Football Tasmania
Fixtures/Results
Club Websites
Venues
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Football Federation Tasmania
/
Southern Under 16 Boys Youth Cup
Filter by season
Default
2022
2021 - 2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Filter by competition
Select a Competition
North West Under 14 Boys
North West Under 16 Boys
Northern league 2
Victory Cup
Summer Cup Division A for Men
Summer Cup Premier Women
Summer Cup Under 20's for Men
Social Summer Cup for Men
Social Summer Cup for Women
Statewide Women's Final Series
Southern Under 20's
Westfield FFA Cup Qualifier (Lakoseljac Cup)
Southern League 2
Southern League 3
Southern League 4
PS4 Victory League 2015
Southern League 5
State Wide Cup for Women
Southern Over 35s
Southern Womens League 1
Victory Development League
State Wide Under 20's Cup
State Wide Social VASE
Southern Under 13 Boys Youth Cup
Southern Under 14 Boys Youth Cup
Under 13 Boys Black
Southern Under 16 Boys Youth Cup
Under 13 Boys Green
Southern Under 13 Girls Youth Cup
Under 13 Girls
Southern Under 15 Girls Youth Cup
Northern Championship for Men
Northern Championship for Women
Northern Championship 1 for Men
Under 14 Boys Black
Northern Championship 18s
Southern Championship 1 for Men
Southern Championship for Men
Under 14 Boys Green
Under 15 Girls
Under 16 Boys Black
Under 16 Boys Green
Under 16 Boys Red
Southern Championship for Women
Southern Championship 1 for Women
Fixtures/Results
Southern Under 16 Boys Youth Cup
Rosters
Results
Stats
Sync to Calendar
Round of 32,R32
Round of 16,R16
Quarter Finals,QF
Semi Finals,SF
Final,F
Filter by Round
Round of 32,R32
Round of 16,R16
Quarter Finals,QF
Semi Finals,SF
Final,F
Round of 32,R32
Beachside P
9
Live
FINAL
Clarence 16B
0
Sandown Park
Sat 16 May
10:30 AM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Beachside P
South Hobart Sky Blue
2
Live
FINAL
Olympia
4
Darcy Street
Sat 16 May
10:00 AM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Olympia
Hbt Jeep Zebras
7
Live
FINAL
New Town Red
1
KGV Football Park
Sat 16 May
2:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Hbt Jeep Zebras
NTC
7
Live
FINAL
Brighton Storm 16G
1
Cambridge New
Sat 16 May
1:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
NTC
Sth Hobart Blue
2
Live
FINAL
Beachside H
5
Darcy Street
Sat 16 May
2:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Beachside H
BYE
Southern FC
Glen. Knights
4
Live
FINAL
Hbt Jeep Zebras 16G
7
Prince of Wales North
Sat 16 May
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Hbt Jeep Zebras 16G
Beachside R
3
Live
FINAL
KLUFC Black
2
Gormley Park
Sat 16 May
2:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Beachside R
King. Lions Blue
2
Live
FINAL
University
0
Gormley Park
Sat 16 May
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
King. Lions Blue
Huon Valley
3
Live
FINAL
Hobart Utd
2
Huonville
Sat 16 May
12:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Huon Valley
KLUFC White
2
Live
FINAL
New Norfolk
4
Gormley Park
Sat 16 May
10:00 AM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
New Norfolk
Cygnet U16
3
Live
FINAL
Nelson
2
Huonville
Sat 16 May
2:00 PM
Match%26nbsp%3BCentre
Winner
Cygnet U16
BYE
Taroona
BYE
Brighton Storm 16R
BYE
Clarence 16G
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started