Frankston Basketball - Domestic Competitions
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Frankston and District Basketball Association
/
S18/19 - Boys U08 - Div 8
Filter by season
Winter 2019
Winter 2018
Winter 2017
Winter 2016
Winter 2015
Summer 2019/20
Summer 2018/19
Summer 2017/18
Summer 2016/17
Summer 2015/16
Filter by competition
Select a Competition
S18/19 - Monday Morning Women
S18/19 - Boys U08 - Div 1
S18/19 - Boys U08 - Div 2
S18/19 - Boys U08 - Div 3
S18/19 - Boys U08 - Div 4
S18/19 - Boys U08 - Div 5
S18/19 - Boys U08 - Div 6
S18/19 - Boys U08 - Div 7
S18/19 - Boys U08 - Div 8
S18/19 - Boys U08 - Div 9
S18/19 - Boys U10 - A
S18/19 - Boys U10 - B1
S18/19 - Boys U10 - B2
S18/19 - Boys U10 - C1
S18/19 - Boys U10 - C2
S18/19 - Boys U10 - C3
S18/19 - Boys U10 - D1
S18/19 - Boys U10 - D2
S18/19 - Boys U10 - D3
S18/19 - Boys U12 - A
S18/19 - Boys U12 - B1
S18/19 - Boys U12 - B2
S18/19 - Boys U12 - C1
S18/19 - Boys U12 - C2
S18/19 - Boys U12 - C3
S18/19 - Boys U12 - D1
S18/19 - Boys U12 - D2
S18/19 - Boys U12 - D3
S18/19 - Boys U14 - A
S18/19 - Boys U14 - B1
S18/19 - Boys U14 - B2
S18/19 - Boys U14 - C1
S18/19 - Boys U14 - C2
S18/19 - Boys U14 - D1
S18/19 - Boys U14 - D2
S18/19 - Boys U14 - D3
S18/19 - Boys U16 - A
S18/19 - Boys U16 - B1
S18/19 - Boys U16 - B2
S18/19 - Boys U16 - C1
S18/19 - Boys U16 - C2
S18/19 - Boys U16 - D
S18/19 - Boys U18 - A/B
S18/19 - Boys U18 - C
S18/19 - Boys U23 - A
S18/19 - Girls U08 - Div 1
S18/19 - Girls U08 - Div 2
S18/19 - Girls U08 - Div 3
S18/19 - Girls U10 - A
S18/19 - Girls U10 - B
S18/19 - Girls U10 - C1
S18/19 - Girls U10 - C2
S18/19 - Girls U10 - D
S18/19 - Girls U12 - A
S18/19 - Girls U12 - B
S18/19 - Girls U12 - C1
S18/19 - Girls U12 - C2
S18/19 - Girls U12 - D
S18/19 - Girls U14 - A
S18/19 - Girls U14 - B
S18/19 - Girls U14 - C
S18/19 - Girls U14 - D
S18/19 - Girls U16 - A
S18/19 - Girls U16 - B
S18/19 - Girls U16 - C
S18/19 - Girls U18/23 - A
S18/19 - Girls U18/23 - B
S18/19 - Monday Men A
S18/19 - Monday Men B1
S18/19 - Monday Men B2
S18/19 - Monday Men C1
S18/19 - Monday Men C2
S18/19 - Monday Men C3
S18/19 - Monday Men D1
S18/19 - Monday Men D2
S18/19 - Monday Men D3
S18/19 - Tuesday Men A
S18/19 - Tuesday Men B
S18/19 - Tuesday Men C
S18/19 - Tuesday Men D1
S18/19 - Tuesday Men D2
S18/19 - Tuesday Men D3
S18/19 - Wednesday Mixed A / B
S18/19 - Wednesday Mixed C
S18/19 - Wednesday Mixed D
S18/19 - Wednesday Women A
S18/19 - Wednesday Women B
S18/19 - Wednesday Women C
S18/19 - Wednesday Women D1
S18/19 - Wednesday Women D2
S18/19 - Thursday Men A
S18/19 - Thursday Men B1
S18/19 - Thursday Men B2
S18/19 - Thursday Men C1
S18/19 - Thursday Men C2
S18/19 - Thursday Men D1
S18/19 - Thursday Men D2
S18/19 - Sunday Masters Men
S18/19 - Sunday Men
S18/19 - Sunday Mixed A
S18/19 - Sunday Mixed B
S18/19 - Sunday Mixed C
S18/19 - Sunday Mixed D
Fixtures/Results
S18/19 - Boys U08 - Div 8
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Fouls Summary
Player Name
Team
M
PFS
L Nodzio
Langwarrin
11
26
T Newton
Derinya
12
20
E Kumnick
Bayside Ra
11
18
D Kantzidis
Derinya Th
12
16
A Alba
Derinya Th
12
15
C Reid
Mt Eliza M
10
15
S Aitken
Derinya
12
15
T K Donovan
Derinya Th
12
15
H Tsiampas
Langwarrin
10
13
J Williams
NPIRE Demo
11
13
M Donato
NPIRE Demo
12
13
C Bishop
Rowellyn R
10
12
E Matson
Derinya
12
12
J Kheissy
Storm Hurr
10
12
J Daniels
Rowellyn R
11
12
J Verhagen
Derinya
12
11
N Parkyn
Storm Hurr
10
11
W Roob
Langwarrin
11
11
Z Ashley
Langwarrin
12
11
D Biszko
Rowellyn R
10
10
I Jones
Derinya Th
12
10
M Cormack
NPIRE Demo
9
10
A Swan
Derinya Th
12
9
B Wallis
Derinya
11
9
H Johnston
Bayside Ra
11
9
L Gardiner
Derinya
12
9
M Callahan
Langwarrin
12
9
C Wray
NPIRE Demo
12
8
J Walters
Langwarrin
12
8
M W Hough
Derinya Th
12
8
C Snow
Storm Hurr
11
7
D Teleskivi
Mt Eliza M
8
7
E Little
Rowellyn R
11
7
L Bell
Langwarrin
12
7
N Tueno
Derinya
12
7
L Kenndey
NPIRE Demo
4
6
A Johnson
Langwarrin
10
5
B Hill
Derinya
12
5
N Williams
Bayside Ra
10
5
R Mccullough
Derinya Th
11
5
T Flood
NPIRE Demo
12
5
C Offer
Langwarrin
12
4
N Waterhouse
Skye Sonic
2
4
V D Jong
Storm Hurr
11
4
W Westrup
Derinya Th
11
4
B Worthington
Derinya Th
11
3
J Beeching
NPIRE Demo
12
3
O Blake
Langwarrin
11
3
S Brilliant-Smith
Skye Sonic
2
3
A Kuhl
Skye Sonic
2
2
C Little
Langwarrin
11
2
D Knoop
Bayside Ra
5
2
F Varney
NPIRE Demo
12
2
K Rukodzi
Skye Sonic
2
2
M Coss
Minimbah R
2
2
T Collins
Mt Eliza M
10
2
T Holt
Mt Eliza M
8
2
T Gatiss
Langwarrin
10
2
A Griffin
Bayside Ra
7
1
A Unger
Storm Hurr
8
1
C Murphy
Rowellyn R
6
1
H Rajkoomar
Rowellyn R
10
1
H Palmer
Minimbah R
2
1
J Mauro
Storm Hurr
11
1
J Provan
Minimbah R
2
1
J Harwood
Langwarrin
12
1
K Bancroft
Rowellyn R
9
1
L Poutney
Storm Hurr
11
1
L Cornu
Bayside Ra
10
1
M Sweetman
Minimbah R
2
1
N Valasis
Mt Eliza M
9
1
O Patterson
Mt Eliza M
10
1
P Knoop
Bayside Ra
11
1
R Mitchell
Skye Sonic
2
1
W Jaques
Minimbah R
2
1
A Griffith
Minimbah R
2
C Mihan
Rowellyn R
11
C Clarke
Minimbah R
2
D Fan
Minimbah R
2
J Dunkley
Skye Sonic
2
J Neumann
Langwarrin
10
J Wilson
Skye Sonic
1
J Valasis
Mt Eliza M
9
L Gionis
Skye Sonic
2
L Taafe
Mt Eliza M
10
O Matthews
Bayside Ra
3
R Crosbie
Langwarrin
12
S Hewitt
Langwarrin
9
T ( Bauer
Derinya
12
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started