Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Statewide Under 20s
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2020 National Premier Leagues Tasmania
2020 Veto Men's Northern Championship
2020 Veto Men's Southern Championship
2020 Veto Women's Northern Championship
2020 Veto Women's Southern Championship
2020 Women's Super League
Futsal HBT - Social Men A
Futsal HBT - Social Men B
Futsal HBT - Social Men C
Futsal HBT - Social Men D
Futsal HBT - Social Men E
Futsal HBT - Social Men F
Futsal HBT - Social Men G
Futsal HBT - Social Mixed A
Futsal HBT - Social Mixed B
Futsal HBT - Social Mixed C
Futsal HBT - Social Women
Futsal HBT - U10 Boys
Futsal HBT - U10 Girls
Futsal HBT - U11 Boys A
Futsal HBT - U11 Boys B
Futsal HBT - U11 Girls
Futsal HBT - U12 Boys
Futsal HBT - U12 Girls
Futsal HBT - U13 Boys A
Futsal HBT - U13 Boys B
Futsal HBT - U14 Boys A
Futsal HBT - U14 Boys B
Futsal HBT - U14 Girls
Futsal HBT - U15 Boys
Futsal HBT - U16 Boys
Futsal HBT - U16 Girls
Futsal HBT - U7 Boys
Futsal HBT - U8 Boys
Futsal HBT - U9 Girls
Futsal HBT- U9 Boys
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U10
Futsal KSC - U11
Futsal KSC - U12
Futsal KSC - U13/14
Futsal KSC - U15/16
Futsal KSC - U8/9
Futsal LTN - U10/11
Futsal LTN - U12
Futsal LTN - U13
Futsal LTN - U14/15
Futsal LTN - U16/17
Futsal LTN - U7/8
Futsal LTN - U9
Lakoseljac Cup
Men's Division A Summer Cup
Men's Southern Championship Summer Series Pool A
Men's Southern Championship Summer Series Pool B
North West Senior Youth Girls
North West Youth
Northern Tasmanian Socials
Social League 2 Cup
Social League 3 Cup
Social League 4 Cup
Social League 5 Cup
Social League 6 Cup
Social Men - Pool A
Social Men - Pool B
Social Men - Pool X
Social Men - Pool Y
Southern Championship 2
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Youth - Junior Youth Girls
Southern Youth - Senior Youth Girls
Southern Youth Under 13
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16
Southern Youth Under 18
Under 16
Veto Northern Championship 1
Veto Northern Championship Under 16
Veto Northern Championship Under 18
Veto Southern Championship 1
Veto Southern Women's Championship 1
Veto Southern Women's Championship 2
Women's Statewide Cup
Youth Championship Series U14
Youth Championship Series U16
Youth Championship Series U18
Youth Summer Series - Junior Youth Girls
Youth Summer Series - Senior Youth Girls
Youth Summer Series Under 18
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Womens's Summer Cup
Youth Summer Series Under 13
Youth Summer Series Under 14
Youth Summer Series Under 15
Youth Summer Series Under 16
Southern Championship 4
Southern Championship 6
Statewide Under 20s
Fixtures/Results
Statewide Under 20s
Rosters
Results
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Kidmas
Riverside Olympic
3
1
A Bevis
Northern Rangers
1
1
B Tilley
OLY
4
1
C Bowman
Northern Rangers
1
1
C Bidwell
DEV
2
1
D Zasadny
Riverside Olympic
1
1
D Midson-Laredo
Glenorchy Knights
4
1
E Fischer
DEV
1
1
E Medhurst
Clarence Zebras
1
1
F Lagu
Glenorchy Knights
4
1
1
J Khasif
OLY
4
1
1
L Ransome
Taroona FC
1
1
M Whitehouse
Somerset
2
1
N Lord
Riverside Olympic
3
1
R Ashrafi
LC
1
1
R Kirkland
Somerset
2
3
1
S Blake
Clarence Zebras
1
1
S Cornelius
SH U20 Sta
1
1
T Harriman
Northern Rangers
1
1
A Shurley
Ulverstone SC
1
A Azab
OLY
2
4
A Painter
Taroona FC
1
A Walker
Riverside Olympic
2
1
A Tu
DEV
2
A Bett
Taroona FC
1
A Featherstone
Glenorchy Knights
4
A Piper
Ulverstone SC
1
A Crane-French
KLUFC U20
2
A Clarke
Taroona FC
1
A Smith
Clarence Zebras
1
A Exarhakos
OLY
3
1
A King
Somerset
2
A Marshall
LC
1
A R King
Clarence Zebras
1
A Johnson
LC
1
A Wilson
Clarence Zebras
1
A Pacey-Mayne
OLY
3
A Yost
OLY
2
B Karia
Glenorchy Knights
4
B Apted
Northern Rangers
1
B Wells
Glenorchy Knights
4
2
B Legg
KLUFC U20
1
B A Maamar
OLY
4
B O’brien
Glenorchy Knights
4
B Woolley
South East United
1
B Jones
Clarence Zebras
1
B Watson
Glenorchy Knights
1
B Griggs
Northern Rangers
1
B Muir
KLUFC U20
1
B Adams
South East United
1
B Richardson
Ulverstone SC
1
B Jordan
Northern Rangers
1
B Chrystie
DEV
2
B Oh
Taroona FC
1
C Purton
Somerset
2
C Rose
Ulverstone SC
1
C V Neutegem
DEV
2
C Verdouw
SH U20 Sta
1
C Ellis
KLUFC U20
2
C Esomeju
DEV
2
1
C Sayers
KLUFC U20
2
C Goodwin
South East United
1
C Purton
Somerset
2
1
C Badcock
Ulverstone SC
1
C Barrett
KLUFC U20
2
1
C Snell
Clarence Zebras
1
C Sturzaker
DEV
1
C Mcguinness
OLY
1
C Wise
Ulverstone SC
1
C Brown
Somerset
2
1
D Chintock
KLUFC U20
2
1
D Gladwell
Somerset
1
D Hicks
Ulverstone SC
1
D Shaw
Riverside Olympic
2
D Lyall
DEV
2
D Rigby
Ulverstone SC
1
D Taylor
SH U20 Sta
2
D Clarkson
SH U20 Sta
1
D Graves
KLUFC U20
1
D Maxwell
Beachside
1
E Reynolds
Clarence Zebras
1
E Bosco
Glenorchy Knights
3
1
E Barrientos
Riverside Olympic
3
E Brett
DEV
1
E Coombe
Northern Rangers
1
E Griggs
South East United
1
E Sturzaker
DEV
2
E Weeda
Ulverstone SC
1
E Arnold
OLY
3
1
E Richards
Beachside
1
E Sloan
OLY
4
F Fletcher
Taroona FC
1
F Crespan
SH U20 Sta
1
F Lunden
KLUFC U20
2
F Fulton
Riverside Olympic
3
2
G Easton
KLUFC U20
2
G Tabagari
Riverside Olympic
1
G Alcock
Beachside
1
G Hawkins
Ulverstone SC
1
G Gurung
Glenorchy Knights
4
H Huigsloot
Glenorchy Knights
3
H Young
Beachside
1
1
H Costello
South East United
1
H Cook
Riverside Olympic
3
1
H Herd
Taroona FC
1
H Ralph
Taroona FC
1
H Fletcher
South East United
1
I Subek
South East United
1
1
I Scott
Taroona FC
1
I Semmler
Taroona FC
1
J Duffy
OLY
2
1
J Hudspeth
Taroona FC
1
J Ebini
South East United
1
J Burk
Riverside Olympic
3
1
J Horton
LC
1
J Lancaster
SH U20 Sta
1
J Hayers
KLUFC U20
1
J Pullen
SH U20 Sta
2
1
J Anderson
Beachside
1
1
J Curtis
DEV
2
J Hamilton
Beachside
1
J Hawes
LC
1
J Ross
OLY
3
J Roland
South East United
1
J Gardner
Taroona FC
1
J Richardson
Glenorchy Knights
4
J Richardson
Somerset
2
J Schultz
SH U20 Sta
1
J Lawson
KLUFC U20
2
J Mason
South East United
1
J Mcshane
Glenorchy Knights
4
J Fewkes
Beachside
1
J Uytendaal
Clarence Zebras
1
J Maynard
Somerset
2
J Payne
DEV
2
2
J Heatley
DEV
1
J Macnevin
Northern Rangers
1
J Perrigault
Somerset
2
J Bula
LC
1
J Divin
SH U20 Sta
2
J Kerwin
DEV
1
J Dingemanse
Northern Rangers
1
K Phillips
DEV
2
K Pitt
Glenorchy Knights
4
2
K Moschogianis
OLY
4
1
K Papapostolou
Glenorchy Knights
2
K Heine
Ulverstone SC
1
K Vincent
OLY
2
2
L Dean
Northern Rangers
1
L Norton
Northern Rangers
1
L Semmler
SH U20 Sta
2
L Jordan
Somerset
2
L V Robins
SH U20 Sta
1
L Arnold
Somerset
1
L Morton
SH U20 Sta
1
L Toselli
Beachside
1
L Connelly
Ulverstone SC
1
L Ellis
DEV
1
L Wescombe
Somerset
2
L Bailey
Northern Rangers
1
L Dzalakowski
SH U20 Sta
2
L Klug
Ulverstone SC
1
L Smith
Ulverstone SC
1
L Baddiley
OLY
4
2
M Gardner
LC
1
M Spanos
Riverside Olympic
3
1
M Puli
OLY
4
M Goldsmith
Beachside
1
M Owens
LC
1
M Roberts
Beachside
1
M Collins
OLY
2
M Reardon
Clarence Zebras
1
M Reissig
Riverside Olympic
3
M Hurd
SH U20 Sta
2
M Winter
Taroona FC
1
M Lockhart
Riverside Olympic
3
M Bos
Somerset
2
M Hardie
KLUFC U20
1
M Holmes
LC
1
M Lukic
KLUFC U20
2
M Tarte
SH U20 Sta
2
M Voss
OLY
3
N Quan
SH U20 Sta
2
N Devereux
Glenorchy Knights
4
1
N Kains
Taroona FC
1
N Roland
South East United
1
N Westenberg
Beachside
1
N Gardner
SH U20 Sta
2
2
O Jacobs
Northern Rangers
1
O James
KLUFC U20
2
O Rose-Watson
Beachside
1
O Wilton
Glenorchy Knights
4
P Quinlan
South East United
1
P Neupane
Glenorchy Knights
4
R Beckett
Northern Rangers
1
1
R Murfet
Riverside Olympic
3
R Andrews
SH U20 Sta
2
R Anderson
Ulverstone SC
1
R Fellows
LC
1
R Pitchford
KLUFC U20
2
R Granquist
OLY
1
R Smith
DEV
2
1
S Hollingsworth
DEV
1
S Sartori
South East United
1
S Boscoe
Clarence Zebras
1
S Cummins
OLY
4
1
S Jones
SH U20 Sta
2
S Mulcahy
Beachside
1
S Purton
DEV
1
S Tuyishime
Clarence Zebras
1
1
S Stankovich
Clarence Zebras
1
S Tantari
LC
1
T Evans
SH U20 Sta
1
T Kingston
KLUFC U20
2
T Lyall
DEV
2
T Fewkes
Beachside
1
T Huigsloot
Glenorchy Knights
1
T Knowles
Riverside Olympic
1
T Lokose
South East United
1
T Walpole
SH U20 Sta
2
2
T Mason
Somerset
2
T Atwell
Clarence Zebras
1
T Cannell
Northern Rangers
1
T Moss
KLUFC U20
1
T Simeoni
Riverside Olympic
2
T Wise
Ulverstone SC
1
T Stanley
Somerset
2
T Barrett
OLY
2
2
V Wolfhagen
Northern Rangers
1
W King
KLUFC U20
2
W Fleming
LC
1
W Milner
Riverside Olympic
2
W Murchison
Riverside Olympic
3
W O'Neile
Clarence Zebras
1
W Simaan
OLY
1
Z Wright-Dawes
Clarence Zebras
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started