-->
Football Tasmania

Wentworth Park 1

Venue Address:
Clarence Street, Howrah
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
11/07/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) Clarence Zebras Red   def. by   South Hobart 13 
11/07/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 14 Tier 2) 8     Clarence Zebras Red   def.   Clarence Zebras Black
18/07/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) 4     Clarence Zebras White   def.   Kingborough Blue
18/07/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 15 Tier 2) 1     Clarence Zebras Black   vs   Southern FC
24/07/20 (Fri) 19:00 (Southern Championship 6) 1     Barnstoneworth Scrappers   vs   Beachside
25/07/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) 9     Clarence Zebras White   def.   South East United
25/07/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 15 Tier 1) 1     Clarence Zebras   def. by   South East United
31/07/20 (Fri) 19:00 (Social League 4 Cup ) 3     Barnstoneworth Golden Gordons   def.   Phoenix Rovers
01/08/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) Clarence Zebras Red   def. by   Clarence Zebras White
01/08/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 14 Tier 2) 5     Clarence Zebras Black   def.   Clarence Zebras White
01/08/20 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 14 Tier 1) 6     Clarence Zebras   def.   South East United
02/08/20 (Sun) 10:30 (Veto Southern Women's Championship 1 ) 18     Clarence Zebras   def.   Kingborough Lions
02/08/20 (Sun) 12:30 (Social League 6 Cup ) 6     University Laterals   def.   Barnstoneworth Scrappers
08/08/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) 3     Clarence Zebras White   def.   Clarence Zebras Black
08/08/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 15 Tier 2) 1     Clarence Zebras Black   def.   Taroona FC
09/08/20 (Sun) 10:30 (Southern Youth - Senior Youth Girls) 6     Clarence Zebras Black   def.   Clarence Zebras Red
14/08/20 (Fri) 19:00 (Southern Championship 6) 1     Barnstoneworth Scrappers   def. by   University Laterals
15/08/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 14 Tier 2) Clarence Zebras Black   def. by   South Hobart
22/08/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) 3     Clarence Zebras White   def.   Brighton Storm
22/08/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 14 Tier 2) 3     Clarence Zebras Red   vs   Glenorchy Knights
22/08/20 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 15 Tier 2) 8     Clarence Zebras Black   def.   Kingborough
23/08/20 (Sun) 10:30 (Southern Youth - Senior Youth Girls) 5     Clarence Zebras Black   def.   Beachside
26/08/20 (Wed) 19:00 (Southern Championship 4) 4     Barnstoneworth Golden Gordons   def.   Huon Valley
28/08/20 (Fri) 19:00 (Southern Championship 4) Barnstoneworth Golden Gordons   def. by   University Bees
29/08/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) Clarence Zebras Red   def. by   King. Lions
29/08/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 14 Tier 2) 6     Clarence Zebras Red   def.   Clarence Zebras Black
29/08/20 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 14 Tier 2) 1     Clarence Zebras White   def. by   South Hobart
30/08/20 (Sun) 12:00 (Southern Championship 6) 7     Barnstoneworth Scrappers   def.   South East United
30/08/20 (Sun) 14:00 (Veto Southern Women's Championship 1 ) 3     Clarence Zebras   def.   Beachside
04/09/20 (Fri) 19:00 (Social League 4 Cup ) 2     Barnstoneworth Golden Gordons   def.   Taroona FC
05/09/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) 2     Clarence Zebras White   def.   South Hobart
12/09/20 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 13 ) 1     Clarence Zebras Red   def. by   Clarence Zebras Black
12/09/20 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 15 Tier 2) Clarence Zebras Black   vs   Beachside
13/09/20 (Sun) 10:00 (Veto Southern Women's Championship 1 ) Clarence Zebras   def. by   Metro FC
18/09/20 (Fri) 19:00 (Southern Championship 4) 2     Barnstoneworth Golden Gordons   vs   DOSA
19/09/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) 2     Clarence Zebras White   def.   Glenorchy Knights
19/09/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 13 ) 4     Clarence Zebras Black   def.   Beachside
20/09/20 (Sun) 09:00 (Southern Youth - Senior Youth Girls) 3     Clarence Zebras Black   def.   Kingborough Blue
20/09/20 (Sun) 10:30 (Veto Southern Women's Championship 1 ) 3     Clarence Zebras   def.   Taroona FC
20/09/20 (Sun) 12:30 (Southern Championship 6) 4     Barnstoneworth Scrappers   def.   Kingborough
23/09/20 (Wed) 19:00 (Veto Southern Women's Championship 1 ) 4     Clarence Zebras   def.   Metro FC
26/09/20 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 13 ) 7     Clarence Zebras White   def.   South Hobart
26/09/20 (Sat) 10:30 (Southern Youth Under 13 ) 1     Clarence Zebras Red   vs   Beachside
26/09/20 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 14 Tier 2) 2     Clarence Zebras Red   def.   Clarence Zebras White
27/09/20 (Sun) 10:30 (Southern Youth - Senior Youth Girls) 1     Clarence Zebras Red   def. by   Clarence Zebras Black
02/10/20 (Fri) 19:00 (Southern Championship 6) 4     Barnstoneworth Scrappers   vs   New Town Eagles 4 
14/10/20 (Wed) 19:00 (Southern Championship 4) 7     Barnstoneworth Golden Gordons   def.   Kingborough
15/10/20 (Thu) 19:00 (Southern Championship 6) 4     Barnstoneworth Scrappers   def.   Glenorchy Knights
18/10/20 (Sun) 10:00 (Veto Southern Women's Championship 1 ) Clarence Zebras   def.   Kingborough Lions