BSC/3

Venue Address
Boroondara Sports Complex
271C Belmore Road
Balwyn North
Map Reference
F5 46
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
03/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 45     Topcats   vs   Rakija United 45 
03/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1) 44     Washed Up   def.   Big Buckets 26 
03/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1) 59     TEAM   def.   The Mob 33 
03/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 56     Voodoo   def.   Arji Barjis 18 
03/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 31     Stinging Rodgers   def. by   Shoguns 41 
10/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 56     Rakija United   def.   Big Buckets 34 
10/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1) 21     Topcats   def. by   The Mob 41 
10/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1) 78     Washed Up   def.   Super Hot Fire 26 
10/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 41     Aztecs   def.   Blur 30 
10/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 30     The Rim Protectors   def.   Panthers 28 
12/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U09 Girls B (Grading)) 60     Richmond Riots Rose   def.   Richmond Riots Ellis
12/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U09 Boys C (Grading)) 8     Titans Ravens   def. by   Titans Sharks 14 
12/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U09 Boys C (Grading)) 2     Breakers Cyclones   def. by   Breakers Chargers 26 
12/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U09 Girls A (Grading)) 10     Titans Venom   def.   Nightmares Ninjas
12/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys B2 (Grading)) 27     SCBC Ninja's   def.   Cougars Heat 19 
12/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls C2 (Grading)) 8     Breakers Sapphires   def. by   Breakers Crush 12 
12/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys B3 (Grading)) 9     Atoms Destroyers   def. by   Breakers Boom 27 
12/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U14 Boys B2 (Grading)) 34     Cougars Raptors   def. by   Titans Fresh U14 41 
12/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys D2 (Grading)) 35     Titans Broncos   def.   KE Storm 23 
12/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Boys D2 (Grading)) 18     KE Dragons   def.   Richmond Riots Rooney 12 
12/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U16 Boys D1 (Grading)) 31     Titans Sweats   def.   Breakers Nitro 22 
12/10/19 (Sat) 18:45 (S19/20 - Saturday U18 Boys B (Grading)) 34     Breakers Rampage   def.   Titans Taipans 29 
12/10/19 (Sat) 19:30 (S19/20 - Saturday U18 Boys D1 (Grading)) 37     Falcons Kwames   def.   Titans Clippers 30 
13/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Boys C (Grading)) 34     Titans Grizzlies   def.   Breakers Raptors 21 
13/10/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Boys C (Grading)) 18     Atoms Thunder 18   def. by   Richmond Riots Coppin 27 
17/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 44     Atoms Kookas   def.   TEAM 36 
17/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1) 24     Angry Husbands   def. by   Rakija United 39 
17/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1) 60     Dateysurfs   def.   Voodoo 51 
17/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 36     The Mob   def.   Aztecs 30 
17/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 26     Blur   def. by   Topcats 32 
19/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Boys A (Grading)) Titans Hi-Tops   def. by   Atoms Thunder 9 66 
19/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Girls A (Grading)) 8     Cougars Spirit   def.   Cougars Pelicans
19/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Girls A (Grading)) 4     Titans Liberty   def.   SA Fire
19/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Girls A (Grading)) 8     Titans Thunderbirds   def. by   Titans Saints 10 
19/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Girls A (Grading)) 5     Cougars Fever   def. by   SCBC Brilliant Diamonds 14 
19/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Girls A (Grading)) 14     Cougars Stars   def.   Breakers Sweet 10 
19/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls A (Grading)) 15     Titans Sting   def. by   Titans Extreme 29 
19/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Girls A (Grading)) 23     Titans Rampage   def. by   Titans Superstars 34 
19/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U14 Boys A (Grading)) 19     Cougars Supercats   def. by   Titans Hornets 40 
19/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Girls A (Grading)) 18     SA Dream   def. by   U16G Maccabi Warriors 25 
19/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Girls A (Grading)) 38     Titans Huskies   def. by   Titans Sparks 52 
19/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U18 Girls A (Grading)) 27     Atoms Stars   def.   U18G Maccabi Warriors 16 
19/10/19 (Sat) 18:45 (S19/20 - Saturday U18 Girls A (Grading)) 33     Richmond Riots Lennox   def.   Backstreet Ballers 11 
19/10/19 (Sat) 19:30 (S19/20 - Saturday U18 Boys C (Grading)) 26     Titans Bangerz   def. by   Richmond Riots Clifton 27 
20/10/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Boys C (Grading)) 41     Nightmares Cooper   def.   SCBC Boas 40 
20/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Boys C (Grading)) 32     SA Cubs   def.   Titans Grizzlies 25 
20/10/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Girls B (Grading)) 27     IC Shots   def. by   Titans United 30 
21/10/19 (Mon) 19:00 (S19/20 - Monday Men B) 61     The Glass Cleaners   def.   Above Average Joes 19 
21/10/19 (Mon) 19:45 (S19/20 - Monday Men C) 57     The Little Brickletts   def.   Equipo 22 
24/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 55     TEAM   def.   Topcats 25 
24/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1) 32     Aztecs   def. by   Angry Husbands 38 
24/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1) 31     Super Hot Fire   def.   Atoms Kookas 26 
24/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 49     Rakija United   def.   Voodoo 28 
24/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 30     The Mob   def.   Blur 27 
26/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Boys A (Grading)) 54     Atoms Thunder 9   def.   Titans Tigers
26/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Girls A (Grading)) 17     Cougars Spirit   def.   Titans Flight
26/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Girls A (Grading)) 7     Titans Unicorns   def. by   Titans Power 26 
26/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys A (Grading)) 17     KE Lightning Bolts   def.   IC Ninjas 12 
26/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys A (Grading)) 24     Atoms Bombs   def. by   Titans Raptors 28 
26/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Girls A (Grading)) 14     Cougars Fever   def. by   Titans Thunderbirds 19 
26/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Boys A (Grading)) 36     Titans Hornets   def. by   IC Cannons 40 
26/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Girls A (Grading)) 46     Titans Superstars   def.   Cougars Firebirds 12 
26/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U16 Boys A (Grading)) 24     SA Wizards   def.   Titans Rapid 18 
26/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys A (Grading)) 27     Richmond Riots Firebell   def. by   Titans Rovers 48 
26/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U18 Boys A (Grading)) 67     Richmond Riots Balmain   def.   SCBC Black Mambas 38 
26/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U18 Boys A (Grading)) 44     Titans Ballers   def.   SCBC Venom 43 
27/10/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Boys C (Grading)) 56     SA Cubs   def.   KE Pluggers 50 
27/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls B (Grading)) 18     Cougars Slingers   vs   Titans United 18 
27/10/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Girls C (Grading)) 14     Cougars Diamonds   def. by   KE Eagles 26 
31/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 34     Voodoo   def.   Super Hot Fire 29 
31/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1) 40     Angry Husbands   def.   The Mob 31 
31/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1) 26     The Rim Protectors   def. by   Energie4 35 
31/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 36     Blur   def. by   Atoms Kookas 45 
31/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 36     Rakija United   vs   Aztecs 36 
07/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 52     Rakija United   def. by   TEAM 62 
07/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1) 32     The Mob   def.   Aztecs 24 
07/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1) 56     Super Hot Fire   def.   Voodoo 37 
07/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 50     Angry Husbands   def.   Dateysurfs 32 
07/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1) 39     Blur   def. by   Energie4 54 
09/11/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U09 Girls A (Grading)) 12     Titans Jets   def.   Breakers Glitter
09/11/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U09 Boys A (Grading)) 2     Titans Boom   def. by   Richmond Riots King 22 
09/11/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U09 Boys C (Grading)) 4     Atoms Boomers   def. by   Titans Hustle 28 
09/11/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys C2 (Grading)) 22     Nightmares Warriors   vs   Titans Demons 22 
09/11/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U14 Girls B3 (Grading)) 11     Atoms Superstars   def. by   Shooters Rathmines 16 
09/11/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Boys B2 (Grading)) 18     Cougars Raptors   def. by   KE Jetstars 21 
09/11/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys D3 (Grading)) 8     Breakers Brumbies   def. by   IC Falcon Stars 43 
09/11/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U16 Boys B1 (Grading)) 29     IC Giants   def.   Cougars Bouncers 24 
09/11/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys C1(Grading)) 16     Titans Predators   def. by   Breakers Venom 63 
09/11/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U18 Girls B (Grading)) 35     Richmond Riots Vaucluse   def.   IC Wildcats 16 
09/11/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U18 Girls B (Grading)) 30     Breakers Flare   def. by   Titans Lazers 36 
10/11/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Boys B (Grading)) 40     Falcons Millennium   def.   Cardinals 29 
10/11/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls C (Grading)) 18     Breakers Groove   def. by   Cougars Diamonds 29 
10/11/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Boys C (Grading)) 42     Breakers Raptors   def.   SA Cubs 31 
14/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Blur   vs   Aztecs  
14/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1)   Super Hot Fire   vs   TEAM  
14/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1)   The Mob   vs   Dateysurfs  
14/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   Rakija United   vs   The Rim Protectors  
14/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Angry Husbands   vs   Atoms Kookas  
21/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Super Hot Fire   vs   The Rim Protectors  
21/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1)   Blur   vs   Dateysurfs  
21/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1)   Voodoo   vs   TEAM  
21/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   Aztecs   vs   Energie4  
21/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Rakija United   vs   Angry Husbands  
28/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Aztecs   vs   Dateysurfs  
28/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1)   Voodoo   vs   The Rim Protectors  
28/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1)   The Mob   vs   Rakija United  
28/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   Blur   vs   Atoms Kookas  
28/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Energie4   vs   TEAM  
05/12/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   TEAM   vs   The Rim Protectors  
05/12/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1)   Dateysurfs   vs   Energie4  
05/12/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1)   Aztecs   vs   Atoms Kookas  
05/12/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   Voodoo   vs   Angry Husbands  
05/12/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Super Hot Fire   vs   The Mob  
12/12/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Dateysurfs   vs   Atoms Kookas  
12/12/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B1)   Aztecs   vs   Rakija United  
12/12/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B1)   Energie4   vs   The Rim Protectors  
12/12/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   TEAM   vs   Angry Husbands  
12/12/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B1)   Blur   vs   Super Hot Fire  

Forfeit Notification

Teams playing in Senior Domestic competitions can submit forfeit notification with our partner Teammo. Payment and processing is simple and quick. Follow the link below to sign up

 

Thursday Championship Men

S19/20 - Thursday Men Championship
POS TEAM Pts%
1 Valhalla 3.00
2 Washed Up 3.00
3 Pirates 3.00
4 Rosewood 2.00
5 The Ducks 2.00
6 Best Believe 2.00
7 Old Trinity Grammarians 1.00
8 Varpas 1.00
9 Sand1 1.00
Average Points
S19/20 - Thursday Men Championship
Match Points
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Free Throws Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Two Points Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Three Points Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Personal Fouls
S19/20 - Thursday Men Championship

New Monday Men's Competition