Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Youth Under 16
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
2020 National Premier Leagues Tasmania
2020 Veto Men's Northern Championship
2020 Veto Men's Southern Championship
2020 Veto Women's Northern Championship
2020 Veto Women's Southern Championship
2020 Women's Super League
Futsal HBT - Social Men A
Futsal HBT - Social Men B
Futsal HBT - Social Men C
Futsal HBT - Social Men D
Futsal HBT - Social Men E
Futsal HBT - Social Men F
Futsal HBT - Social Men G
Futsal HBT - Social Mixed A
Futsal HBT - Social Mixed B
Futsal HBT - Social Mixed C
Futsal HBT - Social Women
Futsal HBT - U10 Boys
Futsal HBT - U10 Girls
Futsal HBT - U11 Boys A
Futsal HBT - U11 Boys B
Futsal HBT - U11 Girls
Futsal HBT - U12 Boys
Futsal HBT - U12 Girls
Futsal HBT - U13 Boys A
Futsal HBT - U13 Boys B
Futsal HBT - U14 Boys A
Futsal HBT - U14 Boys B
Futsal HBT - U14 Girls
Futsal HBT - U15 Boys
Futsal HBT - U16 Boys
Futsal HBT - U16 Girls
Futsal HBT - U7 Boys
Futsal HBT - U8 Boys
Futsal HBT - U9 Girls
Futsal HBT- U9 Boys
Futsal KSC - Social Men
Futsal KSC - Social Mixed
Futsal KSC - U10
Futsal KSC - U11
Futsal KSC - U12
Futsal KSC - U13/14
Futsal KSC - U15/16
Futsal KSC - U8/9
Futsal LTN - U10/11
Futsal LTN - U12
Futsal LTN - U13
Futsal LTN - U14/15
Futsal LTN - U16/17
Futsal LTN - U7/8
Futsal LTN - U9
Lakoseljac Cup
Men's Division A Summer Cup
Men's Southern Championship Summer Series Pool A
Men's Southern Championship Summer Series Pool B
North West Senior Youth Girls
North West Youth
Northern Tasmanian Socials
Social League 2 Cup
Social League 3 Cup
Social League 4 Cup
Social League 5 Cup
Social League 6 Cup
Social Men - Pool A
Social Men - Pool B
Social Men - Pool X
Social Men - Pool Y
Southern Championship 2
Southern Championship 3
Southern Championship 5
Southern Youth - Junior Youth Girls
Southern Youth - Senior Youth Girls
Southern Youth Under 13
Southern Youth Under 14 Tier 1
Southern Youth Under 14 Tier 2
Southern Youth Under 15 Tier 1
Southern Youth Under 15 Tier 2
Southern Youth Under 16
Southern Youth Under 18
Under 16
Veto Northern Championship 1
Veto Northern Championship Under 16
Veto Northern Championship Under 18
Veto Southern Championship 1
Veto Southern Women's Championship 1
Veto Southern Women's Championship 2
Women's Statewide Cup
Youth Championship Series U14
Youth Championship Series U16
Youth Championship Series U18
Youth Summer Series - Junior Youth Girls
Youth Summer Series - Senior Youth Girls
Youth Summer Series Under 18
Social Summer Cup Tier 1
Social Summer Cup Tier 2
Womens's Summer Cup
Youth Summer Series Under 13
Youth Summer Series Under 14
Youth Summer Series Under 15
Youth Summer Series Under 16
Southern Championship 4
Southern Championship 6
Statewide Under 20s
Fixtures/Results
Southern Youth Under 16
Rosters
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
A Featherstone
Glenorchy Knights
9
1
A G Ferreira
South Hobart Red
*
9
1
1
B Armstrong
Huon Valley
10
3
1
D E Wickham
Glenorchy Knights
11
1
D Bangu
South Hobart Blue
11
10
1
D Maxwell
Beachside Black
3
1
J Pickett
Glenorchy Knights
11
1
1
K Oates
Beachside Black
10
2
1
L Pastorino
Taroona FC
9
1
1
L Smith
Huon Valley
8
2
1
M Lee
South Hobart Blue
11
1
1
M Michael
South Hobart Red
*
9
9
1
M Koutoulis
South Hobart Red
6
1
A Arora
Beachside Black
10
7
A Taylor
South Hobart Red
7
A Pepper
Beachside Black
10
A Chamali
Olympia FC Warriors
12
2
A Boxall
Glenorchy Knights
1
A Mamic
Olympia FC Warriors
11
24
B Karia
Glenorchy Knights
2
B Matthew
South Hobart Blue
*
11
3
B Strong
Beachside Black
9
C Duggan
Huon Valley
10
C Graham
South Hobart Blue
10
C Robbie
Huon Valley
10
C Piskula
Glenorchy Knights
10
1
C Mcdonnell
South Hobart Blue
11
1
C Roberts
Olympia FC Warriors
12
5
C Lenga
South Hobart Blue
10
C Mcguinness
Olympia FC Warriors
11
1
C Vervaart
Taroona FC
9
1
C Walters
Beachside Green
10
C Bain
South Hobart Red
7
16
C Miley
Olympia FC Warriors
11
6
D Mckercher
Beachside Black
10
D Partridge
Huon Valley
10
15
D Osman
Beachside Green
7
D Batchelder
Huon Valley
9
2
D Boxhoorn
Huon Valley
10
2
D Williams
Glenorchy Knights
1
E Shepherd
South Hobart Blue
*
10
E D Vries
South Hobart Red
8
E Kounelis
South Hobart Blue
11
1
E Leary
Olympia FC Warriors
1
E Toselli
Beachside Black
10
F Baddiley
Olympia FC Warriors
12
7
G Denekew
South Hobart Red
9
7
G Choi
South Hobart Blue
11
G Gurung
Glenorchy Knights
10
1
H Wickins
Taroona FC
9
H Lamb
South Hobart Red
9
H Fitze
Taroona FC
9
H Oates
South Hobart Red
8
4
H Duffy
Olympia FC Warriors
10
1
H Mchugh
South Hobart Red
5
2
H Tanaka
Beachside Black
8
I Mastrocola-Simon
South Hobart Red
9
4
I Fitzgerald
Beachside Green
9
J Knowles
Beachside Black
2
1
J Clothier
Olympia FC Warriors
3
J Hardie
Taroona FC
9
1
J Terry
Huon Valley
10
6
J Massey
Huon Valley
5
2
J O'Keefe
South Hobart Red
*
9
2
J Airs
Taroona FC
9
J Richardson
Glenorchy Knights
11
8
J Clark
Beachside Black
8
J Terhell
South Hobart Blue
*
12
J Fewkes
Beachside Black
10
3
J Sorensen
Olympia FC Warriors
11
1
J Banks
Olympia FC Warriors
12
J Schofield
South Hobart Red
9
14
J King
Taroona FC
9
J Otto
South Hobart Blue
1
1
K Stagg
Olympia FC Warriors
1
K Reddy
Huon Valley
1
K Miley
Olympia FC Warriors
6
1
K Moutwari
Beachside Black
9
K Cross
Olympia FC Warriors
1
K Papapostolou
Glenorchy Knights
11
7
K Fieldhouse
Taroona FC
9
1
K Meikle
Huon Valley
10
K Petit
Huon Valley
4
L Semmler
South Hobart Red
1
L Joyce
Beachside Black
10
2
L Sigrist
Taroona FC
9
L Pitt
Taroona FC
9
L Allen
Beachside Black
10
M Smith
Olympia FC Warriors
1
M Rowan
Glenorchy Knights
2
M Brkic
Glenorchy Knights
10
14
M Puli
Olympia FC Warriors
9
1
M Williams
Beachside Green
9
M Collins
Olympia FC Warriors
11
10
M Nidorfer
Beachside Black
10
1
M D A Kadir
South Hobart Blue
1
N Davies
Beachside Black
9
3
N Bonnitcha
Glenorchy Knights
9
N Fraraccio
South Hobart Red
9
1
N Otahal
Taroona FC
7
O Lee-Woo
Beachside Black
10
19
O Thomas
South Hobart Blue
11
1
O Howard
South Hobart Blue
10
2
O Wilton
Glenorchy Knights
11
P Kenna
Olympia FC Warriors
9
4
P March
South Hobart Blue
8
P Robbie
Huon Valley
7
P Carlos
South Hobart Blue
*
11
R Navidad-Hewer
Taroona FC
2
R Murtagh
Huon Valley
10
S Essex
South Hobart Blue
10
3
S Woolley
Glenorchy Knights
6
S Kile
Huon Valley
10
T Squibb
Olympia FC Warriors
1
T Bennett
Glenorchy Knights
11
1
T Briggs
Olympia FC Warriors
11
3
T Cane
Taroona FC
9
T Cordell
South Hobart Red
9
T Kerschbaum
Glenorchy Knights
9
2
T Pearshouse
Taroona FC
9
1
T Fleming
South Hobart Red
1
T Brkic
Glenorchy Knights
10
6
W Simaan
Olympia FC Warriors
12
3
Z Pavlides
Beachside Black
10
1
Z Hussein
Hobart United
7
Z Simcox
Huon Valley
9
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started