-->
Football Tasmania

Aurora 7

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 1     Bits n Pieces   def. by   Net Six and Chill
18/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 7     Firebirds   def.   Tekkerz
20/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Women) 1     Net Six and Chill   def. by   The Pirates
25/09/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 2     Firebirds   def. by   Southern Strikers
27/09/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 6     Soft Boys   def. by   Tekkers Slovakia 13 
27/09/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men F) 6     Updog FC   def.   Tassie Troopers
27/09/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D) 4     Big Kicks FC   def. by   Willy Whackers
27/09/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed A) 5     Crusaders   def.   B.A.C.E.M
27/09/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 7     All Sorts   def.   Beachside
27/09/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 16     The Pirates   def.   Bits n Pieces
27/09/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F) 5     Unreal Madrid   def. by   Molon La Ve
27/09/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A) 9     Hobart Crusaders   def.   Los Criollos
27/09/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men E) 1     Real Sosobad   def. by   La Seleccion
04/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men D) 11     Spatula Boy: Next Gen   def.   Willy Whackers
04/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men B) 10     Tekashi 6ix Nil   def.   South Australian Slop
04/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A) 6     Hobart Crusaders   def. by   Cardinal Pele
04/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 3     Vectored   def.   Josh & The Fill Ins
04/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A) 5     Crusaders   def.   Purple Haze
04/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed C) 8     Yumis   def.   Fifa Foes
04/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 6     Touk's Millers   def. by   Down to Futsal 10 
04/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 6     Pugnacious Cucumbers   vs   Apricot Delights
04/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 9     Soft Boys   def.   The Titans
11/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 5     Soft Boys   def.   Apricot Delights
11/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D) 7     Trolls   def. by   Willy Whackers 10 
11/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G) 7     Legends of all Legends   def.   Legal Eagles
11/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 9     Vectored   def.   BG's
11/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A) 2     B.A.C.E.M   def. by   Asterix
11/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women) 1     Net Six and Chill   def. by   Tottenham Hotchicks 14 
11/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 4     Hardly Athletic   def.   Down to Futsal
11/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 4     il Cartellino Rosso   def. by   The Titans
11/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B) 8     It's Strawberry Blonde   def.   Dirty Mike & The Boys
16/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 3     Firebirds   def. by   Quick Kickers Junior
16/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A) 5     Fearless Red   def.   Fearless Black
16/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A) 6     Zebros   vs   Amigo's
16/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A) 8     Goal Busters   def.   Fearless Gold
16/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B) Goal Getters   def. by   Rebels
16/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B) 2     Goal Diggers   def. by   Mad Dogs 12 
16/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A) 12     Warriors   def.   Waynes Warriors
18/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men G) 12     Swagfellas   def.   Bailey & Friends
18/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men D) 1     Touk's Millers   def. by   Willy Whackers 11 
18/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men D) 5     Hardly Athletic   def. by   Spatula Boy: Next Gen
18/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) BG's   def. by   Yumis 18 
18/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 2     Goalie Run   vs   Beachside
18/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed C) 8     Vectored   def.   Fifa Foes
18/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F) 5     Go Crom   def. by   Flaming Marshmallows 13 
18/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C) 7     The Titans   def. by   Stats A Stat 10 
18/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 8     Soft Boys   def.   Pugnacious Cucumbers
23/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys) 7     Southern Strikers   def.   South Hobart
23/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A) 5     Zebros   def.   Now or Never
23/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys A) 5     Fearless Black   def. by   Amigo's
23/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B) 10     Fearless Purple   def.   Brats with Attitude
23/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A) 8     Ninjas   def.   Fearless
23/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A) 3     IDK   def.   Waynes Warriors
23/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B) 1     Goal Diggers   def. by   Rebels 16 
25/10/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C) 7     Stats A Stat   def.   Apricot Delights
25/10/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men C) 2     Tekkers Slovakia   def. by   Lil J's Whizzkids 14 
25/10/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A) 16     Hobart Crusaders   def.   George & Co
25/10/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C) 1     BG's   def. by   Josh & The Fill Ins 15 
25/10/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B) 8     Yumis   def.   Goalie Run
25/10/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B) 8     Space Cadets   def.   Beachside
25/10/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D) 9     Down to Futsal   def.   Big Kicks FC
25/10/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men F) 5     Cassie Lager Appreciation Society   def. by   Unreal Madrid
25/10/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C) 6     The Titans   def.   Tolson
30/10/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   South Hobart   vs   Quick Kickers Junior  
30/10/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Beryl's Boys   vs   Fearless Purple  
30/10/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Brats with Attitude   vs   Raiders  
30/10/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Red   vs   Goal Busters  
30/10/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Goal Diggers   vs   Goal Getters  
30/10/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   IDK   vs   Southern Strikers  
30/10/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Dream Team   vs   Rebels  
01/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men B)   Bantalona   vs   Inter Mavan  
01/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men E)   Rona Bucket Boys   vs   Real Sosobad  
01/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A)   Hobart Crusaders   vs   The Strokers  
01/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Vectored   vs   Physio's Dream  
01/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   BG's  
01/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Space Cadets   vs   Yumis  
01/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Molon La Ve   vs   Special K  
01/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C)   The Titans   vs   Lil J's Whizzkids  
01/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men C)   Tekkers Slovakia   vs   BBC  
06/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Quick Kickers Junior   vs   Glizzy Gladiators  
06/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Black   vs   Zebros  
06/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Beryl's Boys   vs   Brats with Attitude  
06/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Fearless Purple   vs   Raiders  
06/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Dream Team   vs   Goal Getters  
06/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Rebels   vs   Benchwarmers  
06/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Waynes Warriors   vs   Southern Strikers  
08/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men A)   Hobart Crusaders   vs   Dutchies  
08/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Char-Grilled   vs   Space Cadets  
08/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Purple Haze   vs   Crusaders  
08/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Beachside   vs   Yumis  
13/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Glizzy Gladiators   vs   Firebirds  
13/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Fearless Gold   vs   Zebros  
13/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Brats with Attitude   vs   Fearless Purple  
13/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Raiders   vs   Beryl's Boys  
13/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Ninjas   vs   Southern Strikers  
13/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Waynes Warriors   vs   Fearless  
13/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Rebels   vs   Guardians  
15/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men E)   Brick Factory   vs   Rona Bucket Boys  
15/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G)   The Best Pals   vs   Legends of all Legends  
15/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G)   Frogs   vs   World Cup Winner  
15/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Vectored   vs   BG's  
15/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Asterix   vs   B.A.C.E.M  
15/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Beachside   vs   Char-Grilled  
15/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Down to Futsal   vs   Undercover Brothers  
15/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men C)   The Titans   vs   BBC  
15/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Saigon District Kitchen & Bar   vs   Inter Mavan  
20/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Fire Strikers   vs   Firebirds  
20/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Raiders   vs   Brats with Attitude  
20/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Fearless Purple   vs   Beryl's Boys  
20/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Now or Never   vs   Fearless Red  
20/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Ninjas   vs   IDK  
20/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Benchwarmers   vs   Goal Diggers  
20/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Rebels   vs   Mad Dogs  
22/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men B)   Inter Mavan   vs   It's Strawberry Blonde  
22/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men G)   Legal Eagles   vs   Swagfellas  
22/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G)   Frogs   vs   Wet Rain  
22/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Josh & The Fill Ins   vs   Physio's Dream  
22/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed B)   Goalie Run   vs   Beachside  
22/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Vectored   vs   Fifa Foes  
22/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men D)   Down to Futsal   vs   Willy Whackers  
22/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men E)   Brick Factory   vs   Bangas & Mash  
22/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men F)   Cassie Lager Appreciation Society   vs   Molon La Ve  
27/11/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Tekkerz   vs   Fire Strikers  
27/11/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Zebros   vs   Fearless Red  
27/11/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Raiders   vs   Fearless Purple  
27/11/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Goal Busters   vs   Fearless Black  
27/11/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Goal Getters   vs   Mad Dogs  
27/11/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Guardians   vs   Goal Diggers  
27/11/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys A)   IDK   vs   Waynes Warriors  
29/11/20 (Sun) 14:00 (Futsal HBT - Social Men C)   BBC   vs   Apricot Delights  
29/11/20 (Sun) 14:50 (Futsal HBT - Social Men A)   Cardinal Pele   vs   George & Co  
29/11/20 (Sun) 15:40 (Futsal HBT - Social Men G)   The Best Pals   vs   Bailey & Friends  
29/11/20 (Sun) 16:30 (Futsal HBT - Social Mixed C)   Fifa Foes   vs   Physio's Dream  
29/11/20 (Sun) 17:20 (Futsal HBT - Social Mixed A)   Crusaders   vs   Asterix  
29/11/20 (Sun) 18:10 (Futsal HBT - Social Women)   Ajax 2.0   vs   Tottenham Hotchicks  
29/11/20 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men F)   Flaming Marshmallows   vs   Mixes  
29/11/20 (Sun) 19:50 (Futsal HBT - Social Men A)   Ex A-League All Stars   vs   Los Criollos  
29/11/20 (Sun) 20:40 (Futsal HBT - Social Men B)   Saigon District Kitchen & Bar   vs   Bantalona  
04/12/20 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U10 Boys)   Southern Strikers   vs   Tekkerz  
04/12/20 (Fri) 17:10 (Futsal HBT - U11 Boys A)   Amigo's   vs   Zebros  
04/12/20 (Fri) 17:50 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Beryl's Boys   vs   Raiders  
04/12/20 (Fri) 18:30 (Futsal HBT - U11 Boys B)   Fearless Purple   vs   Brats with Attitude  
04/12/20 (Fri) 19:10 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Ninjas   vs   Waynes Warriors  
04/12/20 (Fri) 19:50 (Futsal HBT - U13 Boys A)   Fearless   vs   Warriors  
04/12/20 (Fri) 20:30 (Futsal HBT - U13 Boys B)   Mad Dogs   vs   Goal Diggers