Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Under 13's Boys Blue 2016 (Red/Green)
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2016 Lakoseljac Cup (Westfield FFA Cup Qualifiers)
2016 League Cup
Hobart Junior Youth Girls Futsal
Hobart Men's Premier League Futsal
Hobart Mixed Social Futsal Division A
Hobart Mixed Social Futsal Division B
Hobart Senior Youth Girls Futsal
Hobart Social Men's Futsal Division A
Hobart Social Men's Futsal Division B
Hobart Social Men's Futsal Division C
Hobart Social Men's Futsal Division D
Hobart Social Men's Futsal Division E
Hobart Social Women's Futsal
Hobart Under 10 Futsal A
Hobart Under 10 Futsal B
Hobart Under 11 Futsal A
Hobart Under 11 Futsal B
Hobart Under 11/12 Girls Futsal
Hobart Under 12 Futsal A
Hobart Under 12 Futsal B
Hobart Under 13 Futsal A
Hobart Under 13 Futsal B
Hobart Under 14 Futsal A
Hobart Under 14 Futsal B
Hobart Under 15/16 Futsal Div A
Hobart Under 15/16 Futsal Div B
Hobart Under 7 Futsal Div A
Hobart Under 7 Futsal Div B
Hobart Under 8 Futsal
Hobart Under 9 Futsal A
Hobart Under 9 Futsal B
Hobart Women's Premier League Futsal
Junior Youth Girls Cup 2016
Launceston Under 10 Futsal
Launceston Under 11 Futsal
Launceston Under 12 Futsal
Launceston Under 13 Futsal
Launceston Under 14/15 Futsal
Launceston Under 16 Futsal
Launceston Under 7/8 Futsal
Launceston Under 8 Futsal
Launceston Under 9 Futsal
North West Under 14 Boys 2016
North West Under 15 Girls 2016
North West Under 16 Boys 2016
Northern League 2 - 2016
PFD Women's Super League
Senior Youth Girls Cup 2016
Southern Under 13's Boys Blue 2016 (Red/Green)
Southern Under 13's Youth Cup
Southern Under 14's Youth Cup
Southern Under 16's Youth Cup
PS4 National Premier Leagues - Tasmania
Challenge League
Southern Under 18's
Southern League 1 2016
Southern Championship for Men
Southern Championship 1 Men
Southern League 2 2016
Southern Championship Women
Southern League 3 2016
Summer Cup Mens Division A
Southern Over 35's 2016
Summer Cup Women's Division A
Southern Women's League 1 2016
Summer Cup Under 18s
Social Men's Summer Cup
Social Women's Summer Cup
Under 18's Statewide Cup
Northern Championship for Men
Northern Championship 1 Men
Northern Championship U18s
Northern Championship Women
2016 Statewide Social VASE
Southern Under 13 Boys Black 2016
Junior Youth Girls 2016
Southern Under 14 Boys Black 2016
Senior Youth Girls 2016
Southern Under 14 Boys Green 2016
Southern Under 14 Boys Red 2016
Southern Under 16 Boys Black 2016
Southern Under 16 Boys Green 2016
Southern Under 16 Boys Red 2016
Southern Championship 1 for Women
Fixtures/Results
Southern Under 13's Boys Blue 2016 (Red/Green)
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Rooney
Glenorchy Knights
5
1
A Forrest
BRI
8
2
A Allen
BRI
9
A Nelson
BRI
9
1
A Allie
SFC
9
2
A Daly
KL
7
A Pepper
SFC
10
A Kidd
U13 SHFCG
9
13
A R Gooley
U13 SHFCG
9
A Mommers
Huon Valley
2
A L Polacheck
U13 SHFCG
9
A Hutchins
U13 SHFCG
9
B Cowen
Glenorchy Knights
9
1
B Mulcahy
B'SIDE
9
4
B Campbell
BRI
7
6
B Lewis
B'SIDE
9
1
B Legg
KL
7
1
B Lynch
U13 Blue
7
B Campbell
BRI
9
17
B O'Brien
Glenorchy Knights
4
B Woolley
Sth East Utd
8
3
B Williams
U13 SHFCG
9
B Gadon
U13 SHFCG
9
3
B Greig
BRI
9
C Coleman
Huon Valley
3
1
C Walton
Sth East Utd
1
C Graham
U13 Blue
10
2
C Robbie
Huon Valley
3
C Burbury
B'SIDE
9
C Goodwin
Sth East Utd
1
1
D Sutcliffe
Sth East Utd
8
4
D Hoskins
U13 Blue
6
1
D Layng
SFC
10
1
D Yates
Sth East Utd
1
D Keil
Sth East Utd
2
D Boxhoorn
Huon Valley
3
D Midson-Laredo
Glenorchy Knights
7
4
D Murphy
B'SIDE
9
D Rollins
SFC
8
2
E Reynolds
U13 Blue
1
E Wilkins
U13 Blue
1
E Lanting
SFC
10
E Swain
U13 SHFCG
9
F Lunden
Huon Valley
3
F D Kievit
SFC
9
F Caro
KL
6
1
F Sherwood
Glenorchy Knights
6
2
F Hooper
KL
1
H Febey
Sth East Utd
8
H Marino
U13 SHFCG
9
3
H Huigsloot
Glenorchy Knights
4
2
H Winger
BRI
8
H Barnhoorn
U13 Blue
1
H Madden
BRI
8
H Dibenedetto
B'SIDE
8
H Millington-Schwan
Huon Valley
3
1
J Dalton
KL
1
J Giudici
SFC
1
1
J Green
Glenorchy Knights
9
J Hall
KL
7
J Eaves
Huon Valley
3
J Rowley
KL
6
J Moore
BRI
9
J Gutteridge
U13 Blue
1
J Massey
Huon Valley
3
3
J Mazzone
U13 Blue
10
4
J Mcewan
SFC
10
J Khan
U13 SHFCG
9
1
J Roland
Sth East Utd
1
J Hallett
Sth East Utd
8
J Bachmayer
KL
7
J Gillard
Sth East Utd
2
J Watkins
BRI
9
J Nair
Glenorchy Knights
4
J Wilson
Sth East Utd
8
2
J Bird
B'SIDE
8
J Mallick
U13 Blue
6
J Mcshane
Glenorchy Knights
2
3
J Verdouw
SFC
10
2
J Watling
U13 Blue
1
J Clues
U13 Blue
1
J Mansbridge
KL
7
J Moate
BRI
9
1
J Kingston
Glenorchy Knights
8
3
J Trembath
BRI
7
J Bradley
Huon Valley
2
J Hanigan
U13 Blue
10
J Hwaba
KL
7
1
J N Beck
KL
3
J Wall
Glenorchy Knights
1
1
K Harris
BRI
6
K Reardon
U13 SHFCG
9
K Papapostolou
BRI
9
3
K Geeves
BRI
8
K Curtain
Glenorchy Knights
1
L Nilsson
Glenorchy Knights
7
L Doi
U13 SHFCG
9
L Jones
SFC
10
L Storey
Sth East Utd
8
L Vincent
U13 Blue
8
9
L Dalla-Fontana
U13 Blue
3
L Anderson
B'SIDE
6
L Booth
U13 SHFCG
9
1
L Roberts
U13 SHFCG
9
3
L Allie
KL
7
M Smith
Glenorchy Knights
9
M Stagg
Glenorchy Knights
9
M Severini
SFC
7
M Appleby
Sth East Utd
8
3
M Vail
Sth East Utd
5
4
M Woolley
Sth East Utd
1
M Shelverton
KL
7
M Deacon
BRI
8
M Giuliani
Sth East Utd
5
M O'May
U13 Blue
8
1
M Richardson
U13 Blue
8
M Young
KL
6
M Clifford
B'SIDE
8
M Tarte
U13 Blue
*
5
N Adlem
SFC
10
2
N Nicholls
Sth East Utd
8
N Roland
Sth East Utd
1
N Stratemeier
U13 Blue
8
9
O Alexander
KL
7
O Benz
B'SIDE
8
O Ody
SFC
4
P Mclaren
B'SIDE
9
P Wood
U13 SHFCG
8
R Smith
Sth East Utd
1
R Smith
Sth East Utd
8
R Cabrera
KL
7
R Pritchard
U13 Blue
7
3
R Kent
SFC
10
9
S Berwick
U13 Blue
*
15
4
S Mariel
Glenorchy Knights
10
S Butler
KL
7
S Fenney
B'SIDE
4
S Lang
Sth East Utd
8
3
S Wilkinson
B'SIDE
8
7
S Kalogeropoulos
B'SIDE
8
2
T Neal
U13 Blue
1
T Ralph
Glenorchy Knights
8
1
T Gibson
Huon Valley
3
T M - Skinner
Glenorchy Knights
8
T Hartill
Glenorchy Knights
2
2
W Mcdonough
U13 Blue
9
10
W Lennard
Sth East Utd
3
X Herbert
B'SIDE
8
2
Z Butchart
Glenorchy Knights
*
10
Z Pavlides
B'SIDE
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started