Monash Peninsula CRT#2

Venue Address
Moorooduc Hwy, Frankston VIC 3199

Seaford
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
27/04/19 (Sat) 12:00 (W19 - Boys U10 - D1) 14     Mt Eliza Meteors - Malcolm   def.   Bobcats U10.5B
27/04/19 (Sat) 12:45 (W19 - Boys U12 - B2) 26     Penbank Piranhas   def.   Bobcats U12.1B 24 
27/04/19 (Sat) 13:30 (W19 - Boys U12 - C2) 14     Lazer Thunder   def. by   Ballam Park Boomers (Shortt) 28 
27/04/19 (Sat) 14:15 (W19 - Boys U12 - D2) 29     Bobcats U12B Tyler   def.   Mt Eliza Meteors - Cooper
27/04/19 (Sat) 15:00 (W19 - Girls U12 - D1) 10     Rowellyn Rockets Stardust   def. by   KP Giants G12's 16 
27/04/19 (Sat) 15:45 (W19 - Boys U14 - B2) 12     Belvedere Breakers - Polglase   def. by   Woodlands Warriors Red 47 
27/04/19 (Sat) 16:30 (W19 - Girls U14 - C1) 26     Bobcats U14.1G   def.   Mt Eliza Meteors - Kuffer 21 
27/04/19 (Sat) 17:15 (W19 - Boys U14 - B1) 25     Woodlands Warriors Heat   def. by   Woodlands Warriors Wizards 47 
04/05/19 (Sat) 12:00 (W19 - Boys U10 - D1) 6     Flinders Basketball Cavaliers   def. by   Langwarrin Wildcats Lightning
04/05/19 (Sat) 12:45 (W19 - Boys U12 - B1) 19     Mt Eliza Meteors - Enno   def. by   PBC Thunder 22 
04/05/19 (Sat) 13:30 (W19 - Boys U12 - B2) 16     KP Giants Schryver   def. by   Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf 34 
04/05/19 (Sat) 14:15 (W19 - Boys U12 - D2) 8     St Joachim's Panthers - 3   def. by   Langwarrin Wildcats Rangers 20 
04/05/19 (Sat) 15:00 (W19 - Girls U12 - D1) 10     PBC Wizards   def. by   Langwarrin Wildcats Ladybirds 12 
04/05/19 (Sat) 15:45 (W19 - Boys U14 - B2) 53     Woodlands Warriors Red   def.   Derinya Sixers 19 
04/05/19 (Sat) 16:30 (W19 - Boys U14 - C1) 28     St Anne's Avengers Quinn   def. by   Bobcats U14.3B 69 
04/05/19 (Sat) 17:15 (W19 - Boys U14 - C1) 49     Mt Eliza Meteors - Goodrick   def.   Bobcats U14.8B 10 
11/05/19 (Sat) 12:00 (W19 - Boys U10 - C1) 12     Ballam Park Boomers (Rapana)   def.   Flinders Basketball United
11/05/19 (Sat) 12:45 (W19 - Boys U12 - C3) 8     Mt Eliza Meteors - Gallaher   def. by   St Anne's Avengers Quinn 15 
11/05/19 (Sat) 13:30 (W19 - Boys U12 - D3) 22     Derinya Daredevils   def.   Bayside Raiders McLaren
11/05/19 (Sat) 14:15 (W19 - Girls U12 - D1) 15     Bobcats U12.2G   def.   Mt Eliza Meteors - Farrow
11/05/19 (Sat) 15:00 (W19 - Boys U14 - B2) 20     Bobcats U14.3B   def. by   Derinya Sixers 25 
11/05/19 (Sat) 15:45 (W19 - Girls U14 - C1) 17     Mt Eliza Meteors - Kuffer   def. by   Lazer Starlights 21 
11/05/19 (Sat) 16:30 (W19 - Boys U14 - C1) 53     Flinders Basketball Bulls   def.   St Anne's Avengers Quinn 28 
11/05/19 (Sat) 17:15 (W19 - Boys U14 - B1) 20     Bobcats U14.5B   def. by   Woodlands Warriors Red 30 
18/05/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B2) 23     Derinya Dragons   def.   Rowellyn Rockets Rockers 15 
18/05/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D3) 42     Rowellyn Rockets Bardin   def.   Derinya Dynamos
18/05/19 (Sat) 13:45 (W19 - Girls U12 - D1) 12     St Jude's Flames   def.   Overport Magic
18/05/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - B2) 24     Belvedere Breakers - Polglase   def. by   PBBC U14B Dragons 26 
18/05/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - B1) 8     Skye Sonics - McCann   def. by   Derinya Bullets 42 
18/05/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 48     Bayside Raiders Richard   def.   Woodlands Warriors Heat 18 
18/05/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - C1) 43     Mt Eliza Meteors - Wilton   def.   Derinya Storm 21 
18/05/19 (Sat) 17:30 (W19 - Girls U14 - C1) 8     Bayside Raiders Dave   def. by   Mt Eliza Meteors - Kuffer 36 
25/05/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - D3) 4     Bayside Raiders McLaren   def. by   Bobcats U12.3B 40 
25/05/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C2) 48     Mt Eliza Meteors - Waixel   def.   Lazer Bombs 11 
25/05/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B1) 29     Rowellyn Rockets Rovers   def.   PBC Thunder 21 
25/05/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - D1) 10     Lazer Arrows   def. by   Skye Sonics - Scutt 27 
25/05/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 21     Woodlands Warriors Heat   def. by   PBBC U14B Dragons 22 
25/05/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 19     Lazer Nitro   def. by   Woodlands Warriors Wizards 47 
25/05/19 (Sat) 16:45 (W19 - Girls U14 - B) 32     Woodlands Warriors Opals   def.   Skye Sonics - Fitton 27 
01/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 21     Derinya Bullets   def.   Woodlands Warriors Pistons 13 
01/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 7     Langwarrin Wildcats Warriors   def. by   Skye Sonics - McCann 39 
01/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 2     Derinya Dynamos   def. by   Mt Eliza Meteors - Thompson 33 
01/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - C1) 28     Ballam Park Boomers (Shortt)   def.   St Anne's Avengers Ary 17 
01/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - D1) 21     Overport Hawks   def.   Storm Lions 18 
01/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U12 - D1) 27     KP Giants G12's   def.   St John's Jaguars U/12 Girls Purple
01/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 21     Ballam Park Boomers (Johnston)   def. by   St John's Jaguars U/14 Boys Gold 62 
01/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 51     Bobcats U14.5B   def.   St Joachim's Panthers - Black Panthers 24 
15/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 12     Woodlands Warriors Pistons   def. by   Rowellyn Rockets Rovers 33 
15/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D3) 14     Belvedere Breakers - Stuckey   def.   Ballam Park Boomers (Rapana) 12 
15/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) 25     Penbank Piranhas   def. by   Bobcats U12.1B 33 
15/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 10     Mt Eliza Meteors - Farrow   def.   PBC Wizards
15/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Girls U12 - D2) 4     St Anne's Avengers Blue   vs   Mt Eliza Meteors - Archibald
15/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - C2) 36     Woodleigh Warriors   def.   Derinya Storm 25 
15/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 24     Derinya Sixers   def. by   FHS Squad 25 
15/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 24     FHS Ankle Breakers   def. by   Bayside Raiders Richard 46 
22/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 30     Rowellyn Rockets Rovers   def.   Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf 23 
22/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 23     Lazer Ninjas   def. by   KP Giants Schryver 33 
22/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 8     Rowellyn Rockets Bardin   def. by   Skye Sonics - Smith 20 
22/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 8     Ballam Park Boomers (Adams)   def. by   Bobcats U12.2G 15 
22/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 16     PBBC U14B Dragons   def. by   Bobcats U14.3B 32 
22/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D3) 19     Woodlands Warriors Sharks   def.   Bobcats U14.8B 16 
29/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 17     Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf   def. by   Woodlands Warriors Wolves 25 
29/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C2) 31     Laker 76ers   def. by   Overport Hornets 34 
29/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) 32     Penbank Piranhas   def.   Langwarrin Wildcats Warriors 29 
29/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - D3) 17     St Joachim's Panthers - 3   def.   Belvedere Breakers - Stuckey 12 
29/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Girls U12 - D2) 8     Derinya Magic   def. by   Derinya Unicorns 17 
29/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - C2) Woodleigh Warriors   def. by   Rowellyn Rockets 20 
29/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B1) 26     Woodlands Warriors Wizards   def.   Woodlands Warriors X 20 
29/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D3) 18     The Shadows Sharks   def.   Bayside Raiders Wells 13 
20/07/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U10 - D2) 16     Derinya Fireballs   def.   Overport Bulls
20/07/19 (Sat) 13:00 (W19 - Girls U12 - C1) 8     Bayside Raiders Troy   def. by   Lazer Hearts 18 
20/07/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 16     Skye Sonics - Smith   def. by   Ballam Park Boomers (Rapana) 17 
20/07/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 19     Bobcats U12.2G   def.   PBC Wizards 14 
20/07/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - D2) 11     Derinya Daredevils   def. by   Bobcats U12B Tyler 18 
20/07/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - C2) 32     Flinders Basketball Warriors   def.   Bobcats U14.6B 15 
20/07/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - D1) 56     Lazer Rangers   def.   Belvedere Breakers - Stone 16 
20/07/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 38     Woodlands Warriors Red   def.   Bayside Raiders Richard 30 
27/07/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 22     PBC Thunder   def. by   Bobcats U12B Brown 27 
27/07/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D3) 32     Bayside Raiders McLaren   def.   Derinya Dynamos
27/07/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) 38     Skye Sonics - McCann   def.   Penbank Piranhas 26 
27/07/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 19     Overport Magic   def.   Skye Sonics - Smith 10 
27/07/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - D1) 22     St Jude's Flames Green   def.   Mt Eliza Meteors - Gallaher
27/07/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 24     Woodlands Warriors X   def. by   Woodlands Warriors Red 39 
27/07/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 25     Derinya Sixers   def. by   Bobcats U14B Comerford 33 
27/07/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 32     FHS Ankle Breakers   vs   St John's Jaguars U/14 Boys Red 32 
03/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 27     Bobcats U12B Tigers   def.   PBC Thunder 23 
03/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 28     Skye Sonics - McCann   def. by   KP Giants Schryver 39 
03/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 7     Belvedere Breakers - Stuckey   def. by   Rowellyn Rockets Fire 12 
03/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 23     Mt Eliza Meteors - Farrow   def.   Langwarrin Wildcats Ladybirds 14 
03/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 21     PBBC U14B Dragons   def. by   FHS Squad 22 
03/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 23     Bobcats U14.1B   def. by   Bayside Raiders Richard 72 
10/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 18     Bobcats U12B Killingsworth   def. by   Bobcats U12B Tigers 40 
10/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - D1) 34     Bayside Raiders Paul   def.   Mt Eliza Meteors - Gallaher 12 
10/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Girls U12 - D1) 10     Bobcats U12.2G   vs   Overport Magic 10 
10/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - C2) 31     Overport Hornets   def. by   Laker 76ers 33 
10/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - C1) 23     Woodlands Warriors Vipers   def. by   Mt Eliza Meteors - Waixel 37 
10/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U12 - C1) 12     Langwarrin Wildcats Fierce   def. by   Lazer Hearts 28 
10/08/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 23     Derinya Sixers   def.   Ballam Park Boomers (Johnston) 20 
10/08/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - B1) 29     Woodlands Warriors Wizards   def. by   Woodlands Warriors Red 37 
17/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Girls U12 - D2) 18     Rowellyn Rockets Stardust   def.   Derinya Unicorns 10 
17/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 29     Derinya Dragons   def.   Skye Sonics - McCann 15 
17/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 19     Rowellyn Rockets Bardin   def.   Derinya Dynamos
17/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - B1) 15     St Joachim's Panthers - Black Panthers   def. by   Woodlands Warriors X 37 
17/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 30     Rowellyn Houston Rockets   def.   Woodlands Warriors Heat 27 
17/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U14 - C1) 4     Bobcats U14G Bugeja   def. by   Bobcats U14.3G 16 
24/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 25     Woodlands Warriors Pistons   def. by   Derinya Bullets 40 
24/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C1) 47     Bayside Raiders Gaskell   def.   Woodlands Warriors Rockets 19 
24/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 10     Rowellyn Rockets Fire   def. by   St Joachim's Panthers - 3 12 
24/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 12     Langwarrin Wildcats Ladybirds   def. by   Woodlands Warriors Starletts 16 
24/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 44     Bobcats U14B Comerford   def.   Ballam Park Boomers (Johnston) 21 
24/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 41     St John's Jaguars U/14 Boys Red   def.   Lazer Nitro 25 
31/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - B1) 30     Rowellyn Rockets Rovers   def.   Woodlands Warriors Pistons
31/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 35     Rowellyn Rockets Rockers   def. by   Derinya Stars 39 
31/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D3) 16     Rowellyn Rockets Bardin   def.   Bayside Raiders McLaren 12 
31/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 5     Ballam Park Boomers (Adams)   def. by   Overport Magic 20 
31/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 32     FHS Squad   def.   Derinya Sixers 27 
31/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 32     Bayside Raiders Richard   def.   FHS Ankle Breakers 19 
07/09/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - D3) 20     Skye Sonics - Smith   def.   Ballam Park Boomers (Rapana) 14 
07/09/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 54     KP Giants Schryver   def.   Lazer Ninjas 37 
07/09/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B1) 57     Mt Eliza Meteors - Robinson/Graf   def.   Rowellyn Rockets Rovers 27 
07/09/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 8     Bobcats U12.2G   def. by   PBC Wizards 13 
07/09/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 32     Bobcats U14.3B   def.   PBBC U14B Dragons 23 
07/09/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 64     Woodlands Warriors Red   def.   Bobcats U14.1B 28