BSC/1

Venue Address
Boroondara Sports Complex
271C Belmore Road
Balwyn North
Map Reference
F5 46
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
12/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U09 Boys B)   Breakers Force   def.   Shooters Warriors  
12/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U09 Boys A)   Titans Dynamo   vs   Richmond Riots Benson  
12/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U09 Boys C)   SA Dragons   def.   Richmond Riots Burgess  
12/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Girls D)   KE Unicorns   def. by   Breakers Sugar  
12/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Girls C1)   Titans Celtics   vs   Titans Cobras  
12/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Boys D1)   IC Jets   def. by   Breakers Mavericks  
12/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls D1)   Titans Flames   def.   KE Dynamos  
12/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Girls B1)   Titans Gems   def. by   Titans Belles  
19/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U09 Girls B)   Shooters Spirit   def. by   Shooters Wildcats  
19/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U09 Girls A)   Nightmares Ninjas   def.   Titans Jets  
19/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U09 Boys B)   Breakers Blazers   def. by   Breakers Hoopsters  
19/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Girls B1)   Titans Heat   def.   SCBC Dazzling Diamonds  
19/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Girls C1)   KE Diamonds   vs   Titans Angels  
19/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Boys D2)   Titans Bombers   def.   Titans Trailblazers  
19/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls D2)   Richmond Riots Erin   def.   KE Pandas  
19/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys C2)   IC Renegades   def. by   Breakers Battle  
26/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U09 Boys B)   Shooters Warriors   def.   Titans Kings  
26/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U09 Boys A)   Richmond Riots Benson   def.   Titans Boom  
26/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U09 Boys B)   Breakers Chargers   def. by   Titans Scorpions  
26/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys B1)   Breakers Spartans   def.   Titans Ignite  
26/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Girls C1)   Titans Celtics   vs   KE Diamonds  
26/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U14 Boys C3)   Titans Typhoons   def. by   Titans Vikings  
26/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls B1)   Atoms Firebirds   def. by   Titans Belles  
26/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Girls D2)   Breakers Mystics   def.   Titans Element  
09/11/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U09 Girls A)   Titans Gold   def.   Titans Venom  
09/11/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U09 Boys C)   SA Dragons   vs   Titans Ravens  
09/11/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U09 Boys A)   SCBC Dragons U9   def.   Atoms Lightning Bolts  
09/11/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys C3)   Richmond Riots Sheedy   def.   Titans Pythons  
09/11/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys D1)   Breakers Mavericks   def.   Nightmares Lakers  
09/11/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U14 Boys D3)   IC Legends   def. by   Titans Turbo  
09/11/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls C2)   Cougars Jazz   def.   U14G Maccabi Dream  
16/11/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Girls B)   Titans Pumas   vs   Titans Rockets  
16/11/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Boys D1)   Titans Cubs   vs   Titans Fury  
16/11/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Girls D)   Titans Skyforce   vs   KE Magic  
16/11/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U10 Boys D1)   Breakers Slam   vs   Falcons Legends  
16/11/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys D2)   Cougars Bucks   vs   Breakers Bullets  
16/11/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U14 Boys C1)   Breakers Wildcats   vs   Atoms Rockets B  
16/11/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Boys C1)   Richmond Riots Botherambo   vs   Titans Fireballs  
16/11/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Girls B3)   Titans Fusion   vs   Richmond Riots Buckingham  
16/12/19 (Mon) 19:00 (S19/20 - Monday Men C)   Porcelain Ball Hoggers   vs   Equipo  
16/12/19 (Mon) 19:45 (S19/20 - Monday Men B)   Rimmers   vs   Honey, I Shrunk the Kids  
16/12/19 (Mon) 20:30 (S19/20 - Monday Men B)   Dirty Mike and the Boys   vs   Flamethrowers  

Forfeit Notification

Teams playing in Senior Domestic competitions can submit forfeit notification with our partner Teammo. Payment and processing is simple and quick. Follow the link below to sign up

 

Thursday Championship Men

S19/20 - Thursday Men Championship
POS TEAM Pts%
1 Pirates 3.00
2 Valhalla 2.33
3 Rosewood 2.33
4 Washed Up 2.00
5 Old Trinity Grammarians 2.00
6 Best Believe 2.00
7 Varpas 1.67
8 The Ducks 1.67
9 Sand1 1.00
Average Points
S19/20 - Thursday Men Championship
Costas Hronopoulos
Leader
27.5
AV PTS
Pos Player Team AV PTS 2 David Schaffert Rosewood 22.83 3 Dion Jewell Pirates 19.25 4 Thomas Burns Valhalla 16.67 5 Jeremiah Juric The Ducks 16.2
Match Points
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Free Throws Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Two Points Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Three Points Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Personal Fouls
S19/20 - Thursday Men Championship

New Monday Men's Competition