BSC/4

Venue Address
Boroondara Sports Complex
271C Belmore Road
Balwyn North
Map Reference
F5 46
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
03/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 39     The Rim Protectors   def.   The Jive Turkeys 26 
03/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2) 33     Uni Raiders   def.   Panthers 19 
03/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2) 22     Wombats   def. by   Ninjas 26 
03/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 23     Aztecs   vs   Super Hot Fire 23 
03/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men D1) 19     Better Call Gasol   def. by   Kenny Rogers Roasters 26 
10/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 35     Wombats   def. by   Dateysurfs 74 
10/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2) 20     The Jive Turkeys   def.   Stinging Rodgers
10/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2) 28     Vintage   def. by   Uni Raiders 38 
10/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 42     TEAM   def.   Arji Barjis 13 
10/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men D1) Black Labs   def. by   The Morts 20 
12/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Boys B)   Titans Fury   def. by   KE Giants  
12/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Boys C)   Falcons Legends   def.   Titans Cubs  
12/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Girls C)   Cougars Flights   def.   Titans Leopards  
12/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys C3)   KE Heat   def. by   Titans Devils  
12/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Girls D)   Nightmares Rebels   def.   Titans Storm  
12/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Boys C2)   Richmond Riots Yorkshire   def. by   Nightmares Warriors  
12/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls B2)   KE Hearts   def. by   Breakers Rush  
12/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Girls C1)   Titans Panthers   def.   SCBC Diamond Flames  
12/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U14 Boys D2)   Titans Rangers   def. by   Titans Wolves  
12/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Girls D)   Titans Diamondbacks   def.   Breakers Mercury  
12/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Boys B3)   Cougars Dragons   def.   Atoms Bullets  
12/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U16 Girls B1)   Richmond Riots Mary   def.   U16G Maccabi Fever  
12/10/19 (Sat) 18:45 (S19/20 - Saturday U18 Boys C)   Shooters Frosty   def. by   Richmond Riots Barkly  
13/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls C)   SCBC Diamond Stars   def.   Breakers Groove  
13/10/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Girls C)   KE Eagles   def. by   Cougars Slingers  
17/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 43     Big Buckets   def.   The Jive Turkeys 30 
17/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2) 31     Panthers   def.   Ninjas 29 
17/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2) 21     Arji Barjis   vs   Vintage 21 
17/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men C1) 59     Thirsty Camels   def.   Snow White & The Seven Dwarves 35 
17/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 18     Shoguns   def. by   The Rim Protectors 41 
19/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Girls C)   Titans Leopards   def.   KE Sapphires  
19/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Girls B)   SCBC Dreamers   def. by   Atoms Unicorns  
19/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Boys B)   Shooters Vipers   def.   Cougars Captains  
19/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys D1)   Breakers Celtics   def. by   Cougars Warriors  
19/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys C1)   Breakers Fireballs   def.   Breakers Bucks  
19/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Boys B2)   SCBC Ninja's   def.   Atoms All Stars 12  
19/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Boys C3)   Breakers Suns   def.   Titans Vikings  
19/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys C3)   Titans Vipers   def.   Cougars Nuggets  
19/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U14 Girls B1)   Cougars Liberty   def.   Shooters Rathmines  
19/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys D1)   Breakers Steelers   def.   Breakers Pistons  
19/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Boys D2)   Shooters Magic   def.   Breakers Scorpions  
19/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U16 Boys B1)   IC BasketBrawlers   def. by   Titans Default  
19/10/19 (Sat) 18:45 (S19/20 - Saturday U18 Boys B)   Nightmares Newman   def. by   Cougars Knicks  
19/10/19 (Sat) 19:30 (S19/20 - Saturday U18 Boys D2)   Shooters Thunder   def.   Cougars Taipans  
20/10/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Girls C)   Breakers Groove   def.   KE Eagles  
20/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls C)   Titans Redbacks   def.   SCBC Diamond Stars  
21/10/19 (Mon) 19:00 (S19/20 - Monday Men A) 50     Flagbys   def.   The Phill Inns 41 
21/10/19 (Mon) 19:45 (S19/20 - Monday Men A) 20     49ers   def. by   Boroondara Nuggets 52 
21/10/19 (Mon) 20:30 (S19/20 - Monday Men B) 34     Whale Riders   def. by   Wellers Basketball 41 
21/10/19 (Mon) 21:15 (S19/20 - Monday Men C) 8     Peter   def. by   Icebergs 50 
24/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 40     Uni Raiders   def.   Big Buckets 24 
24/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2) 34     Panthers   def. by   Reptars 38 
24/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2) 35     Stinging Rodgers   def. by   The Rim Protectors 57 
24/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men C1) 62     Richmond Riots Bendigo   def.   Snow White & The Seven Dwarves 40 
24/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 23     Shoguns   def. by   Arji Barjis 33 
26/10/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Girls B)   Richmond Riots Victoria   def.   KE Rockettes  
26/10/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Girls A)   KE Sizzlers   def. by   Titans Liberty  
26/10/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Girls A)   KE Shooting Stars   vs   Breakers Blitz  
26/10/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U10 Girls A)   SA Fire   def. by   Richmond Riots Bridge  
26/10/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys D3)   Breakers Bulls   def.   SCBC MVPs  
26/10/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U12 Girls B1)   Titans Heat   def.   Cougars Angels  
26/10/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls B3)   U14G Maccabi Warriors   def.   Atoms Superstars  
26/10/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys C2)   Breakers Battle   def. by   Titans Avalanche  
26/10/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U16 Boys B3)   KE Ravens   def.   Titans Blast  
26/10/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys C1)   IC Trailblazers   def.   Titans Spurs  
26/10/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Girls D)   Cougars Opals   def.   Titans Diamondbacks  
26/10/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U18 Boys B)   IC Joeys   def. by   Falcons Fireballs  
27/10/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Boys C)   Titans Fever   def.   Titans Grizzlies  
27/10/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Boys C)   Breakers Raptors   def.   Atoms Thunder 18  
27/10/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Boys B)   Breakers Warriors   def.   Falcons Millennium  
31/10/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 43     Stinging Rodgers   def.   Vintage 29 
31/10/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2) 55     Panthers   def.   Big Buckets 33 
31/10/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2) 42     Topcats   def.   Ninjas 20 
31/10/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 35     Dateysurfs   def. by   TEAM 36 
31/10/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 29     The Jive Turkeys   def.   Shoguns 23 
07/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 51     Vintage   def.   Big Buckets 23 
07/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2) 21     Stinging Rodgers   def.   Ninjas 20 
07/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2) 27     Panthers   def. by   Arji Barjis 37 
07/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 33     Atoms Kookas   def. by   The Rim Protectors 46 
07/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 39     Reptars   def.   Uni Raiders 32 
09/11/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U10 Girls B)   Titans Pumas   def. by   Titans Rockets  
09/11/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U10 Boys B)   Richmond Riots Eureka   def.   Titans Hi-Tops  
09/11/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U12 Boys B1)   Shooters Electric   def. by   Richmond Riots Amsterdam  
09/11/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Boys C2)   Richmond Riots Yarra   def.   Breakers Scorchers  
09/11/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U14 Girls B3)   Richmond Riots Buckingham   def. by   Atoms Gogetters  
09/11/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls B1)   Titans Gems   def.   Atoms Firebirds  
09/11/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys B1)   Titans Knicks   def. by   Shooters Hillside  
09/11/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U16 Boys B1)   Titans Astros   vs   Breakers Razorbacks  
09/11/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys B1)   Shooters Wizards   def.   Richmond Riots Portland  
09/11/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U18 Boys B)   IC Poles   def.   Shooters Storm  
09/11/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U18 Boys B)   Falcons Fireballs   def.   Titans Taipans  
10/11/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Girls B)   Cougars Sapphires   def. by   Cougars Slingers  
10/11/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls C)   IC Angels   def. by   IC Shots  
10/11/19 (Sun) 16:45 (S19/20 - Sunday Youth Boys B)   Breakers Warriors   def.   IC Dead People  
14/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 19     Big Buckets   def. by   Ninjas 46 
14/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2) 17     Vintage   def. by   Arji Barjis 34 
14/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2) 47     Stinging Rodgers   def.   Shoguns 21 
14/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1) 49     Energie4   def.   Voodoo 37 
14/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2) 47     Topcats   def.   The Jive Turkeys 32 
16/11/19 (Sat) 09:45 (S19/20 - Saturday U09 Boys A)   Titans Dynamo   vs   Richmond Riots King  
16/11/19 (Sat) 10:30 (S19/20 - Saturday U09 Boys A)   Richmond Riots Benson   vs   Breakers Young Guns  
16/11/19 (Sat) 11:15 (S19/20 - Saturday U10 Boys A)   Shooters Saints   vs   Titans Tigers  
16/11/19 (Sat) 12:00 (S19/20 - Saturday U12 Girls B1)   Shooters Diamonds   vs   SA Stars  
16/11/19 (Sat) 12:45 (S19/20 - Saturday U12 Boys C2)   Titans Devils   vs   Falcons Mavericks  
16/11/19 (Sat) 13:30 (S19/20 - Saturday U14 Boys D1)   Atoms Fury   vs   KE Blazers  
16/11/19 (Sat) 14:15 (S19/20 - Saturday U14 Girls C2)   Breakers Sapphires   vs   U14G Maccabi Dream  
16/11/19 (Sat) 15:00 (S19/20 - Saturday U14 Boys B4)   KE Jets   vs   SA Power  
16/11/19 (Sat) 15:45 (S19/20 - Saturday U16 Boys C1)   IC Trailblazers   vs   Atoms Magic  
16/11/19 (Sat) 16:30 (S19/20 - Saturday U16 Boys D1)   Titans Aces   vs   Breakers Pistons  
16/11/19 (Sat) 17:15 (S19/20 - Saturday U16 Boys B1)   Breakers Nuggets   vs   Titans Sabres  
16/11/19 (Sat) 18:00 (S19/20 - Saturday U18 Boys D1)   KE Warriors   vs   KE Cobras  
16/11/19 (Sat) 18:45 (S19/20 - Saturday U18 Boys B)   Atoms 76ers   vs   Breakers Rampage  
17/11/19 (Sun) 15:15 (S19/20 - Sunday Youth Girls C)   KE Eagles   vs   Cougars Diamonds  
17/11/19 (Sun) 16:00 (S19/20 - Sunday Youth Girls C)   SCBC Diamond Stars   vs   IC Angels  
21/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Ninjas   vs   Arji Barjis  
21/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2)   Big Buckets   vs   Shoguns  
21/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2)   Vintage   vs   Uni Raiders  
21/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   The Mob   vs   Atoms Kookas  
21/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Panthers   vs   Reptars  
28/11/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Arji Barjis   vs   Shoguns  
28/11/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2)   Ninjas   vs   Uni Raiders  
28/11/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2)   Big Buckets   vs   The Jive Turkeys  
28/11/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   Super Hot Fire   vs   Angry Husbands  
28/11/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Stinging Rodgers   vs   Topcats  
05/12/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Shoguns   vs   Uni Raiders  
05/12/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2)   Arji Barjis   vs   The Jive Turkeys  
05/12/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2)   Ninjas   vs   Reptars  
05/12/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   Blur   vs   Rakija United  
05/12/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Vintage   vs   Panthers  
12/12/19 (Thu) 18:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Uni Raiders   vs   The Jive Turkeys  
12/12/19 (Thu) 19:30 (S19/20 - Thursday Men B2)   Shoguns   vs   Reptars  
12/12/19 (Thu) 20:15 (S19/20 - Thursday Men B2)   Arji Barjis   vs   Topcats  
12/12/19 (Thu) 21:00 (S19/20 - Thursday Men B1)   Voodoo   vs   The Mob  
12/12/19 (Thu) 21:45 (S19/20 - Thursday Men B2)   Big Buckets   vs   Stinging Rodgers  

Forfeit Notification

Teams playing in Senior Domestic competitions can submit forfeit notification with our partner Teammo. Payment and processing is simple and quick. Follow the link below to sign up

 

Thursday Championship Men

S19/20 - Thursday Men Championship
POS TEAM Pts%
1 Pirates 3.00
2 Valhalla 2.33
3 Rosewood 2.33
4 Washed Up 2.00
5 Old Trinity Grammarians 2.00
6 Best Believe 2.00
7 Varpas 1.67
8 The Ducks 1.67
9 Sand1 1.00
Average Points
S19/20 - Thursday Men Championship
Costas Hronopoulos
Leader
27.5
AV PTS
Pos Player Team AV PTS 2 David Schaffert Rosewood 22.83 3 Dion Jewell Pirates 19.25 4 Thomas Burns Valhalla 16.67 5 Jeremiah Juric The Ducks 16.2
Match Points
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Free Throws Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Two Points Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Three Points Made
S19/20 - Thursday Men Championship
Total Personal Fouls
S19/20 - Thursday Men Championship

New Monday Men's Competition