Bad As We Look   def. by   The Beach Boys 10 
08/11/20 (Sun) 21:00 (Futsal HBT - Social Men F) 6     Tassie Troopers   def. by   Molon La Ve 11 
13/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) Glizzy Gladiators   def. by   Firebirds
13/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A) 7     Fearless Gold   def.   Zebros
13/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B) 6     Brats with Attitude   def. by   Fearless Purple
13/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B) 4     Raiders   def.   Beryl's Boys
13/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A) 7     Ninjas   def.   Southern Strikers
13/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A) 4     Waynes Warriors   def. by   Fearless
13/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B) 1     Rebels   def. by   Guardians
15/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men E) 7     Brick Factory   def. by   Rona Bucket Boys
15/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G) 3     The Best Pals   def. by   Legends of all Legends
15/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G) 4     Frogs   def. by   World Cup Winner
15/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 8     Vectored   def.   BG's
15/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A) 2     Asterix   def.   B.A.C.E.M
15/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 6     Beachside   def.   Char-Grilled
15/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 12     Down to Futsal   def.   Undercover Brothers
15/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 11     The Titans   def.   BBC
15/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B) 4     Disputatious Zucchinis   def. by   Inter Mavan
20/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 2     Fire Strikers   def. by   Firebirds
20/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys B) 13     Raiders   def.   Brats with Attitude
20/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B) Fearless Purple   def. by   Beryl's Boys
20/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A) 2     Now or Never   def.   Fearless Red
20/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A) 6     Ninjas   def.   IDK
20/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B) 19     Benchwarmers   def.   Goal Diggers
20/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B) 3     Rebels   def.   Mad Dogs
22/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men B) 2     Inter Mavan   def. by   It's Strawberry Blonde
22/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G) 6     Legal Eagles   def. by   Swagfellas 23 
22/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G) 7     Frogs   def.   Wet Rain
22/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 5     Josh & The Fill Ins   def.   Physio's Dream
22/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) Goalie Run   vs   Beachside
22/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed C) 9     Vectored   def.   Fifa Foes
22/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 3     Down to Futsal   def. by   Willy Whackers
22/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men E) 12     Brick Factory   def.   Bangas & Mash
22/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men F) 4     Cassie Lager Appreciation Society   def. by   Molon La Ve
27/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Tekkerz   vs   Fire Strikers  
27/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Zebros   vs   Fearless Red  
27/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Raiders   vs   Fearless Purple  
27/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Goal Busters   vs   Fearless Black  
27/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Goal Getters   vs   Mad Dogs  
27/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Guardians   vs   Goal Diggers  
27/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A)   IDK   vs   Waynes Warriors  
29/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C)   BBC   vs   Apricot Delights  
29/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men A)   Cardinal Pele   vs   George & Co  
29/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G)   The Best Pals   vs   Bailey & Friends  
29/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   Physio's Dream  
29/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Crusaders   vs   Asterix  
29/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Ajax 2.0   vs   Tottenham Hotchicks  
29/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Flaming Marshmallows   vs   Mixes  
29/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A)   Ex A-League All Stars   vs   Los Criollos  
29/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Tekashi 6ix Nil   vs   Bantalona  
04/12/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Southern Strikers   vs   Tekkerz  
04/12/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Amigo's   vs   Zebros  
04/12/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Beryl's Boys   vs   Raiders  
04/12/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Fearless Purple   vs   Brats with Attitude  
04/12/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Ninjas   vs   Waynes Warriors  
04/12/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Fearless   vs   Warriors  
04/12/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Mad Dogs   vs   Goal Diggers