BSC/4

Venue Address
Boroondara Sports Complex
271C Belmore Road
Balwyn North
Map Reference
F5 46
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
03/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 39     The Rim Protectors   def.   The Jive Turkeys 26 
03/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 33     Uni Raiders   def.   Panthers 19 
03/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 22     Wombats   def. by   Ninjas 26 
03/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1 (Grading)) 23     Aztecs   vs   Super Hot Fire 23 
03/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men D1 (Grading)) 19     Better Call Gasol   def. by   Kenny Rogers Roasters 26 
10/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 35     Wombats   def. by   Dateysurfs 74 
10/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 20     The Jive Turkeys   def.   Stinging Rodgers
10/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 28     Vintage   def. by   Uni Raiders 38 
10/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1 (Grading)) 42     TEAM   def.   Arji Barjis 13 
10/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men D1 (Grading)) Black Labs   def. by   The Morts 20 
12/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Boys B (Grading)) 6     Titans Fury   def. by   KE Giants 24 
12/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Boys C (Grading)) 14     Falcons Legends   def.   Titans Cubs
12/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Girls C (Grading)) 24     Cougars Flights   def.   Titans Leopards
12/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys C3 (Grading)) 15     KE Heat   def. by   Titans Devils 20 
12/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Girls D1 (Grading)) 20     Nightmares Rebels   def.   Titans Storm
12/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Boys C2 (Grading)) 17     Richmond Riots Yorkshire   def. by   Nightmares Warriors 19 
12/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls B2 (Grading)) 23     KE Hearts   def. by   Breakers Rush 36 
12/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Girls C1 (Grading)) 16     Titans Panthers   def.   SCBC Diamond Flames 14 
12/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U14 Boys D2 (Grading)) 9     Titans Rangers   def. by   Titans Wolves 47 
12/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Girls D (Grading)) 16     Titans Diamondbacks   def.   Breakers Mercury 15 
12/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Boys B3 (Grading)) 58     Cougars Dragons   def.   Atoms Bullets
12/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U16 Girls B1 (Grading)) 44     Richmond Riots Mary   def.   U16G Maccabi Fever
12/10/19 (Sat) 18:45 (S19/20 - Saturday U18 Boys C (Grading)) 24     Shooters Frosty   def. by   Richmond Riots Barkly 35 
13/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls C (Grading)) 41     SCBC Diamond Stars   def.   Breakers Groove 18 
13/10/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Girls C (Grading)) 18     KE Eagles   def. by   Cougars Slingers 36 
17/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 43     Big Buckets   def.   The Jive Turkeys 30 
17/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 31     Panthers   def.   Ninjas 29 
17/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 21     Arji Barjis   vs   Vintage 21 
17/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men C1 (Grading)) 59     Thirsty Camels   def.   Snow White & The Seven Dwarves 35 
17/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading)) 18     Shoguns   def. by   The Rim Protectors 41 
19/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Girls C (Grading)) 34     Titans Leopards   def.   KE Sapphires
19/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Girls B (Grading)) 3     SCBC Dreamers   def. by   Atoms Unicorns
19/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Boys B (Grading)) 43     Shooters Vipers   def.   Cougars Captains
19/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys D1 (Grading)) 2     Breakers Celtics   def. by   Cougars Warriors 17 
19/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys C1 (Grading)) 28     Breakers Fireballs   def.   Breakers Bucks
19/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Boys B2 (Grading)) 53     SCBC Ninja's   def.   Atoms All Stars 12
19/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Boys C3 (Grading)) 39     Breakers Suns   def.   Titans Vikings 29 
19/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys C3 (Grading)) 71     Titans Vipers   def.   Cougars Nuggets
19/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U14 Girls B1 (Grading)) 31     Cougars Liberty   def.   Shooters Rathmines 18 
19/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys D1 (Grading)) 21     Breakers Steelers   def.   Breakers Pistons 20 
19/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Boys D2 (Grading)) 29     Shooters Magic   def.   Breakers Scorpions 21 
19/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U16 Boys B1 (Grading)) 30     IC BasketBrawlers   def. by   Titans Default 36 
19/10/19 (Sat) 18:45 (S19/20 - Saturday U18 Boys B (Grading)) 40     Nightmares Newman   def. by   Cougars Knicks 46 
19/10/19 (Sat) 19:30 (S19/20 - Saturday U18 Boys D2 (Grading)) 50     Shooters Thunder   def.   Cougars Taipans 15 
20/10/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Girls C (Grading))   Breakers Groove   vs   KE Eagles  
20/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls C (Grading))   Titans Redbacks   vs   SCBC Diamond Stars  
21/10/19 (Mon) 19:00 (S19/20 - Monday Men A (Grading))   Flagbys   vs   The Phill Inns  
21/10/19 (Mon) 19:45 (S19/20 - Monday Men A (Grading))   49ers   vs   Boroondara Nuggets  
21/10/19 (Mon) 20:30 (S19/20 - Monday Men B (Grading))   Whale Riders   vs   Wellers Basketball  
21/10/19 (Mon) 21:15 (S19/20 - Monday Men C (Grading))   Peter   vs   Icebergs  
24/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading))   Uni Raiders   vs   Big Buckets  
24/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading))   Panthers   vs   Reptars  
24/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading))   Stinging Rodgers   vs   The Rim Protectors  
24/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men C1 (Grading))   Richmond Riots Bendigo   vs   Snow White & The Seven Dwarves  
24/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2 (Grading))   Shoguns   vs   Arji Barjis