McClelland College CRT#1

Venue Address
31 Belar Avenue

Frankston
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
11/05/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - B2) 22     Rowellyn Rockets Rockers   def.   Penbank Piranhas 12 
11/05/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U12 - B) 26     Derinya Starlets   def.   Woodlands Warriors Sapphires 16 
11/05/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 17     FHS Squad   def. by   St John's Jaguars U/14 Boys Red 37 
11/05/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D1) 18     Storm Fire   def. by   Lazer Rangers 26 
18/05/19 (Sat) 08:30 (W19 - Girls U10 - D) 8     Langwarrin Wildcats Cheetahs   def.   Flinders Basketball Rubies
18/05/19 (Sat) 09:15 (W19 - Boys U10 - B2) 7     Mt Eliza Meteors - Smith   def. by   Lazer Gunns 23 
18/05/19 (Sat) 10:00 (W19 - Boys U10 - C2) 10     Derinya Matrix   def. by   Lazer Flyers 16 
18/05/19 (Sat) 10:45 (W19 - Girls U10 - C1) 10     Woodlands Warriors Pink Diamonds   def.   St Anne's Avengers Blue
18/05/19 (Sat) 11:30 (W19 - Boys U10 - D1) 15     Woodlands Warriors Hornets   def.   KP Giants Latham
18/05/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U12 - C2) 19     Belvedere Breakers - Unwin   def.   St Jude's Flames Gold 18 
18/05/19 (Sat) 13:00 (W19 - Girls U12 - D1) 3     Mt Eliza Meteors - Farrow   def. by   Belvedere Breakers - Harper 14 
18/05/19 (Sat) 13:45 (W19 - Girls U12 - B) 18     Woodlands Warriors Lions   def. by   Mt Eliza Meteors - Nyssen 21 
18/05/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - C2) 12     Mt Eliza Meteors - Carson   def.   Mt Eliza Meteors - Mackay 10 
18/05/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 34     Bobcats U14.3B   def. by   St John's Jaguars U/14 Boys Gold 43 
18/05/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D1) 13     Bobcats U14.8B   def. by   Skye Sonics - Scutt 26 
25/05/19 (Sat) 08:30 (W19 - Girls U10 - B) 8     Woodlands Warriors Shimmer   def.   Woodlands Warriors Butterflies
25/05/19 (Sat) 09:15 (W19 - Boys U10 - B1) 17     Woodlands Warriors Pacers   def. by   Mt Eliza Meteors - Jones 19 
25/05/19 (Sat) 10:00 (W19 - Girls U10 - D) Woodlands Warriors Supergirls   def. by   Flinders Basketball Rubies
25/05/19 (Sat) 10:45 (W19 - Girls U10 - C1) 2     Derinya Dingoes   def. by   KP Giants G10's 11 
25/05/19 (Sat) 11:30 (W19 - Boys U10 - D1) 8     KP Giants Latham   vs   Rowellyn Rockets Rangers
25/05/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U10 - C2) 17     Mt Eliza Meteors - Dennis   def.   Rowellyn Rockets Heat
25/05/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - B2) 25     Rowellyn Rockets Rockers   def.   Bobcats U12.1B 17 
25/05/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - D2) 32     Derinya Daredevils   def.   St Joachim's Panthers - 3
25/05/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - C3) 22     Mt Eliza Meteors - Yates   def. by   Overport Hornets 40 
25/05/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - D2) 38     Bayside Raiders Vass   def.   St Joachim's Panthers - 2 33 
25/05/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D2) 36     St Anne's Avengers Murfett   def.   Bayside Raiders Stubbs 31 
25/05/19 (Sat) 16:45 (W19 - Girls U14 - C1) 28     Bobcats U14.3G   def.   Mt Eliza Meteors - Kuffer 12 
01/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - D1) Lazer Sharks   def. by   St Jude's Flames Green 38 
01/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U12 - C2) 24     St Jude's Flames Gold   def.   Lazer Force 16 
01/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 19     Belvedere Breakers - Polglase   def. by   Rowellyn Houston Rockets 41 
01/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D2) 15     Rowellyn Rockets Boosters   def. by   Baxter Basketball Club (2) 28 
15/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Girls U12 - D2) 11     Derinya Magic   def. by   St John's Jaguars U/12 Girls Purple 15 
15/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - B1) 43     Woodlands Warriors Wizards   def.   St Joachim's Panthers - Black Panthers 12 
15/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 53     St John's Jaguars U/14 Boys Gold   def.   Rowellyn Houston Rockets 22 
15/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D2) 16     St John's Jaguars U/14 Boys Blue   def. by   Baxter Basketball Club (2) 41 
22/06/19 (Sat) 08:30 (W19 - Girls U10 - D) 6     Flinders Basketball Rubies   def.   Woodlands Warriors Devils
22/06/19 (Sat) 09:15 (W19 - Girls U10 - C2) Woodlands Warriors Pink Diamonds   def. by   Bobcats U10G
22/06/19 (Sat) 10:00 (W19 - Boys U10 - C2) 18     Woodlands Warriors Cobras   def.   Woodlands Warriors Hornets
22/06/19 (Sat) 10:45 (W19 - Girls U10 - C1) 2     Lazer Jewels   vs   Overport Rebels
22/06/19 (Sat) 11:30 (W19 - Boys U10 - D1) 3     Langwarrin Wildcats Lightning   def. by   Derinya Matrix
22/06/19 (Sat) 12:15 (W19 - Girls U12 - D1) 36     Mt Eliza Meteors - Farrow   def.   Skye Sonics - Smith
22/06/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C2) 19     Derinya Lightning Strikes   def. by   Laker 76ers 36 
22/06/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) 11     Langwarrin Wildcats Warriors   def. by   Bobcats U12.1B 37 
22/06/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - B2) 11     Rowellyn Houston Rockets   def. by   Bobcats U14B Comerford 41 
22/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - D2) 40     Bayside Raiders Vass   def.   Flinders Basketball Braves
22/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D1) 20     Skye Sonics - Scutt   def. by   Overport Spurs 33 
29/06/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - C2) 18     Flinders Basketball Celtics   def. by   St Jude's Flames Gold 24 
29/06/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - C1) 13     Mt Eliza Meteors - Goodrick   def. by   Belvedere Breakers - Polglase 17 
29/06/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - D2) 54     St Anne's Avengers Murfett   def.   Mt Eliza Meteors - Cester 19 
29/06/19 (Sat) 17:30 (W19 - Girls U14 - C1) 7     Bobcats U14G Bugeja   def. by   Woodlands Warriors Stars 10 
20/07/19 (Sat) 15:15 (W19 - Girls U12 - D2) 3     St Anne's Avengers Blue   def. by   Rowellyn Rockets Stardust 30 
20/07/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U12 - D2) 2     Mt Eliza Meteors - Robinson   def. by   Langwarrin Wildcats Ninjas 24 
20/07/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - D2) 16     Lazer Bolts   def. by   Baxter Basketball Club (2) 22 
20/07/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D2) 18     Bayside Raiders Stubbs   def. by   Rowellyn Rockets Boosters 28 
27/07/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U12 - C2) 23     Derinya Lightning Strikes   vs   Flinders Basketball Celtics 23 
27/07/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D2) 32     Baxter Basketball Club (2)   def.   Flinders Basketball Braves
27/07/19 (Sat) 16:45 (W19 - Girls U14 - C1) 42     Bobcats U14.3G   def.   Lazer Starlights 24 
27/07/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D2) 22     St Joachim's Panthers - 2   def. by   St John's Jaguars U/14 Boys Blue 28 
03/08/19 (Sat) 08:30 (W19 - Girls U10 - D) 6     Lazer Girls   def. by   Woodlands Warriors Super Sparks
03/08/19 (Sat) 09:15 (W19 - Girls U10 - B) 2     PBC Redbacks   def. by   PBC Devils 15 
03/08/19 (Sat) 10:00 (W19 - Girls U10 - C1) 9     KP Giants G10's   def.   Lazer Charms
03/08/19 (Sat) 10:45 (W19 - Boys U10 - D1) 8     Langwarrin Wildcats Lightning   def. by   Bobcats U10.5B 17 
03/08/19 (Sat) 11:30 (W19 - Boys U10 - D2) 5     Bayside Raiders Mason   def.   Rowellyn Rockets Cruz
03/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U10 - C2) 14     Bayside Raiders Kidney   def.   Lazer Flyers
03/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Girls U12 - D1) 10     Woodlands Warriors Starletts   def. by   Overport Magic 26 
03/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - C2) 17     Derinya Lightning Strikes   def. by   Laker 76ers 32 
03/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U12 - B2) Penbank Piranhas   def. by   Rowellyn Rockets Rockers 20 
03/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B2) 26     Ballam Park Boomers (Johnston)   def. by   Woodlands Warriors Heat 27 
03/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D2) 50     Bayside Raiders Vass   def.   Langwarrin Wildcats Rebounders 25 
10/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Girls U12 - B) 21     Woodlands Warriors Pearls   def.   Woodlands Warriors Lions 15 
10/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Girls U14 - B) 19     Skye Sonics - Fitton   def. by   Woodlands Warriors Hawks 24 
10/08/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 39     St John's Jaguars U/14 Boys Gold   def. by   Bobcats U14.3B 41 
10/08/19 (Sat) 17:30 (W19 - Boys U14 - D2) 34     St Anne's Avengers Murfett   def. by   Lazer Bolts 58 
17/08/19 (Sat) 08:30 (W19 - Boys U10 - D3) 8     Rowellyn Rockets Thunder   def. by   Mt Eliza Meteors - Thompson 10 
17/08/19 (Sat) 09:15 (W19 - Girls U10 - C2) 2     Woodlands Warriors Pink Diamonds   def. by   Derinya Dragonflies 10 
17/08/19 (Sat) 10:00 (W19 - Boys U10 - C2) 31     Woodlands Warriors Cobras   def.   Derinya Dodgers
17/08/19 (Sat) 10:45 (W19 - Girls U10 - C1) 3     Mt Eliza Meteors - Stalker   def. by   Woodlands Warriors Butterflies
17/08/19 (Sat) 11:30 (W19 - Boys U10 - D1) 10     Flinders Basketball Heat   def.   St John's Jaguars U/10 Boys Red
17/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Girls U12 - D1) 26     Langwarrin Wildcats Ladybirds   def.   Overport Magic
17/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U12 - C2) 16     Overport Cavaliers   vs   St Jude's Flames Gold 16 
17/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - C3) 31     St John's Jaguars U/12 Boys Blue   def.   Lazer Bombs 22 
17/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - B2) 34     PBBC U14B Dragons   def.   Derinya Sixers 32 
17/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - D2) 27     Bayside Raiders Stubbs   def.   Baxter Basketball Club (2) 16 
24/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) Penbank Piranhas   def. by   Derinya Dragons 20 
24/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U14 - A) 20     Rowellyn Mockingjay   def.   St Anne's Avengers Tenner
24/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - B1) St Joachim's Panthers - Black Panthers   def. by   FHS Ankle Breakers 20 
31/08/19 (Sat) 08:30 (W19 - Girls U10 - D) 11     Flinders Basketball Rubies   def.   Woodlands Warriors Supergirls
31/08/19 (Sat) 09:15 (W19 - Girls U10 - C2) 9     Mt Eliza Meteors - Moylan   def. by   Skye Sonics - Willder 12 
31/08/19 (Sat) 10:00 (W19 - Boys U10 - C2) 10     Rowellyn Rockets Heat   def. by   Bobcats U10.1B 13 
31/08/19 (Sat) 10:45 (W19 - Girls U10 - C1) 33     KP Giants G10's   def.   Derinya Dingoes
31/08/19 (Sat) 11:30 (W19 - Boys U10 - D1) 16     Bobcats U10.5B   def.   Mt Eliza Meteors - Malcolm 10 
31/08/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U10 - D2) 21     St Jude's Flames Gold   def.   Flinders Basketball Cavaliers
31/08/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U10 - C2) 22     Overport Taipans   def.   Rowellyn Rockets Stars 14 
31/08/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - C2) 19     Flinders Basketball Celtics   def. by   Bobcats U12.2B 22 
31/08/19 (Sat) 14:30 (W19 - Girls U12 - D1) 31     Woodlands Warriors Starletts   def.   Mt Eliza Meteors - Farrow 17 
31/08/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - D3) 37     Derinya Destroyers   def.   PBBC U14B Rhinos 20 
31/08/19 (Sat) 16:00 (W19 - Boys U14 - D1) 20     FHS Thrashers   def.   Belvedere Breakers - Stone 16 
31/08/19 (Sat) 16:45 (W19 - Boys U14 - B2) 16     Rowellyn Houston Rockets   def. by   St John's Jaguars U/14 Boys Gold 39 
07/09/19 (Sat) 08:30 (W19 - Girls U10 - D) 17     Bayside Raiders Klan   def.   Mt Eliza Meteors - Wallace
07/09/19 (Sat) 09:15 (W19 - Girls U10 - C2) 3     Bobcats U10G   def.   Woodlands Warriors Pink Diamonds
07/09/19 (Sat) 10:00 (W19 - Boys U10 - D3) 26     Mt Eliza Meteors - Thompson   def.   Lazer Bullets
07/09/19 (Sat) 10:45 (W19 - Girls U10 - C1) 5     Derinya Dynamite   def. by   Overport Rebels 13 
07/09/19 (Sat) 11:30 (W19 - Boys U10 - D1) 1     Langwarrin Wildcats Pumas   def. by   KP Giants Latham 11 
07/09/19 (Sat) 12:15 (W19 - Boys U10 - D2) 12     Derinya Fireballs   def.   Overport Bulls
07/09/19 (Sat) 13:00 (W19 - Boys U10 - C2) 8     Lazer Flyers   def. by   Rowellyn Rockets Stars 21 
07/09/19 (Sat) 13:45 (W19 - Boys U12 - B2) 47     Bobcats U12.1B   def.   Langwarrin Wildcats Warriors 20 
07/09/19 (Sat) 14:30 (W19 - Boys U14 - B2) 44     Bobcats U14B Comerford   def.   Rowellyn Houston Rockets 24 
07/09/19 (Sat) 15:15 (W19 - Boys U14 - D2) 30     Lazer Bolts   def.   Rowellyn Rockets Boosters