Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
2022 U20's Statewide Cup
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2022 Lakoseljac Cup
2022 U20's Statewide Cup
2022 Women's Statewide Cup
HBT - Mixed A
HBT - Mixed B
HBT - Mixed C
HBT - Premier Men
HBT - Social Men A
HBT - Social Men A
HBT - Social Men B
HBT - Social Men B
HBT - Social Men C
HBT - Social Men C
HBT - Social Men D
HBT - Social Men D
HBT - Social Men E
HBT - Social Men F
HBT - Social Men G
HBT - Social Men H
HBT - Social Mixed A
HBT - Social Mixed B
HBT - Social Women
HBT - u10 Boys
HBT - u11 Boys
HBT - u11 Boys A
HBT - u11 Boys B
HBT - u11 Boys Grading
HBT - u11 Girls
HBT - u11 Girls
HBT - u12 Boys
HBT - u12 Boys
HBT - u13 Boys
HBT - u13 Boys A
HBT - u13 Boys B
HBT - u13 Boys Grading
HBT - u13 Girls
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Girls
HBT - u15 Boys
HBT - u15 Boys
HBT - u16 Boys
HBT - u16 Boys A
HBT - u16 Boys B
HBT - u16 Boys Grading
HBT - u16 Girls
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Girls
HBT - u7 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u9 Boys
KSC - Social Men
KSC - Social Men
KSC - Social Men A
KSC - Social Men A
KSC - Social Men B
KSC - Social Men B
KSC - Social Men Grading
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Women
KSC - u10 Boys A
KSC - u10 Boys B
KSC - u11
KSC - u11 Boys
KSC - u11 Boys
KSC - u12 Boys
KSC - u13 Boys
KSC - u14 Boys
KSC - u8 Boys
KSC - u9 Boys
KSC - u9 Boys
LTN - u10 Boys
LTN - u11 Boys
LTN - u12 Boys
LTN - u14 Boys
LTN - u16 Boys
LTN - u8 Boys A
LTN - u8 Boys B
LTN - u9 Boys
McDonald's National Premier League
MyState Bank Women's Super League
North West Under 14
North West Youth Girls
Northern Championship
Northern Championship 1
Northern Championship U16s
Northern Championship U18s
Northern Championship Women
Northern Tasmania Socials 2022
NPL Development League
NPL Summer Cup
O35 League Cup
SC2 League Cup
SC3 League Cup
SC4 League Cup
SC5 League Cup
Southern Championship
Southern Championship 1
Southern Championship 1 Women's
Southern Championship 2
Southern Championship 2 Women's
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Championship O35s
Southern Championship Women's
Southern Youth Premier League U13s
Southern Youth Premier League U14s
Southern Youth Premier League U16s
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 3
Southern Youth Under 14 Girls Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14s Girls
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 1
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 2
Southern Youth Under 16 Girls
Southern Youth Under 18s
Women's Summer Cup
WSL Development League
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Southern Championship Summer Cup
Southern Championship 4
Fixtures/Results
2022 U20's Statewide Cup
Rosters
Results
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
S Cornelius
South Hobart
3
1
2
A Armstrong
Ulverstone SC
2
2
1
A Caie
Riverside Olympic
3
1
B Wells
Glenorchy Knights
2
2
1
E Griggs
South East United
1
1
E Weeda
Ulverstone SC
2
1
E Harrop
Riverside Olympic
2
2
1
E Pereira
Launceston City
2
1
G Richards
Hobart City Beachside FC
1
1
G Russell-King
Clarence Zebras
1
1
H Young
Hobart City Beachside FC
1
1
I Mastrocola-Simon
South East United
1
1
J Clothier
Olympia Warriors
1
1
J Banks
Olympia Warriors
1
1
M Hosseini
Northern Rangers
1
1
M Yawngtun
Launceston City
2
1
T Downward
Devonport Strikers
4
2
1
W Simaan
Olympia Warriors
1
1
A Bevis
Northern Rangers
1
A Featherstone
Clarence Zebras
1
A Crane-French
Kingborough Lions
1
A Short
Northern Rangers
1
A Smith
Clarence Zebras
1
A Stewart
South East United
1
A Brown
South Hobart
3
2
A Vogelaar
Launceston City
1
1
A Jafari
Northern Rangers
1
A Tate
South East United
1
A Burdon
Glenorchy Knights
1
A Holling
Ulverstone SC
1
A Rai
Launceston City
2
1
B Karia
Glenorchy Knights
2
1
B Tu
Devonport Strikers
2
1
B Armstrong
Kingborough Lions
1
B Legg
Kingborough Lions
1
B Heine
Ulverstone SC
2
B Jones
Clarence Zebras
1
B O'Toole
Devonport Strikers
4
B Griggs
Launceston City
2
B Gabbedy
Riverside Olympic
2
1
B Adams
South East United
1
B Eastwood
Devonport Strikers
2
B Richardson
Ulverstone SC
2
B Chrystie
Devonport Strikers
4
4
C Bowman
Northern Rangers
1
C Haberle
Devonport Strikers
4
C Ellis
Kingborough Lions
1
C Baker
Glenorchy Knights
2
C Birch
Clarence Zebras
1
C Young
Riverside Olympic
3
C Bentley
Clarence Zebras
1
C Brkic
Glenorchy Knights
2
C Roberts
Olympia Warriors
1
C Esomeju
Devonport Strikers
4
3
C Hawkins
Northern Rangers
1
C Sturzaker
Devonport Strikers
4
C Mcguinness
Olympia Warriors
1
C Wise
Ulverstone SC
1
C Miley
Clarence Zebras
1
D Htoo
Glenorchy Knights
1
D Arnaiz
South Hobart
2
1
D Haidau
Devonport Strikers
1
D Hicks
Ulverstone SC
2
D Luck
Launceston City
2
D Bangu
Glenorchy Knights
1
D Barrett
Hobart City Beachside FC
1
D Voss
Kingborough Lions
1
E Wilson
Ulverstone SC
2
1
E Wright
South Hobart
2
E Kounelis
Olympia Warriors
1
E Emmett
Devonport Strikers
1
E Medhurst
Clarence Zebras
1
E Sayers
Kingborough Lions
1
E Sturzaker
Devonport Strikers
3
E Larby
South Hobart
1
F Lampasona
South East United
1
F Baddiley
Olympia Warriors
1
F Lunden
Kingborough Lions
1
F Young
Riverside Olympic
3
H Alnasser
Clarence Zebras
1
H Oates
South Hobart
2
H Bain
Hobart City Beachside FC
1
H Schwarz
Olympia Warriors
1
I Missa
Glenorchy Knights
1
I D Jersey
Ulverstone SC
2
I Wakefield-Sherston
Devonport Strikers
2
J Duffy
South East United
1
J Harper
Launceston City
2
J Moakes
Ulverstone SC
2
J Wright
Launceston City
2
J Hall
Olympia Warriors
1
J Petersen
Kingborough Lions
1
J Sartori
South East United
1
J Pickett
Glenorchy Knights
2
J Mazzone
South Hobart
3
J Bowman
Northern Rangers
1
J Hamilton
Hobart City Beachside FC
1
J Ross
Kingborough Lions
1
J Roland
South East United
1
J Richardson
Glenorchy Knights
1
J Gregory
Ulverstone SC
2
J Richardson
Ulverstone SC
2
J Mcshane
Glenorchy Knights
2
J Ojwiya
Kingborough Lions
1
1
J Hawkins
Northern Rangers
1
J Gray
Northern Rangers
1
J Smith
Ulverstone SC
2
1
J Payne
Devonport Strikers
3
2
J Schofield
South Hobart
3
1
J Wilson
Ulverstone SC
2
K Stagg
Clarence Zebras
1
K Robinson
South Hobart
3
2
1
K Pitt
Glenorchy Knights
1
K Glynn
Northern Rangers
1
K Kemp
Glenorchy Knights
1
K Simpson
Devonport Strikers
2
L Hays
Devonport Strikers
2
L Norton
Northern Rangers
1
L Skeat
Riverside Olympic
3
L V Neutegem
Devonport Strikers
2
1
L Joyce
Hobart City Beachside FC
1
L Kelly
Devonport Strikers
4
L Newman-Beams
Riverside Olympic
3
L Bailey
Northern Rangers
1
L Allen
Hobart City Beachside FC
1
L Dzalakowski
Glenorchy Knights
1
1
L Johnston
Glenorchy Knights
2
M Wilcox
Launceston City
2
M Connell
Launceston City
1
M Muhammadamin
Launceston City
2
M Hastie
Olympia Warriors
1
M Brkic
Glenorchy Knights
1
M Michael
South Hobart
3
1
M Hall
Kingborough Lions
1
M Hill
Riverside Olympic
3
M Neville
South East United
1
1
M Williams
Hobart City Beachside FC
1
M Koutoulis
South Hobart
3
M Reardon
Clarence Zebras
1
M Hurd
South Hobart
3
M Kvarantan
Glenorchy Knights
1
M Tarte
South Hobart
3
M D A Kadir
Olympia Warriors
1
N Smart
Northern Rangers
1
N Lord
Riverside Olympic
3
N Roland
South East United
1
N Curtis
Launceston City
2
O Winn
South East United
1
O Waters
Glenorchy Knights
2
O Verdouw
South Hobart
3
P Kenna
Olympia Warriors
1
R Law
Hobart City Beachside FC
1
R Bradford
Hobart City Beachside FC
1
R Kent
South East United
1
R Fellows
Launceston City
2
R Pitt
Glenorchy Knights
2
R Rathbone
Riverside Olympic
3
1
R Boscoe
Clarence Zebras
1
R Smith
Devonport Strikers
4
S Briggs
Devonport Strikers
1
S Boscoe
Clarence Zebras
1
S Lancaster
South Hobart
2
S Stankovich
Clarence Zebras
1
S Clarke
Launceston City
2
T Lyall
Devonport Strikers
3
1
T Bergamin
Riverside Olympic
3
T Cordell
South Hobart
3
T Fewkes
Hobart City Beachside FC
1
T Honey
Hobart City Beachside FC
1
T Hyland
South East United
1
T Knowles
Northern Rangers
1
T Lewis
Kingborough Lions
1
T Milner
Riverside Olympic
2
1
T O’byrne
Riverside Olympic
3
1
T Walpole
Glenorchy Knights
1
2
T Brown
Launceston City
1
T Anderson
Ulverstone SC
2
3
T Atwell
Clarence Zebras
1
T Cannell
Northern Rangers
1
T Fleming
South Hobart
3
T Graham
Glenorchy Knights
2
T Simeoni
Riverside Olympic
3
2
T Thow
Devonport Strikers
3
T Hocking-Cousins
Kingborough Lions
1
T Emmett
Devonport Strikers
4
1
T Robards
Launceston City
2
W King
Olympia Warriors
1
W Milner
Riverside Olympic
2
1
W Milner
Riverside Olympic
1
1
W Blizzard
Clarence Zebras
1
W Brandsema
Ulverstone SC
1
W Burch
Hobart City Beachside FC
1
W Ferrall
Riverside Olympic
3
W Jones
Hobart City Beachside FC
1
W Symons
Riverside Olympic
2
Y Ware
South Hobart
3
1
Z Buchanan
Launceston City
2
Z Thomas
Ulverstone SC
2
1
Z Pavlides
Hobart City Beachside FC
1
Z Pearce
Ulverstone SC
1
Z Wright-Dawes
Olympia Warriors
1
Z Simcox
Kingborough Lions
1
Z Gow-Webb
Kingborough Lions
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started