Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Under 15 Tier 2
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2019 Lakoseljac Cup
2019 Women's Statewide Cup
Challenge League 2019
FFT Programs
Football Five @ KGV - Mixed Open
Football Five @ KGV Mens Open
Futsal HBT - Mixed Div A
Futsal HBT - Mixed Div B
Futsal HBT - Mixed Div C
Futsal HBT - Mixed Div D
Futsal HBT - Premier Men
Futsal HBT - Social Men Div A
Futsal HBT - Social Men Div B
Futsal HBT - Social Men Div C
Futsal HBT - Social Men Div D
Futsal HBT - Social Men Div E
Futsal HBT - Social Men Div F
Futsal HBT - Social Men Div G
Futsal HBT - Social Women's
Futsal HBT - U10 Boys Div A
Futsal HBT - U10 Boys Div B
Futsal HBT - U10 Girls
Futsal HBT - U11 Boys
Futsal HBT - U12 Boys Div A
Futsal HBT - U12 Boys Div B
Futsal HBT - U12 Girls
Futsal HBT - U13 Boys
Futsal HBT - U14 Boys
Futsal HBT - U14 Girls
Futsal HBT - U15 Boys
Futsal HBT - U16 Boys
Futsal HBT - U16 Girls
Futsal HBT - U7 Boys
Futsal HBT - U8 Boys
Futsal HBT - U8 Girls
Futsal HBT - U9 Boys
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U10 Div A
Futsal KSC - U10 Div B
Futsal KSC - U12
Futsal KSC - Youth 14-16
Futsal LTN - U11
Futsal LTN - U12
Futsal LTN - U13
Futsal LTN - U14/15
Futsal LTN - U7/8
Futsal LTN - U9/10
National Premier League 2019
North West Junior Youth Boys
North West Senior Youth Boys
North West Youth Under 16 Girls
Northern Championship 1
Northern Championship Under 18
Social League 2 Cup
Social League 3 Cup
Social League 4 Cup
Social League 5 Cup
Social League 6 Cup
Southern Championship 1
Southern Championship 2
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Junior Youth Girls
Southern Senior Youth Girls
Southern Women's Championship 1
Southern Women's Championship 1 Tier 1
Southern Women's Championship 1 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 3
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16 Combined
Southern Youth Under 18 Crossover Matches
Southern Youth Under 18 Tier 1
Southern Youth Under 18 Tier 2
Summer Cup - for Social Men Conference 1
Summer Cup - for Social Men Conference 2
Veto Northern Championship 2019
Veto Northern Women's Championship
Veto Southern Championship 2019
Veto Women's Southern Championship
Womens Super League 2019
Youth Summer Series Under 13
Youth Summer Series Under 14 Pool A
Youth Summer Series Under 14 Pool B
Youth Summer Series Under 15 Crossover Matches
Youth Summer Series Under 15 Pool B
Youth Summer Series Under 16 Cross Over Matches
Youth Summer Series Under 16 Pool B
Youth Summer Series Under 18
Summer Cup - Division A for Men
Summer Cup - for Women
Summer Cup - Under 18
Southern Championship 4
Southern Championship 6
2019 Under 20 Statewide Cup
Fixtures/Results
Southern Youth Under 15 Tier 2
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
H Hibberd
Hobart Zebras
13
1
H Madsen
Hobart Zebras
14
15
1
L Littlejohn
Clarence United
17
4
1
L Dietz
Hobart Zebras
13
4
1
L Banasik
Beachside
15
1
L Allen
Beachside
15
2
1
L Rodemann
Hobart Zebras
15
1
1
M Massie
Clarence United
13
1
T Crocker
South East United
15
1
A Arora
Beachside
6
6
A Taylor
South Hobart Red
1
A Massey
Cygnet Sea Dragons
3
A Bennett
South Hobart Red
11
A Mcmullen
Hobart Zebras
14
2
A Skrbic
South East United
13
3
A Chamali
South Hobart Red
12
2
A Smith
South Hobart Blue
12
6
A Miranda
South Hobart Blue
1
A Tate
South East United
15
1
A Elnami
South Hobart Blue
12
6
A Parkinson
Clarence United
11
A Sharma
Hobart Zebras
14
2
A W Kelly
Cygnet Sea Dragons
15
B Stephens
South Hobart Red
1
B Armstrong
Huon Valley
15
11
B Jackson
Clarence United
14
B Strong
Beachside
7
B Thurston
Huon Valley
9
B Woolley
South East United
15
4
B Williams
South Hobart Blue
10
1
B Cooling
South Hobart Blue
*
15
B Gadon
South Hobart Blue
1
C Webb
Clarence United
17
C Duggan
Huon Valley
15
C Kirk-Synnott
Cygnet Sea Dragons
15
1
C Graham
South Hobart Red
12
2
C Robbie
Huon Valley
15
C Baker
Hobart Zebras
8
C Baker
Beachside
3
C Main
South Hobart Red
*
3
C Elrick
South Hobart Blue
7
C Marriott
Clarence United
1
C Vervaart
Taroona FC
15
2
C Walters
Beachside
7
D Sproule
Clarence United
17
D Sutcliffe
South East United
15
7
D Hoskins
South Hobart Red
9
1
D Partridge
Huon Valley
13
14
D Bangu
South Hobart Red
13
5
D Osman
Beachside
11
2
D Kaat-Powell
Taroona FC
14
D Chamali
South Hobart Blue
12
D Batchelder
Cygnet Sea Dragons
15
1
D Boks
Cygnet Sea Dragons
15
21
D Diafokeris
Hobart Zebras
11
D Boxhoorn
Huon Valley
15
6
D King
South Hobart Red
1
E Shepherd
South Hobart Red
12
2
E Hennekam
Cygnet Sea Dragons
15
E Plater
Cygnet Sea Dragons
14
E Griggs
South East United
14
9
E O’mahoney
South Hobart Red
7
E Rogers
Clarence United
15
E Sayers
Cygnet Sea Dragons
15
E Sims
Clarence United
15
3
E Manley
South Hobart Blue
9
E Swain
South Hobart Blue
13
F Murphy
Taroona FC
14
F Latimer
Beachside
10
1
F Mcdowell
Huon Valley
13
4
F Wise
South Hobart Blue
10
F Bellars
South East United
5
G Garcia
Hobart Zebras
15
G Edgar
South Hobart Blue
10
G Denekew
South Hobart Red
1
G Richards
Beachside
4
G Choi
South Hobart Red
11
G Roberts
Clarence United
16
H Hame
Clarence United
16
2
H Wickins
Taroona FC
15
H Noor
Hobart Zebras
14
H Oates
South Hobart Red
1
H Tadd
South Hobart Red
1
2
H Barclay
Hobart Zebras
13
H Hurd
Clarence United
1
H Cleaver
Clarence United
16
2
H Costello
South East United
1
H Michel
Beachside
14
H Blacklow
South Hobart Red
2
2
H Byers
South East United
15
3
H Purchas
Clarence United
17
3
H Sansom
Hobart Zebras
9
I Mastrocola-Simon
South Hobart Blue
2
I O'Rourke
South Hobart Blue
13
J Don
Clarence United
17
2
J Knowles
Beachside
7
J Trewin
Taroona FC
13
J Hardie
Taroona FC
15
J Lancaster
South Hobart Blue
1
J Thayer
Beachside
4
J Beecroft
Cygnet Sea Dragons
13
5
J Terry
Huon Valley
15
25
J Massey
Cygnet Sea Dragons
15
1
J Giannis
South Hobart Red
*
2
J Skinner
Beachside
13
J Roland
South East United
14
2
J Juju
South Hobart Red
7
3
J Terhell
South Hobart Red
1
J Harding
South Hobart Red
11
J Lincolne-Lomax
South Hobart Blue
1
1
J Clement
Taroona FC
14
J King
Taroona FC
13
2
J Probert
South Hobart Blue
1
J Sykes
South Hobart Red
*
2
K Anning
South Hobart Red
2
K Reddy
Cygnet Sea Dragons
15
K Robinson
South Hobart Red
1
K Howe
Taroona FC
14
K Fieldhouse
Taroona FC
11
1
K Meikle
Huon Valley
14
K Petit
Huon Valley
14
L Brennan
Hobart Zebras
11
L Semmler
South Hobart Blue
*
2
3
L Joyce
Beachside
3
1
L Dawkins
South Hobart Red
1
1
L Sharman
South Hobart Blue
14
2
L Legosz
South East United
12
2
L Sigrist
Beachside
13
2
L Schofield
South Hobart Blue
1
L Pennacchio
Cygnet Sea Dragons
6
L Pastorino
Taroona FC
15
L Pitt
Taroona FC
15
L Fleischmann
Beachside
1
L Booth
South Hobart Blue
8
L Roberts
South Hobart Blue
1
L Hills
Clarence United
17
6
L Smith
Huon Valley
15
3
M Lee
South Hobart Blue
1
M Appleby
South East United
9
M Scavone
South Hobart Red
2
M Symington
Clarence United
17
12
M Williams
Beachside
15
2
M Nidorfer
Hobart Zebras
15
2
M Kukola
South Hobart Blue
11
M Cook
South Hobart Red
12
3
M Hurd
South Hobart Red
1
2
M Mcintosh
South Hobart Blue
1
M Tarte
South Hobart Blue
1
M Sultan
Taroona FC
15
6
N Coles
Huon Valley
15
N Nicholls
South East United
5
N Stirling
Beachside
12
N Anning
South Hobart Blue
*
3
N Galligan
South Hobart Blue
12
1
N Gurung
Hobart Zebras
7
O Forsman
Hobart Zebras
14
O Thomas
South Hobart Red
13
1
O Winn
South Hobart Red
1
O Howard
South Hobart Red
2
2
P Robbie
Huon Valley
15
P Silasalung
Cygnet Sea Dragons
7
1
R Bradford
Beachside
2
1
R Navidad-Hewer
Taroona FC
15
4
R Murtagh
Huon Valley
15
1
R Walker
Cygnet Sea Dragons
9
R Nicholls
South Hobart Red
12
R Boscoe
Clarence United
17
13
S Curtain
Beachside
1
S Hawkey
Clarence United
17
5
S Hawkins
Beachside
15
1
S Sartori
South East United
14
25
S Fenney
Beachside
9
2
S Kile
Huon Valley
15
S Lancaster
South Hobart Blue
1
S Rooks
Beachside
1
S Giannis
South Hobart Red
*
2
T Hennekam
Cygnet Sea Dragons
1
T Daengdej
South Hobart Red
13
T Bryan
South East United
12
T Cane
Taroona FC
15
2
T Gosnell
South Hobart Red
4
1
T Honey
South Hobart Red
1
T Hyland
Clarence United
1
T Pearshouse
Taroona FC
13
T Watson
South Hobart Red
*
2
T Garner
Cygnet Sea Dragons
14
T Carroll
South Hobart Blue
1
1
T Grainger
Taroona FC
15
1
W Johnson
South East United
3
W King
South Hobart Red
*
2
W Lukianenko
Hobart Zebras
10
W Burch
Beachside
1
W Jones
Beachside
12
8
W Lennard
South East United
15
W Massie
Clarence United
2
Z Curtain
Cygnet Sea Dragons
9
5
Z Pavlides
Beachside
4
1
Z Simcox
Cygnet Sea Dragons
15
Z Ackroyd
South East United
15
5
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started