Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Under 14 Tier 2
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2022 Lakoseljac Cup
2022 U20's Statewide Cup
2022 Women's Statewide Cup
HBT - Mixed A
HBT - Mixed B
HBT - Mixed C
HBT - Premier Men
HBT - Social Men A
HBT - Social Men A
HBT - Social Men B
HBT - Social Men B
HBT - Social Men C
HBT - Social Men C
HBT - Social Men D
HBT - Social Men D
HBT - Social Men E
HBT - Social Men F
HBT - Social Men G
HBT - Social Men H
HBT - Social Mixed A
HBT - Social Mixed B
HBT - Social Women
HBT - u10 Boys
HBT - u11 Boys
HBT - u11 Boys A
HBT - u11 Boys B
HBT - u11 Boys Grading
HBT - u11 Girls
HBT - u11 Girls
HBT - u12 Boys
HBT - u12 Boys
HBT - u13 Boys
HBT - u13 Boys A
HBT - u13 Boys B
HBT - u13 Boys Grading
HBT - u13 Girls
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Boys
HBT - u14 Girls
HBT - u15 Boys
HBT - u15 Boys
HBT - u16 Boys
HBT - u16 Boys A
HBT - u16 Boys B
HBT - u16 Boys Grading
HBT - u16 Girls
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Boys
HBT - u18 Girls
HBT - u7 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u8 Boys
HBT - u9 Boys
KSC - Social Men
KSC - Social Men
KSC - Social Men A
KSC - Social Men A
KSC - Social Men B
KSC - Social Men B
KSC - Social Men Grading
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Mixed
KSC - Social Women
KSC - u10 Boys A
KSC - u10 Boys B
KSC - u11
KSC - u11 Boys
KSC - u11 Boys
KSC - u12 Boys
KSC - u13 Boys
KSC - u14 Boys
KSC - u8 Boys
KSC - u9 Boys
KSC - u9 Boys
LTN - u10 Boys
LTN - u11 Boys
LTN - u12 Boys
LTN - u14 Boys
LTN - u16 Boys
LTN - u8 Boys A
LTN - u8 Boys B
LTN - u9 Boys
McDonald's National Premier League
MyState Bank Women's Super League
North West Under 14
North West Youth Girls
Northern Championship
Northern Championship 1
Northern Championship U16s
Northern Championship U18s
Northern Championship Women
Northern Tasmania Socials 2022
NPL Development League
NPL Summer Cup
O35 League Cup
SC2 League Cup
SC3 League Cup
SC4 League Cup
SC5 League Cup
Southern Championship
Southern Championship 1
Southern Championship 1 Women's
Southern Championship 2
Southern Championship 2 Women's
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Championship O35s
Southern Championship Women's
Southern Youth Premier League U13s
Southern Youth Premier League U14s
Southern Youth Premier League U16s
Southern Youth Under 13 Tier 2
Southern Youth Under 13 Tier 3
Southern Youth Under 14 Girls Tier 2
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 14s Girls
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 1
Southern Youth Under 15/16 Combined Tier 2
Southern Youth Under 16 Girls
Southern Youth Under 18s
Women's Summer Cup
WSL Development League
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Southern Championship Summer Cup
Southern Championship 4
Fixtures/Results
Southern Youth Under 14 Tier 2
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
H Kerr
University Black
9
1
J Walker
Brighton Storm
5
1
1
L Ryan
Clarence Zebras
9
1
A Muhammed
Glenorchy Knights
6
8
A Broadbent
South Hobart
10
1
A Howells
University Black
10
A Johnstone
South Hobart
1
A Lindus
South Hobart
8
1
A Khadal
Glenorchy Knights
7
2
A Allen
South Hobart
10
3
A Maundrill
Clarence Zebras
2
2
A Hannay
Cygnet Sea Dragons
1
A W Kelly
Cygnet Sea Dragons
1
A Nicol
South Hobart
1
A Kent
Brighton Storm
7
A Ariston
University Black
*
16
1
B Witzerman
Glenorchy Knights
6
B Anderson
Clarence Zebras
11
B Carter
Cygnet Sea Dragons
1
1
B Cooper
South Hobart
1
B Evans
Brighton Storm
4
B Little
Cygnet Sea Dragons
1
C Navabpour
South Hobart
2
4
C Tapp
Glenorchy Knights
7
C Harris
University Red
9
C Muir
Cygnet Sea Dragons
1
C Fenton
South Hobart
3
C O'Brien
Clarence Zebras
9
16
C Mcclymont
Clarence Zebras
1
C Mcgrath
South Hobart
9
1
C Kent
Brighton Storm
7
1
C Bak
Clarence Zebras
10
C Louden
Clarence Zebras
3
C Thompson-Blight
Brighton Storm
7
D Andrew
University Black
10
1
D Kelly
University Red
*
16
D Eastall
University Black
10
1
D Bates
Glenorchy Knights
6
D Asher
Cygnet Sea Dragons
1
E Mclean
South Hobart
8
2
E Skingle
Clarence Zebras
7
E Ling
University Red
10
E Asher
Cygnet Sea Dragons
1
E Thomas
South Hobart
1
E Savory
South Hobart
9
F Ivory
Clarence Zebras
11
1
F Smith
Cygnet Sea Dragons
2
2
F Smith
University Red
10
F Buckmaster
South Hobart
2
F Shoebridge
Cygnet Sea Dragons
2
2
G D L Motte
University Red
10
G Mctaggart
University Black
1
G Franklin
University Red
8
H Harris
University Red
9
1
H Pash
University Black
6
2
H Rooks
South Hobart
1
H Leis
South Hobart
3
2
H Mccoid
South Hobart
9
1
H West
South Hobart
1
H Duniam
University Black
10
1
I Priest
Glenorchy Knights
7
1
I Lockwood
Brighton Storm
6
J Corrigan
Glenorchy Knights
7
2
J M Trim
South Hobart
1
J Bell
University Black
10
1
J Brener
Brighton Storm
7
J Garner
Cygnet Sea Dragons
1
J O'Brien
University Red
10
J Yeomans
Glenorchy Knights
3
J Penneyston
Glenorchy Knights
1
J Moate
Brighton Storm
7
J Brown
Glenorchy Knights
7
4
J Dickins
University Red
*
10
J Hurd
South Hobart
1
J Dick
South Hobart
6
J Graham
Brighton Storm
7
1
J Donato
Clarence Zebras
10
K Mckendrick
Cygnet Sea Dragons
1
K Aker
Brighton Storm
7
K Mallinson
Brighton Storm
6
L Szczerbanik
South Hobart
1
L Walter
South Hobart
9
L Padgett
Clarence Zebras
1
L Ford
Glenorchy Knights
7
2
L Gillard
South Hobart
8
3
L Hashimoto-Kress
South Hobart
9
2
L Kus
Clarence Zebras
8
1
L Direen
Brighton Storm
7
1
L Mapley
Clarence Zebras
10
7
M Bell
University Black
10
1
M Higgins
South Hobart
1
M Triffitt
Glenorchy Knights
7
M Mcconnon
South Hobart
9
1
M Breslin
Glenorchy Knights
7
M Goodman
Clarence Zebras
10
N Hart
Glenorchy Knights
7
7
N Standen
Clarence Zebras
10
O Hardie
Glenorchy Knights
7
4
O Little
Cygnet Sea Dragons
1
O Copeland
University Red
9
O Hayes
Clarence Zebras
9
O Manikandan
University Black
1
P Stephen
Glenorchy Knights
7
P Mackey
South Hobart
1
1
R Sato
University Black
10
1
S Ware
South Hobart
1
1
S Nicholas
University Red
1
S Bourne
Clarence Zebras
11
1
S Verma
Glenorchy Knights
7
4
S Nicholls
University Red
10
S Chiu
South Hobart
11
1
S Connarty
University Red
10
S Cockerill
Clarence Zebras
8
1
S Cullen
Clarence Zebras
10
3
S Ryan
Cygnet Sea Dragons
1
S Best
University Black
10
S Taylor
University Red
*
16
S Neal
Clarence Zebras
8
1
T Milles
Brighton Storm
7
4
T Dixon
South Hobart
11
3
T Joyce
Glenorchy Knights
6
1
T D'Silva
Clarence Zebras
10
3
W Veltmeyer
Clarence Zebras
1
W Collinson
South Hobart
4
Z Neil
Cygnet Sea Dragons
1
Z Whitehead
University Red
*
10
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started