Frankston Basketball - Domestic Competitions
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Frankston and District Basketball Association
/
S19/20 - Boys U12 - D3
Filter by season
Winter 2019
Winter 2018
Winter 2017
Winter 2016
Winter 2015
Summer 2019/20
Summer 2018/19
Summer 2017/18
Summer 2016/17
Summer 2015/16
Filter by competition
Select a Competition
S19/20 - Monday Morning Women
S19/20 - Boys U08 - Div 1
S19/20 - Boys U08 - Div 2
S19/20 - Boys U08 - Div 3
S19/20 - Boys U08 - Div 4
S19/20 - Boys U08 - Div 5
S19/20 - Boys U08 - Div 6
S19/20 - Boys U08 - Div 7
S19/20 - Boys U08 - Div 8
S19/20 - Boys U10 - A
S19/20 - Boys U10 - B1
S19/20 - Boys U10 - B2
S19/20 - Boys U10 - C1
S19/20 - Boys U10 - C2
S19/20 - Boys U10 - C3
S19/20 - Boys U10 - D1
S19/20 - Boys U10 - D2
S19/20 - Boys U10 - D3
S19/20 - Boys U12 - A
S19/20 - Boys U12 - B1
S19/20 - Boys U12 - B2
S19/20 - Boys U12 - C1
S19/20 - Boys U12 - C2
S19/20 - Boys U12 - C3
S19/20 - Boys U12 - D1
S19/20 - Boys U12 - D2
S19/20 - Boys U12 - D3
S19/20 - Boys U14 - A
S19/20 - Boys U14 - B1
S19/20 - Boys U14 - B2
S19/20 - Boys U14 - C1
S19/20 - Boys U14 - C2
S19/20 - Boys U14 - C3
S19/20 - Boys U14 - D1
S19/20 - Boys U14 - D2
S19/20 - Boys U14 - D3
S19/20 - Boys U16 - A
S19/20 - Boys U16 - B
S19/20 - Boys U16 - C1
S19/20 - Boys U16 - C2
S19/20 - Boys U16 - D
S19/20 - Boys U18/21 - A
S19/20 - Boys U18/21 - B
S19/20 - Boys U18/21 - C
S19/20 - Girls U08 - Div 1
S19/20 - Girls U08 - Div 2
S19/20 - Girls U08 - Div 3
S19/20 - Girls U08 - Div 4
S19/20 - Girls U08 - Div 5
S19/20 - Girls U10 - A
S19/20 - Girls U10 - B
S19/20 - Girls U10 - C
S19/20 - Girls U10 - D1
S19/20 - Girls U10 - D2
S19/20 - Girls U12 - A
S19/20 - Girls U12 - B
S19/20 - Girls U12 - C1
S19/20 - Girls U12 - C2
S19/20 - Girls U12 - D1
S19/20 - Girls U12 - D2
S19/20 - Girls U14 - A
S19/20 - Girls U14 - B
S19/20 - Girls U14 - C1
S19/20 - Girls U14 - C2
S19/20 - Girls U14 - D
S19/20 - Girls U16 - A
S19/20 - Girls U16 - B
S19/20 - Girls U16 - C
S19/20 - Girls U18/21 - A/B
S19/20 - Monday Men A
S19/20 - Monday Men B
S19/20 - Monday Men C1
S19/20 - Monday Men C2
S19/20 - Monday Men C3
S19/20 - Monday Men D1
S19/20 - Monday Men D2
S19/20 - Monday Men D3
S19/20 - Thursday Men A
S19/20 - Thursday Men B
S19/20 - Thursday Men C1
S19/20 - Thursday Men C2
S19/20 - Thursday Men D1
S19/20 - Thursday Men D2
S19/20 - Tuesday Men A
S19/20 - Tuesday Men B
S19/20 - Tuesday Men C
S19/20 - Tuesday Men D1
S19/20 - Tuesday Men D2
S19/20 - Tuesday Men D3
S19/20 - Wednesday Mixed A/B
S19/20 - Wednesday Mixed C
S19/20 - Wednesday Mixed D1
S19/20 - Wednesday Mixed D2
S19/20 - Wednesday Women A
S19/20 - Wednesday Women B
S19/20 - Wednesday Women C
S19/20 - Wednesday Women D1
S19/20 - Wednesday Women D2
S19/20 - Sunday Masters Men
S19/20 - Sunday Men
S19/20 - Sunday Mixed A/B
S19/20 - Sunday Mixed C
S19/20 - Sunday Mixed D
Fixtures/Results
S19/20 - Boys U12 - D3
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
3PM
2PM
FTM
AV PF
PTS
AV PTS
B Male
FB Cavalie
6
1
33
5
1.67
74
12.33
J Bunni
Ballam Par
2
12
0.5
24
12
J Gibbs
Derinya Ba
1
5
10
10
L Chapman
Rowellyn R
1
5
1
10
10
A Abujoudeh
Ballam Par
2
9
1
18
9
R Sullivan-Biggs
Woodlands
2
1
7
1
17
8.5
B Scroggie
St Anne's
2
7
2
1.5
16
8
C Thompson
Mt Eliza M
1
4
8
8
L Achiek
St Anne's
2
8
16
8
L Skelly
FB Cavalie
2
7
2
1.5
16
8
C Sloan
Rowellyn R
8
2
25
4
1.5
60
7.5
B Daniel
St Anne's
2
6
1
3
13
6.5
C Matthews
Derinya Ba
2
6
1
13
6.5
N O'Brien
Woodlands
2
6
1
13
6.5
B Scarpella
Mt Eliza M
8
24
2
2.5
50
6.25
J Makey
Derinya Ba
2
6
1.5
12
6
J Healy
Rowellyn R
1
3
6
6
K Rukodzi
FB Cavalie
1
3
2
6
6
W Robinson
Mt Eliza M
7
20
2
2.29
42
6
S Diamond
Rowellyn R
7
16
7
2.43
39
5.57
B Fergusson
Woodlands
2
5
1
1
11
5.5
J Nagy
Langwarrin
7
16
5
3
37
5.29
J Latreille
Ballam Par
2
5
10
5
K Chatfield
Woodlands
2
5
0.5
10
5
R Carvalho
FB Cavalie
8
18
4
1.12
40
5
A Inchley
Mt Eliza M
6
14
1
1
29
4.83
C Bradley
Mt Eliza M
6
13
2
1.33
28
4.67
J Crosbie
Langwarrin
8
1
15
3
1.5
36
4.5
N Atkinson
Mt Eliza M
6
13
1
1.17
27
4.5
I Male
FB Cavalie
1
2
4
4
M Cairns
Bayside Ra
6
12
0.83
24
4
M Papapostolou
Ballam Par
2
4
0.5
8
4
N Khoshhal-Manshadi
Rowellyn R
1
2
1
4
4
S Sahota
Rowellyn R
1
2
1
4
4
T Schofield-Quadara
Woodlands
2
4
1
8
4
O Holmes
Mt Eliza M
6
9
3
3
21
3.5
T Cecil-Daniel
Rowellyn R
8
12
4
1.5
28
3.5
O Knaggs
Mt Eliza M
7
12
1.57
24
3.43
L Goodwill
Mt Eliza M
8
12
1
1.5
25
3.12
A House
Mt Eliza M
8
11
2
2
24
3
D Jennings
Derinya Ba
2
3
0.5
6
3
H Warrior
Ballam Par
2
3
0.5
6
3
H Davies
Langwarrin
8
11
2
1.62
24
3
H Rushe
Derinya Ba
2
3
1.5
6
3
J Bakhshi
St Anne's
2
3
1
6
3
J Dammon
Woodlands
2
3
1
6
3
R Wisniewski
Mt Eliza M
6
8
1
16
2.67
R Dawes
Ballam Par
2
2
1
1.5
5
2.5
R Ordonaz
Langwarrin
8
9
1
0.38
19
2.38
B Emmett
Mt Eliza M
6
7
1.17
14
2.33
E Willet
Rowellyn R
7
8
0.86
16
2.29
X Mclaren
Bayside Ra
7
8
2.29
16
2.29
O Naumann
Mt Eliza M
8
8
2
0.38
18
2.25
B Price
Derinya Ba
1
1
2
2
J Hok
Bayside Ra
7
7
1.86
14
2
R V Bakel
Rowellyn R
1
1
2
2
T Davey
Derinya Ba
2
2
4
2
X Morgan
Rowellyn R
1
1
2
2
M Baker
FB Cavalie
7
5
2
0.14
12
1.71
J Zinner
FB Cavalie
6
4
2
1
10
1.67
F Stretch
Bayside Ra
7
5
1
1.57
11
1.57
A Scharl
FB Cavalie
8
6
1
12
1.5
B Slefendorfus
FB Cavalie
2
1
1
1
3
1.5
J Taylor
Mt Eliza M
8
6
0.5
12
1.5
W Muir-Simpson
Mt Eliza M
8
6
1
12
1.5
C Kovacs
Bayside Ra
7
4
0.43
8
1.14
N Grzelak
Langwarrin
7
4
1.29
8
1.14
C Gradon
Mt Eliza M
8
1
2
1
3.25
8
1
H Scroggie
St Anne's
2
1
1
2
1
L Ellam
Bayside Ra
2
1
0.5
2
1
M Maclean
Mt Eliza M
6
3
0.17
6
1
S Shirazi
Derinya Ba
2
1
2
1
T Smith
Ballam Par
2
1
2
1
J Suailua-Pati
Rowellyn R
7
3
6
0.86
N Snelling
Rowellyn R
7
3
6
0.86
Z Anderson
Mt Eliza M
8
3
0.25
6
0.75
J Patterson
Langwarrin
7
2
1
0.43
5
0.71
J Thompson
Mt Eliza M
6
2
3.33
4
0.67
M Reid
Mt Eliza M
6
2
2.33
4
0.67
M Tang
FB Cavalie
6
1
2
1.17
4
0.67
J Versluis
Mt Eliza M
8
2
1
4
0.5
A Snow-Cole
Bayside Ra
6
1
2.17
2
0.33
D Knoop
Bayside Ra
7
1
1.14
2
0.29
K Graham
Rowellyn R
7
1
1.57
2
0.29
L Harrison-Jeffery
Rowellyn R
7
1
0.71
2
0.29
R Fletcher
Langwarrin
7
1
0.86
2
0.29
A Locke
Ballam Par
2
A Curry
St Anne's
1
B Jones
Rowellyn R
1
B Oagley
Bayside Ra
2
C Gradon
Mt Eliza M
8
1.5
D Nurse
Langwarrin
3
H Johnstone
Bayside Ra
2
J Trinca
Ballam Par
2
J Gu
FB Cavalie
3
0.67
J Byrne
Woodlands
2
1
J Blashki
Bayside Ra
2
L Parr
Rowellyn R
1
1
L Davis
FB Cavalie
4
2
L Foothead
Ballam Par
2
M Rust
St Anne's
1
1
M Over
Mt Eliza M
8
0.25
N Budge
St Anne's
1
1
N Toranzos
Ballam Par
2
1
O Black
Mt Eliza M
7
0.29
S Diamond
Rowellyn R
1
T Nicholas
Rowellyn R
1
W Mcmahon
Rowellyn R
1
W Klarenbeek
Woodlands
2
0.5
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started