Football Federation Tasmania

Aurora 8

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 6     Mini Mad Dogs   def.   The Comets
13/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 1     Fire Strikers   def. by   Mount Stuart Sharks
13/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) Demons FC   def. by   Waynes Warriors
13/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 14     The Amigo's   def.   Rose Bay Tigers
13/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 5     Here For The Exercise   def.   Mad Dogs
15/09/19 (Sun) 16:15 (Futsal HBT - Social Women's) Bed, Bath & Beyonce   def. by   Tropicana
20/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 7     Mini Mad Dogs   def.   Speedy Demons
20/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 9     QuickKickers Jnr   def.   Fire Strikers
20/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 11     Fusion   def.   Lauderdale Strikers
20/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 2     Futsal Freaks   def. by   All Stars
20/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) Rose Bay Tigers   def. by   OogalyBoogalies
22/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) Bits n Pieces   def. by   Hot Mummas
27/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 6     Great Gorillas   def.   Speedy Demons
27/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 8     QuickKickers Jnr   def.   Jedi Knights
27/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 10     Thunderstruck   def.   Hotshots
27/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 3     Demons FC   def. by   Princes Street Ninjas
27/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 4     Southern Strikers   def.   Scorpions
27/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 3     Western Wombats   def. by   Sonic Strikers
27/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 1     OogalyBoogalies   def. by   GOATED
29/09/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div D) Action Boys   def. by   Flaming Marshmallows
29/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 2     Bed, Bath & Beyonce   def. by   Flint Tropics
29/09/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 8     Chilli Flakes   def.   Dol Rats
29/09/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 8     You Kante   def.   Hakuba
29/09/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 3     Medium Rare   def.   All Blacks
29/09/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div G) 13     Frogs   def.   Ryan & His Friends
29/09/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 7     Law Abiding Sigurdssons   def.   Fearless Futsal Club
29/09/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div G) 3     Chunky Boiz   def. by   Updog FC
06/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 6     Village Idiots   def.   Some Knights
06/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 2     Fifa Foes   def. by   Common Tragedies
06/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div D) 8     Team Wow   def.   Smash Bros
06/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div B) 6     Seedy Steven & the Boys   def.   Dol Rats
06/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div D) 7     JerryHatricks   def.   Flaming Marshmallows
06/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 4     Space Aliens   def. by   The Strokers
06/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F) 6     Metro   def. by   Trolls 10 
06/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div C) 4     Bayer Neverlosen   def. by   Wigged Consk Deans
13/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div F) 12     Sarah Connor   def.   Down to Futsal
13/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 4     White Warriors   def.   Bits n Pieces
13/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 3     Manchester Divided   def.   Chilli Flakes
13/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 4     Dol Rats   def.   All Sorts
13/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 8     All Blacks   def.   Dave's Kebabs
13/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div B) 1     Shits & Giggs   def. by   MK Dongs
13/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 6     Space Aliens   def.   Law Abiding Sigurdssons
13/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B) 6     The Trouts   def.   Z Warriors
18/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 2     United Unicorns   def.   Speedy Demons
18/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 3     Almost Messi   def. by   Shredders
18/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div B) 2     A.N.T   def.   Beryl's Boys
18/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 2     Blue Thunder   def. by   Princes Street Ninjas
18/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 12     Ninja's   def.   Southern Strikers
18/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 3     Furious Knights   def. by   Futsal Freaks
18/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     Net 6 & Chill   def.   Mad Dogs
20/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div F) 13     Front Left FC   def.   Down to Futsal
20/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 5     Village Idiots   def.   Bed, Bath & Beyonce
20/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 5     Fifa Foes   def.   Just Gonna Send It
20/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div D) 4     Common Tragedies   def.   Team Wow
20/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 3     Foosball United   def. by   All Blacks
20/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div F) 15     Sarah Connor   def.   Metro
20/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 7     Law Abiding Sigurdssons   def.   Victorious Secret
20/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div D) 11     JerryHatricks   def.   Action Boys
20/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 5     Shits & Giggs   def. by   Scoregasm
25/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 6     Great Gorillas   def. by   Montagu Warriors
25/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 4     QuickKickers Jnr   def.   Shredders
25/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 4     Hotshots   vs   Strike Kings
25/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 4     Red Hot Chicken Feathers   vs   Fusion
25/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div B) 2     Spitfires   def. by   IDK 13 
25/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 6     Clarence   def.   Apollos
25/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     Mad Dogs   def.   Horsemen
27/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 5     Tottenham Hotchicks   def.   Bed, Bath & Beyonce
27/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div C) 3     Hakuba   def.   Foosball United
27/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div A) 4     Purple Haze   def.   Leave Me 'Arcelona
27/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 2     You Kante   def. by   All Blacks
27/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div D) 2     Flaming Marshmallows   def. by   Hardly Athletic
27/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B) 4     Z Warriors   def.   Scoregasm
27/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div C) 5     That's Why I'm Here   vs   Eddy's Gang
27/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div F) 7     Down to Futsal   def.   Service Priority 1
01/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 19     Super Strikers   def.   Speedy Demons
01/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 4     QuickKickers Jnr   def.   South Hobart
01/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 3     Hobart Zebras   def. by   Thunderstruck
01/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Screaming Pumpkins   def. by   Demons FC
01/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 2     Emmanuel FC   def. by   The Daredevils
01/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 4     Western Wombats   vs   Furious Knights
01/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 2     OogalyBoogalies   def. by   David's Walnuts
03/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 7     MK Dongs   vs   Dutchies
03/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Tropicana   vs   White Warriors
03/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 6     Chilli Flakes   def.   Dol Rats
03/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div D) 3     Fifa Foes   def. by   Team Wow
03/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 4     Medium Rare   def. by   All Blacks
03/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div D) 3     Flaming Marshmallows   def.   Crog FC
03/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div G) 2     Legal Eagles   vs   Frogs
03/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A) 9     Godolphin   def.   Boats & Hoes
08/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 5     United Unicorns   def.   FFX Rangers
08/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 1     Mount Stuart Sharks   def. by   South Hobart
08/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 2     Hobart Zebras   def.   Hotshots
08/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 3     Screaming Pumpkins   def.   Blue Thunder
08/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div B) 2     Spitfires   def. by   Guardians FC
08/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 4     Weapons of Messi Destruction   def.   Clarence
08/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 15     Net 6 & Chill   def.   Rose Bay Tigers
10/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C) 4     Bayer Neverlosen   def. by   David Lees Acquaintances
10/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 7     Tottenham Hotchicks   def.   Village Idiots
10/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B) 4     Seedy Steven & the Boys   def. by   Dol Rats
10/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div D) 4     Fifa Foes   def.   Common Tragedies
10/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) Dave's Kebabs   def. by   You Kante 11 
10/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div D) 8     Flaming Marshmallows   def.   BBC
10/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 7     Law Abiding Sigurdssons   def. by   Boats & Hoes 12 
10/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B) 5     MK Dongs   def. by   The Trouts
15/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 4     Thunder Dogs   def.   United Unicorns
15/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) Jedi Knights   def. by   South Hobart 16 
15/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 11     Thunderstruck   def.   Hotshots
15/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 5     Waynes Warriors   def.   Red Hot Chicken Feathers
15/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div B) Lansdowne Legends   def. by   Guardians FC
15/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 6     All Stars   def.   Apollos
15/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 5     Net 6 & Chill   def.   Dyslexia Untied
17/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div G) 3     SHC   def. by   Legal Eagles 13 
17/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Some Knights   def.   Tropicana
17/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 3     Fifa Foes   def.   Smash Bros
17/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 5     Seedy Steven & the Boys   def.   About to get Messi
17/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 5     Foosball United   def. by   You Kante
17/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div D) 2     DOSA   def. by   Pugnacious Cucumbers
17/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 7     The Strokers   def.   Godolphin
17/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B) 11     Giroud Not To   def.   MK Dongs 10 
22/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 1     The Comets   def. by   Thunder Dogs
22/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 9     Almost Messi   def.   Jedi Knights
22/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 5     The Force   def.   Hotshots
22/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 3     Rebel FC   def. by   Screaming Pumpkins
22/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div B) 3     IDK   def.   Guardians FC
22/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 1     Sonic Strikers   def. by   Weapons of Messi Destruction
22/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 8     Dyslexia Untied   def.   David's Walnuts
24/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div D) 7     Barnstoneworth   def.   Flaming Marshmallows
24/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 7     Hot Mummas   def.   Tottenham Hotchicks
24/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 2     Fifa Foes   def. by   Just Gonna Send It
24/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div A) 2     Leave Me 'Arcelona   def. by   Marney's Going Bald
24/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 6     Medium Rare   def. by   You Kante 11 
24/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div C) 3     David Lees Acquaintances   def. by   That's Why I'm Here
24/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B) 10     Scoregasm   def.   MK Dongs
24/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A) 9     Godolphin   def.   Victorious Secret
29/11/19 (Fri) 16:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 3     Demons FC   def.   Zebra Rockstars
29/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 2     Speedy Demons   vs   The Comets
29/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 10     QuickKickers Jnr   def.   Jedi Knights
29/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 6     The Force   def.   Hobart Zebras
29/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 4     Princes Street Ninjas   def.   Red Hot Chicken Feathers
29/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div B) 2     Guardians FC   def. by   Blue Bandits 7 
29/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 6     Apollos   def. by   Furious Knights
29/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 4     Rose Bay Tigers   def. by   David's Walnuts
01/12/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 10     Dutchies   def.   Shits & Giggs
01/12/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Some Knights   def. by   Flint Tropics
01/12/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div C) 3     You Kante   def.   All Blacks
01/12/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 3     Seedy Steven & the Boys   def.   Chilli Flakes
01/12/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Social Men Div F) 3     Habesh FC   def. by   Front Left FC
01/12/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Social Men Div C) 6     David Lees Acquaintances   def. by   Whatever
01/12/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B) 5     Tekashi 6 Nil   vs   MK Dongs
01/12/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B) 3     Scoregasm   def.   Giroud Not To
06/12/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) Speedy Demons   def. by   The Comets
06/12/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 4     Almost Messi   def. by   Shredders
06/12/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) Hobart Zebras   def. by   Thunderstruck 11 
06/12/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 4     Princes Street Ninjas   def. by   Waynes Warriors
06/12/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 2     Scorpions   def. by   Ninja's
06/12/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 3     Furious Knights   def.   Clarence
06/12/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 2     OogalyBoogalies   def.   Rose Bay Tigers
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
14:30 (Futsal HBT - Mixed Div B)   About to get Messi   vs   Seedy Steven & the Boys  
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
15:15 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Common Tragedies   vs   Fifa Foes  
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
16:00 (Futsal HBT - Social Men Div F)   Mr Higgins Torn Banjo   vs   Big Mackey's Vacuum Repair  
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
17:00 (Futsal HBT - Social Men Div D)   Pugnacious Cucumbers   vs   JerryHatricks  
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
17:45 (Futsal HBT - Social Men Div G)   Updog FC   vs   Wet Rain  
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
18:30 (Futsal HBT - Social Men Div B)   The Trouts   vs   Dutchies  
08/12/19 (Sun)
(Semi Final 2)
19:30 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Stats a Stat   vs   Mikael Bowerinski  
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 2)
16:30 (Futsal HBT - U9 Boys)   QuickKickers Jnr   vs   South Hobart  
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 2)
17:05 (Futsal HBT - U11 Boys )   Princes Street Ninjas   vs   Red Hot Chicken Feathers  
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 2)
17:40 (Futsal HBT - U12 Boys Div B)   Blue Bandits   vs   Lansdowne Legends  
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 2)
18:15 (Futsal HBT - U14 Boys)   Labracadabradors   vs   Fake Madrid  
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 2)
18:50 (Futsal HBT - U16 Boys)   Nelson FC   vs   Topdeck FC  
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
16:30 (Futsal HBT - U9 Boys)   Undecided   vs   Undecided  
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
17:05 (Futsal HBT - U11 Boys )   Undecided   vs   Undecided  
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
17:40 (Futsal HBT - U12 Girls)   Undecided   vs   Undecided  
14/12/19 (Sat)
(Grand Final)
18:15 (Futsal HBT - U16 Girls)   Undecided   vs   Undecided