Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Championship 1
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2021 National Premier Leagues Tasmania
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Men A
Futsal KSC - Social Men B
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U11/12
Futsal KSC - U14/15
HBT - u10 Boys A
HBT - u10 Boys B
HBT - u10 Girls
HBT - u11 Boys
HBT - u12 Boys A
HBT - u12 Boys B
HBT - u12 Girls
HBT - u13 Boys
HBT - u14 Boys A
HBT - u14 Boys B
HBT - u14 Girls
HBT - u15 Boys A
HBT - u15 Boys B
HBT - u16 Boys
HBT - u16/17 Girls
HBT - u18 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u8 Mixed
KSC - Social Men
KSC - Social Men A
KSC - Social Men B
KSC - Social Men Grading
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Women
KSC - u10 Boys
KSC - u11
KSC - u11
KSC - u11 Boys
KSC - u12 Boys
KSC - u13
KSC - u13 Boys
KSC - u16
KSC - u16 Boys
KSC - u7 Boys
KSC - u8 Boys
Lakoseljac Cup
LTN - u11 Boys
LTN - u12 Boys
LTN - u14 Boys
LTN - u16 Boys
LTN - u8 Boys
LTN - u9 Boys
nil
North West Youth Girls
North West Youth Under 14
Northern Championship 1
Northern Championship Men
Northern Championship Under 16
Northern Championship Under 18
Northern Championship Women
Northern Tasmanian Socials
Northern Tasmanian Socials Cup
Premier Men
Social Men A
Social Men B
Social Men C
Social Men D
Social Men E
Social Men F
Social Men G
Social Mixed A
Social Mixed B
Social Mixed C
Social Women A
Social Women B
Southern Championship
Southern Championship 1
Southern Championship 2
Southern Championship 2 Cup
Southern Championship 3
Southern Championship 3 Cup
Southern Championship 4 Cup
Southern Championship 5
Southern Championship 5 Cup
Southern Championship 6 Cup
Southern Junior Youth Girls Tier 1
Southern Junior Youth Girls Tier 2
Southern Senior Youth Girls
Southern Women's Championship
Southern Women's Championship 1
Southern Women's Championship 2
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16
Southern Youth Under 18
Women's Statewide Cup
Women's Super League
Youth Summer Senior Youth Girls
Youth Summer Series - Junior Youth Girls
Youth Summer Series Under 13 Tier 1
Youth Summer Series Under 13 Tier 2
Youth Summer Series Under 14 Tier 1
Youth Summer Series Under 14 Tier 2
Youth Summer Series Under 15 Tier 1
Youth Summer Series Under 15 Tier 2
Youth Summer Series Under 16 Tier 1
Youth Summer Series Under 16 Tier 2
Youth Summer Series Under 18
NPL Summer Cup
Social Champions League Tier 1
Social Champions League Tier 2
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Southern Championship Summer Cup
Women's Summer Cup
Southern Championship 4
Southern Championship 6
Statewide Under 20s
Fixtures/Results
Southern Championship 1
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
M Smith
South Hobart
22
21
3
F Bridge
Taroona FC
10
17
C Winter
Lions SC1
21
16
2
K Robinson
South Hobart
21
15
1
H Ralph
Taroona FC
19
13
1
R Amani
Olympia FC Warriors
16
12
4
D Onuigbo
South East United
16
10
J Schofield
South Hobart
16
10
1
M Michael
South Hobart
20
10
2
B Watson
Glenorchy Knights
20
9
1
1
M Neville
South East United
5
9
D Boulter
Glenorchy Knights
19
8
2
R Boscoe
Clarence Zebras
20
8
1
F Natoli
Taroona FC
17
7
Y Ware
South Hobart
20
6
L V Robins
South Hobart
21
5
1
M Bulis
Olympia FC Warriors
12
5
N Goodsir
South Hobart
13
5
1
T Dove
Taroona FC
9
5
1
T Brkic
Glenorchy Knights
16
5
A Clarke
Taroona FC
17
4
B Karia
Glenorchy Knights
19
4
1
T Fleming
South Hobart
21
4
1
A Taylor
Taroona FC
3
3
G Deayton
Lions SC1
8
3
G Ivanov
Glenorchy Knights
8
3
G Thapa
Olympia FC Warriors
10
3
2
H Alnasser
Clarence Zebras
17
3
3
1
J Maundrill
Clarence Zebras
18
3
J Richardson
Glenorchy Knights
13
3
2
K W Chan
Olympia FC Warriors
19
3
M Nowicki
Taroona FC
1
3
1
M Sarris
Metro FC
12
3
S Randall
Clarence Zebras
8
3
S Sartori
South East United
6
3
S Refaei
Lions SC1
12
3
S Reibel
Clarence Zebras
17
3
2
S Harms
Lions SC1
22
3
B Oh
Taroona FC
7
2
C Harms
Lions SC1
22
2
C Roberts
Olympia FC Warriors
13
2
4
E Hoysted
Olympia FC Warriors
9
2
E Griggs
South East United
9
2
E Arnold
Olympia FC Warriors
3
2
F Mcguire
Taroona FC
5
2
1
F Lagu
Glenorchy Knights
4
2
1
G Wailes
Lions SC1
13
2
H Singh
South East United
13
2
2
J Stevens
Taroona FC
16
2
2
O Blackborrow
South East United
7
2
2
R Daley
Lions SC1
14
2
S Woolley
Glenorchy Knights
21
2
1
S Botte
South Hobart
17
2
1
1
T Botterill-James
South East United
15
2
1
T Woolley
Clarence Zebras
13
2
1
W Roberts
Glenorchy Knights
6
2
2
A Gurung
Olympia FC Warriors
20
1
A Bett
Taroona FC
14
1
A Sella
Metro FC
1
1
A Brown
South Hobart
2
1
A Rohner
Taroona FC
9
1
A Hadfield
Clarence Zebras
7
1
B Wells
Glenorchy Knights
2
1
B Gaskell
Clarence Zebras
7
1
B Booker
Metro FC
21
1
1
C Reinhardt
Beachside
4
1
1
C Ordunze
Glenorchy Knights
5
1
C Bastock
South Hobart
10
1
1
D Williams
Metro FC
1
1
1
D Cooper
Lions SC1
2
1
D Kunwar
Olympia FC Warriors
2
1
E Bosco
Glenorchy Knights
2
1
E Medhurst
Clarence Zebras
10
1
1
G Russell-King
Clarence Zebras
14
1
I Haas
South East United
5
1
J Pickett
Glenorchy Knights
8
1
J Mazzone
South Hobart
16
1
J O'Keefe
South Hobart
5
1
J Sherman
Glenorchy Knights
1
1
J Gardner
Taroona FC
8
1
J Hey
South Hobart
1
1
J Neya
Glenorchy Knights
1
1
J Dingjan
Glenorchy Knights
15
1
3
J Houston
Olympia FC Warriors
13
1
2
J Kokkoris
Taroona FC
10
1
K Kemp
Glenorchy Knights
10
1
1
L Fullbrook
South East United
18
1
L Ransome
Taroona FC
20
1
5
M Aliste
Lions SC1
20
1
2
M Hart
Lions SC1
16
1
M Reardon
Clarence Zebras
1
1
M Stephens
Lions SC1
1
1
N Kains
Taroona FC
18
1
1
1
O Maxwell
Taroona FC
1
1
R Andrews
Lions SC1
1
1
R Moynihan
South East United
11
1
S Jones
South Hobart
21
1
1
T Atwell
Clarence Zebras
2
1
U Tucceri
South Hobart
5
1
Z Hudspeth
Lions SC1
1
1
Z Wright-Dawes
Clarence Zebras
4
1
A Azab
Olympia FC Warriors
4
A Featherstone
Clarence Zebras
15
A Mackay
Lions SC1
19
A Crane-French
Lions SC1
2
A Calvert
South East United
15
2
A Ditton
Clarence Zebras
13
A Tween
Olympia FC Warriors
6
A Chamali
Olympia FC Warriors
13
A Boxall
Glenorchy Knights
5
A Magar
Olympia FC Warriors
3
A Moore
South East United
5
1
A Ntumba
Hobart United
20
1
A Tate
South East United
15
A Poole
Lions SC1
2
A Appleby
South East United
1
A V D Hek
Lions SC1
4
A G Ferreira
South Hobart
5
B Karia
Glenorchy Knights
13
1
B Armstrong
Lions SC1
6
B Hart
Glenorchy Knights
20
1
B Reyenga
Clarence Zebras
12
B Cavanagh
Lions SC1
1
B Woolley
South East United
5
B Adams
South East United
15
B Anderson
Metro FC
8
C Griffin
Glenorchy Knights
1
C Ellis
Lions SC1
1
C Baker
Glenorchy Knights
3
C Birch
Clarence Zebras
3
C D Castro
South East United
10
1
C Bentley
Clarence Zebras
15
C Howcroft
Taroona FC
1
C Kannegiesser
Clarence Zebras
13
1
C Tsakiris
Olympia FC Warriors
3
C Sayers
Lions SC1
7
C Barrett
Lions SC1
5
C Mcguinness
Olympia FC Warriors
12
C Bain
South Hobart
2
D Sutcliffe
South East United
1
D Conway
Lions SC1
1
D Cowen
Lions SC1
1
D Carey
Taroona FC
18
1
D Abbott
Taroona FC
1
D Bloomfield
Lions SC1
3
D Lodu
South East United
4
1
D Diafokeris
Clarence Zebras
18
D Flannagan
South East United
1
D Hobson
South East United
17
3
E Reynolds
Clarence Zebras
1
E D Vries
South Hobart
3
E Kounelis
Clarence Zebras
1
E Clements
Lions SC1
1
E Rodgers
Lions SC1
1
F Baddiley
Olympia FC Warriors
1
F Crespan
Clarence Zebras
1
F Lunden
Lions SC1
3
F Hooper
Taroona FC
2
G Easton
Lions SC1
4
G Hallard
Glenorchy Knights
7
2
G Choi
South Hobart
1
G Gurung
Glenorchy Knights
14
H Rezaie
South Hobart
9
H Nguyen
Olympia FC Warriors
7
H Cox
Clarence Zebras
1
H Huigsloot
Glenorchy Knights
1
H Lange
Clarence Zebras
9
H Oates
South Hobart
7
H Semmens
South East United
8
1
H Tadd
South Hobart
19
2
H Duffy
Olympia FC Warriors
10
1
H Mckenna
Clarence Zebras
15
1
H Fletcher
Clarence Zebras
*
5
H Graham
Glenorchy Knights
11
I Subek
South East United
1
I Scott
Taroona FC
5
I Semmler
Taroona FC
21
J Barron
South East United
3
J Bearman
Lions SC1
14
J Hudspeth
Taroona FC
17
J Keramea
University S.C.
5
1
J Kupsch
Glenorchy Knights
2
J Mctye
Taroona FC
7
J Ebini
South East United
1
J Clothier
Olympia FC Warriors
1
J Hall
Olympia FC Warriors
1
J Herbert
Taroona FC
7
J Morrisby
Olympia FC Warriors
18
J Petersen
Lions SC1
1
J French
Glenorchy Knights
14
J Hayers
Olympia FC Warriors
2
J Cherry
Taroona FC
2
J Kingston
South East United
16
J Ross
Lions SC1
1
J Pender
South East United
16
4
J Bush
Lions SC1
13
J Koopman
South Hobart
5
J Mason
South East United
2
J O Marris
Taroona FC
15
J Ojwiya
Lions SC1
1
J Cavarretta
Hobart United
7
1
J Philpott
Clarence Zebras
1
J Jules
Hobart United
15
1
J Cacic
Glenorchy Knights
18
J Banks
Olympia FC Warriors
18
J Bailey
South East United
12
J Wilton
Glenorchy Knights
1
J Wright
Taroona FC
22
J Clutterbuck
Glenorchy Knights
19
1
J Ho
Glenorchy Knights
2
J Nichols
Metro FC
5
J Otto
South Hobart
1
K Pitt
Glenorchy Knights
4
K Ollerhead
Olympia FC Warriors
1
K Miley
Clarence Zebras
9
K Shelton
Lions SC1
4
K Philpott
Clarence Zebras
2
K Papapostolou
Glenorchy Knights
17
K Grillas
Olympia FC Warriors
3
1
L Ma
Clarence Zebras
1
L Pullen
South East United
6
L Tubb
Taroona FC
1
L Misra
Olympia FC Warriors
12
3
L Wilcock
Olympia FC Warriors
3
L Tewson-Clay
Lions SC1
12
M Hastie
Olympia FC Warriors
17
5
M Casboult
Olympia FC Warriors
1
M Puli
Olympia FC Warriors
17
1
M Ditton
Clarence Zebras
15
M Graham
Clarence Zebras
8
M Hall
Lions SC1
1
M Johnson
Taroona FC
2
M Koutoulis
South Hobart
4
M Oswin
Clarence Zebras
4
M Anderson
Newtown Eagles
1
M Charlton-Fitzgerald
South East United
9
2
M Hurd
South Hobart
22
M Walton
Lions SC1
20
M Lukic
Lions SC1
7
M Tarte
South Hobart
3
M Voss
South East United
1
M Taban
South East United
3
1
N Bonnitcha
Glenorchy Knights
1
N Cuthbertson
Lions SC1
1
N Fraraccio
South Hobart
1
N Roland
South East United
1
N Stolp
South East United
6
N Taylor
South East United
8
O Waters
Glenorchy Knights
13
P Doherty
Olympia FC Warriors
5
1
P Kenna
Olympia FC Warriors
5
P Cartwright
South East United
7
P Gale
Taroona FC
1
P Mceldowney
Lions SC1
2
P Neupane
Glenorchy Knights
4
1
R Thapa
Olympia FC Warriors
6
R Pitchford
Clarence Zebras
2
R Chhetri
Olympia FC Warriors
1
R Giri
Olympia FC Warriors
5
R Williams
Taroona FC
1
R Ayres
Taroona FC
1
R Snow
Taroona FC
1
S Ash-Williams
Lions SC1
1
S Johnson
Taroona FC
2
S Kelly
South East United
4
S Mcguire
South East United
4
1
S Stankovich
Clarence Zebras
1
S Johnson
Lions SC1
7
T Kingston
Lions SC1
5
T Tolhurst
Olympia FC Warriors
1
T Bennett
Glenorchy Knights
1
T Cordell
South Hobart
1
T Hyland
Clarence Zebras
9
T Lewis
Lions SC1
2
T Walpole
South Hobart
1
T Coates
Clarence Zebras
9
T Parrott
Taroona FC
4
T Burrett
Clarence Zebras
16
1
T Moss
Lions SC1
2
1
T Damm
South East United
10
V Turner
Lions SC1
8
W Perkinson
Metro FC
2
W Herweynen
Lions SC1
2
W King
Lions SC1
1
1
W Darling
Taroona FC
2
W Lennard
South East United
1
W Simaan
Olympia FC Warriors
1
X Brudenell
Clarence Zebras
4
1
Z Ahmed-Zeki
Lions SC1
7
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started