-->
Football Tasmania

Aurora 6

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
18/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 4     Blue Dragons   def.   Lightning
18/09/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 5     Pure Force   def.   The Outcasts
18/09/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys)   Demons FC   vs   Fearless Black  
18/09/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys) 4     Fearless Gold   def.   Fusion
18/09/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 11     Fearless Red   def.   South East Strikers
18/09/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 1     Master Noah FC   vs   Mont Boys
18/09/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) 4     Beached As   def.   Expected Toulouse
20/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 18     Ajax 2.0   def.   Bits n Pieces
25/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 5     Fearless   def.   Blue Dragons
25/09/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 3     Pure Force   def.   South East Strikers
25/09/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys) 3     Fearless Black   def. by   Fearless Red
25/09/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys) 3     Demons FC   vs   Fearless Gold
25/09/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 4     Fusion   def.   The Outcasts
25/09/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 4     Lightning Strikers   def.   Mont Boys
25/09/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) 5     2 Goals 1 Cup   def.   Bobs Builders
27/09/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G) 4     The Best Pals   def. by   Bailey & Friends
27/09/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men B) 2     It's Strawberry Blonde   def. by   Fake Taxi
27/09/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men C) 4     Lil J's Whizzkids   def. by   il Cartellino Rosso
27/09/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 3     Vectored   def.   Physio's Dream
27/09/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A) 11     Asterix   def.   Fearless
27/09/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 3     Tottenham Hotchicks   def. by   Fearless 14 
27/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 7     Trolls   def.   Fearless Y
27/09/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A) 5     Cardinal Pele   def. by   Ex A-League All Stars
27/09/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B) 3     Saigon District Kitchen & Bar   def. by   Bantalona
04/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 9     Tekkers Slovakia   def.   il Cartellino Rosso
04/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F) 10     Special K   def.   Tassie Troopers
04/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men E) 5     Real Sosobad   def.   Wacky Zacky & The Blowfish
04/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Men B) 10     It's Strawberry Blonde   def.   Bantalona
04/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women) 6     Tottenham Hotchicks   def. by   The Pirates 17 
04/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 10     Beachside   def.   Just Here For The Beers Afterwards
04/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 3     Newtown Elite   def. by   Fearless Y
04/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men G) 5     The Best Pals   def.   Crog FC
04/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B) Saigon District Kitchen & Bar   def. by   Dirty Mike & The Boys
11/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men A) 8     Cardinal Pele   def.   George & Co
11/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men B) 5     Inter Mavan   def. by   Tekashi 6ix Nil 12 
11/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G) 4     Wet Rain   def. by   Bailey & Friends 10 
11/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed B) 2     Beachside   def. by   Char-Grilled
11/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed C) 5     Josh & The Fill Ins   def.   Fifa Foes
11/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 2     Goalie Run   def. by   Space Cadets
11/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 2     Undercover Brothers   def. by   Fearless Y 12 
11/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 10     Lil J's Whizzkids   def.   Tolson
11/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B) 7     Saigon District Kitchen & Bar   def. by   South Australian Slop
16/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 9     Fearless   def.   Lightning
16/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 6     Fearless Black   def.   Fusion
16/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys) 2     Fearless Gold   def. by   Pure Force
16/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys) 3     Demons FC   def.   Fearless Red
16/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 10     South East Strikers   def.   The Outcasts
16/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 4     MSB Strikers   def.   Master Noah FC
16/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) 3     Pasta La Pala   def. by   Beached As
18/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men B) 13     Inter Mavan   def.   South Australian Slop
18/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F) 19     Special K   def.   3 Metre Flatty
18/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men E) 4     Wacky Zacky & The Blowfish   def. by   Brick Factory
18/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 5     Josh & The Fill Ins   def.   Physio's Dream
18/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women) 6     Ajax 2.0   def.   The Pirates
18/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed A) 3     Purple Haze   vs   Asterix
18/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 6     Fearless Y   def. by   Down to Futsal
18/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men B) Disputatious Zucchinis   def. by   Dirty Mike & The Boys
18/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B) 3     It's Strawberry Blonde   def.   Saigon District Kitchen & Bar
23/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 1     Fearless   def. by   The Strikers
23/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 8     Fearless Red   def.   The Outcasts
23/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys) 5     Fearless Black   def.   Pure Force
23/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys) 4     Fearless Gold   def. by   South East Strikers
23/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys) 3     Demons FC   def.   Fusion
23/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys) 5     MSB Strikers   def.   Lightning Strikers
23/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys) 3     Bobs Builders   def. by   Beached As
25/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G)   Wet Rain   vs   World Cup Winner  
25/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men E)   Rona Bucket Boys   vs   The Beach Boys  
25/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G)   Bailey & Friends   vs   Legal Eagles  
25/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Vectored   vs   Just Here For The Beers Afterwards  
25/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   Physio's Dream  
25/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Purple Haze   vs   B.A.C.E.M  
25/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men A)   Fearless   vs   Ex A-League All Stars  
25/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men B)   Fake Taxi   vs   Inter Mavan  
25/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C)   il Cartellino Rosso   vs   Pugnacious Cucumbers  
30/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Blue Dragons   vs   Fearless  
30/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Gold   vs   The Outcasts  
30/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Black   vs   South East Strikers  
30/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Red   vs   Fusion  
30/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Demons FC   vs   Pure Force  
30/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Master Noah FC   vs   Lightning Strikers  
30/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Beached As   vs   2 Goals 1 Cup  
01/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Unreal Madrid   vs   3 Metre Flatty  
01/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men E)   Bangas & Mash   vs   La Seleccion  
01/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D)   Big Kicks FC   vs   Spatula Boy: Next Gen  
01/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed A)   B.A.C.E.M   vs   Crusaders  
01/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Just Here For The Beers Afterwards   vs   Josh & The Fill Ins  
01/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Men F)   Cassie Lager Appreciation Society   vs   Flaming Marshmallows  
01/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Fearless Y   vs   Touk's Millers  
01/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C)   Stats A Stat   vs   Pugnacious Cucumbers  
01/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E)   Man United   vs   We Are As Bad As We Look  
06/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Lightning   vs   Fearless  
06/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fusion   vs   Pure Force  
06/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Gold   vs   Fearless Red  
06/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Black   vs   The Outcasts  
06/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Demons FC   vs   South East Strikers  
06/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Master Noah FC   vs   Mont Boys  
06/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Expected Toulouse   vs   Beached As  
08/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Vectored   vs   Josh & The Fill Ins  
08/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Just Here For The Beers Afterwards   vs   Fifa Foes  
08/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Physio's Dream   vs   BG's  
13/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Blue Dragons   vs   Lightning  
13/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Demons FC   vs   The Outcasts  
13/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Black   vs   Fearless Gold  
13/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Red   vs   Pure Force  
13/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fusion   vs   South East Strikers  
13/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Lightning Strikers   vs   Mont Boys  
13/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Bobs Builders   vs   2 Goals 1 Cup  
15/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Spatula Boy: Next Gen   vs   Newtown Elite  
15/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G)   Legal Eagles   vs   Wet Rain  
15/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men F)   3 Metre Flatty   vs   Go Crom  
15/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Josh & The Fill Ins   vs   Fifa Foes  
15/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Men A)   George & Co   vs   Dutchies  
15/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Net Six and Chill   vs   Tottenham Hotchicks  
15/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Willy Whackers   vs   Fearless Y  
15/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A)   Hobart Crusaders   vs   Los Criollos  
15/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men F)   Molon La Ve   vs   Mixes  
20/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Fearless   vs   Blue Dragons  
20/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Gold   vs   Fusion  
20/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Red   vs   South East Strikers  
20/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys)   Demons FC   vs   Fearless Black  
20/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Pure Force   vs   The Outcasts  
20/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   MSB Strikers   vs   Master Noah FC  
20/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Bobs Builders   vs   Expected Toulouse  
22/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G)   World Cup Winner   vs   Legends of all Legends  
22/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F)   3 Metre Flatty   vs   Tassie Troopers  
22/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men F)   Updog FC   vs   Go Crom  
22/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   BG's   vs   Just Here For The Beers Afterwards  
22/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Asterix   vs   Purple Haze  
22/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Ajax 2.0   vs   The Pirates  
22/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Big Kicks FC   vs   Fearless Y  
22/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men B)   Dirty Mike & The Boys   vs   Bantalona  
22/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Saigon District Kitchen & Bar   vs   Fake Taxi  
27/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Fearless   vs   Lightning  
27/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Pure Force   vs   South East Strikers  
27/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Black   vs   Fearless Red  
27/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys)   Demons FC   vs   Fearless Gold  
27/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fusion   vs   The Outcasts  
27/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   MSB Strikers   vs   Lightning Strikers  
27/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Beached As   vs   Bobs Builders  
29/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G)   Legends of all Legends   vs   Wet Rain  
29/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D)   Newtown Elite   vs   Hardly Athletic  
29/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G)   Frogs   vs   Swagfellas  
29/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   BG's   vs   Josh & The Fill Ins  
29/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   B.A.C.E.M   vs   Purple Haze  
29/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   The Pirates   vs   Net Six and Chill  
29/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Trolls   vs   Fearless Y  
29/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men B)   It's Strawberry Blonde   vs   Fake Taxi  
29/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E)   Man United   vs   Bangas & Mash  
04/12/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Fearless   vs   The Strikers  
04/12/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fusion   vs   Fearless Black  
04/12/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U12 Boys)   South East Strikers   vs   The Outcasts  
04/12/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U12 Boys)   Demons FC   vs   Fearless Red  
04/12/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U12 Boys)   Fearless Gold   vs   Pure Force  
04/12/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U15 Boys)   Mont Boys   vs   MSB Strikers  
04/12/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U16 Boys)   Pasta La Pala   vs   Bobs Builders