Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
24/07/24 (Wed) |
19:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williamstown SC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:00 |
Paisley Park - Junior |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Altona East Phoenix SC |
Satellite City United SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:30 |
La Trobe University Synthetic Soccer Pitch (S) |
(Girls' North 13C) |
La Trobe University SC U13 Girls |
Northern Falcons FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
East Kew FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Berwick City SC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:00 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' West 18A) |
Spring Hills FC |
Altona City SC PB |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Seaford United SC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
RJ Silitoe Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Sandringham SC |
St Kilda SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
18:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Keysborough SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 15C Red) |
Berwick City SC U15 BEARS |
South Springvale FC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Rowville Eagles SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:45 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' South 18A) |
South Springvale FC |
Berwick City SC U18 LIONS |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
14:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Springvale City SC |
Somerville Eagles Soccer Club |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Anderson Park |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Doncaster Rovers SC |
Knox City FC Reserves |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
Elwood City SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12B Green) |
Northcote City FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Point Cook FC |
Bundoora United FC |
Appt |
Referee Mentor |
10/07/24 (Wed) |
19:00 |
Balmoral Park Juniors |
(Girls' West 14C) |
Balmoral FC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
16:00 |
HD Graham Reserve |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Laverton FC |
Sunbury United FC |
Appt |
Assistant |
07/07/24 (Sun) |
15:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
POSTPONED |
(Women's State League 5 East) |
Mount Waverley City SC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Men's State League 4 East) |
Croydon City SC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:15 |
Monbulk Regional Soccer Facility - Pitch 2 (S) |
(Girls' South-East 13D) |
Monbulk Rangers SC Emeralds |
Chelsea FC U13 Rebels |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:00 |
Emmanuel College (S) |
(Boys' West 14A) |
Altona North SC |
Altona Magic SC U14A |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:30 |
Galvin Park - Pitch 3 |
(Boys' Sunday West 13C Red) |
Werribee City FC |
Newport Storm FC U13s - Zidane |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
13:00 |
Bailey Reserve - SSF3 |
(Boys' Saturday South 12C Red) |
East Bentleigh SC U12 Scorpions |
Aspendale SC Marvels |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 |
(Boys' South 14A) |
Bentleigh Greens SC |
Dandenong City SC- U14 Academy |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
17:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) |
(Boys' Metropolitan 21B) |
Bentleigh Greens SC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Tarneit United SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Johnson Reserve |
(Women's State League 5 West) |
Maribyrnong Swifts FC |
PEGS SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
16:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
13:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 2 |
(Girls' North 12C Blue) |
Eltham Redbacks FC - Amelia |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Bendigo City Football Club |
Wyndham FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
Wyndham FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 4 East) |
Yarra Jets FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East) |
Middle Park FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
18:00 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:30 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Manningham United FC - U17/18C Girls |
Glen Waverley SC - U18 Phoenix |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Dorset Recreation Reserve - Synthetic |
(Women's State League 5 East) |
Croydon City Soccer Club |
Mount Waverley City SC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Brandon Park SC |
Malvern City SC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Malvern City SC |
Appt |
Assistant |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Melbourne University Soccer Club |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 14A) |
Williams Landing Soccer Club |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Melbourne University Soccer Club |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
Elwood City SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Lara United FC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Girls' North-West 17/18B) |
Essendon Royals SC |
North Geelong Warriors SC U17/18A Girls |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:00 |
More Park |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
North Sunshine Eagles SC |
Westside Strikers FC - U12A Stivan |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
More Park |
(Boys' West 14C) |
North Sunshine Eagles SC |
Melbourne City FC U14 |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
FORFEIT |
(Girls' South 16C) |
Sandringham SC Hurricanes |
Chelsea FC U16 Fire |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
12:00 |
C T Barling Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13C) |
Darebin Falcons WSC White |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Civic Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Metropolitan 17D) |
Mount Martha Soccer Club U17 Mariners |
Mount Martha SC U17 Captains |
Appt |
Referee |
09/08/24 (Fri) |
19:00 |
Olympic Park Recreation Reserve |
(Girls' South 16C) |
Rosebud SC - Blue |
Mount Eliza Soccer Club Girls U16 White |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Baxter SC |
Monash University SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Baxter SC |
Monash University SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Girls' South 15C) |
Bentleigh Greens SC |
Aspendale SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:15 |
Balmoral Park Juniors |
(Boys' West 15C) |
Balmoral FC - Derzelez |
Maidstone United SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
CREATE FOOTBALL PARK - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Albion Rovers FC Masters |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Geelong Rangers SC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Quarries Park |
(Men's State League 4 East) |
Yarra Jets FC |
Riversdale SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
14:00 |
Alphington Park Oval Full A |
(Boys' East 15C) |
Alphington FC |
Glen Waverley SC - U15 Rebels |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Essendon Royals SC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' North 14D) |
Fawkner SC Michael |
FC Birrarung U14 Boys |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:45 |
CB Smith Reserve - Pitch 3 (S) |
(Boys' North 14B Blue) |
Fawkner SC Ethan |
Whittlesea Ranges FC - Ayman |
Appt |
Assistant |
08/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
17:30 |
Balmoral Park Main Oval |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
West Point Soccer Club |
Appt |
4th Official |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Mount Eliza SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Baxter SC |
Monash University SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Docklands Athletic Football Club |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Greenvale United SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:45 |
Emil Madsen Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Mount Eliza Soccer Club Boys U14 Red |
Dandenong City SC - Abdul |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Endeavour Hills Fire SC |
Cleeland United SC Senior Team |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:00 |
Castley Reserve |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
Sunshine Heights Junior SC |
St Albans Saints SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:45 |
Castley Reserve |
(Boys' West 14D) |
Sunshine Heights Junior SC |
Tarneit United SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
POSTPONED |
(Girls' North-West 17/18C) |
Mill Park SC |
FC Birrarung U18 Girls |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
Spring St Oval - SSF5a (U10/11) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Sandringham SC Galaxy |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Referee Coach |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Middle Park FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East) |
Middle Park FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
16:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:15 |
Webster Street Reserve |
(Girls' West 14C) |
WPSC Under 14 Girls CS |
Maribyrnong Swifts FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
12:30 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West Reserves) |
Epping City SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Epping City SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:00 |
POSTPONED |
(Girls' North-West 13B) |
Whittlesea Ranges FC - Noor |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 13C) |
Craigieburn City FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee Coach |
03/07/24 (Wed) |
19:45 |
Olympic Village - Pitch 1 - (NPL) |
(Dockerty Cup) |
Heidelberg United FC |
South Melbourne FC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Serbian Sports Centre - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Springvale White Eagles FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Albert Park Field 16 |
(Men's State League 3 South-East) |
Middle Park FC |
Ashburton United SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
James Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Heidelberg Eagles SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Assistant |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Bundoora United FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
08/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Rowville Eagles SC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Keith Hume Fraser Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Lilydale Montrose United |
Templestowe Wolves FC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
19:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Bentleigh Greens SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
16:00 |
Prospect Hill Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Casey Panthers SC |
Mount Martha Soccer Club |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
18:00 |
Prospect Hill Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Casey Panthers SC |
Mount Martha Soccer Club |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:00 |
Coomoora Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 14D Red) |
Keysborough SC |
South East United FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 2 (West) |
(Boys' Sunday North 13A) |
Whittlesea Ranges FC - Joe / Rob |
Brunswick Juventus FC Paul |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
16:00 |
Ballarat Regional Soccer Facility - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Ballarat City FC |
FC Clifton Hill |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Dandenong South SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Old Melburnians SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Old Melburnians SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
12:30 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East Reserves) |
Mazenod Football Club |
Old Scotch SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Comets Stadium - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Mazenod Football Club |
Old Scotch SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
16:00 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Whittlesea United SC |
Corio SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
18:00 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
HD Graham Reserve |
(Boys' Sunday West 13D) |
Laverton FC |
WPSC Under 13 Boys CD |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Geelong Rangers SC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
02/08/24 (Fri) |
19:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Women's State League 5 West) |
Melton Phoenix FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Princes Park Oval #2 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Melbourne University Soccer Club |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #2 |
(Men's State League 5 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Girls' South 16C) |
Pakenham United FC U16s Girls |
Rosebud SC - White |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Chisholm United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Serbian Sports Centre - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Springvale White Eagles FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Lara United FC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Geelong Rangers SC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Tarneit United SC |
ETA Buffalo Club of Victoria |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Tally Ho Reserve (Senior) |
(Men's State League 5 East Reserves) |
Mount Waverley City SC |
Whitehorse United SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Carrington Park |
(Men's State League 4 East) |
Knox United SC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Manningham United FC - U17 CPL Girls |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
18:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West) |
Westgate FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:30 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Boys' North 14C Red) |
Craigieburn City FC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13B Red) |
Truganina Soccer Club Inc |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:15 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Boys' Sunday West 13C Blue) |
Truganina Soccer Club Inc |
Gisborne Soccer Club |
Appt |
Assistant |
03/07/24 (Wed) |
19:45 |
Olympic Village - Pitch 1 - (NPL) |
(Dockerty Cup) |
Heidelberg United FC |
South Melbourne FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Pakenham United FC |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:15 |
Edithvale Recreation Reserve - Pitch 2 (Junior) |
(Boys' South 14B Blue) |
Chelsea FC 14C Cavaliers |
Dandenong City SC - Tom |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:15 |
Inez Hunter Recreation Reserve - Pitch 2 |
(Girls' Metropolitan 14B) |
Southern United Football Club |
Darebin Falcons WSC Purple |
Appt |
Referee |
17/07/24 (Wed) |
18:00 |
Alcock Road Reserve |
(Boys' Sunday West 12E) |
Truganina Lions SC_104797 |
Williamstown SC - Phill |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Warner Reserve - Springvale Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
South Springvale FC |
Mornington SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bob Skilton Oval - Field 17 |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Albert Park SC |
Waverley Wanderers FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 4 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Preston Lions FC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Avondale Heights Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Moonee Valley Knights FC |
PEGS SC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Lara United FC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
James Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Heidelberg Eagles SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:15 |
Findon Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Red) |
Uni Hill Eagles FC |
Mill Park SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Thornbury Athletic FC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Bundoora United FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Assistant |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Bundoora United FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Princes Park Oval #6 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
FC Birrarung |
Roxburgh Park United SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:30 |
Olympic Village - Pitch 2 East |
(Boys' North 14B Blue) |
Heidelberg United FC |
BZ Boys' North 14B Blue |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 2 (West) |
(Women's State League 5 North) |
Whittlesea Ranges FC - Senior Women |
East Kew FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
18:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Keysborough SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Geelong Rangers SC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
James Reserve |
(Men's State League 3 North-West) |
Heidelberg Eagles SC |
Brunswick Zebras FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Women's State League 4 North) |
Docklands Athletic FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West Reserves) |
Lara United FC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Mill Park SC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Dandenong South SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
18:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Frankston Pines SC |
Rowville Eagles SC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Monterey Reserve |
(Men's State League 3 South-East) |
Frankston Pines SC |
Rowville Eagles SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:00 |
Tulliallan Reserve |
(Boys' South 14B Blue) |
Cranbourne United SC |
Langwarrin SC 13A |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
17:30 |
Balmoral Park Main Oval |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:30 |
Barton Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 South) |
Barton United FC |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
18:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West) |
Westgate FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Mill Park SC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Mill Park SC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Referee |
08/07/24 (Mon) |
19:00 |
Mayer Park - Pitch 1 |
(Boys' North-West 16C) |
Darebin United SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:00 |
Springside Recreational Reserve - Junior (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Spring Hills FC |
Glen Eira FC (U13 Girls CPL) |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 13) |
Avondale FC |
Boroondara Eagles FC (MB) |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Avondale FC |
Boroondara Eagles FC (TL) |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:30 |
Harvest Home Road Reserve - Pitch 3 (South) |
(Boys' North 15B) |
Whittlesea Ranges FC - Michael |
Doreen United Soccer Club |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:30 |
Springside Recreational Reserve - Pitch 1 (S) |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Spring Hills FC |
Glen Eira FC (U15 Girls CPL) |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hummingbird Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 16B ) |
Tarneit United SC |
Westside Strikers FC - U16B Brendon |
Appt |
Referee Mentor |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
POSTPONED |
(Girls' North-West 17/18C) |
Mill Park SC |
FC Birrarung U18 Girls |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Old Melburnians SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West) |
Gisborne SC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:45 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 2 |
(Boys' North-West 15D) |
Preston Lions FC |
Truganina Lions SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:00 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Girls' South 15C) |
Berwick City SC U15 WILDCATS |
Mount Martha Soccer Club U15 Raiders |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Sweeney Reserve - Pitch 3 |
(Boys' South 14B Blue) |
Berwick City SC U14 SHARKS |
Berwick City SC U14 TIGERS |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
17:00 |
Ross Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 South Reserves) |
Sandown Lions FC |
Mentone Soccer Club |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 16B ) |
Caroline Springs George Cross FC |
Melton Phoenix FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:30 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Boys' West 14A) |
Caroline Springs George Cross FC |
Truganina Soccer Club Inc |
Appt |
Referee |
08/08/24 (Thu) |
18:45 |
Knox Regional Football Centre - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Boroondara Eagles FC (AA) |
Glen Eira FC (U17 Girls CPL) |
Appt |
Referee |
03/07/24 (Wed) |
19:45 |
Olympic Village - Pitch 1 - (NPL) |
(Dockerty Cup) |
Heidelberg United FC |
South Melbourne FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Carrington Park |
(Men's State League 4 East) |
Knox United SC |
Boronia SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Ron Barassi Snr Reserve 1 |
(Men's State League 4 North) |
Docklands Athletic Football Club |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Metropolitan League 4 North-West) |
Balmoral FC |
Castlemaine Goldfields FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
10:00 |
JT Gray Reserve - Pitch 7 (U11/U12) |
(Girls' West 12C) |
Barnstoneworth United Junior FC - Williamstown (VI |
Tarneit United SC |
Appt |
Assistant |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Women's State League 4 West) |
Maribyrnong Swifts FC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Epping City SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
02/07/24 (Tue) |
19:30 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Women's State League 5 South) |
Bentleigh Greens SC |
Chelsea FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
18:00 |
Gilwell Park (Mosaic Reserve) - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Whittlesea United SC |
Corio SC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Jack Edwards Reserve - Pitch 2 (S) |
(Men's State League 2 South-East) |
Chisholm United FC |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dixon Field Reserve - Pitch A |
(Men's State League 5 West) |
Gisborne SC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:10 |
Pettys Reserve - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Manningham United FC - U15 CPL Girls |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
10/07/24 (Wed) |
19:00 |
Balmoral Park Juniors |
(Girls' West 14C) |
Balmoral FC |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:15 |
Balmoral Park Main Oval |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Balmoral FC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
17:30 |
Balmoral Park Main Oval |
(Men's State League 4 West) |
Balmoral FC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
16/08/24 (Fri) |
19:30 |
Saltwater Reserve Seasons 5 - Pitch 1 |
(Men's Metropolitan Masters West) |
Point Cook FC |
West Point Soccer Club |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
La Trobe University Lower Playing Fields Academy Pitch |
(Men's State League 5 North Reserves) |
La Trobe University SC |
Keon Park SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Berwick City SC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Lara United FC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East Reserves) |
Elwood City SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Men's State League 3 South-East) |
Elwood City SC |
Noble Park United FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West) |
Bell Park SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
West Preston FC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 3 North-West) |
Epping City SC |
Western Eagles SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
12:30 |
Park Avenue Reserve (S) - (NPL) |
(Men's State League 4 East Reserves) |
Manningham Juventus FC |
Monash City Villarreal FC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
West Preston FC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:30 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Westgate FC |
Upfield SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
18:00 |
Ardeer Reserve – R & R Group Park |
(Men's State League 1 North-West) |
Westgate FC |
Upfield SC |
Appt |
Referee |
08/07/24 (Mon) |
20:30 |
CB Smith Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Fawkner SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
18:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Men's State League 4 South) |
Keysborough SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
17:00 |
Scovell Reserve |
(Men's State League 5 West) |
Maidstone United SC |
Ballarat SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Hillsview Recreation Reserve - Pitch 1 (S) |
(Victorian Premier League Womens) |
Bundoora United FC |
Eltham Redbacks FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
East Kew FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Men's State League 2 North-West) |
Hoppers Crossing SC |
Westvale Olympic FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Doreen United SC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Painted Hills Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North) |
Doreen United SC |
Mitchell Rangers SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:00 |
George Knott Reserve |
(Boys' North-West 15D) |
Fitzroy Lions SC |
Diamond Valley United SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:30 |
George Knott Reserve |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Fitzroy Lions SC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South Reserves) |
Endeavour Hills Fire SC Reserve |
Cleeland United SC Reserve Team |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Power Reserve |
(Men's State League 5 South) |
Endeavour Hills Fire SC |
Cleeland United SC Senior Team |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:15 |
Barkley Square - Pitch 1 West |
(Metropolitan League 9 North-West) |
Kyneton District SC |
Docklands Athletic FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Melrose Drive Reserve |
(Men's State League 5 North) |
FC Tullamarine |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Craigieburn City FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Craigieburn City FC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Caulfield Park - Pitch 5 |
(Boys' East 14D) |
Maccabi FC Caulfield U14 Blue |
Wonga Wizards FC - Under 14 Boys |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Willsmere Park |
(Women's State League 5 North) |
East Kew FC |
FC Birrarung Senior Women's Yellow |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Spring St Oval - Pitch 1 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Sandringham SC |
Caroline Springs George Cross FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West Reserves) |
Geelong Rangers SC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:15 |
Barrymore Road Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 14D) |
Greenvale United SC |
Pascoe Vale FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
12:45 |
Club Italia Sporting Club - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 North-West Reserves) |
Brimbank Stallions FC |
Western Suburbs SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Lara Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Lara United FC |
Ocean Grove SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Melrose Drive Reserve |
(Men's State League 5 North) |
FC Tullamarine |
Meadow Park SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Reddish Reserve - Pitch 1 |
(Boys' North 15B) |
Pascoe Vale FC |
Uni Hill Eagles FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
Williams Landing Boulevard Reserve - Pitch 1 |
(Boys' West 15B) |
Williams Landing Soccer Club |
Keilor Park SC U15 Boys Hawks |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Referee |
17/08/24 (Sat) |
10:10 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12B) |
Riversdale SC White |
FC Bulleen Lions |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:15 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 15) |
Preston Lions FC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:45 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 3 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Preston Lions FC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 North Reserves) |
Heidelberg Stars SC |
Alphington FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
FORFEIT |
(Metropolitan League 2 North-West) |
Broadmeadows Stars SC RWC |
Altona City SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Centenary Park - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Peninsula Strikers Senior FC |
Mooroolbark SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Girls' North-West 15C) |
Watsonia Heights FC |
Northcote City FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 2 South-East) |
Berwick City SC |
Greater Dandenong FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Boys' North-West 21A) |
Essendon Royals SC |
Lalor United Senior FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 1 (S) |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Truganina Soccer Club Inc |
Moonee Ponds United SC |
Appt |
Assistant |
07/07/24 (Sun) |
15:00 |
Princes Park Oval #1 |
(Victorian Premier League Womens) |
Melbourne University Soccer Club |
FC Noble Hurricanes |
Appt |
Assistant |
10/07/24 (Wed) |
19:30 |
Home of the Matildas - Main Pitch |
(Nike FC Cup) |
Bundoora United FC |
Preston Lions FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East Reserves) |
Bayside Argonauts FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Serbian Sports Centre - Pitch 1 - (NPL) |
(Men's State League 1 South-East) |
Springvale White Eagles FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Robert Menzies Reserve |
(Men's State League 5 East) |
Old Melburnians SC |
Old St Kevins SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
09:30 |
Lawton Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14B Blue) |
Langwarrin SC |
Mount Martha Soccer Club U14 Mariners |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Princes Park Oval #2 |
(Men's State League 5 North) |
Melbourne University Soccer Club |
Moreland Eagles FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Women's State League 5 West) |
Melton Phoenix FC |
Williamstown SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Bell Park Sports Club - Pitch 1 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Bell Park SC |
Barnstoneworth United Football Club (VIC) |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Shipston Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 South-East) |
Bayside Argonauts FC |
Bentleigh United Cobras FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 16C) |
Glenroy Lions FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Partridge Street Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Mill Park SC |
Whittlesea Ranges FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
Wyndham FC |
Appt |
4th Official |
03/07/24 (Wed) |
19:45 |
Olympic Village - Pitch 1 - (NPL) |
(Dockerty Cup) |
Heidelberg United FC |
South Melbourne FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Myers Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 2 North-West) |
Geelong Rangers SC |
Albion Rovers FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:30 |
MacPherson Park Main Pitch |
(Men's State League 4 West) |
Melton Phoenix FC |
Melbourne City FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
Capital Reserve |
(Boys' East 15C) |
Glen Waverley SC - U15 Rebels |
DRSC U15C - DA |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West Reserves) |
Keilor Wolves SC |
Barwon SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Epsom Huntly Recreation Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 5 West) |
Bendigo City Football Club |
Wyndham FC |
Appt |
Referee Mentor |
07/07/24 (Sun) |
11:30 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 16C) |
Glenroy Lions FC |
Spring Hills FC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
12:30 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Watsonia Heights FC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Men's State League 4 North) |
Watsonia Heights FC |
Plenty Valley Lions FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
12:30 |
FORFEIT |
(Girls' North-West 15D) |
Truganina Lions SC |
Greenvale United SC |
Appt |
Assistant |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
HLT Oulton Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
West Preston FC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Trinity Sports Ground |
(Men's State League 5 East) |
Old Trinity Grammarians SC |
East Kew FC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Tatterson Park - Pitch 1 |
(Men's State League 3 South-East) |
Dandenong South SC |
Heatherton United SC |
Appt |
Referee |
05/07/24 (Fri) |
20:30 |
Freeway Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 South-East) |
Brandon Park SC |
Malvern City SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Geelong SC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Banyule Flats Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Banyule City SC |
Darebin United SC |
Appt |
Assistant |
03/07/24 (Wed) |
19:45 |
Olympic Village - Pitch 1 - (NPL) |
(Dockerty Cup) |
Heidelberg United FC |
South Melbourne FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
11:00 |
Kurunjang Reserve - Pitch 1 (S) |
(Girls' North-West 14D) |
Satellite City United SC |
Williamstown SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Green Gully Reserve 4 |
(Men's State League 4 West) |
Keilor Wolves SC |
Barwon SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
13:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Thornbury Athletic FC |
Darebin United SC |
Appt |
Assistant |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
LE Cotchin Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North) |
Thornbury Athletic FC |
Darebin United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:00 |
Aston Fields - Pitch 1 |
(Girls' North 13C) |
Craigieburn City FC |
Fawkner SC |
Appt |
Referee |
06/07/24 (Sat) |
15:00 |
Dorset Recreation Reserve - Grass |
(Men's State League 4 East) |
Croydon City SC |
Ringwood City FC |
Appt |
Referee |
07/07/24 (Sun) |
13:00 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Ringwood City FC |
Geelong Galaxy United FC |
Appt |
Assistant |
07/07/24 (Sun) |
15:15 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens) |
Ringwood City FC |
Geelong Galaxy United FC |