Name |
Type |
Date |
Time |
Venue |
Competition Name |
Home Team |
Away Team |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
09:00 |
Cartledge Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday North 12E) |
Heidelberg Stars SC |
Glenroy Lions FC_101373 |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:00 |
John Cain Memorial Park - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12A Red) |
Northcote City FC Blue |
Essendon Royals SC RED |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:30 |
Markham Reserve |
(Boys' East 15C) |
Ashburton United SC |
Yarra Jets FC Red |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:30 |
Edithvale Common Pitch 2 |
(Girls' South-East 13B) |
Ashburton USC (CAT) |
Chelsea FC 13B Devils BFA |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Bailey Reserve - Pitch 1 |
(Boys' South 16B) |
East Bentleigh SC U16 Samurai |
Hampton Park United Sparrows FC Red |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:30 |
Macleay Park 2 |
(Boys' East 15D) |
Boroondara Eagles FC (AT) |
Hampton East Brighton FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
12:00 |
Jack Thomas Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 15B) |
Berwick City SC U15 SHARKS |
Glen Eira FC (Panthers) |
Appt |
Referee |
10/08/24 (Sat) |
13:15 |
Wallace Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 4 North Reserves) |
Glenroy Lions FC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:00 |
Darebin International Sports Centre - Pitch 3 (S) |
(Metropolitan League 7 North-West) |
Reservoir United |
Kyneton District SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Caulfield Park - Pitch 4 |
(Boys' South-East 18B) |
Maccabi FC Caulfield U18 Colts |
Glen Waverley SC - U18 Stormers |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
12:15 |
McKechnie Reserve - Pitch 1 |
(Girls' North-West 13D) |
Westvale Olympic FC |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
03/08/24 (Sat) |
11:00 |
Hartwell Sports Ground |
(Boys' Saturday East 12C) |
Riversdale SC Blue |
Boroondara Eagles FC (SH) |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) |
(Boys' South 15B) |
Bentleigh Greens SC |
Manningham United FC - U15B |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Pitch 1 (Soccer 1) |
(Metropolitan League 1) |
South Yarra SC |
Yarraville FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
JL Murphy Reserve - Community Pitch - Pitch 3 |
(Metropolitan League 2 South-East) |
Middle Park FC - Youth Dev |
South Yarra SC |
Appt |
Match Commissioner |
09/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
03/08/24 (Sat) |
11:30 |
Jubilee Park (S) - (NPL) |
(Boys' Saturday East 12A) |
Ringwood City FC (PD) |
Glen Eira FC (Fire) |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:15 |
Grange Reserve - Pitch 1 [Hoppers Crossing] |
(Boys' West 14C) |
Hoppers Crossing SC - U14 C - Rebecca |
Hoppers Crossing SC - U14C - John |
Appt |
Referee |
10/08/24 (Sat) |
15:00 |
Terrara Park |
(Men's State League 5 East) |
Whitehorse United SC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
10:00 |
Keilor Lodge Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday West 12A Blue) |
Sydenham Park SC |
North Sunshine Eagles SC |
Appt |
Referee |
10/08/24 (Sat) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Baxter SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
09:00 |
Greensborough College - Sporting Precinct (S) |
(Boys' North 14C Blue) |
Watsonia Heights FC |
Banyule City SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
11:30 |
Mitchell Oval |
(Boys' South 14B Red) |
Monash City Villarreal FC |
Sandringham SC Saints |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Wallace Reserve - Pitch 3 |
(Women's State League 3 West) |
Moreland Eagles FC |
Essendon Royals SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Eltham North Reserve - Pitch 1 (S) - (NPL) |
(Victorian Premier League Womens Reserves) |
Eltham Redbacks FC |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
10/08/24 (Sat) |
13:00 |
Lord Reserve - Pitch H2 |
(All Abilities League - Senior Metro) |
Northern Falcons FC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
16:00 |
Cross Keys Reserve Pitch 2 |
(Metropolitan League 8 North-West) |
Essendon Royals SC |
PEGS SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
12:00 |
City Vista Pavilion & Sports Field - Pitch 4 (S) |
(Girls' West 12B) |
CSGC FC Girls 12B |
Altona East Phoenix SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Dendy Park - Red |
(Metropolitan League 8 South-East) |
Brighton SC |
Lyndale United FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
IYU Recreation Reserve (S) |
(Women's State League 4 South) |
Pakenham United FC LADIES |
South Springvale FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Arndell Park Reserve - Pitch 2 |
(Boys' West 14A) |
Truganina Soccer Club Inc |
Brimbank Stallions FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:15 |
Reddish Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 13B Red) |
Pascoe Vale FC |
Fawkner SC |
Appt |
Assistant |
09/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Westgate FC |
Appt |
Assistant |
09/08/24 (Fri) |
20:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:00 |
Dendy Park - X |
(Boys' Sunday South 13C Blue) |
Brighton SC Vampires |
Beaumaris SC JETS |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
09:30 |
Stradbroke North |
(Boys' East 18A) |
Boroondara Eagles FC (JA) |
Collingwood City FC |
Appt |
Assistant |
10/08/24 (Sat) |
15:00 |
Terrara Park |
(Men's State League 5 East) |
Whitehorse United SC |
Glen Waverley SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fairbairn Park - Pitch 2 |
(Community Premier League (CPL) - Girls 17) |
Avondale FC |
Keilor Park SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:45 |
Frank Holohan Soccer Complex - Pitch 2 |
(Girls' South-East 14C) |
Dandenong City SC |
Mornington SC |
Appt |
Assistant |
10/08/24 (Sat) |
15:00 |
Baxter Park - Pitch 1 |
(Men's State League 4 South) |
Baxter SC |
Brighton SC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:30 |
Skinner Reserve |
(Boys' Sunday West 13E) |
Maribyrnong Greens SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
17:30 |
Coomoora Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 9 South-East) |
Keysborough SC |
Springvale City SC |
Appt |
Referee |
09/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Westgate FC |
Appt |
Assistant |
09/08/24 (Fri) |
20:15 |
Strathnaver Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
FC Strathmore |
Westgate FC |
Appt |
Referee |
10/08/24 (Sat) |
10:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Saturday East 12A) |
Kensington Junior SC |
Collingwood City FC |
Appt |
Referee |
10/08/24 (Sat) |
12:30 |
Jack Thomas Reserve - Mini 2 (U11) |
(Boys' Saturday South 12A) |
Berwick City SC U12 LIONS |
Chelsea FC U12 Raiders BFA |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
10:15 |
Taylors Hill Recreation Reserve Pitch 2 |
(Boys' West 16B ) |
Westside Strikers FC - U16B Brendon |
Westside Strikers FC - U16B Claudio |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:30 |
Cross Keys Reserve Pitch 3 |
(Boys' Sunday North 13A) |
Essendon Royals SC |
Brunswick Juventus FC Davide |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
North Seaford Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 5 South) |
Seaford United SC |
Bunyip District SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:15 |
Fairbairn Park - Pitch 4 |
(Boys' Sunday West 13A Blue) |
Avondale FC Under 13 Boys White |
Williams Landing SC Traore |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Elwood Park (Esplanade Oval) |
(Metropolitan League 5 South-East) |
Elwood City SC |
Kings Domain FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:00 |
HC Kim Reserve - Pitch 3 |
(Girls' North-West 17/18C) |
Altona City SC -DD |
Mill Park SC |
Appt |
Referee Mentor |
11/08/24 (Sun) |
11:30 |
Skinner Reserve |
(Boys' Sunday West 13E) |
Maribyrnong Greens SC |
Moonee Valley Knights FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:15 |
B.T. Connor Reserve - Pitch 4 |
(Boys' North-West 15D) |
Preston Lions FC |
Glenroy Lions FC |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
12:45 |
Elcho Park - Pitch 3 |
(Girls' North-West 12A) |
North Geelong Warriors FC U12 Metro |
Heidelberg United FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
14:00 |
Victory Park - Pitch 1 |
(Girls' South-East 17/18C) |
Bentleigh United Cobras FC |
Glen Eira FC (Devannas) |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
10:15 |
Dendy Park - Y |
(Girls' South-East 12A) |
Brighton SC Electras |
Southern United Football Club |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
12:00 |
JC Donath Reserve - Pitch 2 |
(Boys' Sunday North 12C Blue) |
Reservoir United Vince |
La Trobe University SC U'12 Boys Blue |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
10:15 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Sunday North 13C Green) |
Kensington Junior SC |
Yarra Jets FC Orange |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
15:00 |
Webster Street Reserve |
(Boys' West 14B) |
WPSC Under 14 Boys CD |
Geelong Rangers SC |
Appt |
Assistant |
09/08/24 (Fri) |
20:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
18/08/24 (Sun) |
10:30 |
Lord Reserve - Pitch 2 |
(Boys' South 14D Blue) |
Glen Eira FC (Eclipse) |
Elwood City U14B Green |
Appt |
Referee |
09/08/24 (Fri) |
20:30 |
McIvor Reserve - Pitch 1 |
(Men's State League 1 North-West) |
Yarraville FC |
Whittlesea United SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Aurora Fields - Pitch 1 |
(Women's State League 3 North) |
Epping City SC |
Darebin Falcons WSC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
15:00 |
Fawkner Park South Pavilion - Lawn 2 (Field 2) |
(Metropolitan League 5 South-East) |
South Yarra SC |
Monash University SC - Men's Old Boys |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
13:00 |
Webster Street Reserve |
(Women's State League 5 West) |
West Point Soccer Club |
Sunbury United FC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
Egan Lee Reserve - Pitch 1 |
(Women's State League 1 South-East Reserves) |
Knox City FC Reserves |
Gippsland United Football Club |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
11:30 |
Lord Reserve - Pitch H3 |
(Girls' South-East 13D) |
Glen Eira FC (Ibinis) |
Endeavour United SC Under 13Girls |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
10:00 |
Reema Reserve - Pitch 1 |
(Boys' Sunday South 13C Red) |
Endeavour United SC Under 13C |
Langwarrin SC |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
12:00 |
Carrington Park |
(Boys' East 15D) |
Knox United SC Boys James |
East Bentleigh SC U15 Stingers |
Appt |
Referee |
11/08/24 (Sun) |
11:00 |
Dendy Park - White |
(Boys' South 15C Blue) |
Brighton SC Titans |
Sandringham SC Strikers |
Appt |
Referee |
04/08/24 (Sun) |
13:00 |
HA Smith Reserve - Pitch 2 |
(Metropolitan League 6 South-East) |
Old Scotch SC |
Wonga Wizards FC - Metro 6 |
Appt |
Referee Mentor |
10/08/24 (Sat) |
10:00 |
JJ Holland Park (S) |
(Boys' Saturday East 12A) |
Kensington Junior SC |
Collingwood City FC |