Football Federation Tasmania

Aurora 7

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 7     Great Gorillas   def.   Wildfire
13/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) Jedi Knights   def. by   South Hobart
13/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Princes Street Ninjas   def. by   Pure Force
13/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) Futsal Freaks   def. by   Sonic Strikers
13/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 3     GOATED   def.   Horsemen
15/09/19 (Sun) 16:15 (Futsal HBT - Social Women's) 1     Bits n Pieces   def. by   Tottenham Hotchicks 11 
20/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) 1     Great Gorillas   def. by   The Comets
20/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 4     Almost Messi   def.   Jedi Knights
20/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Demons FC   def. by   Pure Force
20/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 2     Apollos   vs   Rose Bay Tigers
20/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) David's Walnuts   def. by   Here For The Exercise 10 
22/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Bed, Bath & Beyonce   vs   Some Knights
22/09/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 4     Send It   def. by   Hobart Crusaders 11 
27/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys) FFX Rangers   def. by   Super Strikers 13 
27/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys) 2     Almost Messi   vs   Mount Stuart Sharks
27/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A) 4     Strike Kings   def. by   Hobart Zebras
27/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys ) 1     Blue Thunder   def. by   Pure Force
27/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A) 16     Ninja's   def.   Emmanuel FC
27/09/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys) 5     Clarence   def.   Rose Bay Tigers
27/09/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys) 2     Rose Bay Tigers   def. by   Mad Dogs
29/09/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B) 6     Dutchies   def.   Shits & Giggs
29/09/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 5     White Warriors   def. by   Tottenham Hotchicks
29/09/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 3     Just Gonna Send It   def.   Smash Bros
29/09/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 1     Dave's Kebabs   def. by   Foosball United
29/09/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div B) 3     Seedy Steven & the Boys   vs   Manchester Divided
29/09/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 13     Super Legends   def.   Peak Fitness
29/09/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 1     The Strokers   def. by   Godolphin
29/09/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F) 3     Metro   def. by   Down to Futsal 15 
06/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 4     Tropicana   def.   Tottenham Hotchicks
06/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 3     BG's   def.   Just Gonna Send It
06/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C) 4     Dave's Kebabs   def. by   You Kante
06/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div A) 5     Leave Me 'Arcelona   def.   Purple Haze
06/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 11     Tony & the Bees   def.   Send It
06/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A) 3     Banta Lona   def.   Law Abiding Sigurdssons
06/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F) 8     Habesh FC   def.   Service Priority 1
06/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div D) 2     Crog FC   def. by   DOSA
13/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div G) 9     Low Expectations   def.   SHC
13/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's) 3     Village Idiots   def. by   Flint Tropics
13/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div D) 4     Common Tragedies   def. by   Just Gonna Send It
13/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div D) 5     Team Wow   def.   BG's
13/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div B) 2     Seedy Steven & the Boys   def. by   About to get Messi
13/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men) 4     Hobart Crusaders   def. by   DOSA Boys 12 
13/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B) Tekashi 6 Nil   def. by   Giroud Not To
13/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A) 6     Banta Lona   def.   Godolphin
18/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Thunder Dogs   vs   The Comets  
18/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Fire Strikers   vs   South Hobart  
18/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   The Force   vs   Hotshots  
18/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Red Hot Chicken Feathers   vs   Lauderdale Strikers  
18/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   Skillers   vs   Emmanuel FC  
18/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   Clarence   vs   The Amigo's  
18/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   OogalyBoogalies   vs   Horsemen  
20/10/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C)   Kroos Control   vs   David Lees Acquaintances  
20/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Tropicana   vs   Bits n Pieces  
20/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B)   Seedy Steven & the Boys   vs   All Sorts  
20/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C)   Hakuba   vs   Dave's Kebabs  
20/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div B)   About to get Messi   vs   Chilli Flakes  
20/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   DOSA Boys   vs   Send It  
20/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B)   Josh Dingjan's Double XL's   vs   Tekashi 6 Nil  
20/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div C)   Whatever   vs   Bradfort  
20/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div B)   The Trouts   vs   Neuer Gonna Give You Up  
25/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Thunder Dogs   vs   Speedy Demons  
25/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Jedi Knights   vs   Mount Stuart Sharks  
25/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   The Force   vs   Hobart Zebras  
25/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Screaming Pumpkins   vs   Princes Street Ninjas  
25/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   Skillers   vs   Scorpions  
25/10/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   Western Wombats   vs   Futsal Freaks  
25/10/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Net 6 & Chill   vs   Here For The Exercise  
27/10/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Some Knights   vs   Bits n Pieces  
27/10/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B)   All Sorts   vs   Manchester Divided  
27/10/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C)   Medium Rare   vs   Dave's Kebabs  
27/10/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Smash Bros   vs   Common Tragedies  
27/10/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Send It   vs   AFG Blood  
27/10/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div B)   MK Dongs   vs   Neuer Gonna Give You Up  
27/10/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div C)   Against All Odds   vs   David Lees Acquaintances  
27/10/19 (Sun) 20:30 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Space Aliens   vs   Boats & Hoes  
01/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   The Comets   vs   Montagu Warriors  
01/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Fire Strikers   vs   Jedi Knights  
01/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div B)   Lauderdale Firebolts   vs   Firebirds  
01/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Waynes Warriors   vs   Fusion  
01/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   Skillers   vs   Southern Strikers  
01/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   Weapons of Messi Destruction   vs   Apollos  
01/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Net 6 & Chill   vs   Dyslexia Untied  
03/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C)   Bradfort   vs   David Lees Acquaintances  
03/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Flint Tropics   vs   Bits n Pieces  
03/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B)   All Sorts   vs   About to get Messi  
03/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B)   Seedy Steven & the Boys   vs   Manchester Divided  
03/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C)   You Kante   vs   Hakuba  
03/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Tony & the Bees   vs   AFG Blood  
03/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div G)   Wet Rain   vs   Two Left Feet  
03/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F)   Down to Futsal   vs   Habesh FC  
08/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Thunder Dogs   vs   Great Gorillas  
08/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Jedi Knights   vs   Shredders  
08/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   The Force   vs   Thunderstruck  
08/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Rebel FC   vs   Demons FC  
08/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   Skillers   vs   Ninja's  
08/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   The Muppets   vs   Furious Knights  
08/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Mad Dogs   vs   David's Walnuts  
10/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div B)   All About Attack   vs   Dutchies  
10/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Bits n Pieces   vs   Bed, Bath & Beyonce  
10/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B)   Chilli Flakes   vs   All Sorts  
10/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B)   Manchester Divided   vs   About to get Messi  
10/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Team Wow   vs   Smash Bros  
10/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Super Legends   vs   Tony & the Bees  
10/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div E)   Oh He's Magic, You Know   vs   The Beach Boys  
10/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div F)   Down to Futsal   vs   Mr Higgins Torn Banjo  
15/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Super Strikers   vs   Great Gorillas  
15/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Fire Strikers   vs   Mount Stuart Sharks  
15/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   Strike Kings   vs   Hobart Zebras  
15/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Rebel FC   vs   Blue Thunder  
15/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   Skillers   vs   The Daredevils  
15/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   Rose Bay Tigers   vs   Furious Knights  
15/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Here For The Exercise   vs   David's Walnuts  
17/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div F)   Down to Futsal   vs   Malcolm xxxx  
17/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Hot Mummas   vs   Village Idiots  
17/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div A)   Marney's Going Bald   vs   Inocent Until Proven Guilty  
17/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B)   Manchester Divided   vs   Chilli Flakes  
17/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div C)   All Blacks   vs   Dave's Kebabs  
17/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Peak Fitness   vs   Super Legends  
17/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Law Abiding Sigurdssons   vs   Fearless Futsal Club  
17/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B)   All About Attack   vs   The Trouts  
22/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Super Strikers   vs   United Unicorns  
22/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Shredders   vs   South Hobart  
22/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div B)   A.N.T   vs   Beryl's Boys  
22/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Pure Force   vs   Red Hot Chicken Feathers  
22/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   The Daredevils   vs   Scorpions  
22/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   Rose Bay Tigers   vs   Western Wombats  
22/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   GOATED   vs   Rose Bay Tigers  
24/11/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div F)   Down to Futsal   vs   Trolls  
24/11/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Flint Tropics   vs   Tropicana  
24/11/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div C)   Hakuba   vs   Dave's Kebabs  
24/11/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div B)   About to get Messi   vs   Chilli Flakes  
24/11/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div A)   Inocent Until Proven Guilty   vs   Purple Haze  
24/11/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   Peak Fitness  
24/11/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Banta Lona   vs   Law Abiding Sigurdssons  
24/11/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div B)   Tekashi 6 Nil   vs   The Trouts  
29/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Mini Mad Dogs   vs   FFX Rangers  
29/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Fire Strikers   vs   Shredders  
29/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div A)   Hotshots   vs   Strike Kings  
29/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Lauderdale Strikers   vs   Screaming Pumpkins  
29/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   Skillers   vs   Scorpions  
29/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   Futsal Freaks   vs   Clarence  
29/11/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   OogalyBoogalies   vs   Dyslexia Untied  
01/12/19 (Sun) 14:30 (Futsal HBT - Social Men Div C)   Kroos Control   vs   That's Why I'm Here  
01/12/19 (Sun) 15:15 (Futsal HBT - Social Women's)   Tottenham Hotchicks   vs   Bits n Pieces  
01/12/19 (Sun) 16:00 (Futsal HBT - Mixed Div B)   All Sorts   vs   Manchester Divided  
01/12/19 (Sun) 16:45 (Futsal HBT - Mixed Div C)   Medium Rare   vs   Dave's Kebabs  
01/12/19 (Sun) 17:30 (Futsal HBT - Mixed Div D)   Fifa Foes   vs   BG's  
01/12/19 (Sun) 18:15 (Futsal HBT - Premier Men)   DOSA Boys   vs   Hobart Crusaders  
01/12/19 (Sun) 19:00 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Godolphin   vs   Banta Lona  
01/12/19 (Sun) 19:45 (Futsal HBT - Social Men Div A)   Fearless Futsal Club   vs   Victorious Secret  
06/12/19 (Fri) 16:30 (Futsal HBT - U8 Boys)   Great Gorillas   vs   FFX Rangers  
06/12/19 (Fri) 17:05 (Futsal HBT - U9 Boys)   Fire Strikers   vs   South Hobart  
06/12/19 (Fri) 17:40 (Futsal HBT - U10 Boys Div B)   Beryl's Boys   vs   Red Waves  
06/12/19 (Fri) 18:15 (Futsal HBT - U11 Boys )   Lauderdale Strikers   vs   Rebel FC  
06/12/19 (Fri) 18:50 (Futsal HBT - U12 Boys Div A)   Emmanuel FC   vs   The Daredevils  
06/12/19 (Fri) 19:25 (Futsal HBT - U13 Boys)   Apollos   vs   Western Wombats  
06/12/19 (Fri) 20:00 (Futsal HBT - U15 Boys)   Net 6 & Chill   vs   David's Walnuts