-->
Football Tasmania

Aurora 8

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 19     Ajax 2.0   def.   BCast Blue
18/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) Glizzy Gladiators   def. by   Southern Strikers 13 
18/09/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys) 2     Quick Kickers Junior   vs   South Hobart
25/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 4     Fire Strikers   def.   Tekkerz
25/09/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys) Glizzy Gladiators   def. by   South Hobart 17 
27/09/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G) 6     Legal Eagles   vs   Crog FC
27/09/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F) 2     3 Metre Flatty   def. by   Cassie Lager Appreciation Society 11 
27/09/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D) 8     Spatula Boy: Next Gen   def.   Down to Futsal
27/09/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Men F) 4     Flaming Marshmallows   def. by   Mixes
27/09/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 5     Char-Grilled   def.   Goalie Run
27/09/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 7     Ajax 2.0   def.   Net Six and Chill
27/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 2     Newtown Elite   def. by   Hardly Athletic
27/09/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men B) 8     Inter Mavan   def.   Disputatious Zucchinis
27/09/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 6     Pugnacious Cucumbers   vs   The Titans
04/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G) 3     Legends of all Legends   def. by   Swagfellas 17 
04/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G) World Cup Winner   def. by   Bailey & Friends
04/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G) 7     Frogs   def. by   Legal Eagles
04/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 11     Physio's Dream   def.   BG's
04/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 9     All Sorts   def.   Goalie Run
04/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 2     Net Six and Chill   vs   Bits n Pieces
04/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F) 6     Flaming Marshmallows   def.   Unreal Madrid
04/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men F) 5     3 Metre Flatty   def. by   Molon La Ve 12 
04/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men D) 8     Trolls   def.   Big Kicks FC
11/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 5     Tekkers Slovakia   def. by   Stats A Stat 13 
11/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men E) 11     Rona Bucket Boys   def.   Wacky Zacky & The Blowfish
11/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D) 11     Newtown Elite   def.   Big Kicks FC
11/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 2     Physio's Dream   def. by   Yumis 19 
11/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 4     All Sorts   vs   Just Here For The Beers Afterwards
11/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 8     Ajax 2.0   def.   Bits n Pieces
11/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F) 3     Go Crom   def. by   Unreal Madrid
11/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men F) 5     Flaming Marshmallows   vs   Molon La Ve
11/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men G) 4     World Cup Winner   def. by   The Best Pals
16/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) Tekkerz   def. by   Southern Strikers 14 
16/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys) Fire Strikers   def. by   South Hobart 14 
16/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B) 2     Brats with Attitude   def. by   Beryl's Boys
16/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B) 4     Raiders   vs   Fearless Purple
16/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A) 7     Southern Strikers   def.   Fearless
16/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B) 5     Guardians   def.   Dream Team
16/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A) 8     Ninjas   def.   IDK
18/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G) 4     World Cup Winner   def. by   Crog FC
18/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men A) 6     Los Criollos   def. by   George & Co 13 
18/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men E) 4     Real Sosobad   def. by   The Beach Boys
18/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Men D) 1     Undercover Brothers   def. by   Big Kicks FC 12 
18/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 4     All Sorts   def. by   Space Cadets
18/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) Bits n Pieces   def. by   Tottenham Hotchicks 12 
18/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men B) 3     Fake Taxi   def. by   Tekashi 6ix Nil
18/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A) 17     Cardinal Pele   def.   The Strokers
18/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men F) 4     Updog FC   def. by   Molon La Ve
23/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Tekkerz   vs   Quick Kickers Junior  
23/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys)   Fire Strikers   vs   Glizzy Gladiators  
23/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Red   vs   Fearless Gold  
23/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Beryl's Boys   vs   Raiders  
23/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Southern Strikers   vs   Warriors  
23/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Mad Dogs   vs   Dream Team  
23/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Guardians   vs   Benchwarmers  
25/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Special K   vs   Updog FC  
25/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D)   Newtown Elite   vs   Willy Whackers  
25/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Bantalona   vs   Tekashi 6ix Nil  
25/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Men A)   Cardinal Pele   vs   Dutchies  
25/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Asterix   vs   Crusaders  
25/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Men F)   Tassie Troopers   vs   Flaming Marshmallows  
25/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women)   Ajax 2.0   vs   Tottenham Hotchicks  
25/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men D)   Undercover Brothers   vs   Trolls  
25/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men F)   Go Crom   vs   Molon La Ve  
30/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Southern Strikers   vs   Glizzy Gladiators  
30/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys)   Tekkerz   vs   Firebirds  
30/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Amigo's   vs   Fearless Gold  
30/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Black   vs   Now or Never  
30/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Ninjas   vs   Waynes Warriors  
30/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Mad Dogs   vs   Benchwarmers  
30/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Fearless   vs   Warriors  
01/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Willy Whackers   vs   Hardly Athletic  
01/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G)   Swagfellas   vs   World Cup Winner  
01/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Disputatious Zucchinis   vs   It's Strawberry Blonde  
01/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed B)   All Sorts   vs   Beachside  
01/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women)   The Pirates   vs   Bits n Pieces  
01/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Char-Grilled   vs   Goalie Run  
01/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Down to Futsal   vs   Trolls  
01/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C)   Apricot Delights   vs   Tolson  
01/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men F)   Tassie Troopers   vs   Go Crom  
06/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   South Hobart   vs   Firebirds  
06/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys)   Southern Strikers   vs   Fire Strikers  
06/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Amigo's   vs   Goal Busters  
06/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Gold   vs   Now or Never  
06/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Mad Dogs   vs   Guardians  
06/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Fearless   vs   IDK  
06/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Ninjas   vs   Warriors  
08/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Women)   Net Six and Chill   vs   Bits n Pieces  
08/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B)   All Sorts   vs   Goalie Run  
08/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Tottenham Hotchicks   vs   The Pirates  
13/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Quick Kickers Junior   vs   Fire Strikers  
13/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys)   South Hobart   vs   Tekkerz  
13/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Amigo's   vs   Fearless Red  
13/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Now or Never   vs   Goal Busters  
13/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Benchwarmers   vs   Goal Getters  
13/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Warriors   vs   IDK  
13/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Dream Team   vs   Goal Diggers  
15/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C)   Tolson   vs   Soft Boys  
15/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G)   Crog FC   vs   Swagfellas  
15/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D)   Trolls   vs   Touk's Millers  
15/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Physio's Dream   vs   Just Here For The Beers Afterwards  
15/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B)   All Sorts   vs   Yumis  
15/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Ajax 2.0   vs   Bits n Pieces  
15/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Flaming Marshmallows   vs   Updog FC  
15/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A)   Cardinal Pele   vs   Ex A-League All Stars  
15/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Tekashi 6ix Nil   vs   It's Strawberry Blonde  
20/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Tekkerz   vs   Glizzy Gladiators  
20/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys)   Southern Strikers   vs   Quick Kickers Junior  
20/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Gold   vs   Fearless Black  
20/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Goal Busters   vs   Zebros  
20/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Goal Getters   vs   Guardians  
20/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Southern Strikers   vs   Fearless  
20/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Warriors   vs   Waynes Warriors  
22/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C)   Lil J's Whizzkids   vs   Soft Boys  
22/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D)   Trolls   vs   Hardly Athletic  
22/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men E)   The Beach Boys   vs   La Seleccion  
22/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed B)   All Sorts   vs   Space Cadets  
22/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Women)   Bits n Pieces   vs   Tottenham Hotchicks  
22/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Yumis   vs   Char-Grilled  
22/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Flaming Marshmallows   vs   Special K  
22/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men G)   Bailey & Friends   vs   Crog FC  
22/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C)   Apricot Delights   vs   The Titans  
27/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Southern Strikers   vs   Firebirds  
27/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys)   South Hobart   vs   Glizzy Gladiators  
27/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Brats with Attitude   vs   Beryl's Boys  
27/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Now or Never   vs   Amigo's  
27/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Ninjas   vs   Fearless  
27/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Southern Strikers   vs   Warriors  
27/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Benchwarmers   vs   Dream Team  
29/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Go Crom   vs   Special K  
29/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men C)   Tekkers Slovakia   vs   Soft Boys  
29/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men F)   Updog FC   vs   Tassie Troopers  
29/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Vectored   vs   Just Here For The Beers Afterwards  
29/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Yumis   vs   Goalie Run  
29/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Men B)   Inter Mavan   vs   Disputatious Zucchinis  
29/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Spatula Boy: Next Gen   vs   Down to Futsal  
29/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C)   Stats A Stat   vs   Tolson  
29/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men F)   Unreal Madrid   vs   Molon La Ve  
04/12/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   South Hobart   vs   Fire Strikers  
04/12/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U10 Boys)   Quick Kickers Junior   vs   Firebirds  
04/12/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Black   vs   Fearless Red  
04/12/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Gold   vs   Goal Busters  
04/12/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Rebels   vs   Goal Getters  
04/12/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   IDK   vs   Southern Strikers  
04/12/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Dream Team   vs   Guardians