Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2019 Lakoseljac Cup
2019 Women's Statewide Cup
Challenge League 2019
FFT Programs
Football Five @ KGV - Mixed Open
Football Five @ KGV Mens Open
Futsal HBT - Mixed Div A
Futsal HBT - Mixed Div B
Futsal HBT - Mixed Div C
Futsal HBT - Mixed Div D
Futsal HBT - Premier Men
Futsal HBT - Social Men Div A
Futsal HBT - Social Men Div B
Futsal HBT - Social Men Div C
Futsal HBT - Social Men Div D
Futsal HBT - Social Men Div E
Futsal HBT - Social Men Div F
Futsal HBT - Social Men Div G
Futsal HBT - Social Women's
Futsal HBT - U10 Boys Div A
Futsal HBT - U10 Boys Div B
Futsal HBT - U10 Girls
Futsal HBT - U11 Boys
Futsal HBT - U12 Boys Div A
Futsal HBT - U12 Boys Div B
Futsal HBT - U12 Girls
Futsal HBT - U13 Boys
Futsal HBT - U14 Boys
Futsal HBT - U14 Girls
Futsal HBT - U15 Boys
Futsal HBT - U16 Boys
Futsal HBT - U16 Girls
Futsal HBT - U7 Boys
Futsal HBT - U8 Boys
Futsal HBT - U8 Girls
Futsal HBT - U9 Boys
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U10 Div A
Futsal KSC - U10 Div B
Futsal KSC - U12
Futsal KSC - Youth 14-16
Futsal LTN - U11
Futsal LTN - U12
Futsal LTN - U13
Futsal LTN - U14/15
Futsal LTN - U7/8
Futsal LTN - U9/10
National Premier League 2019
North West Junior Youth Boys
North West Senior Youth Boys
North West Youth Under 16 Girls
Northern Championship 1
Northern Championship Under 18
Social League 2 Cup
Social League 3 Cup
Social League 4 Cup
Social League 5 Cup
Social League 6 Cup
Southern Championship 1
Southern Championship 2
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Junior Youth Girls
Southern Senior Youth Girls
Southern Women's Championship 1
Southern Women's Championship 1 Tier 1
Southern Women's Championship 1 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 3
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16 Combined
Southern Youth Under 18 Crossover Matches
Southern Youth Under 18 Tier 1
Southern Youth Under 18 Tier 2
Summer Cup - for Social Men Conference 1
Summer Cup - for Social Men Conference 2
Veto Northern Championship 2019
Veto Northern Women's Championship
Veto Southern Championship 2019
Veto Women's Southern Championship
Womens Super League 2019
Youth Summer Series Under 13
Youth Summer Series Under 14 Pool A
Youth Summer Series Under 14 Pool B
Youth Summer Series Under 15 Crossover Matches
Youth Summer Series Under 15 Pool B
Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches
Youth Summer Series Under 16 Pool B
Youth Summer Series Under 18
Summer Cup - Division A for Men
Summer Cup - for Women
Summer Cup - Under 18
Southern Championship 4
Southern Championship 6
2019 Under 20 Statewide Cup
Fixtures/Results
Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches
Rosters
Results
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
J Jones
Hobart Zebras
2
2
A Pacey-Mayne
Olympia FC Warriors
1
1
C Conforti
South Hobart
4
1
F D Kievit
Southern FC
2
1
1
F Lagu
Glenorchy Knights
2
1
1
J Townsend
Southern FC
2
1
J Rutherford
Olympia FC Warriors
3
1
1
L Dawkins
South Hobart Red
1
1
L Morton
South Hobart Red
4
4
1
M Tarte
South Hobart Red
*
4
1
1
O James
Kingborough Lions
2
1
T Atwell
Hobart Zebras
4
1
A Rooney
Glenorchy Knights
1
A Taylor
South Hobart Red
1
A Todd
Nelson Eastern Suburbs
*
2
A Crane-French
Kingborough Lions
2
A Pepper
Southern FC
2
A Smith
Hobart Zebras
2
A Brown
South Hobart
1
A Mamic
Nelson Eastern Suburbs
*
2
A Wilson
Hobart Zebras
1
A Yost
Olympia FC Warriors
1
1
B Legg
Kingborough Lions
1
1
B Marshall
Kingborough Lions
1
B Tilley
South Hobart
1
B A Maamar
Olympia FC Warriors
3
1
B O'Brien
Glenorchy Knights
2
B Jones
Hobart Zebras
1
1
C Denman
Olympia FC Warriors
2
1
C Verdouw
Southern FC
2
C Anderson
Nelson Eastern Suburbs
*
2
1
C Graham
South Hobart Red
4
C Lancaster
Hobart Zebras
1
C Barrett
Kingborough Lions
1
C Fitzgerald
Kingborough Lions
1
D Bosveld
Southern FC
2
2
D Hoskins
South Hobart Red
4
2
D Bangu
South Hobart
2
D Taylor
South Hobart Red
2
4
D King
South Hobart Red
2
D Midson-Laredo
Glenorchy Knights
2
E Reynolds
Hobart Zebras
5
1
E Shepherd
South Hobart
4
E Bosco
Glenorchy Knights
2
3
E Medhurst
Hobart Zebras
2
1
1
E Arnold
Olympia FC Warriors
4
8
F Crespan
South Hobart
2
F Lunden
Kingborough Lions
1
1
F Carluccio
Glenorchy Knights
1
G Easton
Kingborough Lions
2
G Denekew
South Hobart Red
1
G Choi
South Hobart
4
G Russell-King
Hobart Zebras
4
1
H Alnasser
Hobart Zebras
4
4
H Huigsloot
Glenorchy Knights
1
H Tadd
South Hobart
5
1
H Giltinan
Nelson Eastern Suburbs
1
H Lovell
Nelson Eastern Suburbs
*
2
H Thompson
Southern FC
1
H Millington-Schwan
Kingborough Lions
1
H Cavenagh
Olympia FC Warriors
2
I Haas
Olympia FC Warriors
2
J D Puit
Southern FC
2
J Hayen
South Hobart Red
*
3
J Wallace
Hobart Zebras
1
J Lancaster
South Hobart
*
6
3
J Morrisby
Olympia FC Warriors
2
J Pickett
Nelson Eastern Suburbs
*
2
J Giannis
South Hobart Red
2
2
J Schultz
South Hobart Red
5
J Juju
South Hobart
*
4
4
J Lawson
Kingborough Lions
2
J Mcshane
Glenorchy Knights
1
J Verdouw
Southern FC
1
1
J Clapham
Hobart Zebras
1
1
J Harding
South Hobart Red
2
J Schofield
South Hobart
1
1
J Bosveld
Southern FC
2
J Divin
South Hobart
3
6
J Honig
Glenorchy Knights
1
J Probert
South Hobart Red
5
J Wall
Glenorchy Knights
1
J Young
Hobart Zebras
1
J Ashby
South Hobart Red
2
K Robinson
South Hobart Red
1
K Pitt
Glenorchy Knights
1
K Kon
Glenorchy Knights
1
K Pavlides
Olympia FC Warriors
1
1
K Oates
Hobart Zebras
3
L Nilsson
Glenorchy Knights
1
L Semmler
South Hobart Red
4
L Marr
Nelson Eastern Suburbs
*
2
L Gilley
Nelson Eastern Suburbs
*
2
1
L Brown
Olympia FC Warriors
2
1
L Tiemens
Southern FC
1
M Severini
Southern FC
2
M Brkic
Glenorchy Knights
1
M Hall
Kingborough Lions
2
M Koutoulis
South Hobart Red
1
M Reardon
Hobart Zebras
5
4
M Russell-King
Hobart Zebras
3
M Hurd
South Hobart
2
M Hardie
Kingborough Lions
2
N D Puit
Southern FC
2
N Quan
South Hobart Red
4
N Muir
South Hobart
4
N Gardner
South Hobart Red
2
2
N Gilley
Nelson Eastern Suburbs
*
2
O Lartey
Olympia FC Warriors
1
1
O Hugo
South Hobart
5
3
O Mihal
Hobart Zebras
2
3
O Thomas
South Hobart
4
O Larby
South Hobart
5
O Ody
Southern FC
2
O Wilton
Glenorchy Knights
1
P Kenna
Nelson Eastern Suburbs
1
P March
Kingborough Lions
2
P Neupane
Glenorchy Knights
2
R Thapa
Glenorchy Knights
2
1
R Haas
Southern FC
2
R Nicholls
South Hobart
5
R Kent
Southern FC
1
R Granquist
Olympia FC Warriors
2
S Blake
Olympia FC Warriors
2
S Boscoe
Olympia FC Warriors
1
2
S Cavenagh
Olympia FC Warriors
2
S Pepper
Southern FC
1
S Giannis
South Hobart Red
3
S Lang
Nelson Eastern Suburbs
*
2
S Harris
Hobart Zebras
2
S Stankovich
Hobart Zebras
2
1
T Evans
South Hobart
1
1
T Cumming
Nelson Eastern Suburbs
*
2
T Kingston
Olympia FC Warriors
2
T Backhouse
Hobart Zebras
4
1
T Cordell
South Hobart
1
T Nielsen
Nelson Eastern Suburbs
1
T Neuberger
Hobart Zebras
3
T Cotton
Nelson Eastern Suburbs
1
T Fleming
South Hobart
*
4
1
T Moss
Kingborough Lions
1
T Hocking-Cousins
Kingborough Lions
1
T Brkic
Glenorchy Knights
1
T Bell
Nelson Eastern Suburbs
*
2
W King
South Hobart
*
4
4
W Barker
Olympia FC Warriors
2
W Blizzard
Hobart Zebras
3
W O'Neile
Hobart Zebras
5
X Willis
Glenorchy Knights
1
X Welling
Kingborough Lions
2
Y Ware
South Hobart Red
4
Z Hudspeth
Kingborough Lions
1
Z Merse
Nelson Eastern Suburbs
1
Z Wright-Dawes
Hobart Zebras
3
Z Gow-Webb
Kingborough Lions
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started