Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Under 14 Tier 1
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2018 Northern Championship 1
2018 Under 18 Northern Championship
2018 Veto Men's Northern Championship
2018 Veto Men's Southern Championship
2018 Veto Women's Northern Championship
2018 Veto Women's Southern Championship
2018 Women's Statewide Cup
Challenge League 2018
Fallenge League 2018
Futsal Mixed Div A
Futsal Mixed Div B
Futsal Premier Men
Futsal Premier Women
Futsal Social Men Div A
Futsal Social Men Div B
Futsal Social Men Div C
Futsal Social Men Div D
Futsal Social Men Div E
Futsal Social Men Div F
Futsal Social Men Div G
Futsal Social Womens
Futsal U10 Boys Div A
Futsal U10 Boys Div B
Futsal U10 Girls
Futsal U10 Mixed (Launceston)
Futsal U11 Boys Div A
Futsal U11 Boys Div B
Futsal U11 Mixed (Launceston)
Futsal U12 Boys Div A
Futsal U12 Boys Div B
Futsal U12 Girls
Futsal U12 Mixed (Launceston)
Futsal U13 Boys
Futsal U13 Mixed (Launceston)
Futsal U14 Boys Div A
Futsal U14 Boys Div B
Futsal U14 Girls
Futsal U14 Mixed (Launceston)
Futsal U15 Boys
Futsal U15/16 Mixed (Launceston)
Futsal U16 Boys
Futsal U16 Girls
Futsal U7 Boys
Futsal U8 Boys
Futsal U8 Mixed (Launceston)
Futsal U9 Boys
Junior Youth Girls Summer Series
Lakoseljac Cup 2018
League Cup - Southern League - Over 35s
League Cup - Southern League 1
League Cup - Southern League 2
League Cup - Southern League 3
League Cup - Southern League 4
Men's Southern Championship 1
National Premier Leagues - Tasmania
North West Socials
North West Under 14
North West Under 16
Northern Socials
Northern Summer Series 2018
NW Under 16 Girls
PFD Womens Super League 2018
Senior Youth Girls Summer Series
Southern League 1
Southern League 2
Southern League 4
Southern Summer Series 2018
Southern Youth Junior Girls 2018
Southern Youth Senior Girls 2018
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16 Combined
Southern Youth Under 18 Tier 1
Southern Youth Under 18 Tier 2
Statewide Vase
Summer Cup - Womens Division A 2018
Women Championship 1 Red
Women's Championship 1 White
WSL/SWC Playoff
Youth Summer Series U13
Youth Summer Series U14
Youth Summer Series U15
Youth Summer Series U16
Youth Summer Series U18
Southern League 3
Southern Over 35s
Summer Cup - Division A 2018
Summer Cup - Under 18 2018
Summer Cup - Social Men 2018
2018 Under 20 Statewide Cup
Fixtures/Results
Southern Youth Under 14 Tier 1
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
T Walker
Kingborough Lions
13
19
J Schofield
South Hoba
14
15
1
M Brkic
Glenorchy Knights
13
15
M Wronski
Olympia FC Warriors
5
15
A Mamic
Nelson Eastern Suburbs
12
10
S Ghalami
Glenorchy Knights
13
10
C Bentley
Olympia FC Warriors
6
9
I Mastrocola-Simon
South Hoba
14
9
H Oates
South Hoba
14
8
J Juju
South Hobart Red
6
8
O James
Kingborough Lions
11
8
H Mokonen
Glenorchy Knights
12
7
H Schwarz
Olympia FC Warriors
6
7
K Robinson
South Hoba
12
6
P Kenna
Nelson Eastern Suburbs
12
6
C Denman
Olympia FC Warriors
5
5
1
J Giannis
South Hobart Red
6
5
O Lee-Woo
Beachside HSC
11
5
W King
South Hobart Red
8
5
A Brown
South Hoba
14
4
A Mcmullen
Hobart Zebras
7
4
G Denekew
South Hoba
11
4
J Ojwiya
Kingborough Lions
6
4
L Matcham
Glenorchy Knights
11
4
M Gee
South Hoba
10
4
N Harwin
South Hobart Red
5
4
A Smith
Beachside HSC
11
3
A Chua
South Hoba
14
3
E D Vries
South Hoba
14
3
H Heydari
Glenorchy Knights
13
3
J Knowles
Beachside HSC
11
3
L Hills
Nelson Eastern Suburbs
13
3
N Muir
South Hobart Red
*
9
3
T Moss
Kingborough Lions
12
3
T Brkic
Glenorchy Knights
12
3
A Boxall
Nelson Eastern Suburbs
13
2
A Sharma
Hobart Zebras
6
2
C Conforti
Olympia FC Warriors
3
2
D Maxwell-Wright
Beachside HSC
11
2
F Baddiley
Olympia FC Warriors
6
2
H Lamb
South Hoba
13
2
H Jafari
Glenorchy Knights
13
2
J Probert
South Hobart Red
9
2
M Nidorfer
Hobart Zebras
7
2
1
M Hurd
South Hobart Red
7
2
N Davies
Beachside HSC
11
2
N Gilley
Nelson Eastern Suburbs
11
2
R Gasset
South Hobart Red
8
2
R Bradford
Beachside HSC
11
2
T Mcmurray
South Hoba
14
2
X Welling
Kingborough Lions
12
2
Z Wright-Dawes
Hobart Zebras
4
2
A Mahmoud
South Hobart Red
6
1
A Cacic
Glenorchy Knights
11
1
B Marshall
Kingborough Lions
10
1
1
B Bennett
Glenorchy Knights
2
1
C Graham
South Hobart Red
5
1
C Ritchie
Kingborough Lions
10
1
C Baker
Nelson Eastern Suburbs
8
1
C Miley
Olympia FC Warriors
6
1
D Hoskins
South Hobart Red
8
1
D Maree
Beachside HSC
11
1
E Shepherd
South Hobart Red
7
1
E Wilkins
South Hobart Red
6
1
H Cavenagh
Olympia FC Warriors
6
1
I Cranfield
Olympia FC Warriors
5
1
J Skinner
South Hobart Red
9
1
J Banks
Olympia FC Warriors
6
1
K Miley
Olympia FC Warriors
4
1
L Brennan
Hobart Zebras
5
1
L Harwin
South Hobart Red
5
1
L Fleischmann
Beachside HSC
11
1
L Rodemann
Hobart Zebras
7
1
M Scavone
South Hobart Red
9
1
M Koutoulis
South Hoba
13
1
M Cowburn
Beachside HSC
11
1
M Cook
South Hobart Red
6
1
M Shott-Hanlon
Nelson Eastern Suburbs
13
1
N Fraraccio
South Hoba
13
1
P Daengdej
South Hobart Red
8
1
R Nicholls
South Hobart Red
8
1
S Curtain
Nelson Eastern Suburbs
10
1
S Giannis
South Hobart Red
6
1
T Hardy
Nelson Eastern Suburbs
5
1
X Kastrop
Nelson Eastern Suburbs
5
1
Z Merse
Nelson Eastern Suburbs
12
1
Z Pavlides
Beachside HSC
11
1
1
A Brown
Nelson Eastern Suburbs
2
A Featherstone
Glenorchy Knights
11
A Taylor
South Hoba
13
A Crane-French
Kingborough Lions
12
A Ollington
Kingborough Lions
3
A Curran-Hein
Kingborough Lions
2
A Read
Hobart Zebras
2
B Strong
Beachside HSC
1
B Foster
Glenorchy Knights
10
C Piskula
Glenorchy Knights
2
C Dahlenburg
Kingborough Lions
1
C Barrett
Kingborough Lions
13
C Fitzgerald
Kingborough Lions
9
C Mcguinness
Olympia FC Warriors
4
D E Wickham
Nelson Eastern Suburbs
11
D Bangu
South Hobart Red
6
D Osman
Beachside HSC
11
D Wronski
Olympia FC Warriors
5
D Diafokeris
Hobart Zebras
5
D Barrett
South Hobart Red
2
D Graves
South Hobart Red
8
D King
South Hobart Red
8
E O'Mahoney
South Hobart Red
6
E Rogers
South Hobart Red
6
E Toselli
Beachside HSC
11
F Palmer
Olympia FC Warriors
4
F Wise
Kingborough Lions
2
F Downie
Kingborough Lions
2
G Garcia
Hobart Zebras
5
G Seabourne
Kingborough Lions
1
H Harle
Nelson Eastern Suburbs
2
H Hibberd
Hobart Zebras
6
H Tadd
South Hoba
1
H Duffy
Olympia FC Warriors
6
H Mchugh
South Hoba
12
H Barnhoorn
South Hobart Red
1
H Madden
Glenorchy Knights
3
H Millington-Schwan
Kingborough Lions
4
H Clarke
South Hobart Red
6
H Sansom
Hobart Zebras
6
I Land
Hobart Zebras
2
I Moroni
Nelson Eastern Suburbs
1
J Clothier
Olympia FC Warriors
1
J Thayer
Beachside HSC
11
J Pickett
Nelson Eastern Suburbs
13
J Hardy
Nelson Eastern Suburbs
1
J Craigie
Hobart Zebras
1
J Schultz
South Hobart Red
2
J Lawson
Kingborough Lions
2
J Tunstall
Kingborough Lions
3
J Dillon
Nelson Eastern Suburbs
1
J Lyons
Kingborough Lions
2
J Harding
South Hobart Red
7
J Fewkes
Beachside HSC
11
J Burke
Nelson Eastern Suburbs
13
K Millerchip
Olympia FC Warriors
1
K Papapostolou
Glenorchy Knights
12
L Semmler
South Hoba
1
L Joyce
Beachside HSC
1
L Dawkins
South Hobart Red
3
L Dietz
Hobart Zebras
3
L Allen
Beachside HSC
2
1
L Gilley
Nelson Eastern Suburbs
11
L Tewson-Clay
Kingborough Lions
2
M Stagg
Glenorchy Knights
9
1
M Hall
Kingborough Lions
13
M Felix
South Hobart Red
6
M Lynch
Kingborough Lions
4
N Bonnitcha
Glenorchy Knights
13
N V Gehr
South Hoba
14
O Forsman
Hobart Zebras
6
O Thomas
South Hobart Red
6
O Ody
Kingborough Lions
13
O Wilton
Glenorchy Knights
13
P Menadue
Kingborough Lions
1
P March
Kingborough Lions
6
1
R Smith
South Hobart Red
2
R Hutton
Kingborough Lions
6
S Woolley
Glenorchy Knights
13
S Blake
Olympia FC Warriors
1
S Rooks
Beachside HSC
1
S Loney
Hobart Zebras
1
S Harris
Nelson Eastern Suburbs
11
T Reynolds
Glenorchy Knights
1
T Fleming
South Hobart Red
1
T Hocking-Cousins
Kingborough Lions
2
W Simaan
Olympia FC Warriors
6
Z Hudspeth
Kingborough Lions
3
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started