Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
St Albans Saints SC Blue |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
St Albans Saints SC |
Green Gully SC U12 Lev |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
St Albans Saints SC |
Spring Hills FC - SL2 Women |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
14:00 |
Aberfeldie Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Moonee Ponds United SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 3 |
(Women's State League 5 West) |
Williamstown SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 6 North-West) |
La Trobe University SC - M4 |
Hume United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Yallambie Park Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
Banyule City SC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Lawson Poole Reserve - Right Pitch |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 15D) |
Eltham Redbacks FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:45 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 18A) |
Preston Lions FC |
Manningham United FC - U18A |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Manningham United FC - U12 EK Green |
Manningham United FC - U12 Grey |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 14B) |
Manningham United FC - U14B |
Oakleigh Cannons FC Jim T |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15B) |
Manningham United FC - U15B |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
18:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:30 |
Jack Thomas Reserve - Mini 1 (U11) |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Berwick City SC U12 EAGLES |
East Bentleigh SC U12 Snakes |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Heatherton United SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Kooyong Park |
(Boys' South-East 15A) |
Malvern City FC 15A |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Darebin United SC |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #3 |
(Women's State League 3 North) |
Melbourne University SC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Aston Fields - Pitch 2 |
(Boys' North-West 15D) |
Craigieburn City FC |
Truganina Lions SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:30 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Westgate FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Albert Park Field 18 - (NPL) |
(Boys' East 14A) |
South Melbourne FC |
Berwick City SC U14 EAGLES |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Docklands Athletic FC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Women's State League 4 North) |
Docklands Athletic FC |
FC Birrarung Senior Women's Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
PEGS Sporting Field |
(Metropolitan League 8 North-West) |
PEGS SC |
Melbourne University SC Blues |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
PEGS Sporting Field |
(Women's State League 5 West) |
PEGS SC |
Sunbury United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Baxter SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:00 |
Ballam Park - Pitch 2A |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Peninsula Strikers JFC - 12B Blue Cobras |
Sandringham SC Serpents |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Ballam Park - Pitch 2A |
(Boys' Saturday South 12D) |
Peninsula Strikers JFC - 12D Red Cheetahs |
Rosebud HEART SC U12 Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Oakleigh Cannons FC Migs 1 |
Box Hill United Pythagoras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Oakleigh Cannons FC Kokki 1 |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Heatherton United SC |
Berwick City SC U13 EAGLES |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Scovell Reserve |
(Men's State League 5 West) |
Maidstone United SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Monbulk Rangers SC |
Croydon City SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Croydon City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 15D) |
Knox City FC U15 Blue |
East Bentleigh SC U15 Stingers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Monash University SC |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15B) |
Mazenod Football Club |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Brandon Park Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 21A) |
Mazenod Football Club |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Eira FC (Rhinos) |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Lord Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 18A) |
Glen Eira FC (Scorpions) |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Upfield SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West) |
Westgate FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Kings Domain FC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Kings Domain FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:00 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Endeavour United SC Michael 12C |
Berwick City SC U12 BEARS |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:15 |
Reema Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Endeavour United SC Paulo 12B |
Casey Comets Anacondas |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Brandon Park Reserve - MiniRoos 1 (U9) |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Mazenod Football Club |
Malvern City FC 12C |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Brandon Park Reserve - MiniRoos 1 (U9) |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Mazenod Football Club |
Maccabi FC Caulfield U13 Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
Avondale FC Under 13 Boys Blue |
Brimbank Stallions FC Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Avondale FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Avondale FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Girls' North 12C Red) |
Alphington FC Yellow |
Eltham Redbacks FC - Rafael |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 14C) |
Manningham United FC - U14C Girls |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Mentone Grammar Playing Fields - Keysborough |
(Men's State League 4 South) |
Mentone Soccer Club |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Peninsula Grammar School (The Detmold) |
(Women's State League 5 South) |
Old Peninsula Soccer Club |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Sandringham SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South-East 16A) |
South Springvale FC |
Doveton SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' South 18A) |
South Springvale FC |
Berwick City SC U18 LIONS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Coulson Reserve - Junior |
(Girls' North 12C Red) |
FC Clifton Hill |
Darebin Falcons WSC Purple |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
08:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
Manningham United FC - U13 White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Eltham Redbacks FC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 15C) |
Manningham United FC - U15C Girls |
Brighton SC Apollos |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:15 |
Terrara Park |
(Boys' South-East 17B) |
Whitehorse United SC Alex/Peter |
Monbulk Rangers SC Spartans |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Kings Domain FC |
Waverley Wanderers FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Men's State League 4 East) |
Kings Domain FC |
Waverley Wanderers FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 2 North-West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:45 |
Coomoora Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Keysborough SC |
Brighton SC Demons |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
18:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Keysborough SC |
Endeavour United SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Mill Park SC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 2 North-West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Ballarat City FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
20:00 |
FORFEIT |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Geelong SC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West) |
Melbourne City FC |
Surf Coast FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Albert Park Field 16 |
(Boys' East 14B) |
Middle Park FC |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Albert Park Field 16 |
(Boys' South-East 16A) |
Middle Park FC |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:45 |
Albert Park Field 16 |
(Girls' East 15D) |
Middle Park FC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:15 |
Albert Park Field 16 |
(Boys' East 16C ) |
Middle Park FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Caloola Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Monash City Villarreal FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Capital Reserve |
(Boys' East 14C) |
Glen Waverley SC - U14 Titans |
East Bentleigh SC U14 Strikers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Capital Reserve |
(Boys' East 15C) |
Glen Waverley SC - U15 Rebels |
Alphington FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Caloola Reserve |
(Women's State League 3 East) |
Monash City Villarreal FC |
Mooroolbark SC - Womens State League 3 East |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Saturday East 12C) |
Ringwood City FC (RP) |
NCFC Boys' Saturday South-East 12C |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Eltham Redbacks FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Eltham Redbacks FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Eltham Redbacks FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Skye United FC 12 Stars |
Brighton SC Hurricanes |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Terrara Park |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Whitehorse United SC |
East Bentleigh SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Terrara Park |
(Men's State League 5 East) |
Whitehorse United SC |
East Bentleigh SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' East 14C) |
Croydon City Soccer Club |
DRSC U14C - SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Women's State League 5 East) |
Croydon City Soccer Club |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' East 16B) |
Croydon City Soccer Club |
Malvern City FC 16B |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12C) |
Riversdale SC Blue |
South Yarra SC Bianco |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Women's State League 3 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
06/09/24 (Fri) |
19:30 |
Arndell Park Reserve - Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Truganina Soccer Club Inc |
St Albans Gospic Bears |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Girls' South 12C Blue) |
Langwarrin SC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Lawton Park Reserve - MiniRoos |
(Girls' South-East 12A) |
Langwarrin SC |
Box Hill United Pythagoras FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:15 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Blue |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Altona Green Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Altona City SC - SR |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Corio SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Corio SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Melbourne University Soccer Club |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:30 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Whittlesea Ranges FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:00 |
Broadford Secondary College - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Mitchell Rangers SC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:15 |
Stead Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Geelong SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
Stead Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Geelong SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 6 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Geelong SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
JT Gray Reserve - Pitch 6 |
(Girls' North-West 13B) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
15/09/24 (Sun) |
10:15 |
JT Gray Reserve - Pitch 7 (U11/U12) |
(Girls' North-West 13C) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Capital Reserve |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Waverley SC - U18 Phoenix |
East Bentleigh SC U18 Strikers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Capital Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Glen Waverley SC - U18 Stormers |
Glen Eira FC (Knights) |
Appt |
Referee |
28/08/24 (Wed) |
19:45 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 East) |
Lilydale Montrose United |
Alphington FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Castlemaine Goldfields FC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Castlemaine Goldfields FC |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Bundoora United FC |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Bundoora United FC |
Essendon Royals SC WHITE |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
FORFEIT |
(Girls' North-West 13B) |
Bundoora United FC |
Essendon Royals SC BLUE |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
AW Bond Reserve |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Newport Storm FC U12s - Kante |
Moonee Valley Knights FC_101654 |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Collingwood City FC |
Malvern City SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Collingwood City FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Rowville Eagles SC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
16:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 16C ) |
Ringwood City FC (MR) |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
18:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Metropolitan 17C) |
Ringwood City FC (PQ) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U17 Red |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
WJ Turner Reserve |
(Men's State League 2 South-East) |
Greater Dandenong FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
FC Noble Hurricanes |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Emmanuel College (S) |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Altona North SC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Emmanuel College (S) |
(Boys' West 14A) |
Altona North SC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South-East 17B) |
Manningham United FC - U17B |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Manningham United FC - U17/18C Girls |
Mooroolbark SC - Development Squad |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Caloola Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Monash City Villarreal FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Princes Park Caulfield - SSF 4 |
(Boys' Sunday East 12A) |
South Melbourne FC |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Williamstown SC |
Sebastopol Vikings SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:15 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14A) |
Truganina Soccer Club Inc |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
08:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13B) |
Manningham United FC - U13 EK Red |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14A) |
Manningham United FC - U14A Green |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Boroondara Eagles FC (TL) |
Manningham United FC - U15 CPL Girls |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Macleay Park 2 |
(Boys' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (JB) |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
19:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Eltham Redbacks FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Pakenham United FC |
Rosebud SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
Rosebud SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Boys' Sunday South 13D) |
Seaford United SC |
Casey Comets Rebels |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 15D) |
Seaford United SC |
Endeavour United SC Under 15Girls |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Lilydale Montrose United |
Monbulk Rangers SC Giants |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 16C) |
Lilydale Montrose United |
Ashburton USC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 2 |
(Boys' East 16C ) |
Lilydale Montrose United |
DRSC U16 Boys - LH |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
FORFEIT |
(Men's State League 4 East) |
Yarra Jets FC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 4 West) |
Brunswick Zebras FC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Epping City SC |
Sunbury United FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Collingwood City FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Thornbury Athletic FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Thornbury Athletic FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Heidelberg Stars SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:15 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 5 North) |
Brunswick Juventus FC |
Northern Falcons FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Campbell Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Moreland City SC |
Preston Lions FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:00 |
Bailey Reserve - SSF3 |
(Boys' Saturday South 12E) |
East Bentleigh SC U12 Thunder |
Skye United FC 12 Suns |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Boys' Sunday North 12D) |
FC Birrarung U12 Boys Yellow |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Princes Park Oval #6 |
(Girls' North-West 14D) |
FC Birrarung U14 Girls |
Altona City SC -OB |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #3 |
(Women's State League 3 North) |
Melbourne University SC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Hampton East Brighton FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Assistant |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
06/09/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Westside Strikers Masters |
Altona Magic SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Grange Reserve - Pitch 2 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
North Sunshine Eagles SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Grange Reserve - Pitch 2 [Hoppers Crossing] |
(Girls' Metropolitan 16B) |
Hoppers Crossing SC |
Melbourne Knights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Grange Reserve - Pitch 2 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 16B ) |
Hoppers Crossing SC - U16B- Steve |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Caloola Reserve |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Monash City Villarreal FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Caloola Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Monash City Villarreal FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 2 |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Monash University SC - Men's Colts |
Swinburne FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Maccabi FC Caulfield |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Darebin United SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Keysborough SC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday North 13C Red) |
Bundoora United FC_100417 |
Roxburgh Park United SC 13C |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Darebin United SC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Mayer Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15D) |
Darebin United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Paisley Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Altona Magic SC U12A |
Green Gully SC U12 Steve |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:15 |
Stead Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Geelong SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
16:00 |
HD Graham Reserve |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Laverton FC |
Point Cook FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
HD Graham Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Laverton FC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:30 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Epping City SC |
Sunbury United FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Epping City SC |
Sunbury United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Seaford United SC |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Girls' South-East 13B) |
Monash City Villarreal FC |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Elwood City SC |
East Bentleigh SC Metro 5 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Boys' South-East 18B) |
Elwood City Youth Squad |
Malvern City FC 18B |
Appt |
Referee |
15/09/24 (Sun) |
12:00 |
Kooyong Park |
(Boys' North 18C) |
Malvern City FC 18C |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Waratah Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Doveton SC |
Hampton East Brighton FC Red Bulls |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Peninsula Grammar School (The Detmold) |
(Women's State League 5 South) |
Old Peninsula Soccer Club |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 4 |
(Women's State League 3 South) |
Mornington SC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Civic Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Mount Martha Soccer Club |
Cleeland United SC Reserve Team |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Civic Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Mount Martha Soccer Club |
Cleeland United SC Senior Team |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
FORFEIT |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Black |
Pakenham United FC U16s Yellow |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Seaford United SC - Yellow |
East Bentleigh SC U16 Sharks |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Civic Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 16B) |
Mount Martha Soccer Club U16 Mariners |
East Bentleigh SC U16 Samurai |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South-East 15A) |
Beaumaris SC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South-East 16A) |
Beaumaris SC |
Brighton SC Raiders |
Appt |
Referee |
14/09/24 (Sat) |
13:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Gisborne SC |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
FORFEIT |
(Girls' South 14D) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Chelsea FC 13B Arsenal |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Women's State League 4 South) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Pakenham United FC LADIES |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 3 (South) |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Whittlesea Ranges FC - Joe V |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
FC Noble Hurricanes |
Casey Panthers SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:45 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' South 14B Red) |
Sandringham SC Saints |
Glen Eira FC (Wolves) |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Women's State League 3 South) |
Sandringham SC Storm |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
28/08/24 (Wed) |
19:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Greenvale United SC Black - Liam |
Uni Hill Eagles FC - Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Boys' Sunday West 13E) |
Footscray Rangers FC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Footscray Rangers FC 3 |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Skinner Reserve |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Maribyrnong Greens SC |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13A) |
Brunswick Juventus FC Davide |
Pascoe Vale FC White Andrew |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee Mentor |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Boys' Sunday East 13A) |
Malvern City FC 13A |
South Melbourne FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Mahoneys Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13A) |
NCFC Boys' East 13A |
Oakleigh Cannons FC Migs 2 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Boys' West 15A) |
Albion Rovers FC U15 |
Westside Strikers FC - U15A |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' East 14A) |
Boroondara Eagles FC (LV) |
Malvern City FC 14A |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Darebin United SC |
Manningham United FC - U17A |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Darebin United SC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Carrum Downs Recreation Reserve |
(Women's State League 3 South) |
Baxter SC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Skye United FC 12 Stars |
Brighton SC Hurricanes |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
16:00 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South-East 21A) |
Beaumaris SC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 East) |
Lilydale Montrose United |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Park Ridge Reserve |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Rowville Eagles SC |
Eastern Lions SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Caroline Springs George Cross FC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
18:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Rahman |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
Webster Street Reserve |
(Metropolitan League 5 North-West) |
West Point Soccer Club |
Balmoral FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Chelsworth Park - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Chelsworth Park - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
Old Ivanhoe Soccer Club |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Willsmere Park |
(Metropolitan League 7 North-West) |
East Kew FC |
Reservoir United |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Willsmere Park |
(Boys' South-East 21A) |
East Kew FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:30 |
Anderson Park |
(Boys' South-East 17B) |
DRSC U17B - BC |
Wonga Wizards FC - Boys Under 17s |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15C) |
Sydenham Park SC |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 21A) |
Sydenham Park SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Albion Rovers FC |
Mill Park SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Albion Rovers FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Williams Landing FC (U16A) |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15B) |
Williams Landing Soccer Club |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hoppers Crossing SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:00 |
Aberfeldie Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Moonee Ponds United SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
14:00 |
Aberfeldie Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Moonee Ponds United SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Women's State League 4 West) |
Westside Strikers FC - Women |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Truemans Road Recreation Reserve - Junior |
(Boys' South 14C) |
Rosebud HEART SC U14 Red |
Seaford United SC U14 Boys |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Williamstown SC |
Sebastopol Vikings SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Williamstown SC |
Sebastopol Vikings SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 15C) |
Spring Hills FC Lucas |
Melbourne City FC U15 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 3 (South) |
(Girls' North-West 13B) |
Whittlesea Ranges FC - Noor |
St Albans Saints SC 2024 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 2 (S) |
(Boys' Sunday East 13D Red) |
Knox City FC U13 Silver |
Mooroolbark SC - Boys U13s - Dale Warren |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bentleigh United Cobras FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Referee |
27/08/24 (Tue) |
19:45 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Uni Hill Eagles FC |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
18:30 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Girls' North-West 12C) |
Brunswick City SC |
Melbourne Knights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Kensington Junior SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North 14C Red) |
Kensington Junior SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' North 15C) |
Kensington Junior SC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Girls' North-West 17/18C) |
Kensington Junior SC |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Assistant |
02/09/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
West Preston FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Dendy Park - X |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Brighton SC Thunder |
Berwick City SC U12 TIGERS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 12C) |
WPSC Under 12 Girls KH |
Maribyrnong Swifts FC Silver |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 14C) |
WPSC Under 14 Girls CS |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:45 |
FORFEIT |
(Boys' West 16A) |
WPSC Under 16 Boys SH |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Boys' West 15A) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Keilor Park SC U15 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 4 |
(Women's State League 4 West) |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
North Sunshine Eagles SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Balcombe Park |
(Girls' South 13C) |
Beaumaris SC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Balcombe Park |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Beaumaris SC JETS |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
20:30 |
Veneto Club - David Barro Stadium (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Banyule City SC |
Brandon Park SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
WJ Turner Reserve |
(Men's State League 2 South-East) |
Greater Dandenong FC |
Skye United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Men's State League 5 South) |
FC Noble Hurricanes |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Casey Comets FC |
Mazenod Football Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Casey Comets FC |
Mazenod Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 2 |
(Women's State League 5 South) |
Mornington SC |
Berwick City SC SW2 |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Spring Hills FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Spring Hills FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Caroline Springs George Cross FC |
Manningham Juventus Football Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:15 |
FORFEIT |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Balmoral FC |
Barwon SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
17:30 |
FORFEIT |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
JC Donath Reserve - Pitch 6 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Keon Park SC |
FC Birrarung |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
JC Donath Reserve - Pitch 6 |
(Men's State League 5 North) |
Keon Park SC |
FC Birrarung |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Eltham Redbacks FC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Aspendale SC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Kooyong Park - SSF2 |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Malvern City FC 12B White |
Manningham Juventus Football Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12C Red) |
Brimbank Stallions FC |
Balmoral FC - Derzelez |
Appt |
Referee |
02/09/24 (Mon) |
19:30 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
Brimbank Stallions FC |
Keilor Park SC U13 Boys Eagles |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Girls' South-East 12B) |
Glen Eira FC (Tamekas) |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
JH Allan Reserve |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Moonee Ponds United SC U13 |
Hume City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
JH Allan Reserve |
(Boys' North 14C Red) |
Moonee Ponds United SC U14C |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Avondale FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Ocean Grove SC |
Ballarat SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Sydenham Park SC |
Kensington City Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Tarneit Rise Synthetic Pitch |
(Boys' West 14B) |
Tarneit United SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Tarneit United SC |
NGWSC 13B Red Boys' West |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 15C) |
Roxburgh Park United SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
George Knott Reserve |
(Boys' Sunday North 12E) |
Fitzroy Lions SC |
Glenroy Lions FC_101373 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
FORFEIT |
(Boys' Sunday North 13E) |
Fitzroy Lions SC |
Broadmeadows Stars SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Diamond Valley United SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Women's State League 5 West) |
La Trobe University SC - W2 |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Campbell Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Moreland City SC |
Box Hill United Pythagoras FC BLACK |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16A) |
Greenvale United SC |
Keilor Park SC U16 Boys Eagles |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Corio SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Monash University SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Central Park Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Hampton Park United Sparrows FC |
Mount Eliza Soccer Club Senior Womens |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Castley Reserve |
(Girls' West 12B) |
Sunshine Heights Junior SC |
Altona North SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
09:00 |
Dendy Park - W |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Cyclones |
East Bentleigh SC U12 Sharks |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
KM Reedy Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16C) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Western Port FC u16 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Freeway Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Brandon Park SC |
Oakleigh Cannons FC 13D Sterling |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Freeway Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Brandon Park SC |
East Bentleigh SC U13 Strikers |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
JC Donath Reserve - Pitch 6 |
(Men's State League 5 North) |
Keon Park SC |
FC Birrarung |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Hume United FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
18:30 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
West Preston FC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Mornington SC |
Springvale White Eagles FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Mornington SC |
Springvale White Eagles FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
South Yarra SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's Metropolitan Masters North) |
Moreland United SC |
La Trobe University SC Old Boys |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Chelsworth Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Old Ivanhoe Soccer Club - 12s (Blue) |
Glenroy Lions FC_101374 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Chelsworth Park - Pitch 1 |
(Girls' North 14C) |
Old Ivanhoe Soccer Club - 14G |
Yarra Jets FC Blue |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Skye United FC 14 |
Hampton East Brighton FC Red Vipers |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:00 |
Edithvale Common - SSF Pitch 2B |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Chelsea FC U12B Chaos |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:15 |
Edithvale Common - SSF Pitch 2B |
(Boys' Saturday South 12A) |
Chelsea FC U12 Knights BFA |
Glen Eira FC (Hornets) |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:30 |
Edithvale Common - SSF Pitch 2A |
(Boys' Saturday South 12A) |
Chelsea FC U12 Raiders BFA |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
28/08/24 (Wed) |
18:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Brunswick Juventus FC Alex |
Lalor United Junior SC Blue |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Mornington SC |
Springvale White Eagles FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West) |
Westgate FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee Mentor |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Hays Paddock |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Old Xaverians SC |
DRSC U12C - CC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Hays Paddock |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Old Xaverians SC |
Swinburne FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
West Preston SC - One Nil FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Darebin United SC |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Williamstown SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Red |
Casey Comets Vipers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
KM Reedy Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 12C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Aspendale SC Emeralds |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
George Andrews Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' South 14D Red) |
Dandenong Thunder SC |
Elwood City U14B Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Girls' South 12C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Sandown Lions FC |
Chelsea FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
19:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Sandown Lions FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Davies Reserve |
(Boys' East 16B) |
Oakleigh Cannons FC James K |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Davies Reserve |
(Girls' South-East 17/18C) |
Chisholm United FC Harry |
Beaumaris SC Corals |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Davies Reserve |
(Women's State League 3 East) |
Chisholm United FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Ballam Park - Pitch 2A |
(Girls' South 13D) |
Peninsula Strikers JFC - Jaguars |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Ballam Park - Pitch 2A |
(Boys' Sunday South 13E Blue) |
Peninsula Strikers JFC - 13E Blue Black Snakes |
Mount Martha Soccer Club U13 Captains |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
St Kilda SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
02/09/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
West Preston FC |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
19:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Eltham Redbacks FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Alcock Road Reserve |
(Boys' Sunday West 12D) |
Truganina Lions SC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
FC Strathmore |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Duffy Street Reserve |
(Boys' North-West 18B) |
Epping City SC |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Duffy Street Reserve |
(Women's State League 3 North) |
Epping City SC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Edwards Reserve |
(Boys' Sunday West 12E) |
Melbourne City FC U12D |
Truganina Lions SC_104797 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Edwards Reserve |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Melbourne City FC U13A |
NGWSC 13A Blue Boys' West |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Edwards Reserve |
(Boys' West 14C) |
Melbourne City FC U14 |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Ocean Grove SC |
Ballarat SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Ocean Grove SC |
Ballarat SC |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Carrum Downs Recreation Reserve |
(Women's State League 3 South) |
Baxter SC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Mentone Grammar Playing Fields - Keysborough |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Mentone Soccer Club |
Springvale City SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Mentone Grammar Playing Fields - Keysborough |
(Men's State League 4 South) |
Mentone Soccer Club |
Springvale City SC |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Dendy Park - X |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Brighton SC Thunder |
Berwick City SC U12 TIGERS |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Red |
(Men's State League 4 South) |
Brighton SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
Home of the Matilda's - Pitch 4 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Albert Park SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
FORFEIT |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Yarra Jets FC |
Boronia SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
FORFEIT |
(Men's State League 4 East) |
Yarra Jets FC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Albert Park SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Casey Comets FC |
Mazenod Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 East) |
Hampton East Brighton FC |
Malvern City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' Sunday South 12A) |
Pakenham United FC U12s Blue |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Fawkner SC Michael |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Fawkner SC |
Brunswick Juventus FC Nathan |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
White Star Dandenong SC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Monash University SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Monash University SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
19:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Sandown Lions FC |
Chelsea FC |
Appt |
Assistant |
08/09/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:00 |
Cheltenham Park - Mini 2 (U11) |
(Boys' Saturday East 12A) |
Hampton East Brighton FC Red Kangaroos |
Boroondara Eagles FC (SM) |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
12:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Boys' Saturday East 12B) |
South Yarra SC Rosso |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Lilydale Montrose United |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Croydon City Soccer Club - Red |
Knox United SC Green Marco |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
16:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Gippsland United FC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:15 |
Baxter Park (Warragul) |
(Men's State League 1 South-East) |
Gippsland United FC |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Women's State League 3 East) |
FC Melbourne SRBIJA |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Princes Park Oval #5 |
(Boys' North 14D) |
FC Birrarung U14 Boys |
Heidelberg Stars SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Melbourne University SC |
Williamstown SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Melbourne University Soccer Club |
Brunswick City SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Knox City FC |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Westside Strikers Masters |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Scovell Reserve |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Maidstone United SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Scovell Reserve |
(Men's State League 5 West) |
Maidstone United SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Robert Barrett Reserve |
(Women's State League 5 West) |
Footscray United Rangers FC - Black |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Boys' Saturday East 12B) |
South Yarra SC Rosso |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 12D Red) |
Old Scotch SC |
Whitehorse United SC (eduardo/Swapnil) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
HA Smith Reserve - Pitch 1 |
(Girls' East 15D) |
Old Scotch SC |
Glen Waverley SC - U15 Warriors |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Riversdale SC |
Old Xaverians SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Riversdale SC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Sydenham Park SC |
Kensington City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Lara United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Green Gully Reserve - SSF 4 |
(Girls' North-West 13C) |
Green Gully SC U13A Girls |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Green Gully Reserve - SSF 3 |
(Boys' Sunday West 13A Red) |
Green Gully SC U13A |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Women's State League 3 East) |
FC Melbourne SRBIJA |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Croydon City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Keysborough SC |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
WJ Turner Reserve |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Greater Dandenong FC |
Skye United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Doveton SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:45 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' South 14B Red) |
Sandringham SC Saints |
Elwood City U14B Blue |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:15 |
North Seaford Reserve - Mini 2 (U11/12) |
(Boys' Saturday South 12B Red) |
Seaford United SC |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Coomoora Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Keysborough SC |
Officer City Soccer Club - Daniel |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Coomoora Reserve - Junior 1 |
(Girls' South 12C Red) |
Keysborough SC |
Glen Eira FC (Carpenters) |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Darebin United SC |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:15 |
Olympic Village - Pitch 4 (S) |
(Girls' North-West 12A) |
Heidelberg United FC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:15 |
Baxter Park (Warragul) |
(Men's State League 1 South-East) |
Gippsland United FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 12C Blue) |
Aspendale SC Ninjas |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Aspendale SC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 2 |
(Women's State League 3 South) |
Aspendale SC |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 2 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Wonga Wizards FC - Under 12 Dragons |
Whitehorse United SC (Rohan) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Girls' North-West 13D) |
Hoppers Crossing SC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' Sunday West 12E) |
Hoppers Crossing SC |
Sunshine Heights Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Grange Reserve - Pitch 3 (S) [Hoppers Crossing] |
(Boys' Sunday West 13D) |
Hoppers Crossing SC |
WPSC Under 13 Boys CD |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Howard Parker Reserve |
(Boys' Sunday South 13D) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 Green |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Howard Parker Reserve |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 White |
Brighton SC Phantoms |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Sumner Park |
(Boys' North 14C Red) |
Brunswick Zebras FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:45 |
Sumner Park |
(Boys' North 14B Blue) |
BZ Boys' North 14B Blue |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Boys' West 17B) |
Brunswick Zebras FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West) |
Whittlesea Ranges FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Emil Madsen Reserve - Senior Pitch |
(Boys' South 14B Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Red |
Berwick City SC U14 TIGERS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Emil Madsen Reserve - Senior Pitch |
(Boys' South 15C Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U15 Red |
Brighton SC Titans |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
Emil Madsen Reserve - Senior Pitch |
(Boys' South 16C) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U16 Red |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 South) |
Skye United FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:30 |
Jack Thomas Reserve - Mini 3 (U11) |
(Boys' Saturday South 12A) |
Berwick City SC U12 LIONS |
Langwarrin SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Maccabi FC Caulfield |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Keysborough College (Banksia Campus) |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
FC Noble Hurricanes |
Dandenong South SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Kooyong Park |
(Boys' Sunday East 13A) |
Malvern City FC 13A |
South Melbourne FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Edithvale Common Pitch 2 |
(Girls' South 16C) |
Chelsea FC U16 Fire |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 4 South) |
Chelsea FC |
Mount Martha Soccer Club Mariners |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
18:00 |
Argyle Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Ashburton USC (MB) |
Monash City Villarreal FC Yellow |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Alex Nelson Reserve |
(Girls' South 12C Red) |
FC Noble Hurricanes |
Berwick City SC U12 GAZELLES |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Alex Nelson Reserve |
(Girls' South 14D) |
FC Noble Hurricanes |
Pakenham United FC U14s Girls |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Alex Nelson Reserve |
(Girls' East 16C) |
FC Noble Hurricanes |
Chisholm United FC Steve K |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Caroline Springs George Cross FC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Caroline Springs George Cross FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
West Preston FC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Sandringham SC Sonics |
Chelsea FC U12 Warriors |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:30 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Watsonia Heights FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Wonga Wizards FC - Metro 6 |
Knox City FC Metro Men |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Women's State League 3 East) |
Alphington FC |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Girls' South 13D) |
Gippsland United Football Club |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 White |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Ocean Grove SC |
Ballarat SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Spring Hills FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West) |
Westgate FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee Mentor |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Coulson Reserve - Junior |
(Girls' North 12C Red) |
FC Clifton Hill |
Darebin Falcons WSC Purple |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Lalor United Junior SC Blue |
Manningham United FC - U12K Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
HR Uren Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 13C) |
Lalor United Junior SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
HR Uren Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 16A) |
Lalor United Junior SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Timber Ridge Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Manningham United FC - Metro Men 7 |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Williams Landing Soccer Club |
Albion Rovers FC U13 Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
Williams Landing Soccer Club |
Surf Coast FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Williams Landing Soccer Club_101614 |
Avondale FC Under 13 Boys White |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 4 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Blue) |
Williams Landing Soccer Club_101621 |
Moonee Valley Knights FC_102254 |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Bendigo City Football Club |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Glen Eira FC (Vipers) |
Endeavour United SC Chris 12E |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
08:45 |
Davies Reserve |
(Boys' Sunday South 12A) |
Oakleigh Cannons FC Tony B |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Davies Reserve |
(Girls' East 12C) |
Oakleigh Cannons FC Peter X |
Ringwood City FC (AD) |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
09:00 |
Ashburton Park |
(Boys' Sunday East 12A) |
Ashburton USC (DU) |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Boys' Saturday East 12A) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Brighton SC Lightning |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 4 (S) 1/2 |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mooroolbark SC - Boys U12s - Rahman |
East Malvern Junior Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 3 (S) 1/2 |
(Boys' East 14B) |
Mooroolbark SC - Under 14 Mel |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Esther Park Reserve - Pitch 2 (Synthetic) |
(Girls' East 16C) |
Mooroolbark SC - Girls U16s - Daniel Karsai |
Monbulk Rangers SC Sapphires |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Findon Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 14C Red) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Brandon Park Reserve - MiniRoos 1 (U9) |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Mazenod Football Club |
Boroondara Eagles FC (MC) |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West) |
Whittlesea Ranges FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13E) |
Greenvale United SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
FORFEIT |
(Girls' North-West 15D) |
Greenvale United SC |
Truganina Lions SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 18B) |
Greenvale United SC |
North Sunshine Eagles SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Heatherton United SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Glen Eira FC (Devannas) |
Ringwood City FC U18 Girls |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 5 East) |
Glen Eira FC (Ravens) |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
AW Bond Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Newport Storm FC U13s - Zidane |
Werribee City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
20:30 |
Veneto Club - David Barro Stadium (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Banyule City SC |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Donvale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Templestowe Wolves FC |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Donvale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
Templestowe Wolves FC |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
HD Graham Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Laverton FC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Yallambie Park Reserve |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Banyule City SC |
Casey Comets FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Yallambie Park Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
Banyule City SC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 16C) |
Upfield SC |
Albion Rovers FC U16 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Metropolitan League 4 North-West) |
La Trobe University SC - M3 |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
19:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Women's State League 5 North) |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
Churchill Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Metropolitan League 2 North-West) |
St Albans Gospic Bears |
Footscray Rangers FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Spring Hills FC |
Lara United FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Lara United FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:45 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' Saturday East 12B) |
Collingwood City FC |
Boronia SC Under 12 Yellow (B) |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Berwick City SC Reserves |
Knox City FC Reserves |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Berwick City SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
FC Strathmore |
Upfield SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:30 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
FC Noble Hurricanes |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:45 |
Duane Reserve |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Altona North SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Duane Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Altona North SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Yarraville FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Greenvale United SC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Albion Rovers FC U11 White |
Keilor Park SC U12 Boys Hawks |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Mill Park SC |
Northcote City FC White |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Mill Park SC |
Darebin Falcons WSC Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Essendon Royals SC |
Pascoe Vale FC White Andrew |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Essendon Royals SC WHITE |
Glen Eira FC (VanEgmonds) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:45 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' North 14A) |
Essendon Royals SC RED |
Green Gully SC U14 A |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' East 14A) |
FC Bulleen Lions |
Manningham United FC - U14A Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:30 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' South-East 15A) |
FC Bulleen Lions |
Manningham United FC - U15A |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Upfield SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Girls' South-East 12B) |
Dandenong City SC |
Boroondara Eagles FC (GH) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 3 |
(Girls' South-East 14C) |
Dandenong City SC |
Malvern City FC 14C Girls |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Carrum Downs Recreation Reserve |
(Women's State League 3 South) |
Baxter SC |
Berwick City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Lakeside Reserve - Junior Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Officer City Soccer Club |
Western Port FC u12 Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' Sunday South 13A) |
Berwick City SC U13 LIONS |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 15C Red) |
Berwick City SC U15 BEARS |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Sandringham SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 |
(Boys' Sunday South 13A) |
Bentleigh Greens SC |
Mount Eliza Soccer Club Boys U13 Red |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Frankston Pines SC |
Sandringham SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Sandringham SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona City SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
FORFEIT |
(Boys' West 16A) |
Truganina Soccer Club Inc |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
19:00 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Maribyrnong Greens SC |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Hume United FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee Mentor |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Girls' South-East 12B) |
Glen Eira FC (Tamekas) |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Gippsland United Football Club |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Aspendale SC Titans |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park (Warragul) |
(Women's State League 1 South-East) |
Gippsland United Football Club |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Williamstown SC |
Albion Rovers FC Masters |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Williamstown SC |
Sebastopol Vikings SC |
Appt |
Assistant |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Greenvale United SC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Greenvale United SC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Blue) |
Greenvale United SC Green - Sal/Haider |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14B Red) |
Greenvale United SC |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12C Blue) |
Werribee City FC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Girls' West 12C) |
Werribee City FC_100977 |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Berwick City SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Hampton East Brighton FC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12B) |
Mill Park SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Mill Park SC |
Boroondara Eagles FC (BPEF) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Red) |
Mill Park SC |
Greenvale United SC Black - Liam |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12C Blue) |
Doreen United Soccer Club (Nick) |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 3 |
(Boys' West 14A) |
Altona City SC JS |
Westside Strikers FC - U14A |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Upfield SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Saturday East 12C) |
Boroondara Eagles FC (SH) |
Knox City FC U12 Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Macleay Park 3 West |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Manningham United FC - U13 CPL Girls |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:45 |
Macleay Park 1 North |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Boroondara Eagles FC (AA) |
Manningham United FC - U17 CPL Girls |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:15 |
Macleay Park 2 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Boroondara Eagles FC (CD) |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' Saturday East 12B) |
FC Bulleen Lions |
Riversdale SC White |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Hartwell Sports Ground |
(Girls' East 13C) |
Riversdale SC |
Manningham United FC - U13C Girls |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Hartwell Sports Ground |
(Girls' South-East 12B) |
Riversdale SC |
Berwick City SC U12 WILDCATS |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:00 |
Ballam Park - Pitch 1 |
(Boys' South 15D) |
East Bentleigh SC U15 Samurai |
Peninsula Strikers JFC -15D Blue |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
17:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 14B Blue) |
Berwick City SC U14 SHARKS |
Berwick City SC U14 TIGERS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14A) |
Berwick City SC U14 LIONS |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 15C) |
Berwick City SC U15 WILDCATS |
Hampton East Brighton FC Red Howlers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 16B) |
Berwick City SC U16 SHARKS |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Boys' North 18C) |
Malvern City FC 18C |
FC Birrarung U18 Boys |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
18:45 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Girls' East 16C Blue) |
Collingwood City FC |
Knox United SC Girls Matt |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Sandringham SC Blue Heelers |
East Bentleigh SC U13 Lightning |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Werribee City FC |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Altona East Phoenix SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Men's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
17:30 |
FORFEIT |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 18A) |
Berwick City SC U18 LIONS |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Endeavour Hills Fire SC Reserve |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Endeavour Hills Fire SC |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Bunyip Recreation Reserve |
(Women's State League 5 South) |
Bunyip District SC |
Officer City Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 2 North-West) |
Whittlesea Ranges FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Collingwood City FC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Spring Hills FC |
Sandringham SC Galaxy |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bentleigh United Cobras FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Southern United Football Club |
Mooroolbark SC - Girls U14s - Michael Orlando |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Southern United Football Club |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Southern United Football Club |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Referee |
27/08/24 (Tue) |
18:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Upfield SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13B) |
Darebin United SC |
Epping City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' North-West 16C) |
Darebin United SC |
Point Cook FC |
Appt |
Referee |
05/09/24 (Thu) |
19:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Boys' South 14B Red) |
Sandringham SC Saints |
Glen Eira FC (Wolves) |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Girls' North-West 13C) |
Yarra Jets FC Red |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
05/09/24 (Thu) |
18:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 15C) |
Roxburgh Park United SC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
09:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' Saturday East 12A) |
Collingwood City FC |
Glen Eira FC (Fire) |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Norman Luth Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Noble Park SC |
Old Trinity Grammarians SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Norman Luth Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
Noble Park SC |
Old Trinity Grammarians SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 14C) |
FC Strathmore |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15B) |
FC Strathmore |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:45 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18B) |
FC Strathmore |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North 12C Blue) |
Doreen United Soccer Club (Nick) |
Whittlesea Ranges FC - Charlotte |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Boys' South 14C) |
Aspendale SC Pumas |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Girls' South 13D) |
Aspendale SC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Glen Eira FC (Taipans) |
Kensington Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
08:30 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Glen Eira FC (Stallions) |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Glen Eira FC (Cobras) |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Glen Eira FC (Missiles) |
East Bentleigh SC U13 Scorpions |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Aspendale SC Sharkies |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Spring Hills FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee Mentor |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 12C Blue) |
Werribee City FC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Girls' East 15D) |
Mount Waverley City SC |
Boroondara Eagles FC (IM) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Ryder Oval |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Brunswick Zebras FC - 12B Green |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Ryder Oval |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Brunswick Zebras FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Campbell Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Moreland City SC |
Pascoe Vale FC - Navy |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Esther Park Reserve - Junior Pitch 4 (S) 1/2 |
(Boys' East 14D) |
Mooroolbark SC - Boys U14s - Grant |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
JH Allan Reserve |
(Boys' Sunday North 12C Red) |
Moonee Ponds United SC U12 Boys |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
JH Allan Reserve |
(Girls' North-West 12C) |
Moonee Ponds United SC U12 Girls |
Sunbury United FC Yellow |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Red |
(Men's State League 4 South) |
Brighton SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Fairfield Park - Junior |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Yarra Jets FC Orange |
FC Birrarung U13 Boys White |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
Stead Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Geelong SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Mill Park SC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
Langama Park - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Sunbury United |
St Albans Gospic Bears |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 15B) |
Keilor Park SC U15 Boys Hawks |
Spring Hills FC Costa |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' West 18A) |
Keilor Park SC U18 Boys Eagles |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
George Andrews Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12A) |
Dandenong Thunder SC |
Sandringham SC Eagles |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:15 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:15 |
FORFEIT |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Boroondara Eagles FC (PP) |
Boronia SC Under 12 Red (E) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Hays Paddock |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Old Xaverians SC |
DRSC U12C - CC |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Fawkner SC |
Ballarat City FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
20:30 |
Veneto Club - David Barro Stadium (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Banyule City SC |
Brandon Park SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Corio SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Alma Park East |
(Women's State League 4 East) |
St Kilda Soccer Club |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 13C Blue) |
Knox United SC Blue Sam |
Boronia SC Under 13 (C) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Gardiners Creek Reserve - Pitch 2 (S) - (NPL) |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Eastern Lions SC |
East Bentleigh SC Metro 3 |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Men's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Men's State League 4 East) |
Kings Domain FC |
Waverley Wanderers FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Greaves Reserve (Alan Carter Pavilion) - Pitch 1 |
(Boys' South 14B Blue) |
White Star Dandenong SC |
Dandenong City SC - Tom |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Albion Rovers FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Terrara Park |
(Boys' East 16B) |
Whitehorse United SC (Ben) |
Watsonia Heights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
Pakenham United FC U12s Yellow |
Barton United FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Corio SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Boys' North 14D) |
Reservoir United Sam |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Riversdale SC |
Albert Park SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Mackie Road Reserve |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Glen Eira FC (Claw) |
Skye United FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:15 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Craigieburn City FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Aspendale SC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Red) |
Northcote City FC |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Girls' North 13D) |
Northcote City FC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
16:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Keysborough SC |
Endeavour United SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Keysborough SC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 1) |
South Yarra SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 2 South-East) |
South Yarra SC |
Wonga Wizards FC - Metro 2 |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Brunswick City SC |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Girls' North-West 15C) |
Brunswick City SC U15 Girls |
Darebin Falcons WSC Green |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Avondale FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Mornington SC |
Springvale White Eagles FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Baxter Park - Wayne Landry Oval - J1 |
(Boys' Sunday South 13E Blue) |
Baxter SC Falcons |
Baxter SC Eagles |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Baxter SC |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Baxter SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:15 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Boys' North 16A) |
Manningham United FC - U16A |
Boroondara Eagles FC (MMTP) |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Barton United FC |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Saturday East 12B) |
Boroondara Eagles FC (NLS) |
AUSC Giants |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Saturday East 12C) |
Boroondara Eagles FC (SH) |
Knox City FC U12 Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Knox United SC Orange Dony |
Maccabi FC Caulfield U12 Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:45 |
Knox Italian Community Club |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Knox United SC Orange Ken |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Thornbury Athletic FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Darebin United SC |
Docklands Athletic Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Kyneton District SC |
Melbourne University SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Kyneton District SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
West Preston FC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Old Melburnians SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 5 East) |
Monash University SC - Women's Thirds |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee Mentor |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Central Park Soccer Club |
Old Xaverians SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Hume Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Corio SC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Monash University SC |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Skye United FC |
Mentone Soccer Club - White |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Aspendale SC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Aspendale SC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Kooyong Park |
(Boys' East 18A) |
Malvern City FC 18A |
Northcote City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Carrington Park |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Knox United SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Carrington Park |
(Men's State League 4 East) |
Knox United SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Highfield Park - North |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Ashburton United SC |
Old St Kevin's SC Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Highfield Park - North |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Ashburton United SC |
Middle Park FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Rowville Eagles SC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Girls' South-East 13D) |
Sandringham SC Phoenix |
Glen Eira FC (Ibinis) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
East Keilor Leisure Centre - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 14B) |
Moonee Valley Knights FC |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:45 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 15B) |
Westside Strikers FC - U15B |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Williams Landing Soccer Club |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:45 |
JC Donath Reserve - Pitch 8 |
(Boys' North 15B) |
Keon Park SC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Webster Street Reserve |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
WPSC Under 13 Boys SA |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Webster Street Reserve |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
WPSC Under 12 Boys JK |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 15A) |
Caroline Springs George Cross FC U15A |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Lakeside Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 14D Blue) |
Officer City Soccer Club |
Baxter SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Lakeside Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South 15D) |
Officer City Soccer Club |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Tooronga Sports Fields - Pitch 1 (S) |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Old St Kevin's SC Green |
St Kilda Soccer Club Youth |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Ringwood City FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 12C Red) |
Hampton East Brighton FC Red Redbacks |
East Bentleigh SC U12 Lightning |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
WL Simpson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Hampton East Brighton FC Red Rhinos |
Brighton SC Vampires |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
IYU Recreation Reserve |
(Boys' South 14D Red) |
Pakenham United FC U14s Yellow |
East Bentleigh SC U14 Lightning |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Boys' South 14C) |
Pakenham United FC U14 Blue |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 7 South-East) |
Pakenham United FC METRO |
Casey Comets Metro 7 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
Mill Park SC |
North Geelong Warriors SC U15 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North 16A) |
Mill Park SC |
Boroondara Eagles FC (MMTP) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
South Springvale FC_101433 |
Skye United FC 12 Meteors |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
South Springvale FC |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Parkfield Reserve |
(Women's State League 2 South-East) |
Noble Park United FC |
Endeavour United SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Point Cook FC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Scovell Reserve |
(Men's State League 5 West) |
Maidstone United SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Debneys Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Newmarket Phoenix FC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Williamstown SC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Duane Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Altona North SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Johnson Reserve |
(Girls' West 14C) |
Maribyrnong Swifts FC |
Williams Landing Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Johnson Reserve |
(Girls' North-West 16C) |
Maribyrnong Swifts FC Purple |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 West) |
Sydenham Park SC |
Kensington City Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West) |
Melbourne City FC |
Surf Coast FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
HC Kim Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 15A) |
Altona City SC - SS |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona City SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Glen Waverley SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Assistant |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Women's State League 3 East) |
FC Melbourne SRBIJA |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Eltham Redbacks FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
18:15 |
Baxter Park (Warragul) |
(Men's State League 1 South-East) |
Gippsland United FC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 14D) |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
South Yarra SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 16C ) |
Maccabi FC Caulfield U16 Orange |
Glen Waverley SC - U16 United |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Casey Comets FC |
Mazenod Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Old Melburnians SC |
Monash University SC - Stallions |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Old Melburnians SC |
Seaford United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Metropolitan League 1) |
Old Melburnians SC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Anderson Park |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
DRSC U12B - AF |
Boroondara Eagles FC (FR) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Anderson Park |
(Boys' East 15C) |
DRSC U15C - DA |
Ashburton United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
Anderson Park |
(Girls' East 16C Blue) |
DRSC U16 Girls - MC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:15 |
Macleay Park 1 North |
(Boys' Saturday East 12B) |
Boroondara Eagles FC (NLS) |
AUSC Giants |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Mackie Road Reserve |
(Boys' Metropolitan 17D) |
Glen Eira FC (Predators) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Pitch 5 (Upper Green) |
(Men's State League 2 South-East) |
Hampton East Brighton FC |
Doncaster Rovers SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Northcote City FC Blue |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Northcote City FC |
Eltham Redbacks Under 12 Wallabies |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Argyle Reserve |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Oakleigh Cannons FC Con Papa |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Gisborne SC |
Deakin University SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West) |
Gisborne SC |
Deakin University SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
Stead Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West) |
Geelong SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12C Blue) |
Mount Waverley City SC |
Glen Waverley SC - U12 Rebels |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Tally Ho Reserve (Junior) |
(Boys' Sunday East 12D Blue) |
Mount Waverley City SC |
Maccabi FC Caulfield U12 White |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Old Melburnians SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Ocean Grove SC |
Ballarat SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Castley Reserve |
(Girls' North-West 14D) |
Sunshine Heights Junior S.C. |
Satellite City United SC |
Appt |
Assistant |
28/08/24 (Wed) |
19:45 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 East) |
Lilydale Montrose United |
Alphington FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - White |
(Boys' South 14B Red) |
Brighton SC Power |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Dendy Park - White |
(Boys' South 15D) |
Brighton SC Crusaders |
Pakenham United FC U15s Blue |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Dendy Park - W |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Brighton SC Tornadoes |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
09:30 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
Glen Eira FC (Sharks) |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Lord Reserve - Pitch H1 |
(Boys' Saturday South 12B Blue) |
Glen Eira FC (Dragons) |
Chelsea FC U12 Titans |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Kooyong Park |
(Boys' Sunday East 12A) |
Malvern City FC 12A Blue |
Box Hill United Pythagoras FC BLUE |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:30 |
Paisley Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Altona Magic SC |
FC Strathmore Old Boys |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Truganina Soccer Club Inc |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North-West 16C) |
Uni Hill Eagles FC |
Reservoir United - NAVY |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:15 |
Findon Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Fitzroy Lions SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monash University Playing Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Monash University SC |
Hampton Park United Sparrows FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Saturday East 12A) |
Kensington Junior SC |
Ringwood City FC (PD) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Balfe Park |
(Girls' North-West 13C) |
Brunswick Zebras FC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
14:00 |
Aberfeldie Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Moonee Ponds United SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Girls' North-West 12A) |
Westside Strikers FC - U12A Girls |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:30 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Girls' West 12B) |
Spring Hills FC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Hayes Park - Pitch 5(U10-11) |
(Boys' Sunday North 13B Blue) |
Northern Falcons FC Green |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Women's State League 3 South) |
Sandringham SC Storm |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
28/08/24 (Wed) |
19:45 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 East) |
Lilydale Montrose United |
Alphington FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
09:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' Saturday East 12A) |
Collingwood City FC |
Glen Eira FC (Fire) |
Appt |
Referee Mentor |
31/08/24 (Sat) |
10:45 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 2 |
(Boys' Saturday East 12B) |
Collingwood City FC |
Boronia SC Under 12 Yellow (B) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Boys' South-East 15A) |
Collingwood City FC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Collingwood City FC Golds |
Dandenong Thunder SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Bastow 1 |
(Metropolitan League 6 North-West) |
Melbourne Rovers Soccer Club |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
05/09/24 (Thu) |
19:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Boys' East 14D) |
Collingwood City FC |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:00 |
Tyabb Central Recreation Reserve |
(Boys' Saturday South 12D) |
Somerville Eagles Soccer Club |
Mount Martha Soccer Club U12 Captains |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:00 |
Graham Myers Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Western Port FC u12 Green |
Rosebud HEART SC U12 White |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Keeley Park |
(Boys' Sunday South 12D Blue) |
Kingston City FC |
Keysborough District FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Skye Recreational Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Skye United FC |
Maccabi FC Caulfield |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Mentone Grammar Playing Fields - Keysborough |
(Men's State League 4 South) |
Mentone Soccer Club |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Ashburton Park |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Ashburton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ashburton Park |
(Men's State League 3 South-East) |
Ashburton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Henry Scott Oval 13 - Pitch 1 |
(Girls' South-East 14C) |
South Melbourne Womens FC |
Chelsea FC U14 Flames |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Henry Scott Oval 13 - Pitch 1 |
(Girls' East 16C Blue) |
South Melbourne Womens FC |
Knox United SC Girls Matt |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Henry Scott Oval 13 - Pitch 1 |
(Women's State League 4 East) |
South Melbourne Womens FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Partingtons Flat |
(Boys' Sunday North 12D) |
Diamond Valley United SC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Moreland United SC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Riversdale SC |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Markham Reserve |
(Boys' South-East 18B) |
Ashburton United SC |
Whitehorse United SC (Finn) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Markham Reserve |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Ashburton United SC |
Middle Park FC - Youth Dev |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Duane Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Altona North SC |
Heidelberg Eagles SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:15 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Eltham Redbacks FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' West 14D) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Boys' West 17B) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
FC Strathmore |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 5 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Thornbury Athletic FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 15C) |
Ringwood City FC (RF) |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Women's State League 2 South-East) |
Melbourne University Soccer Club |
Brunswick City SC |
Appt |
Referee |
27/08/24 (Tue) |
19:30 |
Carrum Downs Recreation Reserve |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Baxter SC |
Swinburne FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Baxter SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Baxter SC |
Somerville Eagles SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Eltham Redbacks FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Waratah Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Women's State League 1 South-East) |
Doveton SC |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Partingtons Flat |
(Men's State League 3 North-West) |
Diamond Valley United SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Donvale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
Templestowe Wolves FC |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Westside Strikers FC |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Men's State League 4 West) |
Westside Strikers FC |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 3 North) |
Upfield SC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:00 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Upfield SC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:45 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Geelong SC |
Williams Landing SC Traore |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Moomba Park |
(Men's State League 4 North) |
Moreland United SC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Victorian Premier League Womens) |
South Yarra SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Boys' South-East 16A) |
Collingwood City FC |
Berwick City SC U16 LIONS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Girls' East 16C Blue) |
Collingwood City FC |
Boroondara Eagles FC (VS) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Glen Waverley SC - U12 Stormers |
Boroondara Eagles FC (DA) |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ashburton Park |
(Men's State League 3 South-East) |
Ashburton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
South Springvale FC_101431 |
Endeavour Sporting Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Women's State League 1 North-West) |
Kings Domain FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Kooyong Park - Junior |
(Girls' East 12C) |
Malvern City FC 12C Girls |
Whitehorse United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Kooyong Park - Junior |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Malvern City FC 12B Blue |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:15 |
Dobson Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15C) |
Melbourne Knights FC |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Dobson Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 12C) |
Melbourne Knights FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Dobson Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Melbourne Knights FC |
Caroline Springs George Cross FC_RED |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Albion Rovers FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Caroline Springs George Cross FC |
Avondale FC Under 12 Boys White |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:15 |
Fairfield Park - Senior |
(Girls' North 16C) |
Yarra Jets FC Red |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Fairfield Park - Senior |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Yarra Jets FC |
Swinburne FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
09:00 |
Civic Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12E) |
Mount Martha Soccer Club U12 Pirates |
Peninsula Strikers JFC - 12E Sidewinders |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
North Geelong Warriors FC Women's Reserves |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Mill Park SC |
North Geelong Warriors SC Women's Seniors |
Appt |
Referee |
02/09/24 (Mon) |
18:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Fawkner SC |
West Preston FC |
Appt |
Assistant |
02/09/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
West Preston FC |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
19:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Eltham Redbacks FC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Mount Eliza Secondary College - Pitch 1 |
(Girls' South-East 14C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U14 Red |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Riversdale SC |
Albert Park SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Frog Hollow Reserve |
(Men's State League 4 East) |
Riversdale SC |
Albert Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - Red |
(Metropolitan League 1) |
Brighton SC |
Melbourne University SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #2 |
(Women's State League 3 West) |
Melbourne University SC |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Heidelberg Stars SC |
Doreen United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 2 (West) |
(Women's State League 5 North) |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 15B) |
Uni Hill Eagles FC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
12:30 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Uni Hill Eagles FC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Assistant |
04/09/24 (Wed) |
20:30 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
West Preston FC |
Moreland United SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Melbourne City FC |
Surf Coast FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Edwards Reserve |
(Men's State League 4 West) |
Melbourne City FC |
Surf Coast FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
PEGS Sporting Field |
(Women's State League 5 West) |
PEGS SC |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Brunswick Zebras FC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Bailey Reserve - SSF2 |
(Girls' East 13C) |
East Bentleigh SC U13 Lightning |
Mooroolbark SC - Girls U13s - Andrew Broome |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 15D) |
East Bentleigh SC U15 Samurai |
South East United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16B) |
East Bentleigh SC U16 Strikers |
Endeavour Hills Fire SC U16 |
Appt |
Referee |
08/09/24 (Sun) |
17:00 |
Gardiners Park Reserve (S) |
(Women's State League 4 East) |
Malvern City FC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Gladstone Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 16C) |
Meadow Park SC |
Sunbury United FC Yellow |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Altona City SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
27/08/24 (Tue) |
18:45 |
Kevin Bartlett Reserve - Fletcher 1 |
(Boys' East 18A) |
Collingwood City FC |
Malvern City FC 18A |
Appt |
Referee |
28/08/24 (Wed) |
19:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 13A) |
Brunswick Juventus FC Paul |
Pascoe Vale FC White Andrew |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Watsonia Heights FC Royales |
Essendon Royals SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Hume United FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Clifton Park (S) |
(Women's State League 2 South-East) |
Pascoe Vale FC |
Yarra Jets FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:15 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 1 |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Westside Strikers FC - U13C Paul |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
PEGS Sporting Field |
(Women's State League 5 West) |
PEGS SC |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
08:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' East 14B) |
Ringwood City FC (BQ) |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:45 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Girls' East 14D) |
Ringwood City FC (JL) |
Maccabi FC Caulfield U14 Simon |
Appt |
Referee |
05/09/24 (Thu) |
19:00 |
Wonga Park Reserve - Junior 1 |
(Boys' Sunday East 13D Blue) |
Wonga Wizards FC - Under 13s Blue |
Oakleigh Cannons FC 13D Sterling |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Metropolitan League 1) |
Elwood City SC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
HV Jones Reserve - North Pitch |
(Women's State League 4 South) |
Boronia SC Womens |
Nunawading City FC SL4 Women |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Knox City FC Reserves |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Knox City FC |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Girls' Metropolitan 16B) |
Williamstown SC |
Chisholm United FC Steve V |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:10 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' North 14B Red) |
Westside Strikers FC - U14B Joe |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Capital Reserve |
(Boys' Sunday East 12B Red) |
Glen Waverley SC - U12 Strikers |
Croydon City Soccer Club - Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Boys' East 14C) |
Brandon Park SC |
DRSC U14C - XP |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Edithvale Common Pitch 1 |
(Girls' South-East 13D) |
Chelsea FC U13 Rebels |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Edithvale Common Pitch 1 |
(Boys' South 15C Blue) |
Chelsea FC 15C Blues |
Bayside Argonauts FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
KM Reedy Reserve - Junior |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
Hampton Park United Sparrows FC Blue |
Clyde Stallions Football Club - U13 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 12A) |
Dandenong City SC Ben |
Casey Panthers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Dandenong City SC Mars |
Manningham United FC - U13A Red |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Brunswick Zebras FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:15 |
Sumner Park |
(Men's State League 3 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' North 15B) |
Essendon Royals SC |
Craigieburn City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 18A) |
Essendon Royals SC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
Essendon Royals SC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Women's State League 3 West) |
Essendon Royals SC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Upfield SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Upfield SC |
Sydenham Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Paisley Park - Pitch 2 |
(Boys' West 14A) |
Altona Magic SC U14A |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Altona East Phoenix SC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Altona City SC -JM |
Yarraville FC - Blue |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
18:00 |
Alcock Road Reserve |
(Boys' Sunday West 12E) |
Truganina Lions SC_104797 |
Williamstown SC - Phill |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
08:45 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' North 14B Red) |
Spring Hills FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Spring Hills FC |
Sandringham SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Spring Hills FC |
Sandringham SC Pandas |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 3 (S) - (NPL) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Caroline Springs George Cross FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:00 |
Silcock Reserve |
(Boys' Saturday South-East 12D) |
Croydon Ranges FC U12 |
Monbulk Rangers SC Dynamites |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 North) |
Old Scotch SC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Ashburton Park |
(Men's State League 3 South-East) |
Ashburton United SC |
White Star Dandenong SC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Sandringham SC Galaxy |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
20:15 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Sandringham SC Bullits |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 White |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - W |
(Girls' South 12C Blue) |
Brighton SC Athenas |
Sandringham SC Panthers |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Shell Road Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Ocean Grove SC |
Ballarat SC |
Appt |
Referee |
28/08/24 (Wed) |
18:00 |
De Chene Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Boys' Sunday North 12A Blue) |
Brunswick Juventus FC U112 ADAM |
Whittlesea Ranges FC - Joe V |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Campbell Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12B) |
Moreland City SC |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
17:00 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Greenvale United SC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 4 West) |
Keilor Park SC - Women State Team |
Kensington City Soccer Club |
Appt |
Assistant |
08/09/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Fairbairn Park - Pitch 5 |
(Girls' North-West 16C) |
Avondale FC Under 16 Girls |
Keilor Wolves SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East) |
Knox City FC |
Monbulk Rangers SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Lawson Poole Reserve - Junior 3 |
(Boys' Sunday South 12D Red) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Cranbourne United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Lawson Poole Reserve - Junior 2 |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Lynbrook Falcons Sports Club |
Berwick City SC U13 BEARS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Dunstan Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Girls' North-West 12C) |
Brunswick City SC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Heidelberg Stars SC |
Doreen United SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Heidelberg Stars SC |
Doreen United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Lyndale Secondary College |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Lyndale United FC |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Lyndale Secondary College |
(Women's State League 5 East) |
Lyndale United FC |
Wonga Wizards FC - Seniors Women |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
16:00 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17A) |
FC Bulleen Lions |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:45 |
Veneto Club - Pitch 2 |
(Boys' East 18A) |
FC Bulleen Lions |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Alphington FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Men's State League 5 North) |
Alphington FC |
Melbourne University Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Poplar Oval |
(Metropolitan League 8 North-West) |
RMIT FC |
Footscray Rangers FC 2 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Poplar Oval |
(Metropolitan League 6 North-West) |
RMIT FC |
Melbourne University SC Bohemians |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Ashburton Park |
(Boys' East 14A) |
Ashburton United SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:30 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
FC Noble Hurricanes |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Harvest Home Recreation Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Girls' North-West 13B) |
Whittlesea Ranges FC - Noor |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
GH Mott Reserve |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Darebin Falcons WSC |
Glen Eira FC (U17 Girls CPL) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #3 |
(Women's State League 4 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13D) |
Sandringham SC Jaguars |
Aspendale SC Panthers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:45 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Red) |
Sandringham SC United |
Glen Eira FC (Jaguars) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Sandringham SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Bellbird Park |
(Boys' South 14C) |
Drouin Dragons SC |
Barton United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 4 |
(Girls' South 15C) |
Aspendale SC |
East Bentleigh SC U15 Strikers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Women's State League 5 South) |
Aspendale SC |
Keysborough SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Eltham Redbacks FC |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Berwick City SC |
Knox City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Galvin Park - Pitch 2 |
(Girls' West 12C) |
Werribee City FC_100976 |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Aston Fields - Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Craigieburn City FC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
19:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South) |
Sandown Lions FC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Elwood City U13B Green |
Chisholm United FC Steve Kr |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Elwood Park (Head St Oval) |
(Boys' Sunday South-East 13A) |
Elwood City U13B Blue |
Glen Waverley SC -U13 Daredevils |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12B Blue) |
Whitehorse United SC (Simon) |
Ashburton USC (MB) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 12C Red) |
Whitehorse United SC (Mark) |
Croydon City Soccer Club - Green |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Terrara Park |
(Boys' Sunday East 13B) |
Whitehorse United SC (Hew) |
DRSC U13B - SK |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Old Melburnians SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Old Melburnians SC |
Lilydale Montrose United |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Boys' Sunday East 13C Red) |
East Malvern Junior Soccer Club |
Malvern City FC 13C |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Central Park - Pitch 1 |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Central Park Soccer Club |
Old Xaverians SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
11:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Saturday East 12C) |
Ringwood City FC (RP) |
NCFC Boys' Saturday South-East 12C |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 5 (S) |
(Boys' North 14B Red) |
Keilor Park SC U14 Boys Hawks |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
FORFEIT |
(Boys' North 14A) |
Keilor Park SC U14 Boys Eagles |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Keilor Park SC U13 Boys Hawks |
Bendigo City Football Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
McKechnie Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Westvale Olympic FC |
Point Cook Metro Jets |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Satellite City United SC |
Westside Strikers FC - U13C Jordan |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Rowville Eagles SC |
Middle Park FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Park Ridge Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Rowville Eagles SC |
Middle Park FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:15 |
FORFEIT |
(Girls' East 16C) |
Knox City FC U16 Green |
Maccabi FC Caulfield U16 Kerr |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:30 |
Gibb Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 18A) |
Upfield SC |
Altona City SC PB |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Essendon Royals SC |
FC Melbourne SRBIJA |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Ryder Oval |
(Women's State League 4 North) |
Brunswick Zebras FC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
Westside Strikers FC - U15B Girls |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:45 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 12B Red) |
Spring Hills FC Rushi |
Melbourne Knights FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
16:15 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 13B Blue) |
Spring Hills FC Aaron |
Westside Strikers FC - U13B Nick |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
17:30 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Spring Hills FC Dylan |
Aintree Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' West 15C) |
Wyndham FC |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:45 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Boys' North-West 16C) |
Wyndham FC |
Reservoir United - Gold |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Wyndham Vale North Reserve |
(Women's State League 4 West) |
Wyndham FC |
ETA Buffalo Club Of Victoria |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Carrington Park |
(Men's State League 4 East) |
Knox United SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
WL Simpson Reserve - Pitch 1 |
(Girls' South-East 14C) |
Hampton East Brighton FC Red Midnight Strikers |
Brighton SC Phoenix |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Elcho Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
NGWSC 12B Green Boys' West |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Peninsula Strikers Senior FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Girls' North-West 13D) |
Williams Landing Soccer Club |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 12B Green) |
Williams Landing Soccer Club |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:45 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 3 Oval |
(Boys' Sunday West 12C Blue) |
Williams Landing Soccer Club Wiltord |
WPSC Under 12 Boys IR |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
19:00 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South 16B) |
Beaumaris SC |
East Bentleigh SC U16 Strikers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Langwarrin SC |
Berwick City SC U14 SHARKS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Langwarrin SC |
Berwick City SC U13 SHARKS |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 15C Blue) |
Langwarrin SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
04/09/24 (Wed) |
19:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Girls' Metropolitan 16B) |
Beaumaris SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
14:00 |
Stead Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Red) |
Geelong SC |
Brimbank Stallions FC White |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:15 |
Stead Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Geelong SC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 5 West) |
Spring Hills FC |
Lara United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #5 |
(Women's State League 5 North) |
FC Birrarung Senior Women's Yellow |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Galvin Park - Pitch 2 |
(Girls' North-West 16C) |
Werribee City FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15A) |
Williams Landing FC (U15A) |
Ocean Grove SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Williams Landing Soccer Club |
Altona City SC -DD |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
Avondale FC |
Appt |
Referee |
29/08/24 (Thu) |
19:00 |
Campbell Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Girls' Metropolitan 16B) |
Moreland City SC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
North Seaford Reserve - Mini 1 (U11/U12) |
(Girls' South 12C Blue) |
Seaford United SC |
Aspendale SC Sapphires |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
North Seaford Reserve - Mini 1 (U11/U12) |
(Boys' Sunday South 13B Blue) |
Seaford United SC |
Pakenham United FC U13s Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Aspendale Gardens Sports Ground - Pitch 3 |
(Boys' South 14D Blue) |
Aspendale SC Spitfires |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Beaumaris Reserve |
(Metropolitan League 4 South-East) |
Beaumaris SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
09:00 |
Lawton Park Reserve - Pitch 3 |
(Boys' Saturday South 12D) |
Langwarrin SC |
Mount Eliza Soccer Club Boys U12 Yellow |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Prospect Hill Reserve |
(Boys' Sunday South 12C Red) |
Casey Panthers SC_101580 |
Aspendale SC Raptors |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Prospect Hill Reserve |
(Boys' Sunday South 13D) |
Casey Panthers SC |
Chelsea FC U13 Royals |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 3 South) |
Southern United Football Club |
Seaford United SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 1 |
(Women's State League 1 North-West) |
Caroline Springs George Cross FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Dendy Park - Red |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Brighton SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Dendy Park - Red |
(Men's State League 4 South) |
Brighton SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:10 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Girls' South-East 12B) |
Sandringham SC Pythons |
East Bentleigh SC U12 Strikers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Spring St Oval - Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13B Red) |
Sandringham SC Snakes |
Glen Eira FC (Gladiators) |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Melbourne Victory FC AWT |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 18A) |
Spring Hills FC |
Altona City SC PB |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 2 North-West) |
Sydenham Park SC |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 15D) |
Glen Eira FC (Jets) |
Skye United FC 15 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 16C) |
Glen Eira FC (Nitro) |
Chelsea FC 16 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Lord Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South-East 15A) |
Glen Eira FC (Warriors) |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Bailey Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 4 East) |
East Bentleigh SC Strikers |
Boroondara Eagles FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Girls' East 14D) |
Monbulk Rangers SC Diamonds |
Croydon City Soccer Club |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Boys' East 14D) |
Monbulk Rangers SC Ghosts |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Boys' South 15B) |
Monbulk Rangers SC Rapids |
Chelsea FC 15B Chargers |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Terrara Park |
(Boys' East 14D) |
Whitehorse United SC (Dougie) |
Boroondara Eagles FC (JC) |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Terrara Park |
(Boys' East 14C) |
Whitehorse United SC (Peter/George) |
Knox United SC Boys George |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Girls' South 16C) |
Pakenham United FC U16s Girls |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Boys' South-East 17B) |
Pakenham United FC U17s |
Aspendale SC U17B |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Moreland Eagles FC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Men's State League 5 North) |
Moreland Eagles FC |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Comets Stadium - Mini 4 (U12) |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
Casey Comets Renegades |
Cleeland United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Comets Stadium - Mini 4 (U12) |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Casey Comets Demons |
Skye United FC 13 Meteors |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Glen Waverley North Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Glen Waverley SC |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:45 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' East 14C) |
Riversdale SC |
Knox City FC U14 Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Caroline Springs George Cross FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13D) |
Satellite City United SC |
Melbourne City FC U13D |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 15C) |
Satellite City United SC |
WPSC Under 15 Boys PA |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Girls' Metropolitan 16B) |
Melton Phoenix FC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Laura Douglas Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Hume United FC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Donvale Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East) |
Templestowe Wolves FC |
East Kew FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
18:30 |
Veneto Club - David Barro Stadium (S) - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Banyule City SC |
Brandon Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:10 |
Caulfield Park - Pitch 6 |
(Girls' South-East 13B) |
Maccabi FC Caulfield U13 Foord |
Dandenong Thunder SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Boys' South-East 18B) |
Maccabi FC Caulfield U18 Colts |
Mount Martha Soccer Club U18 Mariners |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Women's State League 5 East) |
Maccabi FC Caulfield |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Olympic Park Recreation Reserve |
(Girls' South 16C) |
Rosebud SC - Blue |
Dandenong City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 18A) |
Casey Panthers SC |
Beaumaris SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' South-East 17B) |
Casey Panthers SC - White |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
30/08/24 (Fri) |
18:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Heatherton United SC |
Elwood City SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Bosnia and Herzegovina Centre - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Heatherton United SC |
Elwood City SC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
19:30 |
Beaumaris Secondary College |
(Boys' South 18A) |
Beaumaris SC |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
03/09/24 (Tue) |
19:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
St Kilda SC |
Elwood City SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
17:30 |
FORFEIT |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Melbourne Victory FC AWT |
Appt |
Referee |
28/08/24 (Wed) |
19:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Docklands Athletic FC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Ballarat City FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
HR Uren Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13C Blue) |
Lalor United Junior SC |
FC Birrarung U13 Boys Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13C) |
Darebin Falcons WSC White |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 14D) |
Darebin Falcons WSC White |
Darebin Falcons WSC Blue |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Yallambie Park Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
Banyule City SC |
Casey Comets FC |
Appt |
Referee |
08/09/24 (Sun) |
13:00 |
Sumner Park |
(Women's State League 1 North-West) |
Brunswick Zebras FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' North-West 15D) |
Watsonia Heights FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' North 14C Blue) |
Watsonia Heights FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
12:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' North-West 18B) |
Watsonia Heights FC |
Hoppers Crossing SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
14:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Girls' North 16C) |
Watsonia Heights FC |
Darebin Falcons WSC Red |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
16:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Metropolitan League 3 North-West) |
Watsonia Heights FC Blue |
Spring Hills FC - Metro Men 3 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Keilor Park Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 15B) |
Keilor Park SC U15 Girls Hawks |
Lalor United Junior SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Boys' Sunday West 12E) |
Keilor Wolves SC |
Williamstown SC - Phill |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North-West 15B) |
St Albans Saints SC |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
St Albans Saints SC |
Spring Hills FC - SL2 Women |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Old Scotch SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 3 South-East) |
Old Scotch SC Blues |
Monash University SC - Men's Thirds |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:30 |
Olympic Village - Pitch 2 East |
(Boys' North 14B Blue) |
Heidelberg United FC |
Northcote City FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West) |
Truganina Soccer Club Inc |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 2 North-West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:00 |
Frontier Recreation Reserve |
(Boys' West 15A) |
Aintree Soccer Club |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Frontier Recreation Reserve |
(Girls' West 14C) |
Aintree Soccer Club |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
WJ Turner Reserve |
(Men's State League 2 South-East) |
Greater Dandenong FC |
Skye United FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
18:00 |
HD Graham Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Laverton FC |
Point Cook FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Churchill Reserve - Pitch 2 |
(Women's State League 2 North-West) |
St Albans Saints SC |
Spring Hills FC - SL2 Women |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
13:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Roxburgh Park United SC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Arena Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Roxburgh Park United SC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Fawkner Park North Pavilion - Pitch 1 (Soccer 8) |
(Men's State League 4 East) |
Kings Domain FC |
Waverley Wanderers FC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
JC Donath Reserve - Pitch 6 |
(Men's State League 5 North) |
Keon Park SC |
FC Birrarung |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 2 |
(Boys' Sunday South 13E Red) |
South Springvale FC |
Aspendale SC Sharks |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Epping City SC |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 East) |
Monbulk Rangers SC |
Croydon City SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
FC Noble Hurricanes |
Keilor Park SC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:30 |
Alex Nelson Reserve |
(Victorian Premier League Womens) |
FC Noble Hurricanes |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
09:00 |
Howard Parker Reserve |
(Girls' South 13C) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U13 Orange |
Skye United FC Girls 13 |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
10:15 |
Mount Eliza Secondary College - Pitch 1 |
(Boys' South 14D Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Blue |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:30 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South 15D) |
Mount Eliza Soccer Club Girls U15 Red |
Glen Eira FC (Mindys) |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
15:00 |
Carrington Park |
(Men's State League 4 East) |
Knox United SC |
Manningham Juventus FC |
Appt |
Assistant |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 1 (NPL) |
(Women's State League 2 South-East) |
Manningham United FC - SL2 |
Melbourne Victory FC AWT |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
18:40 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Chisholm United FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Assistant |
31/08/24 (Sat) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
North Caulfield Senior FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Women's State League 3 South) |
Sandringham SC Storm |
Beaumaris SC |
Appt |
Assistant |
30/08/24 (Fri) |
20:30 |
Paisley Park - Pitch 3 |
(Men's State League 2 North-West) |
Altona East Phoenix SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
11:15 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 16B ) |
Hoppers Crossing SC -U16B- Faik |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 18A) |
Hoppers Crossing SC |
Westside Strikers FC - U18A |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Metropolitan League 5 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
31/08/24 (Sat) |
10:15 |
Civic Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Saturday South 12C Blue) |
Mount Martha Soccer Club U12 Mariners |
Brighton SC Storm |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:00 |
Dallas Brooks Park - Pitch 3 |
(Girls' South 12C Blue) |
Mornington SC |
Aspendale SC Diamonds |
Appt |
Referee |
01/09/24 (Sun) |
13:30 |
Dallas Brooks Park - Pitch 4 |
(Girls' South-East 14C) |
Mornington SC |
Lynbrook Falcons Sports Club |