Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Under 16 Youth A
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
Under 12 Boys Futsal Division A
Under 12 Boys Futsal Division B
14/15 Girls Futsal
2017 Challenge League
2017 Futsal Women's Social
2017 Futsal- Men's Division A
2017 Futsal- Men's Division B
2017 Futsal- Men's Division C
2017 Futsal- Men's Division D
2017 Futsal- Men's Premier League
2017 Futsal- Mixed Division A
2017 Futsal- Mixed Division B
2017 Futsal- Women's Premier League
2017 Lakoseljac Cup
2017 Men's Northern Championship
2017 Men's Northern Championship 1
2017 Men's Southern Championship
2017 Men's Southern Championship 1
2017 North West Youth Boys
2017 North West Youth Girls
2017 Northern Championship Under 18
2017 Statewide Vase
2017 Women's Northern Championship
2017 Women's Southern Championship
2017 Women's Statewide Cup
2017 Womens Championship 1
Division B/Social Summer Cup
Futsal Under 10's (Launceston)
Futsal Under 11's (Launceston)
Futsal Under 12's (Launceston)
Futsal Under 13's (Launceston)
Futsal Under 14's (Launceston)
Futsal Under 16's (Launceston)
Futsal Under 9's (Launceston)
Junior Youth Girls
League Cup 2017
Mens Division A Summer Cup
Northern League 2
NPL Summer Series
Over 35
PFD Women's Super League
PS4 National Premier Leagues - Tasmania
Senior Youth Girls
Social Women's Summer Cup
The Conference
The Conference 1 Pool A
The Conference 1 Pool B
The Conference 1 Pool C
Under 10 Boys Futsal Division A
Under 10 Boys Futsal Division B
Under 11 Boys Futsal Division A
Under 11 Boys Futsal Division B
Under 12 Girls Futsal
Under 13 Boys Futsal
Under 13 Youth A
Under 13 Youth B
Under 13 Youth C
Under 14 Boys Futsal Division A
Under 14 Boys Futsal Division B
Under 14 Youth A
Under 14 Youth B
Under 15 Boys Futsal Division A
Under 15 Boys Futsal Division B
Under 15 Youth A
Under 16 Boys Futsal Division A
Under 16 Boys Futsal Division B
Under 16 Youth A
Under 16 Youth B
Under 18 A
Under 18 B
Under 18 Summer Cup
Under 7 Boys Futsal
Under 8 Boys Futsal
Under 9 Boys Futsal
Women's Division A Summer Cup
Year 9-10 Girls Futsal
Under 20 Statewide Cup
Fixtures/Results
Under 16 Youth A
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Swift
New Town Eagles
13
1
A Olaco
New Town Eagles
15
2
A Ditton
Hobart Zebras
15
A Ross
New Town Eagles
7
A Exarhakos
Olympia FC Warriors
12
1
A Richards
Hobart Zebras
3
A Smith
Beachside
14
1
A R Jafari
New Town Eagles
1
A Sadath
Hobart Zebras
15
11
A Bird
Beachside
13
6
A Ghising
New Town Eagles
15
B Karia
New Town Eagles
15
B Kingston
Olympia FCW Blue
2
B Wells
Hobart Zebras
8
B Downham
Hobart Zebras
15
2
B Curtis
Olympia FC Warriors
11
2
1
B Cooper
U16 McKay
15
2
1
B A Maamar
Olympia FC Warriors
11
B Blackett
Kingborough Lions
13
3
B Muir
Beachside
8
1
C Smith
Olympia FC Warriors
*
4
4
C Boonstra
Kingborough Lions
13
C Nicholls
Olympia FCW Blue
3
C Ellis
Kingborough Lions
10
2
C Urquhart
Beachside
4
C Williams
New Town Eagles
13
C Clark
Hobart Zebras
15
C Sayers
Kingborough Lions
11
4
C Bastock
Kingborough Lions
1
C Anderson
New Town Eagles
13
1
D Swain
U16 SH Fle
3
D Wright
U16 SH Fle
3
D Gorniak
Hobart Zebras
10
6
D Gates
Kingborough Lions
3
E Staley
U16 SH Fle
3
1
E Salter
U16 SH Fle
3
1
E Tatton
Kingborough Lions
1
E Bradford
Beachside
10
E Clements
Olympia FCW Blue
3
2
E Craw
Beachside
11
4
E Cantwell
U16 SH Fle
3
1
E Mason
Kingborough Lions
1
E Sloan
Olympia FC Warriors
13
4
F Kinghorn-Lewis
U16 SH Fle
3
F Fletcher
Hobart Zebras
10
F Mcguire
U16 SH Fle
3
F Turton
New Town Eagles
10
G Alcock
Beachside
13
5
H Grafanakis
Hobart Zebras
3
H Rhodes
Olympia FCW Blue
3
2
H Black
Olympia FC Warriors
*
14
H Harcourt
Hobart Zebras
15
2
H Young
Beachside
3
3
H Aiton
Hobart Zebras
11
H Hurd
U16 SH Fle
3
1
H Luders
Beachside
6
H Fletcher
Hobart Zebras
11
2
H Mcshane
Hobart Zebras
2
H Richardson
Olympia FCW Blue
3
I Subek
Kingborough Lions
14
2
J Casboult
Olympia FCW Blue
3
J Duffy
Olympia FC Warriors
13
J Mullen
Hobart Zebras
14
J Straatsma
Kingborough Lions
13
1
J King
U16 SH Fle
3
J Hayers
Kingborough Lions
11
2
J Parish
Olympia FC Warriors
12
20
J Pullen
Hobart Zebras
3
J Anderson
Beachside
12
1
J Hall
Kingborough Lions
5
3
1
J Hamilton
Beachside
3
J Laurence
Hobart Zebras
13
J Bush
Kingborough Lions
11
J Fowler
Kingborough Lions
7
J Lewincamp
Beachside
12
9
J Oh-Marris
U16 SH Fle
2
J Jones
Kingborough Lions
6
J Hadolt
Olympia FCW Blue
3
J Jones
Hobart Zebras
4
J Pitt
New Town Eagles
15
1
J Boks
Kingborough Lions
1
K Mccarthy
Olympia FC Warriors
3
2
K Hatcher
Olympia FCW Blue
3
K Lucas
Olympia FC Warriors
*
16
2
K Ryan
New Town Eagles
14
2
K Pavlides
Olympia FC Warriors
12
K Liu
Kingborough Lions
7
K Shelton
Kingborough Lions
14
1
K Moschogianis
Olympia FC Warriors
13
L V Robins
U16 SH Fle
3
L Toselli
Beachside
14
3
L Kalmeijer
Kingborough Lions
1
L Dzalakowski
Kingborough Lions
5
L Howell
New Town Eagles
11
1
L Baddiley
Olympia FC Warriors
2
1
M Hastie
U16 SH Fle
2
M Rees
Olympia FCW Blue
3
1
M Attfield
Olympia FC Warriors
2
5
M Goldsmith
Beachside
10
4
1
M Roberts
Beachside
14
1
1
M Waters
Hobart Zebras
3
M Gardner
Beachside
2
M Borg
Olympia FCW Blue
3
M Hardie
Kingborough Lions
11
M Harris
Olympia FC Warriors
3
M Hayers
Kingborough Lions
1
M Tarte
U16 SH Fle
1
M Warrington
Olympia FCW Blue
3
N Reid
Hobart Zebras
8
N Smith
Kingborough Lions
9
N Barwick
New Town Eagles
14
1
N Revell
New Town Eagles
4
N V Stieglitz
Kingborough Lions
13
3
N Westenberg
Beachside
14
1
N Gibson
Beachside
14
7
N Gardner
U16 SH Fle
1
O Davis
Olympia FC Warriors
12
6
O Schwarz
Olympia FC Warriors
13
5
1
P Quinlan
Olympia FC Warriors
13
3
P Ollington
Kingborough Lions
13
1
P Pavlides
Beachside
13
P Savage
Beachside
1
2
R Law
Beachside
5
S Koutoulis
U16 SH Fle
3
S Berezansky
New Town Eagles
15
3
4
S Botte
Hobart Zebras
15
4
2
S Cummins
Olympia FC Warriors
13
3
S Goodsir
U16 SH Fle
3
1
S Mulcahy
Beachside
3
S Vivarelli
Kingborough Lions
3
S P Roach
Hobart Zebras
10
5
T Myler
Beachside
13
T Kingston
Olympia FC Warriors
8
T Fewkes
New Town Eagles
15
T Walpole
U16 SH Fle
2
1
T Ostapowicz
New Town Eagles
13
1
T Butler
New Town Eagles
15
1
T Benefield
New Town Eagles
6
1
T Penwright
Olympia FC Warriors
12
15
T Shadwick
Olympia FCW Blue
3
V G Verma
Hobart Zebras
14
1
W Mcgregor
Olympia FCW Blue
3
W Richardson
U16 SH Fle
3
W Tomlin
Hobart Zebras
1
Y Anagnostis
Beachside
8
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started