Football Federation Tasmania

Aurora 5

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 2     FFX Rangers   def. by   United Unicorns
13/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys ) 2     Blue Thunder   def. by   Red Hot Chicken Feathers
13/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys) 5     Clarence   def.   Western Wombats
13/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys) 6     Furious Knights   def. by   Weapons of Messi Destruction
13/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys) 3     Montrose Bay High   def. by   Topdeck FC
13/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     David's Walnuts   def. by   Rose Bay Tigers
15/09/19 (Sun) 16:15 (Futsal HBT - Social Women's) 7     Ajax 2.0   def.   Village Idiots
15/09/19 (Sun) 17:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Flaming Marshmallows   vs   White Warriors  
15/09/19 (Sun) 18:30 (Futsal HBT - Premier Men) 13     DOSA Boys   def.   Peak Fitness
15/09/19 (Sun) 19:15 (Futsal HBT - Premier Men) 5     Send It   def. by   Super Legends
20/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 3     United Unicorns   def.   Montagu Warriors
20/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys ) 3     Red Hot Chicken Feathers   def.   Screaming Pumpkins
20/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys) 2     Western Wombats   def. by   Weapons of Messi Destruction
20/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys) 3     Clarence   def.   The Muppets
20/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys) 5     Spatula Boy III   def.   Montrose Bay High
20/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 18     GOATED   def.   Horsemen
22/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 4     Flint Tropics   def.   Tropicana
22/09/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Ajax 2.0   vs   Tottenham Hotchicks
22/09/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 6     AFG Blood   def. by   Peak Fitness
27/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 1     Mini Mad Dogs   vs   Thunder Dogs
27/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div B) 3     Firebirds   def.   Beryl's Boys
27/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys ) 3     Red Hot Chicken Feathers   def.   Rebel FC
27/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys) 11     Weapons of Messi Destruction   def.   The Muppets
27/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys) 1     Apollos   def. by   The Amigo's 23 
27/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys) 1     Montrose Bay High   def. by   Nelson FC
27/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     Dyslexia Untied   vs   Here For The Exercise
29/09/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C) 11     Kroos Control   def.   That's Why I'm Here
29/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 1     Bits n Pieces   def. by   Some Knights 11 
29/09/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's) 9     Ajax 2.0   def.   Hot Mummas
29/09/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div A) 2     Purple Haze   def. by   Marney's Going Bald
29/09/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D) 4     BG's   vs   Common Tragedies
29/09/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 2     AFG Blood   def. by   DOSA Boys 10 
29/09/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 7     Space Aliens   def. by   Banta Lona
29/09/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div E) 10     Abu Shahayta   def.   Stats a Stat
06/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) Bed, Bath & Beyonce   def. by   Flint Tropics
06/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's) 7     Ajax 2.0   def.   Bits n Pieces
06/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B) 2     Chilli Flakes   def. by   All Sorts
06/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C) 11     All Blacks   def.   Hakuba
06/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 9     Super Legends   def.   DOSA Boys
06/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div C) 3     David Lees Acquaintances   def. by   The Abusement Park 14 
06/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div G) 14     Updog FC   def.   Ryan & His Friends
06/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div E) 3     Abu Shahayta   def.   Los Rojos
13/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 8     Dutchies   vs   Neuer Gonna Give You Up
13/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 5     Ajax 2.0   def.   Bed, Bath & Beyonce
13/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Tottenham Hotchicks   def. by   Some Knights
13/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 6     Medium Rare   def.   Hakuba
13/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div A) 4     Leave Me 'Arcelona   def. by   Marney's Going Bald
13/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 6     Peak Fitness   def.   Send It
13/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div C) 6     David Lees Acquaintances   def.   Wigged Consk Deans
13/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div E) 20     Abu Shahayta   def.   Team Parkis
18/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 1     FFX Rangers   def. by   Montagu Warriors
18/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 9     Thunderstruck   def.   Strike Kings
18/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys ) 7     Screaming Pumpkins   def.   Pure Force
18/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys) 2     The Muppets   def. by   Sonic Strikers
18/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys) 16     Weapons of Messi Destruction   def.   Rose Bay Tigers
18/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys) 15     Topdeck FC   def.   Montrose Bay High
18/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 1     David's Walnuts   def. by   GOATED
20/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B)   Dutchies   vs   Giroud Not To  
20/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   White Warriors   vs   Ajax 2.0  
20/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Some Knights   vs   Hot Mummas  
20/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div A)   Marney's Going Bald   vs   Purple Haze  
20/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div A)   Leave Me 'Arcelona   vs   Inocent Until Proven Guilty  
20/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   AFG Blood  
20/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Banta Lona   vs   Boats & Hoes  
20/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A)   The Strokers   vs   Fearless Futsal Club  
20/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Abu Shahayta   vs   Mikael Bowerinski  
25/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   The Comets   vs   Super Strikers  
25/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div B)   A.N.T   vs   Red Waves  
25/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys )   Rebel FC   vs   Pure Force  
25/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys)   Sonic Strikers   vs   Rose Bay Tigers  
25/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys)   The Muppets   vs   All Stars  
25/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys)   Montrose Bay High   vs   Spatula Boy III  
25/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Rose Bay Tigers   vs   Dyslexia Untied  
27/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Tropicana   vs   Ajax 2.0  
27/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Village Idiots   vs   White Warriors  
27/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Just Gonna Send It   vs   Team Wow  
27/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Fifa Foes   vs   BG's  
27/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   DOSA Boys   vs   Tony & the Bees  
27/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B)   Shits & Giggs   vs   Tekashi 6 Nil  
27/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Law Abiding Sigurdssons   vs   Godolphin  
27/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Abu Shahayta   vs   The Beach Boys  
01/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Thunder Dogs   vs   Mini Mad Dogs  
01/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   The Force   vs   Strike Kings  
01/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys )   Pure Force   vs   Lauderdale Strikers  
01/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys)   Rose Bay Tigers   vs   All Stars  
01/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys)   Sonic Strikers   vs   The Amigo's  
01/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys)   Nelson FC   vs   Montrose Bay High  
01/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Horsemen   vs   Here For The Exercise  
03/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Tottenham Hotchicks   vs   Village Idiots  
03/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Some Knights   vs   Ajax 2.0  
03/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C)   Dave's Kebabs   vs   Foosball United  
03/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D)   BG's   vs   Common Tragedies  
03/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Super Legends   vs   Send It  
03/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div G)   Ryan & His Friends   vs   Chunky Boiz  
03/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B)   All About Attack   vs   Neuer Gonna Give You Up  
08/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Speedy Demons   vs   Montagu Warriors  
08/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div B)   Lauderdale Firebolts   vs   Red Waves  
08/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys )   Lauderdale Strikers   vs   Princes Street Ninjas  
08/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys)   All Stars   vs   The Amigo's  
08/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys)   Rose Bay Tigers   vs   Futsal Freaks  
08/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys)   Montrose Bay High   vs   Topdeck FC  
08/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Here For The Exercise   vs   GOATED  
10/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Flint Tropics   vs   Ajax 2.0  
10/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Hot Mummas   vs   Tropicana  
10/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div A)   Purple Haze   vs   Marney's Going Bald  
10/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C)   Medium Rare   vs   Foosball United  
10/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Peak Fitness   vs   AFG Blood  
10/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Space Aliens   vs   Victorious Secret  
10/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Balotelli-Tubbies   vs   Abu Shahayta  
15/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Montagu Warriors   vs   Mini Mad Dogs  
15/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div B)   Lauderdale Firebolts   vs   A.N.T  
15/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys )   Princes Street Ninjas   vs   Fusion  
15/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys)   The Amigo's   vs   Futsal Freaks  
15/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys)   The Muppets   vs   Western Wombats  
15/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys)   Spatula Boy III   vs   Montrose Bay High  
15/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Mad Dogs   vs   OogalyBoogalies  
17/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B)   Tekashi 6 Nil   vs   Dutchies  
17/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Bed, Bath & Beyonce   vs   Ajax 2.0  
17/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Bits n Pieces   vs   Tottenham Hotchicks  
17/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B)   Dol Rats   vs   All Sorts  
17/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Team Wow   vs   BG's  
17/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   Tony & the Bees  
17/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div C)   David Lees Acquaintances   vs   Eddy's Gang  
17/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Mikael Bowerinski   vs   Belly Brothers  
22/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Montagu Warriors   vs   Great Gorillas  
22/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   Thunderstruck   vs   Strike Kings  
22/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys )   Fusion   vs   Demons FC  
22/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys)   Futsal Freaks   vs   Apollos  
22/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys)   The Amigo's   vs   Furious Knights  
22/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys)   Montrose Bay High   vs   Nelson FC  
22/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Horsemen   vs   Net 6 & Chill  
24/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B)   Dutchies   vs   Josh Dingjan's Double XL's  
24/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Ajax 2.0   vs   Some Knights  
24/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Bed, Bath & Beyonce   vs   White Warriors  
24/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B)   Dol Rats   vs   Manchester Divided  
24/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Common Tragedies   vs   Team Wow  
24/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   DOSA Boys   vs   Super Legends  
24/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Space Aliens   vs   The Strokers  
24/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Belly Brothers   vs   Abu Shahayta  
29/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Montagu Warriors   vs   United Unicorns  
29/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div B)   Lauderdale Firebolts   vs   Beryl's Boys  
29/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys )   Fusion   vs   Blue Thunder  
29/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys)   The Amigo's   vs   Western Wombats  
29/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys)   Rose Bay Tigers   vs   The Muppets  
29/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys)   Topdeck FC   vs   Montrose Bay High  
29/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Mad Dogs   vs   Here For The Exercise  
01/12/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   White Warriors   vs   Hot Mummas  
01/12/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Social Women's)   Village Idiots   vs   Ajax 2.0  
01/12/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div A)   Marney's Going Bald   vs   Purple Haze  
01/12/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div A)   Leave Me 'Arcelona   vs   Inocent Until Proven Guilty  
01/12/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   AFG Blood   vs   Super Legends  
01/12/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div F)   Metro   vs   Down to Futsal  
01/12/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Abu Shahayta   vs   Stats a Stat  
06/12/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Montagu Warriors   vs   Thunder Dogs  
06/12/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   The Force   vs   Strike Kings  
06/12/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U11 Boys )   Demons FC   vs   Red Hot Chicken Feathers  
06/12/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U13 Boys)   All Stars   vs   Sonic Strikers  
06/12/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U13 Boys)   The Amigo's   vs   The Muppets  
06/12/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U16 Boys)   Montrose Bay High   vs   Spatula Boy III  
06/12/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Horsemen   vs   GOATED