Frankston Basketball - Domestic Competitions
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Frankston and District Basketball Association
/
W17 - Mixed U9 - C / C Res
Filter by season
Winter 2019
Winter 2018
Winter 2017
Winter 2016
Winter 2015
Summer 2019/20
Summer 2018/19
Summer 2017/18
Summer 2016/17
Summer 2015/16
Filter by competition
Select a Competition
W17 - Monday Morning Women
W17 - Boys U16 - A / A Res
W17 - Boys U16 - B / B Res
W17 - Boys U16 - C1 / C1 Res
W17 - Boys U16 - C2 / C2 Res
W17 - Boys U16 - D / D Res
W17 - Boys U18 - A / A Res
W17 - Boys U18 - B / B Res
W17 - Boys U21 - A / B
W17 - Girls U16 - A
W17 - Girls U16 - B / B Res
W17 - Girls U16 - C
W17 - Girls U18/21 - A
W17 - Girls U18/21 - B / B Res
W17 - Mixed U8 - Div 1
W17 - Mixed U8 - Div 2
W17 - Mixed U8 - Div 3
W17 - Mixed U8 - Div 4
W17 - Mixed U8 - Div 5
W17 - Mixed U8 - Div 6
W17 - Mixed U8 - Div 7
W17 - Sunday Masters Men
W17 - Sunday Men
W17 - Sunday Mixed A
W17 - Sunday Mixed B
W17 - Sunday Mixed C1
W17 - Sunday Mixed C2
W17 - Sunday Mixed D
W17 - Thursday Men A
W17 - Thursday Men B1
W17 - Thursday Men B2
W17 - Thursday Men C1
W17 - Thursday Men C2
W17 - Thursday Men D1
W17 - Thursday Men D2
W17 - Thursday Women
W17 - Tuesday Men A
W17 - Tuesday Men B
W17 - Tuesday Men C1
W17 - Tuesday Men C2
W17 - Tuesday Men D1
W17 - Tuesday Men D2
W17 - Wednesday Mixed A
W17 - Wednesday Mixed B
W17 - Wednesday Mixed C
W17 - Wednesday Mixed D
W17 - Wednesday Women A/B
W17 - Wednesday Women C
W17 - Wednesday Women D
W17 - Mixed U9 - A
W17 - Mixed U9 - B / B Res
W17 - Mixed U9 - C / C Res
W17 - Mixed U9 - D / D Res
W17 - Monday Men A
W17 - Monday Men B1
W17 - Monday Men B2
W17 - Monday Men B3
W17 - Monday Men C1
W17 - Monday Men C2
W17 - Monday Men C3
W17 - Monday Men D1
W17 - Monday Men D2
W17 - Monday Men D3
W17 - Boys U10 - A / A Res
W17 - Boys U10 - B / B Res
W17 - Boys U10 - C1 / C1 Res
W17 - Boys U10 - C2 / C2 Res
W17 - Boys U10 - D / D Res
W17 - Girls U10 - A / A Res
W17 - Girls U10 - B / B Res
W17 - Girls U10 - C / C Res
W17 - Girls U10 - D / D Res
W17 - Boys U12 - A / A Res
W17 - Boys U12 - B1 / B1 Res
W17 - Boys U12 - B2 / B2 Res
W17 - Boys U12 - C1 / C1 Res
W17 - Boys U12 - C2 / C2 Res
W17 - Boys U12 - C3 / C3 Res
W17 - Boys U12 - D1 / D1 Res
W17 - Boys U12 - D2 / D2 Res
W17 - Boys U12 - D3 / D3 Res
W17 - Girls U12 - A / A Res
W17 - Girls U12 - B / B Res
W17 - Girls U12 - C1 / C1 Res
W17 - Girls U12 - C2 / C2 Res
W17 - Girls U12 - D / D Res
W17 - Boys U14 - A / A Res
W17 - Boys U14 - B / B Res
W17 - Boys U14 - C1 / C1 Res
W17 - Boys U14 - C2 / C2 Res
W17 - Boys U14 - D1 / D1 Res
W17 - Boys U14 - D2 / D2 Res
W17 - Girls U14 - A / A Res
W17 - Girls U14 - B / B Res
W17 - Girls U14 - C / C Res
Fixtures/Results
W17 - Mixed U9 - C / C Res
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
3PM
2PM
FTM
AV PF
PTS
AV PTS
K Diop
Langwarrin
2
24
2
48
24
K Diop
Langwarrin
2
18
1
3
37
18.5
M Hooper
Bayside Ra
2
12
2
1.5
26
13
C Rush
Peninsula
1
4
4
8
8
M Crouch
Mt Eliza M
16
45
1
1.81
103
6.44
C Shannon
Peninsula
1
3
6
6
W Bridgeman
Derinya Ma
2
6
2.5
12
6
J Schwarz
Bayside Ra
2
5
0.5
10
5
K Matthews
Rowellyn R
13
27
1
1.38
55
4.23
H Flood
Peninsula
1
2
2
4
4
I Schwarz
Bayside Ra
2
4
8
4
K Sith
BCC
2
3
2
0.5
8
4
L Lorenzo
Peninsula
1
2
3
4
4
O Straub-Rogers
Bayside Ra
2
4
2
8
4
J Mcmahon
Skye Sonic
13
24
3
1.54
51
3.92
E Merchan
KP Giants
14
23
4
1.5
50
3.57
C Shorten
Rowellyn R
15
25
3
1.2
53
3.53
J Triep
KP Giants
15
25
3
0.93
53
3.53
K Hakaraia-Graham
Ballam Par
16
26
4
0.62
56
3.5
N O'Brien
Woodlands
16
26
2
0.31
54
3.38
J Baker
Woodlands
16
26
1
1.81
53
3.31
C Champion
KP Giants
16
23
1
1
51
3.19
A Masonwells
Langwarrin
4
5
1
2
11
2.75
H Rummel
Langwarrin
3
4
1.33
8
2.67
M Dunlop
Langwarrin
3
4
1.33
8
2.67
K Yates
Mt Eliza M
16
19
2
0.62
42
2.62
J Claringbold
Mt Eliza M
16
18
3
0.88
39
2.44
L Sartitsis
Mt Eliza M
13
15
1
1
31
2.38
A Centra
Skye Sonic
14
12
2
1.14
32
2.29
R Sullivan-Biggs
Woodlands
16
16
3
0.56
35
2.19
C Sawaya
Derinya Di
14
15
1.93
30
2.14
C Levey
BCC
2
2
4
2
C Martin
Peninsula
1
1
2
2
J Barnet
Bayside Ra
2
2
0.5
4
2
M Perkins
Langwarrin
4
4
0.5
8
2
M W I Robinson
Mt Eliza M
1
1
5
2
2
X Mclaren
Bayside Ra
2
2
4
2
D Loveridge
Mt Eliza M
13
9
0.62
22
1.69
J Mitchell
Skye Sonic
16
13
1.38
26
1.62
E Bevis
KP Giants
15
10
1
1.27
23
1.53
T Antas
Langwarrin
4
3
2
6
1.5
M Phillips
Derinya Di
13
8
3
0.15
19
1.46
B Elford
Woodlands
15
9
1
0.93
19
1.27
A Cikos
Woodlands
15
8
1
0.67
17
1.13
J Gionis
Skye Sonic
16
8
1
1.56
17
1.06
A Bakker
Bayside Ra
2
1
1.5
2
1
L Chilver
Mt Eliza M
14
6
2
1.43
14
1
S Dawson
Bayside Ra
2
1
0.5
2
1
T Bourke
Langwarrin
4
2
0.25
4
1
W Unwin
BCC
2
1
2
1
A Natoli
KP Giants
16
6
2
0.75
14
0.88
J Blommestein
Mt Eliza M
14
6
0.36
12
0.86
J Blake
Derinya Di
14
6
1
12
0.86
H Zarb
Derinya Di
13
5
1
0.31
11
0.85
J Polson
Rowellyn R
15
4
4
0.4
12
0.8
H Drake
Mt Eliza M
15
5
1
0.8
11
0.73
C Bell
Langwarrin
3
1
2
0.67
C Tonking
Langwarrin
3
1
1.33
2
0.67
L Smith
Langwarrin
3
1
0.33
2
0.67
M Simkin
Derinya Di
12
4
0.33
8
0.67
A Boyd
Mt Eliza M
14
4
0.29
8
0.57
C Skillen
Rowellyn R
14
4
0.07
8
0.57
M Papadimitriou
Derinya Di
14
4
0.64
8
0.57
H Burridge
Rowellyn R
15
2
0.33
8
0.53
T Schofield-Quadara
Woodlands
15
4
0.93
8
0.53
L Bradbury
Derinya Ma
2
1
1
1
0.5
D Colcott
KP Giants
14
3
1.71
6
0.43
C Lewis
St Anne's
15
3
1.4
6
0.4
S Goucher
Skye Sonic
15
2
0.6
6
0.4
M Devine
Langwarrin
3
1
0.67
1
0.33
C Grimmer
Skye Sonic
16
1
3
0.12
5
0.31
L Kilmany
Mt Eliza M
7
1
0.14
2
0.29
R Hatherall
Rowellyn R
15
2
0.87
4
0.27
C Rickard
Woodlands
14
1
1
0.14
3
0.21
E Davey
Mt Eliza M
12
1
0.08
2
0.17
R Ames
Woodlands
15
1
0.73
2
0.13
K Lawson
Skye Sonic
16
1
2.56
1
0.06
A Snow-Cole
Bayside Ra
2
1
A Burn
Mt Eliza M
6
A Hemsley
Rowellyn R
2
A Richardson
BCC
1
B Akester
BCC
2
B Taylor
Langwarrin
3
C Parry
Derinya Ma
1
C Trinder
Langwarrin
3
0.33
C Hughes
Langwarrin
3
0.33
C Roberts
Rowellyn R
15
0.47
D Knoop
BCC
2
E Meagher
Derinya Ma
2
0.5
E Barnet
Bayside Ra
2
E D Toit
Derinya Di
5
E Gathercole
Mt Eliza M
10
I Agesa
Bayside Ra
2
J Ogley
Bayside Ra
1
1
J Shepherd
Bayside Ra
1
J Callan
Derinya Ma
2
J D Brocco
Peninsula
1
J Hok
BCC
2
0.5
J Pleiter
BCC
2
K Gray
Derinya Ma
2
L Freund-Broerman
BCC
2
L Stone
Langwarrin
2
L Gleeson
Mt Eliza M
12
1.5
L Shieffelbein
Skye Sonic
14
0.14
M Scott
Derinya Ma
2
M Mackenzie
Mt Eliza M
5
M Baker
Derinya Ma
2
N Finocchiaro
Derinya Ma
1
P O'Brien
Bayside Ra
2
1
R Price
Bayside Ra
2
T Saunderson
Derinya Di
11
0.27
T Martin
Mt Eliza M
15
0.07
V Marks
Mt Eliza M
1
Z Featonby
KP Giants
14
0.21
Z Besnard
Bayside Ra
2
0.5
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started