-->
Football Tasmania

Aurora 6

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
10/09/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys) 1     South Hobart Homies   def. by   Firebirds
10/09/21 (Fri) 18:00 (HBT - u12 Girls ) Wildfire   def. by   Southern Strikers
10/09/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) 3     MG   def.   Strike Soccer School
10/09/21 (Fri) 20:30 (HBT - u18 Boys) 2     Game of Throw-Ins   def. by   ToePoke or Ponce
12/09/21 (Sun) 15:30 (Social Women B) 4     Bits n Pieces   def.   Futsal Mummas
12/09/21 (Sun) 16:15 (Social Women B) 4     TLC Strikers   def. by   The Turbo Chooks
12/09/21 (Sun) 17:00 (Premier Men) 9     Puddins   def.   Maltesers FC
17/09/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys) 4     South Hobart   def.   Southern Strikers
17/09/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) 3     Fearless Gold   def.   We're Good
17/09/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys) 6     Coming Dragon   def.   ToePoke or Ponce
19/09/21 (Sun) 15:30 (Social Women B) 2     The Turbo Chooks   def. by   Bits n Pieces
19/09/21 (Sun) 16:15 (Social Women B) 4     Futsal Mummas   def. by   TLC Strikers
19/09/21 (Sun) 17:00 (Premier Men) 7     Cardinal Nades   def.   Pedaleiros
24/09/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B) Fearless Futsal Club   def. by   FFX Rangers
24/09/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys) 2     Southern Strikers   def.   Firebirds
24/09/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A) 6     Fearless Red   def.   Strikers
24/09/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) 7     Fearless Gold   def.   Strike Soccer School
24/09/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A) 3     Drillas   def.   Power Rangers
24/09/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys) 3     ToePoke or Ponce   vs   Paco's Kids
24/09/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B) 3     Sussy Strikers   def. by   Another Day Another...
26/09/21 (Sun) 14:00 (Social Men C) 6     Warriors   def. by   Hobart Hoppers
26/09/21 (Sun) 14:45 (Social Men B) 6     Touk Millers   def.   Donny get the Ludes
26/09/21 (Sun) 15:30 (Social Women B) 7     Futsal Mummas   def.   The Turbo Chooks
26/09/21 (Sun) 16:15 (Social Women B) 5     Bits n Pieces   def.   TLC Strikers
26/09/21 (Sun) 17:00 (Premier Men) 6     Cardinal Nades   def. by   Maltesers FC
26/09/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed A) 6     Unreal Madrid   def.   CF42s
26/09/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed B) 2     Musical Martinis   def. by   Dundee Mifflin B Team
26/09/21 (Sun) 19:15 (Social Men E) 4     Fake Taxi   vs   Big Kicks FC
26/09/21 (Sun) 20:00 (Social Men C) 5     Pugnacious Cucumbers   def. by   NTHS Dropouts
26/09/21 (Sun) 20:45 (Social Men G) 3     Egg Boy & Co   def. by   Cassie Lager Appreciation Society
03/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men B) 10     Touk Millers   def.   International United
03/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men F) 5     My Luck is Many   def. by   The Big O
03/10/21 (Sun) 15:30 (Social Women B) 5     Futsal Mummas   def.   Bits n Pieces
03/10/21 (Sun) 16:15 (Social Women B) The Turbo Chooks   def. by   TLC Strikers
03/10/21 (Sun) 17:00 (Premier Men) 7     Cardinal Nades   def.   Puddins
03/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed A) 5     Beast   def. by   Unreal Madrid
03/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C) 2     BG's   def. by   Char Grilled 11 
03/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men A) 6     Dutchies   def. by   Tekashi 6ix Nil 13 
03/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men A) 4     Fabrica De Jabon La Corona   def.   UTAS FC
03/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men D) 10     Bantalona   def.   The Offspring
10/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men G) 4     Hot Trash   def. by   Sometimes Maybe Good
10/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men E) 7     Old but Gold   def.   Bagoons
10/10/21 (Sun) 15:30 (Social Women B) 2     Bits n Pieces   def. by   The Turbo Chooks
10/10/21 (Sun) 16:15 (Social Women B) 4     TLC Strikers   def.   Futsal Mummas
10/10/21 (Sun) 17:00 (Premier Men) 6     Cardinal Nades   def.   Stanka Tanka
10/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed A) 4     Shed   def. by   Unreal Madrid 11 
10/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C) 3     Fifa Foes   def. by   Char Grilled
10/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men E) 6     Rawnsley United   def. by   Molon La Ve
10/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men D) The Offspring   def. by   Beach They/them 12 
10/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men B) 12     The Bowel Movements   def.   Patrick & the Rest
15/10/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Fearless Futsal Club   vs   The Strikers  
15/10/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Southern Strikers   vs   South Hobart Homies  
15/10/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys B)   Fearless Gold   vs   Newbury FC  
15/10/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Fearless Gold   vs   MG  
15/10/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A)   Drillas   vs   The Amigos  
15/10/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys)   ToePoke or Ponce   vs   Arsenal Forever  
15/10/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B)   Sussy Strikers   vs   The Muppets  
17/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men C)   Hobart Hoppers   vs   Stats A Stat  
17/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men G)   PWMT   vs   Sometimes Maybe Good  
17/10/21 (Sun) 15:30 (Social Women B)   TLC Strikers   vs   Bits n Pieces  
17/10/21 (Sun) 16:15 (Social Women B)   The Turbo Chooks   vs   Futsal Mummas  
17/10/21 (Sun) 17:00 (Premier Men)   Puddins   vs   Maltesers FC  
17/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   Sunday Dinner   vs   Yippie Kayak Other Buckets  
17/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men G)   Snotty Sleeves   vs   Egg Boy & Co  
17/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men E)   Scotty & the Ninjas   vs   Molon La Ve  
17/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men C)   Warriors   vs   Pugnacious Cucumbers  
22/10/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys A) 4     Razorbacks   vs   Valley Demons
22/10/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys) 3     Firebirds   def.   Fire Strikers
22/10/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys B) 6     Souv Road   def.   Fearless Gold
22/10/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys) 2     Fearless Gold   def. by   South East Strikers
22/10/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B) 3     The Dream Team   def.   The Milkmen
22/10/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys) Paco's Kids   def. by   Arsenal Forever
22/10/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B) 2     Sussy Strikers   def.   N.A.D.S
24/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men C) 4     Hobart Hoppers   def. by   PSG
24/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men B) 4     Touk Millers   def. by   Y's & Co 14 
24/10/21 (Sun) 15:30 (Social Women B) 6     Bits n Pieces   def.   Futsal Mummas
24/10/21 (Sun) 16:15 (Social Women B) 5     TLC Strikers   def.   The Turbo Chooks
24/10/21 (Sun) 17:00 (Premier Men) 3     Los Criollos   def. by   Maltesers FC 10 
24/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C) 2     Fifa Foes   def. by   Dave's Kebabs
24/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men B) 2     Juicy Cucumber1   def. by   Afghan Boys
24/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men C) 3     Nah   def.   Get chalk on your shoes
24/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men B) 3     The Strokers   def. by   Go on Santi
29/10/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Wildcats   vs   Fearless Futsal Club  
29/10/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Firebirds   vs   South Hobart  
29/10/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   Now or Never   vs   Fearless Red  
29/10/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   MG   vs   Strike Soccer School  
29/10/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   The Dream Team   vs   Dominic College  
29/10/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys)   Paco's Kids   vs   Pasta La Pala  
29/10/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B)   Sussy Strikers   vs   Smorich FC  
31/10/21 (Sun) 14:00 (Social Men D)   Hardly Athletic   vs   Beach They/them  
31/10/21 (Sun) 14:45 (Social Men E)   Spat Boy: Revenge of the fallen   vs   Scotty & the Ninjas  
31/10/21 (Sun) 15:30 (Social Women B)   The Turbo Chooks   vs   Bits n Pieces  
31/10/21 (Sun) 16:15 (Social Women B)   Futsal Mummas   vs   TLC Strikers  
31/10/21 (Sun) 17:00 (Premier Men)   Pedaleiros   vs   Puddins  
31/10/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed A)   Unreal Madrid   vs   CF42s  
31/10/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed A)   Beast   vs   Shed  
31/10/21 (Sun) 19:15 (Social Men A)   Space Aliens   vs   UTAS FC  
31/10/21 (Sun) 20:00 (Social Men B)   Go on Santi   vs   Patrick & the Rest  
31/10/21 (Sun) 20:45 (Social Men F)   The Big O   vs   Undercover Brothers  
05/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   The Dominators   vs   Fearless Futsal Club  
05/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Thunder Bolts   vs   Southern Strikers  
05/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   The Gardening Club   vs   Fearless Red  
05/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Fearless Gold   vs   We're Good  
05/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   Mad Dogs   vs   The Dream Team  
05/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys)   Game of Throw-Ins   vs   Paco's Kids  
05/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B)   Sussy Strikers   vs   Tea & Busquets  
07/11/21 (Sun) 16:15 (Social Women A)   Ajax 2.0   vs   Shane's Angels  
07/11/21 (Sun) 17:00 (Premier Men)   Maltesers FC   vs   Stanka Tanka  
07/11/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed B)   Sunday Dinner   vs   Musical Martinis  
07/11/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed A)   Beast   vs   Unreal Madrid  
07/11/21 (Sun) 19:15 (Social Men A)   Fabrica De Jabon La Corona   vs   Mangalore Greyhounds  
07/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men B)   Juicy Cucumber1   vs   Y's & Co  
07/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men C)   Down to Futsal   vs   Trolls  
12/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Lauderdale Legends   vs   Fearless Futsal Club  
12/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Southern Strikers   vs   Fire Strikers  
12/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   Thunder Strike   vs   Fearless Red  
12/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Fearless Gold   vs   Strike Soccer School  
12/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   The Milkmen   vs   Mad Dogs  
12/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys)   ToePoke or Ponce   vs   Paco's Kids  
12/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B)   Sussy Strikers   vs   Another Day Another...  
14/11/21 (Sun) 14:00 (Social Men F)   Undercover Brothers   vs   My Luck is Many  
14/11/21 (Sun) 14:45 (Social Men B)   Patrick & the Rest   vs   Touk Millers  
14/11/21 (Sun) 15:30 (Social Women B)   Futsal Mummas   vs   Bits n Pieces  
14/11/21 (Sun) 16:15 (Social Women B)   The Turbo Chooks   vs   TLC Strikers  
14/11/21 (Sun) 17:00 (Premier Men)   Cardinal Nades   vs   Stanka Tanka  
14/11/21 (Sun) 17:45 (Social Mixed A)   Shed   vs   Unreal Madrid  
14/11/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C)   Dave's Kebabs   vs   Jen's Friends  
14/11/21 (Sun) 19:15 (Social Men A)   Off in Church   vs   Mangalore Greyhounds  
14/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men B)   Y's & Co   vs   International United  
14/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men G)   Cassie Lager Appreciation Society   vs   Van Hagen  
19/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Lightning   vs   Fearless Futsal Club  
19/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Southern Strikers   vs   South Hobart  
19/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   Scorching Superstars   vs   Fearless Red  
19/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Strike Soccer School   vs   South East Strikers  
19/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys B)   Rebels   vs   The Milkmen  
19/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys)   ToePoke or Ponce   vs   Arsenal Forever  
19/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B)   Sussy Strikers   vs   The Muppets  
21/11/21 (Sun) 15:30 (Social Women B)   Bits n Pieces   vs   The Turbo Chooks  
21/11/21 (Sun) 16:15 (Social Women B)   TLC Strikers   vs   Futsal Mummas  
21/11/21 (Sun) 17:00 (Premier Men)   Stanka Tanka   vs   Pedaleiros  
21/11/21 (Sun) 17:45 (Social Men F)   Undercover Brothers   vs   Mixes  
21/11/21 (Sun) 19:15 (Social Men B)   Afghan Boys   vs   Donny get the Ludes  
21/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men E)   Bagoons   vs   Spat Boy: Revenge of the fallen  
21/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men C)   Pugnacious Cucumbers   vs   Hobart Hoppers  
26/11/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Fearless Futsal Club   vs   Stingrays  
26/11/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   Firebirds   vs   Southern Strikers  
26/11/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys A)   Fearless Red   vs   Strikers  
26/11/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   Fearless Gold   vs   South East Strikers  
26/11/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A)   The Amigos   vs   Shredders  
26/11/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys)   Pasta La Pala   vs   ToePoke or Ponce  
26/11/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B)   Sussy Strikers   vs   N.A.D.S  
28/11/21 (Sun) 14:00 (Social Men G)   Sometimes Maybe Good   vs   3 Metre Flatty  
28/11/21 (Sun) 14:45 (Social Men C)   Get chalk on your shoes   vs   Trolls  
28/11/21 (Sun) 15:30 (Social Women B)   TLC Strikers   vs   Bits n Pieces  
28/11/21 (Sun) 16:15 (Social Women B)   The Turbo Chooks   vs   Futsal Mummas  
28/11/21 (Sun) 17:00 (Premier Men)   Cardinal Nades   vs   Pedaleiros  
28/11/21 (Sun) 18:30 (Social Mixed C)   Coffee Club   vs   Jen's Friends  
28/11/21 (Sun) 19:15 (Social Men G)   Egg Boy & Co   vs   Cassie Lager Appreciation Society  
28/11/21 (Sun) 20:00 (Social Men B)   The Bowel Movements   vs   Juicy Cucumber1  
28/11/21 (Sun) 20:45 (Social Men A)   Fabrica De Jabon La Corona   vs   Space Aliens  
03/12/21 (Fri) 16:30 (HBT - u10 Boys B)   Fearless Futsal Club   vs   Thunder Bolts  
03/12/21 (Fri) 17:10 (HBT - u11 Boys)   South Hobart Homies   vs   Southern Strikers  
03/12/21 (Fri) 17:50 (HBT - u12 Boys B)   Raiders   vs   Fearless Gold  
03/12/21 (Fri) 18:30 (HBT - u13 Boys)   South East Strikers   vs   We're Good  
03/12/21 (Fri) 19:10 (HBT - u14 Boys A)   Guardians   vs   Ninjas  
03/12/21 (Fri) 19:50 (HBT - u18 Boys)   Game of Throw-Ins   vs   ToePoke or Ponce  
03/12/21 (Fri) 20:30 (HBT - u15 Boys B)   Sussy Strikers   vs   Smorich FC