Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Statewide Under 20s
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2021 National Premier Leagues Tasmania
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Men A
Futsal KSC - Social Men B
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U11/12
Futsal KSC - U14/15
HBT - u10 Boys A
HBT - u10 Boys B
HBT - u10 Girls
HBT - u11 Boys
HBT - u12 Boys A
HBT - u12 Boys B
HBT - u12 Girls
HBT - u13 Boys
HBT - u14 Boys A
HBT - u14 Boys B
HBT - u14 Girls
HBT - u15 Boys A
HBT - u15 Boys B
HBT - u16 Boys
HBT - u16/17 Girls
HBT - u18 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u8 Mixed
KSC - Social Men
KSC - Social Men A
KSC - Social Men B
KSC - Social Men Grading
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Women
KSC - u10 Boys
KSC - u11
KSC - u11
KSC - u11 Boys
KSC - u12 Boys
KSC - u13
KSC - u13 Boys
KSC - u16
KSC - u16 Boys
KSC - u7 Boys
KSC - u8 Boys
Lakoseljac Cup
LTN - u11 Boys
LTN - u12 Boys
LTN - u14 Boys
LTN - u16 Boys
LTN - u8 Boys
LTN - u9 Boys
nil
North West Youth Girls
North West Youth Under 14
Northern Championship 1
Northern Championship Men
Northern Championship Under 16
Northern Championship Under 18
Northern Championship Women
Northern Tasmanian Socials
Northern Tasmanian Socials Cup
Premier Men
Social Men A
Social Men B
Social Men C
Social Men D
Social Men E
Social Men F
Social Men G
Social Mixed A
Social Mixed B
Social Mixed C
Social Women A
Social Women B
Southern Championship
Southern Championship 1
Southern Championship 2
Southern Championship 2 Cup
Southern Championship 3
Southern Championship 3 Cup
Southern Championship 4 Cup
Southern Championship 5
Southern Championship 5 Cup
Southern Championship 6 Cup
Southern Junior Youth Girls Tier 1
Southern Junior Youth Girls Tier 2
Southern Senior Youth Girls
Southern Women's Championship
Southern Women's Championship 1
Southern Women's Championship 2
Southern Youth Under 13 Tier 1
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16
Southern Youth Under 18
Women's Statewide Cup
Women's Super League
Youth Summer Senior Youth Girls
Youth Summer Series - Junior Youth Girls
Youth Summer Series Under 13 Tier 1
Youth Summer Series Under 13 Tier 2
Youth Summer Series Under 14 Tier 1
Youth Summer Series Under 14 Tier 2
Youth Summer Series Under 15 Tier 1
Youth Summer Series Under 15 Tier 2
Youth Summer Series Under 16 Tier 1
Youth Summer Series Under 16 Tier 2
Youth Summer Series Under 18
NPL Summer Cup
Social Champions League Tier 1
Social Champions League Tier 2
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Southern Championship Summer Cup
Women's Summer Cup
Southern Championship 4
Southern Championship 6
Statewide Under 20s
Fixtures/Results
Statewide Under 20s
Rosters
Results
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
F Mu?oz
Launceston United
1
1
L Cameron
Launceston United
2
1
1
R Fellows
LC
2
1
S Cornelius
SH U20 Sta
4
1
A Arora
Beachside
1
A Gunsar
Launceston United
2
1
A Azab
OLY
2
4
A Bevis
Northern Rangers
1
A Walker
Riverside Olympic
2
2
A Featherstone
Clarence Zebras
1
A Porro
Somerset
1
A Crane-French
KLUFC U20
1
A H Silva
DEV
1
A Armstrong
Ulverstone SC
4
7
A Smith
Clarence Zebras
2
A Tween
OLY
3
A Woodberry
Burnie United
1
A Brown
SH U20 Sta
4
1
A Vogelaar
LC
3
1
A Tate
South East United
1
A Bird
Beachside
1
A Luttmer
Burnie United
1
A Mamic
OLY
3
2
A Rogers
Somerset
1
A Johnson
LC
3
A Pacey-Mayne
OLY
1
1
B Karia
Glenorchy Knights
2
B Apted
Northern Rangers
1
B Wells
Glenorchy Knights
2
2
B Karia
Glenorchy Knights
2
B Armstrong
KLUFC U20
1
B Curtis
OLY
1
1
B Findlay
Launceston United
1
B A Maamar
OLY
2
3
B Burley
Burnie United
1
B Jones
Clarence Zebras
2
1
B O'Toole
DEV
1
B Plumridge
Launceston United
2
B Colgrave
Riverside Olympic
2
B Gallagher
Somerset
1
B Adams
South East United
1
B Richardson
Ulverstone SC
4
5
B Jordan
Northern Rangers
1
B Chrystie
DEV
1
C Bowman
Northern Rangers
1
C Kennelly
Burnie United
1
C Ellis
KLUFC U20
1
C Harms
KLUFC U20
1
C Dyer
LC
2
1
2
C Reeman
DEV
1
C Esomeju
DEV
1
1
1
C Byard
Launceston United
2
2
C Goodwin
South East United
1
C Barrett
KLUFC U20
1
C Sturzaker
DEV
1
C Mcguinness
OLY
3
C Reading
Launceston United
2
1
C Wise
Ulverstone SC
4
1
C Brown
Somerset
1
C Miley
OLY
2
D Sutcliffe
South East United
1
D Boulter
Glenorchy Knights
2
D Haidau
DEV
1
D Hicks
Ulverstone SC
4
D Luck
LC
3
D Shaw
Riverside Olympic
2
D Cahill
Burnie United
1
D Rigby
Ulverstone SC
4
3
2
D Barrett
Beachside
1
D Midson-Laredo
Glenorchy Knights
2
E Mwee
KLUFC U20
1
E Reynolds
Clarence Zebras
2
E Wilson
Ulverstone SC
4
E Clements
KLUFC U20
1
1
E Griggs
South East United
1
E Medhurst
Clarence Zebras
2
3
1
E Taylor
Riverside Olympic
1
E Weeda
Ulverstone SC
4
1
E Arnold
OLY
3
E Gregson
LC
3
1
E Harrop
Riverside Olympic
2
E Pereira
LC
3
F Baddiley
OLY
2
F Mebrahtu
Glenorchy Knights
2
F Lagu
Glenorchy Knights
2
2
G Tabagari
Riverside Olympic
2
1
G Richards
Beachside
1
G Russell-King
Clarence Zebras
2
H Alnasser
Clarence Zebras
2
H Young
Burnie United
1
H Singh
South East United
1
H Gill
Northern Rangers
1
H Huigsloot
Glenorchy Knights
2
H Anderson
SH U20 Sta
2
H Duffy
OLY
3
H Mckenna
Clarence Zebras
1
H Cleaver
South East United
1
H Fletcher
South East United
1
H Schwarz
OLY
3
I Subek
South East United
1
I Purton
Somerset
1
I Wakefield-Sherston
DEV
1
J Barnett
Burnie United
1
J Bearman
KLUFC U20
1
J Harper
LC
3
J Maundrill
Clarence Zebras
2
J Simpson
DEV
1
J Woodland
LC
3
J Burk
Riverside Olympic
2
1
J Morrisby
OLY
1
J Broome
Burnie United
1
J O'Keefe
SH U20 Sta
2
J Ross
KLUFC U20
1
J Roland
South East United
1
J Bryant
Burnie United
1
J King
Riverside Olympic
1
J Richardson
Glenorchy Knights
2
1
J Gregory
Ulverstone SC
4
1
J Richardson
Somerset
1
J White
Somerset
1
J Filep
Burnie United
1
J Neya
Glenorchy Knights
1
J Mason
South East United
1
J Mcshane
Glenorchy Knights
2
J Hawkins
Northern Rangers
1
J Fewkes
Beachside
1
J Jones
Clarence Zebras
1
1
J Banks
OLY
3
J Smith
Ulverstone SC
4
J Scharapow
Launceston United
1
J Schofield
SH U20 Sta
4
2
J Divin
SH U20 Sta
2
6
1
J Jones
Clarence Zebras
2
1
J Mayo
Burnie United
1
J Hampson
LC
3
2
K Robinson
SH U20 Sta
4
K Pitt
Glenorchy Knights
1
K Miley
Clarence Zebras
1
K Simpson
DEV
1
1
K Kon
Glenorchy Knights
2
K Shelton
KLUFC U20
1
K Papapostolou
Glenorchy Knights
1
K Heine
Ulverstone SC
2
2
L Dean
Northern Rangers
1
1
L Hays
DEV
1
L Norton
Northern Rangers
1
L Semmler
SH U20 Sta
1
L Skeat
Riverside Olympic
2
1
L V Neutegem
DEV
1
L Kelly
Ulverstone SC
4
1
L Wescombe
Somerset
1
L Bailey
Northern Rangers
1
L Allen
Beachside
1
L Dzalakowski
SH U20 Sta
4
2
2
M Yawngtun
Northern Rangers
1
M Attfield
SH U20 Sta
4
9
M Brkic
Glenorchy Knights
2
2
M Michael
SH U20 Sta
4
1
M Puli
OLY
3
M Kelly
Ulverstone SC
2
M Owens
LC
2
M Collins
OLY
3
M Reardon
Clarence Zebras
2
M Hurd
SH U20 Sta
3
M Lockhart
Launceston United
2
1
M Bos
Somerset
1
M Burley
Burnie United
1
M Holmes
LC
2
M Tarte
SH U20 Sta
4
M Johnstone
Burnie United
1
N Bell
DEV
1
N Reid
SH U20 Sta
2
N Smith
Taroona FC
1
N Davies
Beachside
1
N Lord
Riverside Olympic
2
1
N Westenberg
Beachside
1
N Curtis
LC
3
O Jacobs
Launceston United
2
1
O James
KLUFC U20
1
O Lee-Woo
Beachside
1
O Jones
Riverside Olympic
2
O Scharapow
Launceston United
2
P Best
Launceston United
2
P Kenna
OLY
3
P Quinlan
South East United
1
P Neupane
Glenorchy Knights
2
P Byamungu
LC
3
1
R Law
Beachside
1
R Beckett
Launceston United
2
3
R Andrews
KLUFC U20
1
R Morton
SH U20 Sta
4
1
R Kirkland
Somerset
1
1
R Stone
Burnie United
1
R Penn
Launceston United
1
R Boscoe
Clarence Zebras
2
R Cahill
Burnie United
1
R Smith
DEV
1
R Stead
Burnie United
1
S Briggs
DEV
1
1
S Sartori
South East United
1
2
S Woolley
Glenorchy Knights
1
S Boscoe
Clarence Zebras
2
S Cummins
OLY
3
2
S Jones
SH U20 Sta
1
S Mulcahy
Beachside
1
S Quinn
Launceston United
2
S Gardiner
Launceston United
2
S Clarke
LC
3
1
S Prajapati
Northern Rangers
1
T Evans
SH U20 Sta
4
1
2
T Kingston
KLUFC U20
1
T Backhouse
Clarence Zebras
2
T Cordell
SH U20 Sta
1
T Doonan
Launceston United
1
1
T Fewkes
Beachside
1
T Knowles
Northern Rangers
1
T Reilly
Riverside Olympic
1
T Walpole
SH U20 Sta
3
1
T Mason
Somerset
1
T Brown
LC
3
1
T Anderson
Ulverstone SC
4
14
T Atwell
Clarence Zebras
1
T Cannell
Northern Rangers
1
T Moss
KLUFC U20
1
T Simeoni
Riverside Olympic
2
1
T Thow
DEV
1
1
T Harriman
Northern Rangers
1
T Mctigue
Launceston United
2
T Brkic
Glenorchy Knights
2
T Wise
Ulverstone SC
3
W King
KLUFC U20
1
1
W Cipura
LC
3
1
W Milner
Riverside Olympic
1
1
W Murchison
Riverside Olympic
1
W Spicer
Launceston United
2
1
W Blizzard
Clarence Zebras
2
W Brandsema
Ulverstone SC
4
W Ferrall
Riverside Olympic
2
1
W Jones
Beachside
1
W Lennard
South East United
1
W Prince
Riverside Olympic
2
W Richardson
Beachside
1
W Simaan
OLY
2
Y Ware
SH U20 Sta
4
Z Buchanan
LC
2
Z Hudspeth
KLUFC U20
1
Z Thomas
Ulverstone SC
4
2
Z Pavlides
Beachside
1
Z Pearce
Ulverstone SC
3
Z Wright-Dawes
Clarence Zebras
2
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started